nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
moi drodzy chciałem sie poradzic , mianowicie czy zarówki tego typu moge zastosowac do uprawy? Dosyc tanie 70 pln za sztuke w NOMI z duza iloscia lumenow

Świetlówki :) - żarówka ma, żarnik - a to jest wyładowcze źródło światła wiec nazywa się lampa. | przynajmniej na forum technika świetlna - gdzie siedzą szpece od tego |

To typowa świetlówka kompaktowa - 75 lm/wat - temperatura widmowa opisana 827 - co oznacza w slangu producentów skorelowaną temp widmową 2700K zresztą są na obrazku zaraz naprzeciw siebie - wiec raczej przeznaczona jest do oświetlania wnętrz mieszkalnych.

Podziała równie dobrze jak każda inna świetlówka kompaktowa - dam głowę, że widziałem takie taniej | nie koniecznie ten sam producent | - ha na alledrogo są taniej ale temp widmowa 5500K wiec fotograficzne.
 

easyryder1

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2012
Postów
101
Buchów
0
świetlówka

To typowa świetlówka kompaktowa - 75 lm/wat - temperatura widmowa opisana 827 - co oznacza w slangu producentów skorelowaną temp widmową 2700K zresztą są na obrazku zaraz naprzeciw siebie - wiec raczej przeznaczona jest do oświetlania wnętrz mieszkalnych.

Podziała równie dobrze jak każda inna świetlówka kompaktowa - dam głowę, że widziałem takie taniej | nie koniecznie ten sam producent | - ha na alledrogo są taniej ale temp widmowa 5500K wiec fotograficzne.[/QUOTE]


ok, dzieki czyli śmialo moge walić? Mam 2 i mysle ze na flo w małym boxie w zupelnosci wystarczy , jeszcze tylko elektrox cfl 200w x2 na veg i jedziemy z tematem;)

---------- Aktualizacja posta 31-07-2012 19:17 ---------- Czas poprzedniego posta 30-07-2012 10:31 ----------

Witam , mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie chodzi o automat , jakiego fotoperiodu potrzebuje aby cos z niego wyszło , teoretycznie automat sam zakwita, ale jakiej dziennej porcji swiatła musze zapodac aby coś z tego wyszło?
 

wrobeloo

New member
Rejestracja
Sie 1, 2012
Postów
2
Buchów
0
Czy Hps 100w wystarczy

Witam posiadam boxa o wymiarach 30x40x60 i mam pytanie czy jedna lampa sodowa hps 100w wystarczy do uprawy jedne roślinki ;)
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
Świetlówki :) - żarówka ma, żarnik - a to jest wyładowcze źródło światła wiec nazywa się lampa. | przynajmniej na forum technika świetlna - gdzie siedzą szpece od tego |

To typowa świetlówka kompaktowa - 75 lm/wat - temperatura widmowa opisana 827 - co oznacza w slangu producentów skorelowaną temp widmową 2700K zresztą są na obrazku zaraz naprzeciw siebie - wiec raczej przeznaczona jest do oświetlania wnętrz mieszkalnych.

Podziała równie dobrze jak każda inna świetlówka kompaktowa - dam głowę, że widziałem takie taniej | nie koniecznie ten sam producent | - ha na alledrogo są taniej ale temp widmowa 5500K wiec fotograficzne.

1) Świetlówki kompaktowe nie mają więcej niż 60 lm/ 1 wat. (Jeżeli się mylę to zapodaj źródło.)

2) Te świetlówki 5500 na allegro nadają się na weg ale wcale nie są tanie. Chodzi o to, że zapodana moc ma się nijako do mocy faktycznej. Przykładowo świetlówka opisana jako 85W faktycznie ma 30W. Moim zdaniem nie opłaca się ich kupować.

3) Jeżeli emiter światła HPS nazywa się "lampą" to jak nazywa się cała reszta oprzyżądowania np. obudowa i odbłyśnik ? Czy prawidłowo jest nazwać to coś: lampa, obudowa lampy i odbłyśnik lampy ? Nie możnanjakoś krócej ?
 

Monti

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2012
Postów
163
Buchów
0
120szer. i ~60gł.

Powieszchnia 0.72 m2

Minimalnie: 21600 Lumenów
Srednio: 28800 Lumenów
Optymalnie: 36000 Lumenów

Wlasne: 36000 Lumenów


Czy lampa HPS 400W będzie odpowiednia?
Spokojnie wystarczy.

---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

Witam posiadam boxa o wymiarach 30x40x60 i mam pytanie czy jedna lampa sodowa hps 100w wystarczy do uprawy jedne roślinki ;)
Nawet nad to.
 

Widow

Member
Rejestracja
Sie 6, 2012
Postów
12
Buchów
0
Witam,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem stworzenia i oświetlenia boxu. Pilnie studiowałam forum i wiki ale wciąż nie jestem pewna jakie oświetlenie kupić. Ponieważ planuje hodowle maksymalnie dwóch roślinek jednocześnie doszłam do wniosku że podłuża świetlówka będzie za długa. W regulaminie był zakaz podawania linków do allegro wiec mam nadzieje, że za link do leroy merlin nie dostane bana.

Potrzebuje po prostu opinii czy dobrze zrobie nabywając te lampę. Chodzi mi tylko o jej parametry bez informacji o instalacji bo z tym nie mam problemu.

Zastanawiam się nad taką lub innymi ale w tym stylu czyli dwie świetlówki po 20w

http://www.leroymerlin.pl/a/oswietl...light/downlight-ben-kanlux,p160732,l1190.html

lub zwykła lampka buirkowa ale łatwa w przestawianiu (może być pomocne gdy roślina jest mała aby ustawić światło bezpośrednio nad nią) ale ona ma tylko 60W zwykła żarówka

http://www.leroymerlin.pl/oswietlen...we/lampa-biurkowa-kreslarska,p44124,l984.html

dodatkowo rozważam halogenową ale nie wiem czy w ogóle lampa halogenowa się nadaje. W jednym z postów pisali że nie nadaje się a w innym, że jakaś konkretna odmiana jest ok. Ale szczerze powiem, że nie rozumiałam tej wymiany zdań. Widziałam w castoramie po 15 zł lampy halogenowe 150 w i 500w.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

---------- Aktualizacja posta 12:54 ---------- Czas poprzedniego posta 12:50 ----------

Nie wiem czemu linki nie przenoszą do strony sklepu więc jeśli będziesz chciał/ała zobaczyć te lampy to na stronie leurła trzeba wpisać w wyszukiwarkę Downlight BEN KANLUX a ta druga to Lampa biurkowa KREŚLARSKA. Przepraszam za problem
 

elektryczni606

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
212
Buchów
0

halogenów nie uzywa się.

Kup zwykłe zarówki kompaktowe energooszczędne philipsa 23w I TYLE.
 

Widow

Member
Rejestracja
Sie 6, 2012
Postów
12
Buchów
0
halogenów nie uzywa się.

Kup zwykłe zarówki kompaktowe energooszczędne philipsa 23w I TYLE.

No tak ale żarówki energooszczędne trzeba w czymś zainstalować żeby móc je podłączyć do prądu bezpiecznie. Widziałam w wątkach o budowie boxów jak instalowano kilka świetlówek bezośrednio w samych oprawach podłączone do jednego zasilacza ale niestety jedną bym dała rade zrobić ale nie kilka. Jedna to z tego co wiem za mało. Chyba, że jest jakiś sposób o którym nie wiem żeby bezpiecznie zainstalować świetlówki.
 

elektryczni606

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
212
Buchów
0
No tak ale żarówki energooszczędne trzeba w czymś zainstalować żeby móc je podłączyć do prądu bezpiecznie. Widziałam w wątkach o budowie boxów jak instalowano kilka świetlówek bezośrednio w samych oprawach podłączone do jednego zasilacza ale niestety jedną bym dała rade zrobić ale nie kilka. Jedna to z tego co wiem za mało. Chyba, że jest jakiś sposób o którym nie wiem żeby bezpiecznie zainstalować świetlówki.


https://www.forum.haszysz.com/jak-pod-aczy-2-wietl-wki-t58130.html
https://www.forum.haszysz.com/proste-rysowane-schematy-jak-co-podl-t2548.html
https://www.forum.haszysz.com/pod-czenie-2-ar-wek-energooszcz-t25040.html

poczytaj, tyle ile zarówek tyle oprawek kupujesz, to tego kostka elektryczna (2złote) i podłaczasz . poczytaj jeszcze na forum bo takich tematów jest więcej.
 

crucial

New member
Rejestracja
Sie 6, 2012
Postów
4
Buchów
0
Witam!

Mam konkretne pytanie:
box o wymiarach wewn. szer:80cm, dłg:160cm, wys:200cm, na ten moment malowany białą farbą, jeśli uda mi się zebrać fundusze to zamiana na mylar. Czy HPS 600W wystarczy do naświetlenia tej uprawy? Pytanie zrodziło się przez długość boxa, mam wątpliwości czy wszystko będzie doświetlone równomiernie, przy lampie umieszczonej centralnie.
 
G

Gość

Guest
Witam. Panowie, mam lampe hps z zarowka o mocy 400w. Ponoc na mojego boxa to za duzo (80x80x110). W zwiazku z tym amm pytanie. Czy do tej lampy moge wlozyc zarowke o mniejszej mocy? Powiedzmy 250 lub 150?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół