nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Podlewanie indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Źle podlewać na noc, korzenie wtedy nie pobierają wody przez co są długo namoczone i się duszą.
 

skuna

¿Gieta skuna?
Rejestracja
Wrz 27, 2020
Postów
269
Buchów
1,632
Odznaki
6
Muszę zostawić roślinę na 6 dni bez podlewania. Może ktoś mi podpowie jakiś działający wynalazek do kropelkowego, grawitacyjnego podlewania. Dobrze jakby był łatwo dostępny, np. w Leroy, OBI, bo potrzebny jest pilnie ale proszę o wszelkie propozycje. Widziałem u kogoś w fotorelacji, że ma zamontowany jakiś gadżet o specyficznej nazwie, której oczywiście nie zapisałem i nie mogę teraz znaleźć.

Butelka nabita na dozownik u mnie się nie sprawdzi, bo nie mam tyle miejsca na wysokość, z resztą bałbym się z czymś takim zostawić boxa na tydzień. Nie mam już czasu testować samemu dlatego potrzebuję czegoś sprawdzonego. Z góry dzięki
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Muszę zostawić roślinę na 6 dni bez podlewania. Może ktoś mi podpowie jakiś działający wynalazek do kropelkowego, grawitacyjnego podlewania. Dobrze jakby był łatwo dostępny, np. w Leroy, OBI, bo potrzebny jest pilnie ale proszę o wszelkie propozycje. Widziałem u kogoś w fotorelacji, że ma zamontowany jakiś gadżet o specyficznej nazwie, której oczywiście nie zapisałem i nie mogę teraz znaleźć.

Butelka nabita na dozownik u mnie się nie sprawdzi, bo nie mam tyle miejsca na wysokość, z resztą bałbym się z czymś takim zostawić boxa na tydzień. Nie mam już czasu testować samemu dlatego potrzebuję czegoś sprawdzonego. Z góry dzięki
ja mam to na takie awaryjne sytuacje
Konewka automatyczna Greenmill GB3014C 3,7 V
 

mikrodozer

Member
Rejestracja
Paź 31, 2022
Postów
11
Buchów
4
Hej, mam takie pytanko. Czy można uprawiać w doniczce która nie ma otworów na spodzie? Mam gotową szafkę w której jest fajna doniczka 14L. Jest fajna, bo ma zamontowane takie sprytne uchwyty na siatkę + dołączona jest metalowa siatka do wstępnego naginania roślinki. Problem w tym że doniczka jest bez otworów na spodzie. Czy jeśli dam na dół warstwę keramzytu(a może nie dawać?) i na to ziemię, to mogę być w miarę spokojny o korzenie, że mi nie zgniją, albo nie zaczną dusić rośliny od spodu? Mógłbym zrobić otwory, ale nie mogę znaleźć podstawki w odpowiednim rozmiarze. Myślę też ewentualnie żeby zrobić kilka otworów i postawić to na mniejszej podstawce, tak tylko żeby woda miała gdzie wyciekać, tylko tutaj nie do końca rozumiem jak to działa. Taka wycieknięta woda w tym przypadku nie będzie miała styku z otworami, więc albo będzie sobie stała i powoli odparuje, czy mam ją wylewać, czy ona powinna mieć jednak kontakt z otworami i ziemia sobie ją zassa jak trochę podeschnie? Czy ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi co i jak?
 

skuna

¿Gieta skuna?
Rejestracja
Wrz 27, 2020
Postów
269
Buchów
1,632
Odznaki
6
Dziurki muszą być, żeby woda odpływała. Keramzyt ci nic nie da bez dziurek, bo on jest stosowany do drenażu wody ale bez dziurek to ci nie udrożni do niczego. Na twoim miejscu dałbym tą mniejszą podstawkę i zrobił dziurki.

Taka wycieknięta woda w tym przypadku nie będzie miała styku z otworami, więc albo będzie sobie stała i powoli odparuje, czy mam ją wylewać, czy ona powinna mieć jednak kontakt z otworami i ziemia sobie ją zassa jak trochę podeschnie?

Raczej bez różnicy czy woda spowrotem wsiąknie w doniczkę czy odparuje czy tam ją wylejesz. Jak będziesz regularnie podlewać to według mnie nie ma to większego znaczenia. Często podlewam rośliny tak, że woda nawet nie wypływa dołem. Lepiej jest przesuszyć nasze rośliny niż je przelać.

Mi się udało uśmiercić dwie rośliny mimo dziurek, bo lałem i nie sprawdzałem wilgoci ziemi. Jak jesteś niedoświadczony i będziesz lał za dużo bez dziurek to zrobisz sobie problem i potem tej wody, która ci się zbierze na dnie już nie usuniesz.
 

wesoła_pestka

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2023
Postów
513
Buchów
1,274
Odznaki
2
https://galeria.haszysz.com/image/QTJsu3
Co tej Pani dolega i jak jej mogę pomóc? Ostatnio była przesadzania i dostała biohumus forte dla roślin zielonych.
68.jpg

Ja bym je uciął i obserwował czy dalej coś będzie się dziać. Specjalistą nie jestem, ale mi też nie raz dolne liście tak żółknął to je wycinam i tyle.
 

smsik

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2011
Postów
60
Buchów
0
Z tego by wynikało że to deficyt cynku. Myślałem że po podaniu biohumus forte problemów z niedoborem składników uniknę,a teraz boję się że przenawoże i jestem w kropce.
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,143
Buchów
1,133
Odznaki
3
Z tego by wynikało że to deficyt cynku. Myślałem że po podaniu biohumus forte problemów z niedoborem składników uniknę,a teraz boję się że przenawoże i jestem w kropce.

żadne braki chyba raczej warunki błota tam nie ma?
 

Aby Z Głową

kto pyta nie błądzi
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2014
Postów
1,143
Buchów
1,133
Odznaki
3
Doniczka 10l ziemia sucha na wiur na jakieś 5 cm.. Dalej wilgoć się zaczyna. Doniczki mają powiercone diury w dnie i to gęsto.

No to masz odpowiedź ja po tym zdjęciu niewyraźnym widzę że tam ziemia aż czarna :D Woda wypływa dołem?
 

smsik

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2011
Postów
60
Buchów
0
Kolega chyba w innym temacie wcześniej się pytał co jest nie tak jak kwiatek był mniejszy i dostał odpowiedź, że jest przelana
Dokładnie. Ale jeśli mam na 5 cm głębokości właściwie pył z ziemi to już nie wiem kiedy podlewać.
 

smsik

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2011
Postów
60
Buchów
0
No to masz odpowiedź ja po tym zdjęciu niewyraźnym widzę że tam ziemia aż czarna :D Woda wypływa dołem?
Tak. Sito z doniczki już zrobiłem. Kiedyś jakoś łatwiej mi to szło. Starość nie radość 😂
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół