nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

Danos

Member
Rejestracja
Kwi 28, 2013
Postów
7
Buchów
0
Witam

Panowie mam problem z podłączeniem lampy HPS. Do tej pory miałem zestaw z CFLem dlatego nie mam doświadczenia z HPSem. Tak wiem że jest schemat na wikihaszysz ale tam jest schemat ze starym zasilaczem z zewnętrznym statecznikiem . A ja mam ten nowszy zasilacz gdzie wszystko w jednym jest.
Po rozszyfrowaniu schematu narysowanego na zasilaczu i korzystaniu ze zdjęcia podłączenia podobnego zasilacza (tam 600w) takiego jak ten:



To podłączyłem u siebie to tak:





i odbłyśnik




Po podłączeniu do prądu nie stało się za bardzo nic, znaczy tak jakby lampa błysnęła (byłem odwrócony akurat podłączając zestaw, nie widziałem dokładnie) ale później nic, ciemno, głucho i nic nie działa. Co zrobiłem źle? Wiem że pewnie mój błąd jest prosty i śmieszny ale jak już pisałem moje doświadczenie z HPSami jest zerowe, dlatego proszę was o wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam
 

kasmich

Active member
Rejestracja
Wrz 24, 2013
Postów
32
Buchów
0
Witam, odbłyśnik typu sputnik fi 150 działa z żarówką 600 i 1000w ? jeśli z 1000 również działa to jak wygląda oświetlana przez taki odbłyśnik powierzchnia skoro przy 600w i odbłyśniku adjust wings jest to 1-1,4 m2 a przy 1000w i adjust wings 1,8-2,2. Czy to podobnie jest przy odłyśniku wentylowanym typu sputnik ?
 

Danos

Member
Rejestracja
Kwi 28, 2013
Postów
7
Buchów
0
Panowie mój problem opisany dwa posty wyżej jest wciąż aktualny.. Dlatego proszę, niech ktoś znający się na temacie poświęci 1min i przeglądnie zdjęcia z mojego postu wyżej by powiedzieć co mogłem źle podłączyć?

Pozdrawiam
 

Bjaar

New member
Rejestracja
Paź 3, 2013
Postów
4
Buchów
0
Hej,Właśnie planuję budowę swojego pierwszego growboxa (chcę go zrobić metodą wertykalną). Moje pytanie jest następujące: mam żarówkę****i co dalej? Skąd mam wziąć gwint, w który wkręcę żarówkę? Jak zapewnić jej zasilanie?Jestem raczej słaby w kwestiach technicznych, a na forum nigdzie nie znalazłem informacji. Pomocne są dane o tym, jakie wybrać lampy itd., ale nic nie wiem o samym montażu - zapewnieniu prądu świetlówce.Proszę o pomoc! Z góry dzięki.
 

zielu1987

Well-known member
Rejestracja
Lis 27, 2011
Postów
186
Buchów
0
Witam

Panowie mam problem z podłączeniem lampy HPS. Do tej pory miałem zestaw z CFLem dlatego nie mam doświadczenia z HPSem. Tak wiem że jest schemat na wikihaszysz ale tam jest schemat ze starym zasilaczem z zewnętrznym statecznikiem . A ja mam ten nowszy zasilacz gdzie wszystko w jednym jest.
Po rozszyfrowaniu schematu narysowanego na zasilaczu i korzystaniu ze zdjęcia podłączenia podobnego zasilacza (tam 600w) takiego jak ten:



To podłączyłem u siebie to tak:





i odbłyśnik




Po podłączeniu do prądu nie stało się za bardzo nic, znaczy tak jakby lampa błysnęła (byłem odwrócony akurat podłączając zestaw, nie widziałem dokładnie) ale później nic, ciemno, głucho i nic nie działa. Co zrobiłem źle? Wiem że pewnie mój błąd jest prosty i śmieszny ale jak już pisałem moje doświadczenie z HPSami jest zerowe, dlatego proszę was o wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam
siema yyyy a czemu te dwa kable brazowy i niebieski podlaczyles do kupy ??? tam w tej oprawce bialej masz dwa wejscia tam to podlacz moze heh rześ zwarcie zrobil to cos moglo blysnac :jaraczz:
 
Ostatnia edycja:

Danos

Member
Rejestracja
Kwi 28, 2013
Postów
7
Buchów
0
Też tak myślałem że coś nie tak zrobiłem przy odbłyśniku.. Te wtyki czerwona i niebieska były w tym miejscu przymocowane do odbłyśnika jak go rozpakowywałem dlatego durna głowa pomyślała "tam były to tam muszą zostać" :p Ale teraz już do wszystkiego doszedłem, znalazłem w gnieździe 2 wejścia z kostkami elektrycznymi do przyłączenia kabli, wszystko ogarnąłem i działa ;) Także dzięki Zielu za pomoc ;)

Pozdrawiam
 

Nahnar

Member
Rejestracja
Cze 6, 2011
Postów
14
Buchów
0
Część!
Jestem na etapie planowania GrowBoxa Ma mieć wymiary 0,5m na 0,6m i wysokoś około 170cm.
I pojawia się problem z oświetleniem.
Co możecie polecić w miarę taniego i żrącego prądu jak otępiałe?
A i ile roślinek bym mógł w tym chodować? Wejdą z 2-3 czy tylko jedna ?
 

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
witam.

Mam kłopot ze znalezieniem na forum info o skutkach prześwietlenia roślin, szoku zbyt dużą ilością Lumenów i efektu u całej rośliny i - szczegółowiej - na liściach. Jakieś zdjęcia itp.

Wyszukiwarka wyrzuca jakieś durne odpowiedzi. Po 2 godzinach poddaje się!

Czy ktoś podrzuci linka?
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
dzięki za podpowiedź.

nieee.. aż tak nie mam, ale były wątpliwości natury adaptacyjnej po przejsciu z 2x MH400 na 2x HPS400Watt, to w sumie różnica prawie 50.000 lumenów, więc sporo. bałem się, że mogą się buntować a nie mam dla nich kapeluszy przeciwsłonecznych

:cat:
 

Tarasinio

Member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
5
Buchów
0
Witam czy w szafie (na ubrania) przerobione ofc na growa (planuje wentylacje wejscie i wyjscie po 2 X 12v) jestem w stanie zamonotwac 400w hps czy musze sie ograniczyc do 250w Szafa to szer.70/gł.45/wys.220
 

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
to zależy jak sprawne te wentylatory. 2x12cm powinno być ok, jeśli dobrej firmy to pompują ~150-200 L^3 na godzinę.

wlasciwa odleglosc od hps'a400w to 6-21cali (min/max), wiec raczej dasz radę z rośliną - zostaje 220-(25+30)cm.
 

Lester_Weed

New member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
1
Buchów
0
Siemaneczko :D ja właśnie zamawiam 5 nasion :) White Russian (1sztuka) -Hindu Kush (1sztuka) -White Dwarf x Hindu Kush (1sztuka) -Skunk #11 (1 sztuka) -Bluberry x Diesel Ryder (1 sztuka) i teraz moje 2 pytanka czy do każdego nasiona potrzebuje inną żarówkę czy wszystkie nasiona mogę hodować pod tymi samymi żarówkami ? a 2 to jakie najlepiej kupić żarówki do tych nasion ile cm mam trzymać nad nasionami :) ??
 

Hiroshi

New member
Rejestracja
Lut 5, 2013
Postów
2
Buchów
0
Witam.
Zakupiłem nasiono Perfect Haze Feminizowane i mam pytanie. Producent podaje, że wzrost od wykiełkowania do zbiorów wynosi 120 dni. Czy Perfect Haze wymaga zmiany światła aby kontrolować kwitnięcie, czy moge palić 24h na dobę tak jak przy automatach?
 
R

Raver

Guest
Noo miech wega i 3 miechy flo to by się zgadzało 120 dni ;)

Tak wymaga zmiany światła, to nie jest automat.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół