nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Przesadzanie roślin konopi indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

StaryRower

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2015
Postów
56
Buchów
0
Dziękuję za odpowiedź! Jak dobrze wnioskuję, mniejsza doniczka jako pojemnik na medium, spowoduje większe zapotrzebowanie na podlewanie oraz nawożenie.

Napisałeś że wysokość zależy od długości wegetacji, czy w związku z tym istnieje zasada ilukrotnie roślina zwiększa swoją wysokość po przełączeniu z weg na flo?
 

StaryRower

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2015
Postów
56
Buchów
0
Daj 4x 5/6L lub 1x 22 L smartpot/growbag. Ja w następnej uprawie będę sadził właśnie w growbagu 22 L(box też 40x40) średnica, wysokość tej torby ok. 29 x 26cm

Przedzielasz w jakiś sposób rośliny? I czy wiesz może ilukrotnie rośnie krzak po przełączeniu FP ?
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Przedzielasz w jakiś sposób rośliny? I czy wiesz może ilukrotnie rośnie krzak po przełączeniu FP ?

To zależy od odmiany, jak masz w większości indice, możesz śmiało mieś wega zrobić, w tej dużej donicy i ładnie roztrenować, po przełączeniu podskoczy ok 100% może mniej, ale przecież będziesz stale ją naginać. Czterech sztuk jeszcze nie sadziłem w tym box, ale mam to w planach, myślę żeby normalnie je puścić bez lst, tylko topping zrobić, tak na 2-4 odrosty 1 roślina.

np. takie 4 sztuki, w proce.
normal_oe2.jpeg
 

Luq1226

Member
Rejestracja
Maj 9, 2018
Postów
9
Buchów
0
Cześć
Kiedyś widziałem temat o przesadzaniu ale niestety w tej chwili nie mogę go znaleźć.

Wsadziłem kiełek do doniczki i urósł na około 3-4 cm. Dzisiaj mija tydzień czasu. Podpowiedzcie mi kiedy mam ją przełożyć do większej doniczki ??
 

Poliszynszyl

Active member
Rejestracja
Paź 5, 2019
Postów
29
Buchów
0
Witam dla Was może głupie ale mi pomoże:) jak mam roślinę do przesadzenia to wkładam ja do donicy ziemią sucha(Taka z worka lekko wilgotna) czy nalać wody aż dołem nie wyleci? I potem do boxa z sadzonką.
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Witam dla Was może głupie ale mi pomoże:) jak mam roślinę do przesadzenia to wkładam ja do donicy ziemią sucha(Taka z worka lekko wilgotna) czy nalać wody aż dołem nie wyleci? I potem do boxa z sadzonką.

Roślina którą przesadzasz powinna mieć ziemię suchą łatwiej wyjdzie z donicy, donica do której wsadzasz roślinę to dajesz ziemię z worka czy z czego masz tam ziemie wkładasz roślinę z całą bryłą i ziemią którą wyjmiesz z donicy do nowej donicy. Potem podlej przesadzoną roślinę i załatwione :)
 

Taito

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
83
Buchów
0
Posadziłem automata +Speed Auto od Taniesianie w kubeczku 250 ml, po ilu dniach przesadzić do docelowej doniczki? Planuje dodać jeszcze mikoryzę.
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Podpowiedzcie jak to jest u was? Po jakim czasie przesadzacie roślinę z propagatora do normalnej donicy? Jak będzie dobrze?
 

staśu

New member
Rejestracja
Mar 29, 2023
Postów
2
Buchów
0
Cześć! Mam pytanie do weteranów. Czy jeśli posadzę na początek kwietnia automat w namiocie, to czy po 6-7 tygodniach będę mógł je wywalić na słońce i dojdą? Rozumiem że roślina będzie pewnie słabsza niż jak by siedziała cały czas pod lampą. Ale czy to ma jakiś sens jeśli będę musiał się jej pozbyć z domu w maju? Wiem że ludzie wegują często pierwsze 2-3 tygodnie ale czy po tak długim czasie jest to też możliwe? Może to głupie pytanie dla wielu z was ale bardzo bym prosił o pomoc. Prawdopodobnie będzie to w ok 2-4 tygodniu kwitnienia.
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Jeśli zamierzasz postawić na zewnątrz w donicach w których były od początku, to wszystko powinno być ok i według mnie przy sprzyjającej pogodzie nawet bez straty na plonie. W maju już dzień długi, a będą dochodzić w czerwcu kiedy światła najwięcej. Jeśli zamierzasz przesadzić do gruntu to nie mam pojęcia, może ktoś inny się wypowie.
 
Ostatnia edycja:

staśu

New member
Rejestracja
Mar 29, 2023
Postów
2
Buchów
0
Dzięki za info. Będą w doniczkach siedziały. To dobra wiadomość. W takim razie kupuje dziś jeszcze pestki. Pozdro.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół