nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Nawożenie konopi indyjskich indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Dantes205

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2020
Postów
54
Buchów
0
Ostatnia edycja:

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Hej, niedługo startuje ze swoim pierwszym projektem, i jako, że nie chciałbym pakować w niego chemii, to szukałem informacji na temat nawozów organicznych. Przeczytałem cały dział na wiki (zaczynało się od tego: https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Podstawowe_informacje_o_podłożu_i_nawożeniu )

Ale jakby przez to, że nigdy nie miałem styczności z nawożeniem itd, to nie jestem tej wiedzy w stanie przekształcić w praktykę, czyli nadal nie wiem jakie nawozy kupić, jakie na weg, jakie na flo itd.
Domyślam się, że dawkowanie to na początek 50% tego co zaleca producent, a potem normalnie 100% i na opakowaniu będzie napisane jak często stosować?

Widziałem fajny zestaw Biobizz TryPack - ale niestety mimo prób, nie znalazłem informacji czy jest on organiczny, czy mineralny.

Dodatkowo, podłoże:
Czy wystarczy na początek wysypać dno keramzytem, wymieszać zwykłą ziemię kwiatową z perlitem, wsypać do doniczki i posypać keramzytem z wierzchu?
Próbowałem "podłapać" wiedzy z fotorelek, ale tam już lecą takimi slangami, że w ogóle nic z tego nie rozumiem.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,728
Buchów
3,653
Odznaki
6
Siema, [MENTION=97331]Ativvan[/MENTION] jak chcesz Organiczną uprawę to bierz BioTabs - dużo ludzi z forum na tym leci, ja też(z mojej strony dopiero pierwsza, ale jak najbardziej chwalę sobie) Co do biobizza trypacka - jak sama nazwa wskazuje Bio - tak, jest to ogranika. Ziemia może być mieszana, ale oczywiście upewnij się czy też nie nabita nawzoami mineralnymi..Keramzyt góra, dół na razie sobie odpuść.
 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Siema, @Ativvan jak chcesz Organiczną uprawę to bierz BioTabs - dużo ludzi z forum na tym leci, ja też(z mojej strony dopiero pierwsza, ale jak najbardziej chwalę sobie)

Dzięki za w miarę sensowną odpowiedź. Mógłbyś konkretniej coś na temat tego biotabsa? Chodzi Ci o zestaw indoor za ponad 200zł? Czy konkretny produkt?

Powiem szczerze, że nie chcę na same nawozy na start wydać aż tyle. Jeśli Biobizz trypack mogę kupić z ~50zł, a te tabsy za 200+ to robi mi to aktualnie sporą różnicę.

Dlatego mógłbyś trochę rozwinąć temat biotabsa?
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,728
Buchów
3,653
Odznaki
6
Biotabs starterkit - masz tam wszystko czego potrzebuje rosilna, wrzucasz tabsa w doniczkę i później samą wodę lejesz(bez odmierzania każdej porcji nawozu) ..oczywiście kwestia hajsu - jak najbardziej możesz zakupić biobizz - tutaj trzeba aplikować nawóz z wodą(koleżka stosował i jest zadowolony z tego trypacka) Kupuj Biobizz, odpalaj boxa i nabieraj wprawy :thumright:
 

$kun420

Member
Rejestracja
Lut 5, 2021
Postów
6
Buchów
0
Witam.
Czy ktos moglby mi pomoc w doborze nawozow?
Nie mam totalnie pojecia jaki zestaw wybrac, a chcialbym zeby jakosc byla jak najlepsza, poniewaz od zawsze bylo tgo moje marzenie - zasadzic i uzyskac cos co mnie usatysfakcjonuje.
Posiadam szafe o wymiarach 96x55x155. Szukalem gotowego namiotu, ale niestety szkoda mi bylo tracic wymiary, a przycinac stelaz to tez tak srednio.
Zakupilem juz folie mylar 600d, ktora wyloze szafe, przygotuje niezbedne otwory itp.
Zlozylem zamowienienie na royal queen seeds (8 sztuk lacznie) na wedding gelato, hulkberry, triple G. Sa to rosliny o tym samym klimacie.
Wybralem lampe LED TS 900, filtr weglowy 5" oraz odpowiedni wentylator kanalowy.
Glebe jaka wybralem to canna pro plus 100l (jesli trzeba bedzie wiecej to dokupie).


Generalnie to mysle ze chce przeznaczyc srodki jesli to bedzie konieczne, poniewaz nie chce na niczym oszczedzac jesli sie da zwiekszyc tym rezultaty, ale sam tak naprawde nie wiem co mozna poniewaz jeszcze nigdy nic nie mialem
 

zalore

New member
Rejestracja
Lis 8, 2020
Postów
2
Buchów
0
Mam uprawe pod ledami, około 30 dnia życia automatów z liściami zaczyna sie dziać coś złego, mam pytanie jak stosować CalMag od Canny, Stosować oprysk na wszystkie liście czy tylko te dotknięte niedoborami czy po prostu podlewać do ziemi zalecaną dawką?
Można mieszać z PK13/14 czy zrobić przerwe między podaniem jednego a drugiego?

Czym najlepiej mierzyć pH i skąd pobrać ziemie do takiego pomiaru? kilka centymetrów pod łodygą jest ok?
 

ElGato

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2019
Postów
55
Buchów
2
Witam.
Czy ktos moglby mi pomoc w doborze nawozow?
Nie mam totalnie pojecia jaki zestaw wybrac, a chcialbym zeby jakosc byla jak najlepsza, poniewaz od zawsze bylo tgo moje marzenie - zasadzic i uzyskac cos co mnie usatysfakcjonuje.
Posiadam szafe o wymiarach 96x55x155. Szukalem gotowego namiotu, ale niestety szkoda mi bylo tracic wymiary, a przycinac stelaz to tez tak srednio.
Zakupilem juz folie mylar 600d, ktora wyloze szafe, przygotuje niezbedne otwory itp.
Zlozylem zamowienienie na royal queen seeds (8 sztuk lacznie) na wedding gelato, hulkberry, triple G. Sa to rosliny o tym samym klimacie.
Wybralem lampe LED TS 900, filtr weglowy 5" oraz odpowiedni wentylator kanalowy.
Glebe jaka wybralem to canna pro plus 100l (jesli trzeba bedzie wiecej to dokupie).


Generalnie to mysle ze chce przeznaczyc srodki jesli to bedzie konieczne, poniewaz nie chce na niczym oszczedzac jesli sie da zwiekszyc tym rezultaty, ale sam tak naprawde nie wiem co mozna poniewaz jeszcze nigdy nic nie mialem

Jeśli chodzi o nawozy, to od siebie mogę polecić zestaw Hesi, sam teraz na tym lecę, jak masz ochotę to zapraszam do fotorelacji, sam zobaczysz jak dziewczyny idą.
Z innych wartych polecenia to oczywiście zestaw Biotabs - podlewasz tylko wodą, niczym się nie przejmujesz. ;)
Na Twoim miejscu dokupiłbym jakąś ziemię typu lightmix, bo jak wysiejesz w tej napchanej nawozami, to może popalić Ci siewki.
Pozdro

---------- Post Zaktualizowany 13:14 ---------- Data pierwszego postu 13:09 ----------

Mam uprawe pod ledami, około 30 dnia życia automatów z liściami zaczyna sie dziać coś złego, mam pytanie jak stosować CalMag od Canny, Stosować oprysk na wszystkie liście czy tylko te dotknięte niedoborami czy po prostu podlewać do ziemi zalecaną dawką?
Można mieszać z PK13/14 czy zrobić przerwe między podaniem jednego a drugiego?

Czym najlepiej mierzyć pH i skąd pobrać ziemie do takiego pomiaru? kilka centymetrów pod łodygą jest ok?


CalMag robisz oprysk na całe rośliny, chyba że już bedą w zaawansowanym flo, to po topach nie pryskaj. :p możesz też podawać do gleby, tylko przyswajanie będzie nieco gorsze i wolniejsze.
Możesz podlac pk, możesz równocześnie z opryskiem i nawozy też możesz mieszać, ale oczywiście z głową. ;)
Kup sobie miernik pH do roztworów i sprawdzaj wodę która podlewasz, po wymieszaniu z nawozami przed podlaniem, oraz tą która wypływa z doniczki, żeby kontrolować pH gleby.
Pozdro
 

January

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2015
Postów
104
Buchów
102
Siema ludzie,
Czy ktoś kiedykolwiek robił odzywke ze skorupek jaj i octu? Wlasnie rozpoczalem produkcje tego specyfiku z mysla o deficytach powodowanych przez LEDy. Jakieś doświadczenia?

PS. wiem, ze jest CalMag etc. ale przy aktualnej uprawie, chce jak najwięcej suplementować z materiałów organicznych, dostępnych w domu... Pozdrooo

edit : gnojowka z pieczonej skorki bananowej, tez moze ktos sie wypowiedziec?
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 82394

Guest
Siemanko szybkie pytanko czy jak rozrobie calmag z wodą w butelkę to może stać taki wymieszany czy za każdym razem trzeba robić na nowo to samo pytanie tyczy sie innych nawozów a dokładnie chodzi mi o nawozy od biobizz buch z wami!
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,105
Odznaki
9
Możesz sobie kupić jakiś chelat żelaza. Przeważnie nie ma potrzeby skomplementowania żelaza gdy uprawiasz w glebie, braki występują najczęściej bo:
- roślina jest przelewana, nie ma drenażu
- nadmiar innych składników blokuje wchłanianie
- złe ph
 

JamesShag

Member
Rejestracja
Paź 1, 2021
Postów
9
Buchów
5
Witam, wracam z moją pierwszą uprawą po kilku tygodniach, aktualnie jest to koniec tygodnia 5. Roślinę podlałem 2 razy wodą z dodatkiem nawozu o wartości NPK 7-4-6. Na roślinach pojawiły się pomiędzy łodygami wypustki, których nazwy nie znam, a podobno świadczą o rozpoczęciu fazy kwitnienia. Czy to już odpowiedni moment na zmianę nawozu na nowy o wartości NPK 3-6-9? Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, prawdopodobnie nadal popełniam błąd za błędem ?
Poniżej zdjęcia roślinek ->

 
U

Usunięty 82394

Guest
Ona to chyba pokazuje płeć dopiero a nie zaczyna kwietniac. Poszukaj w Google jak wyglądają etapy życia rosliny. Co to za pestka? Jak świecisz lampy?
 

JamesShag

Member
Rejestracja
Paź 1, 2021
Postów
9
Buchów
5
Faktycznie to dopiero płeć, coś mi się ubzdurało, że po bezpośrednio związane z kwitnieniem. Lampy cały czas w przybliżeniu 18-6. Pestka to RQS Quick One czyli nic gorszego już prawdopodobnie nie znajdziemy, lecz na pierwszy grow chciałem coś o genach na tyle silnych, aby znieść jakieś moje głupie błędy ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół