nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Podłoże indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Koncowki spalone wykręcone ku górze - ewidentnienl popalone azotem. Widać też inne niedobory które mogą być spowodowane zbyt dużą ilością azotu. Ja bym lał samą wodę przez jakiś czas, wstaw foty za ok 5 dni.
I jeszcze tak odnośnie ph, niby można zaczepić mikoryzę i wtedy nie trzeba się przejmować ph bo krzaki będą się żywić od grzybów na korzeniach (czy jakoś tak). Kupiłem już mikoryzę uniwersalną biopon na kolejną uprawę, ciekawe czy to faktycznie takie dobre.

Krzak krzakowi nie równy, więc jeden idzie lepiej drugi gorzej, jak te twoje hulki.
Jak długo kwitną?
Co do mikoryzy, byłem ostatnio w ogrodniczym, ale chłop akurat mówił, że wycofał się ze sprzedaży mikoryzy, bo nie było popytu... A właśnie chciałem zastosować. Pewnie kupię gdzieś w internecie na następną uprawę.

Ok, leję samą wodę póki co dalej tak to.

Kwitną już około 4-5 tydzień, muszę się zaopatrzyć w lupkę w tym tygodniu jakąś ręczną, bo przez ten mikroskop do telefonu x60 gówno widzę te trichomy (zbyt niewyraźnie, żeby stwierdzić w jakim stadium są :jprd: )
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Co do mikoryzy, byłem ostatnio w ogrodniczym, ale chłop akurat mówił, że wycofał się ze sprzedaży mikoryzy, bo nie było popytu... A właśnie chciałem zastosować. Pewnie kupię gdzieś w internecie na następną uprawę.

Ok, leję samą wodę póki co dalej tak to.

Kwitną już około 4-5 tydzień, muszę się zaopatrzyć w lupkę w tym tygodniu jakąś ręczną, bo przez ten mikroskop do telefonu x60 gówno widzę te trichomy (zbyt niewyraźnie, żeby stwierdzić w jakim stadium są :jprd: )
Prawdziwa lupa lub prawdziwy mikroskop dałby radę. Te chińskie gówna x60 x150 nawet nie stały koło takiego sprzętu. Można coś tam zobaczyć ale zakładając na telefon to k***icy można dostać. Mikroskop x15 więcej pokaże.
Jak masz ten biały pod telefon z klipsem to odkręć klips i okiem zobacz, o wiele lepiej widać
 
U

Usunięty 29998

Guest
Czy ziemia z biedronki nada się. Do afgank skunka? Pytam bo. Mam. Jej. Sporo.. I jakie. Wymiary boxa potrzebuje mniej więcej na 6 automatów. Na raz w boxie. Jakie. Automaty dają. Najwięcej. Plonu w najkrótszym. Czasie?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Osobiście nie stosowałem jeszcze ziemi z biedronki ale są tematy na forum gdzie polecają, nawet wczoraj gdzieś czytałem coś świeżego o tym.
Nie znam tej odmiany konopi ale każda ma takie same wymagania co to podłoża.
Żaden automat nie daje dużych plonów.
Nie zaczynaj od auto bo będziesz zbierać kikuty i popcorn zamiast plonów. Z sezonowymi masz na to szansę. Weź coś co rośnie małe i szybko kwitnie. Są takie co kwitną w 5-6 tygodni. Sam mam jeden taki co czeka na swoją kolej, jakiś grapefruit.
 
U

Usunięty 29998

Guest
Czy jak 4dniowa sadzone AF wsadze do doniczki 9l z wymieszane ziemia biobizz ligh i all mix 50/50 czy nic się nie stanie? To dobry pomysł?
 

mac2c

New member
Rejestracja
Mar 14, 2016
Postów
3
Buchów
0
trzecia uprawa
Pytanie o glebę mieszana własnoręcznie
na stronie wiki są 2 różne przepisy na glebę czy jedno dodaje się do drugiego?
1- https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Jak_zrobić_dobrą_mieszankę_gleby
2- https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Podstawowe_informacje_o_podłożu_i_nawożeniu
jest napisane 3 worki perlitu , czyli 1 worek 20l?
jak wygląda dobra mieszanka ziemi (proporcje) bo chce się sam nauczyć gdyż znajomy brata pracuje w miejscu gdzie ziemie robią i ma dostęp do ziemi i odkwaszonego torfu
wg wiki dedukuje : 1.5 cz. humus + 1 cz. torfu odkwaszonego+ 0.5 cz. włókien kokosowych perlitu dolomitu (przepis 1z wiki) + keramzyt pod spód donicy

kiełkująca pestkę na sadzonkę powinienem wsadzić do czystej ziemi kwiatowej typu humus czy porostu do powyższego przepisu (proszę ten przepis poprawić bo pewnie coś nie tak)

przy okazji : czy kupowanie sprzętu oświetlenia i wiatraków z allegro jest bezpieczne ? robilem to przez vpn i nie bezpośrednio na adres ale wiadomo allegro ma adresy (10 lat temu kupiłem z innej strony strony sprzęt)
 

Wiolmar5czlon

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
196
Buchów
877
Odznaki
6
przy okazji : czy kupowanie sprzętu oświetlenia i wiatraków z allegro jest bezpieczne ? robilem to przez vpn i nie bezpośrednio na adres ale wiadomo allegro ma adresy (10 lat temu kupiłem z innej strony strony sprzęt)
Samo Allegro w sobie raczej jest bezpieczne jako platforma. Jednak to sprzedawca otrzymuje wszystkie dane kupującego, więc sam musisz się zastanowić czy sklep z którego chcesz kupić nie będzie w kręgu zainteresowania smutnych panów :bball:. Podejrzewam że ze sklepami na allegro jest jak z seedshopami, ale na o wielę mniejszą skalę. Dla pewności dane fakowe, płatność BLIK lub podobne i wysyłka na paczkomat.
 
U

Usunięty 82787

Guest
Myślicie, ze ziemie royalmix plagron będzie dobrym rozwiązaniem na automaty indoor? Czy jednak jest za mocna i rozrobić ją z normalna ziemią? I czy dodawać jeszcze bezpośrednio pod nasionko mikoryzę?
 

FaYa-sTaRT@

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2015
Postów
62
Buchów
9
siemka, szybkie pytanie. czego dostępnego w castoramie/leroy użyć do zestawu biotabs pod cobami? zawsze daje biobizz light mix ale tym razem nie zdąży przyjechać na czas. wspomnnę że od siebie dodawałem tam jeszcze dolomit i perlit.
 

Purple Ben

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2022
Postów
50
Buchów
8
Witam Szanowne Grono Pedagogiczne.
Szukam porady na ZIEMIĘ + NAWOZY.
Potrzebne do ~ PC BOXA (Lub coś tych rozmiarów) dla automata.
Doniczka pewnie max 5 litrów. Najlepiej dostępne w Letoy Merlin/Castorama/Obi itp.
Jakieś propozycje?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Jakaś uniwersalna ziemiia z perlitem, a jak kupisz bez to tak 10% dosyp objętościowo. Nawóz w ziemi powinien starczyć na początkowe stadia wzorsu.

Na flo kup burze kwiatów albo coś co ma npk z przewagą pk.
 

NaSpokojnie

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2013
Postów
54
Buchów
0
Siemanko, zapytanko.
Plan prosty i następujący:
kilka af - cfl 300w, stelaz w pokoju i elo
doniczki 10l (?) czy moze jednak mniejsze?
ziemia unierwasalna zda egzamin czy musi być ultra pro trzytysice?
 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,162
Rozwiązań
1
Buchów
1,800
Odznaki
6
Siemanko, zapytanko.
Plan prosty i następujący:
kilka af - cfl 300w, stelaz w pokoju i elo
doniczki 10l (?) czy moze jednak mniejsze?
ziemia unierwasalna zda egzamin czy musi być ultra pro trzytysice?
Ziemia to podstawa, zrób lub kup dobrą. Poczytaj, forum jest za***ane wpisami o tym.
Na auto 10 litrow to git.
CFL? WTF daj spokój XD
 

NaSpokojnie

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2013
Postów
54
Buchów
0
Nie mam nic innego a nie chce specjalnie się pchać w koszta
Polecasz coś innego w budzecie 300zl?
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
8xLSC z Actiona = 20k lumenów - 8x15,9zł = 127,2zł

Do tego dwa rozgałęźniki po 4 sloty - jakieś 40-50zł i dwie oprawki na e27 - grosze, do tego 2 kable z wtyczką, troszkę taśmy izolacyjnej.

Według mnie najtańsza i najprostsza opcja

Sporo również zaoszczędzisz na prądzie - 8x17,5w = 140w. Można nawet powiedzieć, że jeszcze na tym zarobisz jak uwzględnisz oszczędniości na prądzie przez całą uprawę.

Pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół