nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

Lek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2013
Postów
267
Buchów
0
Witam :)


Czy zmieniac fotoperiod z 18/6 na 12/12 u automatow gwaltownie, z dnia na dzien czy tez zmniejszac ta dawke powoli?


Czytalem artyukul o dwoch oddzielnych lampach. Jedna na faze wzrostu z przewaga widma niebieskiego i druga na faze kwitnienia z przewaga widma czerwonego. Do swojego Automata zamierzam uzyc HPS 600W OSRAM PLANTASTAR (wzrost+kwitn.) ze spektrum światła uniwersalnego. Jaka barwe swiatla ma lampa Dual?. Czy po samozakwitnieciu Automat sam sobie wyłapuje odpowiednia dlugosc fali czyli 560-750nm z oswietlenia potrzebna do formowania się kwiatow czy tez mam cos przestawiac w tej lampie, jak zobacze oznaki kwitniecia?
 

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
Witam :)


Czy zmieniac fotoperiod z 18/6 na 12/12 u automatow gwaltownie, z dnia na dzien czy tez zmniejszac ta dawke powoli?


Czytalem artyukul o dwoch oddzielnych lampach. Jedna na faze wzrostu z przewaga widma niebieskiego i druga na faze kwitnienia z przewaga widma czerwonego. Do swojego Automata zamierzam uzyc HPS 600W OSRAM PLANTASTAR (wzrost+kwitn.) ze spektrum światła uniwersalnego. Jaka barwe swiatla ma lampa Dual?. Czy po samozakwitnieciu Automat sam sobie wyłapuje odpowiednia dlugosc fali czyli 560-750nm z oswietlenia potrzebna do formowania się kwiatow czy tez mam cos przestawiac w tej lampie, jak zobacze oznaki kwitniecia?



hm.. moze sobie poczytasz?
https://www.forum.haszysz.com/showt...-AF-1x-BlackMaster-AF&highlight=autoflowering
 

Lek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2013
Postów
267
Buchów
0
Chaoshead. Bardzo dziekuje. Znalazlem odpowiedzi. :) Sprawdzilem lampe autofloweringu. Stworzona specjalnie do uprawy roślin auto-kwitnących za jednyne 88zl. Nie droga więc powinienem ja kupic i o nic nie pytac, ale przy drugiej uprawie zamierzam wychodowac rosliny bez autokwitniecia. Dlatego chce kupic jednego HPS-a do paru pierwszych upraw. Najpierw beda to AF-y a potem rosliny bez autokwitniecia.
Nie wiem jak to wyglada w realu bo jeszcze nic nie uprawialem i nie uzywalem OSRAM PLANSTAR DUAL chociaz zwrot:” spektrum swiatla uniwersalnego” sugeruje, ze nic się w tej lampie nie przekreca a roslina sama sobie pobiera odpowiednia dlugos fali na faze kwitniecia.
Dlatego zapytam się ponownie: Czy HPS 600 W OSRAM PLANSTAR wkrecam, ustawiam na 18/6 i jade tak przez 65 dni czy przelaczam cos w niej kiedy zauwaze, ze roslina zaczyna zakwitac?
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Wkrecasz i zapominasz. Ja bym jednak dołożył pare pln i kupił oddzielnie MH na weg i hps na flo.


Pozdrawiam
DC
"Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano"
 

Lek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2013
Postów
267
Buchów
0
Dzieki DonCarbonio za odpowiedz :). Czemu kupic oddzielne lampy? Czy widac, ze rosliny lepiej rosna przy MH?
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Wychodzę z założenia ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

MH ma typowe widmo dla weg. Rosliny sie nie wyciągają tylko krzacza na maksa.

Zmieniasz 12/12 i zarowke na hps i rosliny strzelają w górę i masz dużo pięknych topow


Pozdrawiam
DC
"Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano"
 

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
Hej.

Też jestem zdania, że oddzielne lampy to lepsze rozwiązanie. Chociażby dlatego, że można kontrolować zużycie.
ALE po chwili zastanowienia... i po przeczytaniu ulotki do tej twojej lampy:
http://lux-light.eu/en/osram-nav/37-plantastar-600w-osram.html


  • Colour temperat. [K]: 2000K
  • Luminous efficacy [lm/W]: 145 lm/W
  • Luminous flux [lm]: 87.000 lm
  • Figure -A- (mm): 285 mm
  • Figure -B- (mm): 46 mm
  • Figure -C- (mm): 175 mm

wychodzi, ze 4miesieczny cykl to ~1700h, więc starczy na 8 upraw.
Typowy HPS natrium.com.pl ma coś około 30000h, ale trzeba 2 lampy brać: MH i HPS.

Ale najważniejsze: miesza światło z części widma przesuniętego do czerwieni ze światłem zimnym, więc rosliny będą w cyklu flo też krzaczyły się. Sam myślałem nad mixem 3 lamp: 2x hps i 1xMH na flow.

Jeśli oni dają do tego elektroniczny statecznik, to jest to dory wybór. Skoro decydujesz sie tę lampę to tylko sprawdź czy dostaniesz do niej odbłysnik typu ADJUSTA WINGS, taki:
http://adjustawings.com/

a tu masz fotorelacje na swojej lampie:
http://dutch-passion.info/2012/07/23/hps-600watt-white-widow-x-skunk1-14m2/

powodzenia.
 

MasterGrower

Member
Rejestracja
Lip 11, 2011
Postów
14
Buchów
0
"Badania wykazały, że przy użyciu oświetlenia ledowego rośliny rosną znacznie szybciej przy czym osiągają o wiele większą masę tak całościowa jak i ponową"

Czy wie ktoś coś może na ten temat i jak to się ma do uprawy konopii
 

lukasz1109

New member
Rejestracja
Lis 1, 2013
Postów
1
Buchów
0
Witam. Mam zamiar zaczac swoja pierwsza uprawe indoor w pomieszczeniu w piwnicy 1.5x3m. Ile i jakie lampy tam umiescic? Piszcie drozsze i tansze rozwiazania. Druga sprawa jest wentylacja, nie ma zadnej kratki wentylacyjnej. Jakie znacie sposoby wentylacji pomieszczenia?
 

Mataroblue

Well-known member
Rejestracja
Paź 13, 2013
Postów
99
Buchów
0
Witam. Mam zamiar zaczac swoja pierwsza uprawe indoor w pomieszczeniu w piwnicy 1.5x3m. Ile i jakie lampy tam umiescic? Piszcie drozsze i tansze rozwiazania. Druga sprawa jest wentylacja, nie ma zadnej kratki wentylacyjnej. Jakie znacie sposoby wentylacji pomieszczenia?

Jakie lampy tam umieścić pokaże Ci kalkulator lumenów - najlepiej HPS-y jak dla mnie - najbardziej się sprawdzają :) Co do wentylacji - ja też nie mam żadnej kratki i wentylatory wprowadzają do boxa powietrze z pomieszczenia takie jakie jest a wyprowadzają ładny intensywny zapach na całe pomieszczenie i daję radę :) Jedyny minus jaki zaobserwowałem to potwornie intensywny zapach :):):) Mnie to nie przeszkadza gdyż nikt tam nie chodzi i nikomu to nie będzie przeszkadzać :) Jeśli masz problem z osobami postronnymi to zastosował bym jakiś porządny filtr węglowy na wylocie ( mnie jest zbędny ) ale zawsze neutralizuje niepożądany zapach :)

pozdro: Mataro

---------- Post Zaktualizowany 20:54 ---------- Data pierwszego postu 20:43 ----------

tak , będą , tylko pomyśl nad sensownym rozmieszczeniem , na środku panel z ledami a po jego bokach świetlówki daj.,

Posłuchaj kolegę bo dobrze mówi - ja mam HPS 250W na środku i świetlówki po bokach tyle , że box o wymiarach 83x50x120 i bardzo dobrze się sprawuje :) Do***ałem trochę lumenów bo na taki box dałem 34300 lum i pierwszy plon z 2 panienek wyszedł 266g :) Czyli nie ma źle jak na pierwszy raz :) Super doświadczeni growerzy bili brawa jak na pierwszy projekt :)

pozdro: Mataro
 

BlantemNieZabije

Active member
Rejestracja
Paź 12, 2013
Postów
28
Buchów
0
Siema , jestem początkujący. , co myślicie o tej żarówce ? jakiego boxa bym musiał stworzyć i czy da rade 2 panienki ? - ŻARÓWKA ENERGOOSZCZĘDNA CFL 85W ELEKTROX DUAL - lampa / żarówka energooszczędna 85W / realne zużycie prądu to 50W ! - przeznaczona do uprawy roślin - model: CFL ELEKTROX 85W - barwa: DUAL 2700 / 6500 K (kwitnienie i wzrost) , Proszę o szybką odpowiedź . ;)

Wysłane z mojego PMP5870C przy użyciu Tapatalka
 

msic

Active member
Rejestracja
Wrz 6, 2008
Postów
29
Buchów
0
Witam, mam takie pytanie, czy jeśli w fazie kwitnienia zafunduję dwa dni ciemni (nie z mojej winy - brak brądu) może mieć to znaczący wpływ na fazę kwitnięcia. Teraz już wszystko normalnie 12/12 ale przez ostatnie dwa dni nie bylo w ogóle światła, czy może przez to roślina "oszaleć" i przestać dawać kwiaty?.
Pozdrawiam
 

chaoshead

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2013
Postów
60
Buchów
0
[/COLOR]
Siema , jestem początkujący. , co myślicie o tej żarówce ? jakiego boxa bym musiał stworzyć i czy da rade 2 panienki ? - ŻARÓWKA ENERGOOSZCZĘDNA CFL 85W ELEKTROX DUAL - lampa / żarówka energooszczędna 85W / realne zużycie prądu to 50W ! - przeznaczona do uprawy roślin - model: CFL ELEKTROX 85W - barwa: DUAL 2700 / 6500 K (kwitnienie i wzrost) , Proszę o szybką odpowiedź . ;)

Wysłane z mojego PMP5870C przy użyciu Tapatalka

hmm..
cos okolo 0.2-0.35 m^2,
poniżej
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Moc_lamp,_ilość_roślin_i_plon

CFL 85W ELEKTROX DUAL 140zl sporo. Podają, że ona ma DO 100L/Watta, więc powinna mieć około 5000L.
HPS 150W razem z balastem elektronicznym wyniesie cię 245zl, ale taka lampa daje do 14000http://www.progrower.pl/zestawy-hps-150w/1172-elektroniczny-komplet-hps-150w.html

lub taniej 70W - 179zl

przemysl to sobie.
u mnie 400w hps w boxie 60x60x120 ma dwa male (10cm) wentyle PC (in/out) i jeden 12cm o sporej mocy (35watt) dmucha na lampe. temp: do 28oC (w pomieszczeniu 22).

powodzenia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół