nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Nawożenie konopi indyjskich indoor

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Pytanie do panów ogrodników doświadczonych.Jakie najlepiej utrzymywać EC podłoża-ziemia lub jakie przeważnie najlepiej pasuje konopi .(przelewana woda np. z podstawka). Z jakimi praktykowaliście wartościami albo inaczej na jakich stężeniach najczęściej panny pokazywały wam przenawożenie lub deficyty.Możecie dodać gatunek
VEG
+-1 tydzien wyjście z ziemi
+-3/4 tydzień szybki wzrost
FLO
+-1/2 tydzień pierwsze oznaki kwitnięcia :zjarany:
+-3/4 tydzień rozwój małego owocu
+-5/6/7/ tydzień powiększenie rozmiarów
+-8/9/10/ tydzien dojrzewanie
Normalne ze każda odmiana ma inne potrzeby.Chodzi o zdrową dyskusje i wymianę doświadczeń
 

DaMaszek

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2012
Postów
59
Buchów
0
ok, mam pytanie o planton-k:
ostatnio okazało się, że podany przez producenta prawdziwy skład plantona zdaje się eliminować go z szeregu dobrych nawozów na flo.
wobec tego, jaki nawóz warto kupić?
proszę o żwawą odpowiedź, bo kupić coś muszę. Florovit na kwitnienie?
 
Ostatnia edycja:
G

Gejseusz

Guest
A Ja chciałbym się zapytać czy używał już ktoś do podlewania wody z akwarium? Ja podlewam taką wodą moje zwykłe roślinki i rosną super:D W takiej wodzie jest sporo azotanów, fosforanów, jest odpowiednie pH, posiada też chyba wszystkie mikro i makroelementy.
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
Przypominać nie przypominają (nie o to pytałem więc wtf ? ), ale proporcje NPK wydają się w miarę ok :p
A poza tymi pierwiastkami nic w składzie nie ma. Więc czemu słowo "kaktus" w nazwie, miałoby skreślać ten nawóz? Jak napisałem nie mieli nic innego na stanie. Proszę inne osoby do wyrażenia swojej opinii. Czy ten nawóz ( konkretnie chodzi mi o proporcje NPK, nie o nazwę na opakowaniu) da radę? Jeden naburmuszony użytkownik to za mało, aby rozwiać moje wątpliwości...

Mr.Ganja w takim razie pytanie z innej beczki skoro taki bystry jesteś ;) Czy Azot/Potas/Fosfor dla kaktusa czymkolwiek się różni od tego dla konopii ? Odpowiadać oczywiście nie musisz ... ;)

Na kwitnienie ewentualnie może być. Ewentualnie gdyż prawidłowo było by dołożyć jeszcze fosfori i patasu aż do stężenia 0,8%.

Pierwiastki do kaktusów niczym nie różnią się od pierwiastków do kanabisu a nazwa na opakowaniu nie ma najmniejszego znaczenia. W zasadzie ważna jest tylko proporcja NPK do siebie nawzajem.a
 

Franklinn

New member
Rejestracja
Paź 20, 2012
Postów
1
Buchów
0
Ostatnio dostałem / zakupilem nasionka:
Ak47 Automatic Feminizowane
Ak48 Feminizowane
Amnesia Ak Feminizowane
Blackberry Feminizowane
Hollands Hope Feminizowane
Mazar Feminizowane
Grapefruit Feminizowane
White Rhino Feminizowane
White Russian Automatic Feminizowane

I chciał bym się dowiedziec jakie kupic nawozy do tego by ladnie zaczeło rosnąc (dawki, co ile dni podlewac).

Był bym wdzięczny jak by ktoś mi to rozpisał ;)
 

BARTEZ

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2012
Postów
52
Buchów
0
witam mam drzewka 24 dni na flo pojawiaja sie kwiatki i wszystko wyglada dobrze lecz ostatnio zaczely wiednac liscie.od dwoch tygodni daje im hydroponic bloom feed.dlaczego zaczely wiednac listki u moich panienek?:spalony:

podaj więcej danych

---------- Aktualizacja posta 23:29 ---------- Czas poprzedniego posta 23:22 ----------

[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-350839] [/URL]



W tym jest MOOC:spalony:

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

W bosterach i vitaminach jest przyszłość
 
G

Gejseusz

Guest
A Ja chciałbym się zapytać czy używał już ktoś do podlewania wody z akwarium? Ja podlewam taką wodą moje zwykłe roślinki i rosną super:D W takiej wodzie jest sporo azotanów, fosforanów, jest odpowiednie pH, posiada też chyba wszystkie mikro i makroelementy.


To może zapytam jeszcze raz? A jeśli nie,to może ktoś wie w postaci jakich związków najlepiej podać azot i fosfor? Czy NO3 i PO4 będą dobre, a jeśli tak to w jakim stężeniu powinny się znajdować w wodzie którą podlewamy?
 

DaMaszek

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2012
Postów
59
Buchów
0
no3 i po4 to jony..o ile pamiętam. tym tokiem moznaby lać hno3, bo ma no3 grupę, czyż nie(ŻART)?
ALE PRZYŁĄCZĘ SIĘ DO PYTANIA: jak się ma saletra potasowa, dajmy na to, dla uprawy?
i zupełnie głupie pytanie: h3po4 - czy odłączona grupa po4 ma jakikolwiek potencjał? byłoby zabawne, gdyby okazało się, że fosfor na flo można zapodać z zwykłego słabego kwasu fosforowego(orto itp).
Ewentualnie: jakie sole fosforowe mogłyby być użyteczne dla upraw?
 
G

Gejseusz

Guest
Wiem, że no3 są wykorzystywane przez rośliny wodne. Z tego co się orientuje to rośliny lądowe pobierają azot poprzez korzenie, ale w formie azotynów NO2, ale reakcja z no3 do no2 jest przeprowadzana przez bakterie (podejrzewam, że będą to te same bakterie co w wodzie Nitrosomonas albo Nitrospospira). Czy ktoś może rozjaśnić wątpliwości?

---------- Aktualizacja posta 15:19 ---------- Czas poprzedniego posta 15:03 ----------

A teraz cytat Niewczas i in. 2006, Malinowska i in. 2007:
"Występowanie w roślinach pewnych ilości azotanów jest zjawiskiem normalnym, ponieważ stanowi konsekwencję naturalnego obiegu
azotu w przyrodzie. Rośliny pobierają azotany i wykorzystują je do syntezy własnego białka"

Polecam też lekturę Wiadomości Botanicznych TOM V, zeszyt 4 z 1961 roku o temacie:

O przyswajaniu azotanów i soli amonowych przez rośliny.

Więc azotany są wykorzystywane przez rośliny i są na to dowody naukowe.
Koniec kropka antylopka
 

ochendawid

Member
Rejestracja
Gru 13, 2010
Postów
22
Buchów
1
Witam.mam problem ze swoja roslinka.od tyg zaczely żółknąć liście i wiednac(w takim stanie rozwoju w jakim jest).jest to moja pierwsza roslina,dodam ze od 3 tyg zasadzenia rosliny nalalem jej sporo gnojowki,byl to blad z braku wiedzy ,mysle ze to jest przenawozenie.podlewalem sama woda ale nic to nie dalo.co moze jej dolegac ? Podaje linki bo pisze z fona:

zdjęcia wgrywamy do forumowej galerii
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

romero1

Member
Rejestracja
Paź 31, 2012
Postów
10
Buchów
0
Może być wiele opcji... Zbyt mało nawozów odpada, pisałeś, że przesadziłeś z gnojówką na początku. Znając życie jest naprawdę przenawożona albo mieszka w za małej doniczce, jeśli to pierwsze to jej wodą nie podlewaj tylko przelej (czyt. lej tej wody ile wlezie, niech cieknie spodem) tzw. Flush.
 

konopiejka

Member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
5
Buchów
0
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji szybkiej odpowiedzi

---------- Aktualizacja posta 11:33 ---------- Czas poprzedniego posta 11:28 ----------

Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji szybkiej odpowiedzi
 

Hejzo

Well-known member
Rejestracja
Paź 27, 2012
Postów
58
Buchów
0
Witam. postanowiłem zasadzić Grapefruita w PCboxsie 45X18X45 dłXszerXwys
no i kupiłem nasionka i tam było napisane że przy 14 dniowym wegu urośnie on max 50 cm (mam nadzieje że się zmieści :D) ale nie oto się rozchodzi oto pytanie :

Czy warto lać mu na wega biohumus czy nic na wega nie lać tylko odrazu przejść na flo (planton K)

Jeżeli już lać biohumusa to w jakiej dawce(ml) na 1L wody bo tam jest tak dziwacznie na opakowaniu napisane że nic nie rozumiem ;)
 

babcia1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 14, 2010
Postów
681
Buchów
0
Witam. postanowiłem zasadzić Grapefruita w PCboxsie 45X18X45 dłXszerXwys
no i kupiłem nasionka i tam było napisane że przy 14 dniowym wegu urośnie on max 50 cm (mam nadzieje że się zmieści :D) ale nie oto się rozchodzi oto pytanie :

Czy warto lać mu na wega biohumus czy nic na wega nie lać tylko odrazu przejść na flo (planton K)

Jeżeli już lać biohumusa to w jakiej dawce(ml) na 1L wody bo tam jest tak dziwacznie na opakowaniu napisane że nic nie rozumiem ;)

do 14 dni jak masz dobra ziemie to nic nie musisz lac bo wszystko jest wlasnie w ziemi . A co do boxa to jeszcze doniczka zajmie ci z 20 cm wiec zostanie ci 25 na planta, musisz go ostro trenowac, a no i lampa z 5 cm heh ciasno ciasno ale przegladaj forum bo sa takie fotorelacje, a i nie wiem czy automat nie bylby lepszy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół