nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
;) Mi to zajmuje około 1,5 minuty na lampkę. [ masz dremla ??]
10 minut roboty max. Trwałość przez warunki pracy diod w górę : mniej nagrzane diody nieco więcej światła : kosztem 10 minut ?? : przy czasie trwania uprawy i ilości zabawy przy doglądaniu i prowadzeniu roślin. I Tobie nie chce się bawić w ?? ;) Nigdy nie rozumiałem za bardzo ludzi.

Pozdro.
Właśnie gdybym miał dremel to może i jeszcze bym spróbował a tak to dodatkowe koszta
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Właśnie gdybym miał dremel to może i jeszcze bym spróbował a tak to dodatkowe koszta
Na gorąco. Opcja _ nóż nic nie wart : rozgrzany nad gazem o ile masz gaz : zamiast nacinać tarczką przetopić.. Bez narzędzi trudniej ale także się da. Te źródła są wystarczająco sprawne aby o nie dbać. Mimo ceny _ są i zdecydowanie lepsze na rynku _ nawet ściemniane _ wtedy nie wyobrażam sobie tego nie zrobić jako minimum. Na takich kombinowanych źródłach _ o idealnie skalowalnej mocy _ pod małe boksy _ można mieć sprawnosc w granicach komercyjnych paneli. Nie najlepszych na rynku ale _ tych lekuchno poniżej średniej. [ powyżej szajsu z e bay na pewno ]. Wada to warunki pracy diod, to sprawia, że szybko się degradują.
 

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
Na gorąco. Opcja _ nóż nic nie wart : rozgrzany nad gazem o ile masz gaz : zamiast nacinać tarczką przetopić.. Bez narzędzi trudniej ale także się da. Te źródła są wystarczająco sprawne aby o nie dbać. Mimo ceny _ są i zdecydowanie lepsze na rynku _ nawet ściemniane _ wtedy nie wyobrażam sobie tego nie zrobić jako minimum. Na takich kombinowanych źródłach _ o idealnie skalowalnej mocy _ pod małe boksy _ można mieć sprawnosc w granicach komercyjnych paneli. Nie najlepszych na rynku ale _ tych lekuchno poniżej średniej. [ powyżej szajsu z e bay na pewno ]. Wada to warunki pracy diod, to sprawia, że szybko się degradują.
Własnie nawet kuchenkę posiadam indukcyjną może pomyśle w późniejszych uprawach o takim rozwiązaniu
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Własnie nawet kuchenkę posiadam indukcyjną może pomyśle w późniejszych uprawach o takim rozwiązaniu
;( Świeczka ? :lol: co za czasy. [ jak można dremla nie mieć ;D _ ]

Pozdro i Połamania.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
To 4x philips 13w i na weg włączyć dwie sztuki po prostu
Philipsy na zimę ok, bo grzeją w granicach HPS'a, ale lepiej sprawniejsze źródła. Lampki z Ikea dają tyle samo światła przy mocy 9,5W i oferują pracę ze ściemniaczem tyrystorowym.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Philipsy za zimę ok, bo grzeją w granicach HPS'a, ale lepiej sprawniejsze źródła. Lampki z Ikea dają tyle samo światła przy mocy 9,5W i oferują pracę ze ściemniaczem tyrystorowym.
Trochę inne SPD : prawdopodobnie dodatek czerwieni z dodatkowej str. i cena kapkę odmienna. W zależności od założeń między => 2,45 do 2,2 umol/J _ po danych pudełkowych. [ realnie : tyle ile wyszło by w kuli w labie : koszt 400 PLN chyba się nie skuszę ] Cena niemiła ~ 19 PLN sztuka. Tu minimum oskórowanie .imo. Przy takiej cenie źródła i sprawności jest o co dbać. Mod. na poł gwizdka powinien dać sprawność będąca jeszcze nie tak dawno [ 2 lata ?? ] top. end dla komercyjnych paneli. [ ciekawe wygląda to aż za ładnie :lol: ]

Pozdro.
 

Swiss1619

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
34
Buchów
9
Witam wszystkich mam krótkie pytanie. Zależy mi tylko na odpowiedzi czy to się dobrze nadaje.

Obecnie mam 150w cfl na FLO.
Posiadam też tak się składa kilka żarówek LED o barwie 2700K i bagatela 2600 lumenów każda przy 18 W

Potrzebuje na swój mały box 18 tys Lumenów.

Czy zainstalowanie tych żarówek LED firmy Lexman w liczbie 6 będzie lepszym rozwiązaniem niż CFL?
Jeśli lepszy jest LED to jeszcze jedna kwestia. Lepiej używać tego równiez na wegu (barwa 2700K) Czy lepiej na weg CFL 6500lum?
 
Ostatnia edycja:

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Witam, mam pytanie czy takie 4 płyty dam radę podłączyć pod jeden driver ze ściemniaczem 320watt żeby trochę poprawić sprawność? I czy ma to sens? Takowe płyty posiadam i trzeba je wykorzystać jak najlepiej
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

OtoPepe

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2021
Postów
238
Buchów
288
Odznaki
2
Witam, mam pytanie czy takie 4 płyty dam radę podłączyć pod jeden driver ze ściemniaczem 320watt żeby trochę poprawić sprawność? I czy ma to sens? Takowe płyty posiadam i trzeba je wykorzystać jak najlepiej
Nie wiem co to driver, ale jeśli masz zasilacz z regulowanym prądem wyjściowym to tak, można ograniczyć prąd i wtedy ściemniamy panel.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
driver ze ściemniaczem
Zasilacz stałoprądowy z regulacją prądu/PWM
dam radę podłączyć pod jeden driver ze ściemniaczem 320watt żeby trochę poprawić sprawność?
Jaką powierzchnię ma to oświetlać? Puszczając 120W w tą płytkę to dużej sprawności nie będzie i problem z temperaturą/chłodzeniem tego nawet pasywnym radiatorem. Puszczając 50W na płytkę obeszło by się bez dodatkowego chłodzenia, wykorzystując cyrkulację mieszaka.
288 diod z czego 176 sztuk 3000K + 72 sztuk 5000K i czerwonych 32.
Skręcenie zasilacza na połowę mocy pogorszy sprawność samego zasilacza. Zasilacz należy dobrać tak, by był możliwie wykorzystany na jak największej dostępnej mocy.
Chcesz to zasilać szeregowo, czy równolegle.
PS Naświetlacz V-TAC 50W za 100zł ma 300 diod, zasilacz i chłodzenie gratis. Wyszło by taniej. A jeszcze taniej, gdyby ogarnąć blachę al, to LSC z Action. Za 13zł 80 diod i zasilacz gratis.
 
Ostatnia edycja:

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
No cóż płytki mam a zasilacz dokupię regulowany 240watt to każda płytka po 60watt, box mój czyli 90/60/120 na flo byłoby puszczone 240 na węg skręcone,,,
Rzućcie propozycje jak to najlepiej zorganizować
Dodam że radiator al będzie na każdej płytce dopasowany
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Radiatory teraz bardzo drogie, musiały by mieć długie żebra. Można zrobić to inaczej. Went mieszający z oscylacją nad lampę, by chłodził płytki i wiał na planty zarazem. Moc lampy, zasilanie przeliczę wieczorem, chyba, że @sub23 ma teraz chwilę.
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Al mogę mieć po 80 PLN za sztuke to nie problem, co prawda żebra co prawda standard ale leps,że niż nic, zasilanie przelicz pod względem najlepszej sprawności,,,,
Z góry dzięki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół