nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Podlewanie indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Młody9299

Active member
Rejestracja
Maj 10, 2011
Postów
32
Buchów
0
siemka
mam kompletnie laickie pytanie - czy jak podleje rosline nawozem, to juz potem nie trzeba drugi raz podlewac? przykadlowo taka sytuacja, podlalem rosline nawozem 50% zalecanego dziennego podlania i drugie 50% podlalem wodą.
Tak sie nie powinno robic prawda, zatem dobrze mysle ze jak podleje nawozem to to jest tak jakby podlanie na 3-5 dni ? :):zjarany:
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
siemka
mam kompletnie laickie pytanie - czy jak podleje rosline nawozem, to juz potem nie trzeba drugi raz podlewac? przykadlowo taka sytuacja, podlalem rosline nawozem 50% zalecanego dziennego podlania i drugie 50% podlalem wodą.
Tak sie nie powinno robic prawda, zatem dobrze mysle ze jak podleje nawozem to to jest tak jakby podlanie na 3-5 dni ? :):zjarany:
Trudno Ciebie zrozumieć.
Każda fertygacja to woda z nawozem. Stężenie takie aby nie zastąpiło przedawkowanie. Można zacząć od 50%.

Ale ryjesz młody, zastosuj 70% dawki zalecanej z wodą, kolejne podlanie wodą itd...

Tak nie powinno się robić. Podlewanie samą wodą zupełnie nic nie daje. Woda nie ma w sobie składników pokarmowych, jest obojętna dla rośliny. Znaczenie wody polega na transporcie nawozów do komórek. Jak nie ma nawozów to nie ma co transportować.
 

zielonylasek

Banned
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
28
Buchów
0
To po co się podlewa rośline samą wodą? Dla naszej satysfakcji? Czy jak? bo już nie wiem <rotfl>.
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
To po co się podlewa rośline samą wodą? Dla naszej satysfakcji? Czy jak? bo już nie wiem <rotfl>.

Się podlewa ?

W uprawach intensywnych np. w domowych, szklarniowych nie podlewa się samą wodą, tylko za każdym razem fertyguje roztworami nawozowymi. Zresztą to dotyczy uprawy wszelkich roślin uprawianych w szklarni.

To, że ktoś używa tylko "odstanej kranówy" to nie moja broszka. Każdy robi jak chce.

Jeszcze raz: woda nie wnosi w sobie żadnych wartości! Jest tylko środkiem transportowym dla nawozów ale jeżeli w podłożu nie ma nawozów to nie ma co transportować.
 

tlustygibon

Banned
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
31
Buchów
0
Ale w glebie "jest jedzenie" więc ta woda jednak musi być ;). Chyba trochę się wcześniej nie zrozumieliśmy, piona!
 
G

Gość

Guest
Witam ,mam pytanie . Czy mogę kalibrować GHE - (pH down) wodę z kranu do najlepszego pH 6,5 i podlewać tym tak jak zazwyczaj podlewam zwykłą wodą ,czy jest do tego jakieś ograniczenie ?
 

grow4change

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2012
Postów
61
Buchów
0
Pamietaj tylko o odstaniu tej wody przez conajmniej 24h a lepiej i 48h bo wtedy dopiero chlor dobrze odparuje.
 

szymon111

Well-known member
Rejestracja
Sie 22, 2008
Postów
62
Buchów
0
Mam roślinę w donicy 6.5l, jaką ilością wody/nawozu podlewać?
Roślina ma 18 dni.
 

jedziemy z tym

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2012
Postów
109
Buchów
0
Mam pytanie czy jak będę zakwaszał wodę do podlewania octem to nie będzie negatywnych skutków ?
:smokee:
 
N

nie pamietam

Guest
Mam pytanie, 2 dni temu przesadzałem planty i tak. Jeden miał glebę mokrą na 40%, a dwa pozostały były bardzo mokre 100%. Na dno dałem ziemi nowej wstawiłem nowa po bokach i na górze. No i taka sprawa, że tych 100% mokrych, bardzo mokro miały, nie podlewałem wcale i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo o ile ta ziemi na spodzie sobie wciągnie tamtą wilgoć o tyle ta na górze całkowicie wyschła :x a na opakowaniu napisali aby do tego nie doprowadzić bo straci swoje substancje odżywcze. Teraz symbolicznie zwilżyłem ją trochę mając nadzieje że nie pójdzie niżej, bo jak mówię były 100% mokre bardzo i na pewno jeszcze są.
Jak skutecznie sprawdzać czy trzeba podlewać czy nie ? Palec wsadzać to żadna skuteczność bo co z tego jak przy górze będzie sucha, jak na dole może być błoto.
 
D

delete

Guest
zainwestuj w keramzyt. posyp po górnej warstwie gleby i wtedy nie będzie tak wysychać. Podlewasz na wyczucie. Ja podlewałem 1l wody na 5l donice co 3-4 dni i wystarczało, konopia nie jest rośliną bagienną!
 
G

Gość

Guest
PH wody

mam plantację 30 dni roślinka się fajnie rozwija, od samego początku podlewam ją CISOWIANKĄ niegazowaną PH 7,40 i jestem zadowolony. Ziemia wymieszana z perlitem do tego biohumus i canna vega. Mam taki miernik PH co pokazuje po kolorze czy jest ok czy nie. odczyn jest niebieski więc powinno być git.
Jak myślicie czy wszysko spoko czy PH powinno być niższe
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół