akcesoria do uprawy roślin
nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

ZielonyZielonek

Uprawiator
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
259
Buchów
980
Odznaki
4
Cześć! Topy po środku, mają temp ok. 25c przy 26.5c otoczenia.

Pozostałe które nie są w centrum, to od 23c do 24c.

Nawiew lekki na topy chodzi caly czas by uniknąć przegrzania tych szczytów, bo zbite jak pała pąki, to się nagrzewają jak blacha na słońcu.

Pozdro
 

Alfons

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2024
Postów
847
Buchów
3,231
Odznaki
4
Chodziło mi bardziej czy nie za duże PPFD na środku.
Ale dziękuję za odpowiedź.
 

calippo

Member
Rejestracja
Maj 12, 2026
Postów
19
Buchów
17
Jakie oświetlenie najlepiej do 5 doniczek w domu, aby nie przepłacać? Jaka lampa lub żarówka LED?
 

calippo

Member
Rejestracja
Maj 12, 2026
Postów
19
Buchów
17
Powierzchnia to około 70 cm długości, 50 cm szerokości to wyszło mi 0.35 m²
 

BetonowyDaniel

Edward A. Murphy
Rejestracja
Cze 11, 2023
Postów
3,889
Buchów
10,752
Odznaki
12
A jaką proponujesz lampę 100W aby nie przepłacić do nasion indoor auto?
ja mam swoje preferencje. Ts600 z regulacją wychodzi dość tanio.


Albo ts1000 lub coś z serii FC do 150W - trochę na zapas.

 

calippo

Member
Rejestracja
Maj 12, 2026
Postów
19
Buchów
17
Jeszcze zastanawiam się nad Spider Farmer lub Lumatek, growbox myślę max 80x80, wysokość 160 lub 180. Czy kolosalnie jest jakaś różnica w tych 3 lampach od tych producentów czy tylko cena? Widzę, że chyba najbardziej popularny to ten Mars Hydro. Jakby ktoś poradził z własnego doświadczenia to będę wdzięczny a nie chce kupować w ciemno.
 

Alfons

Well-known member
Rejestracja
Sty 24, 2024
Postów
847
Buchów
3,231
Odznaki
4
Jeszcze zastanawiam się nad Spider Farmer lub Lumatek, growbox myślę max 80x80, wysokość 160 lub 180. Czy kolosalnie jest jakaś różnica w tych 3 lampach od tych producentów czy tylko cena? Widzę, że chyba najbardziej popularny to ten Mars Hydro. Jakby ktoś poradził z własnego doświadczenia to będę wdzięczny a nie chce kupować w ciemno.
Mam nadzieję że zapoznałeś się z Wiki!
Namiot kup najwyższy na jaki możesz sobie pozwolić, proponuję h180cm lub 200cm
Nie ma kolosalnych różnic między tymi lampami możesz porównać dane producentów.
Do 0,64m2 potrzebujesz 200w w ledzie może być mocniejsza to będzie zapas mocy...
Wszystkie trzy firmy spełnią twoje oczekiwania.
Posiadam lampy marshydro i spiderfarmer sprawują się bardzo dobrze. Sam wybrał bym SF 2000 pro. Kup co chcesz pod każdą urośnie a zanim nauczysz się uprawiać trochę czasu minie. Przykładowe propozycje:

 

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sprawdzonym sklepie Growbox.pl na wszystko! akcesoria do uprawy roślin

Sklep z nasionami marihuany


Sklep z growkitami grzybów Z kodem HASZYSZ dostajesz 10% zniżki

Góra Dół