nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Suszenie marihuany indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

mjtox

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 30, 2010
Postów
1,163
Buchów
1
Jaka ilość suszu, mieści się w jakim słoiku? Niech napisze ktoś kto zbierał plony i currował w słojach, napiszcie np. 20g w 400ml słoiku, fota też mile widziana. Potrzebne mi to, bo szukam miejsca do ukrycia plonu i muszę wiedzieć jak duży słoik będę musiał schować. Pozdrawiam.

Zależy od tematu, może być sianko z out'a którego wejdzie 40g a mogą być zbite topy i wejdzie nawet dwa razy tyle.
 
G

Gość

Guest
Witam panowie proszę o radę . Scinke eufori będę miał niedługo 9 sztuk ale zaraz po harwescie muszę wyjechać na trzy tygodnie . Materiał będzie wisiał w Boxie w ktorym aktualnie rosnie wentyacja termoregulator itp. Moje pytanie czy przez tak długi czas może susz wisieć, ****proszę o jakieś rady lub rozwiozanie z sutuacji . Nikogo niemam zaufanego żeby pilnował Marysi a boje się tez ze może wejść pleśń . Macie może jakes pimysły****
 
G

Gość

Guest
Czy susz można wrzucić do słoików po ketchupie, musztardzie, dżemach itd.? Czy wskazane są raczej weki z gumkami? Pozdrawiam.
 

Qpalisko

Member
Rejestracja
Lip 15, 2012
Postów
16
Buchów
0
Panowie, podłączę się bo szukam. Mam bardzo dobrze wentylowaną wyciągiem mechanicznym piwnicę tylko jest tam 80% wilgotności. Podłączam wyciąg bezpośrednio od góry do kartonu a na dole dwie dziury. Problem w tym, ze w piwnicy nie ma gniazdka więc farelka odpada i cokolwiek na prąd. Mogę jakoś obniżyć wilgotność do tych idealnych 50% ?

Z góry dzięki za sprawdzone pomysły .

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

Panowie, podłączę się bo szukam. Mam bardzo dobrze wentylowaną wyciągiem mechanicznym piwnicę tylko jest tam 80% wilgotności. Podłączam wyciąg bezpośrednio od góry do kartonu a na dole dwie dziury. Problem w tym, ze w piwnicy nie ma gniazdka więc farelka odpada i cokolwiek na prąd. Mogę jakoś obniżyć wilgotność do tych idealnych 50% ?

Z góry dzięki za sprawdzone pomysły .

Myślałem o czymś co mógłbym przyczepić do tych otworów co mi wyruszy "przepływowo" powietrze dostające się do wewnątrz kartonu... Ktoś ma pomysł na jakiś super higroskopijny materiał domowym sposobem?
Mogę rano i wieczorem wymieniać wkłady...

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

Zrobię chyba tak:
Kupię jakieś wkłady albo granulat do pochłaniacza wilgoci , nie wrzucam linkow bo to alledrogo...
zrobię z jakiegoś pojemnika (po butach albo butelka) filtr i podepnę szczelnie do pasywnego wlotu do pudła / pudło bardzo szczelne , aż gwiżdże..
Problem w tym, że wyciąg powoduje napływ non stop nowego wilgotnego powietrza ... Plus jest taki że nic nie czuć ;)

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

Problemy się pojawiają - problemy znikają...
Mam nadzieję że mój również. Kupiłem taki woreczek z granulatem wielorazowego użytku po wysuszeniu w mikrofali - niby do osuszania piwnic kabin w łodziach itp... W każdym razie małe pomieszczenia...
Uszczelniłem jeszcze karton - taki duży po serwerze :) w dopasowany otwór wycięty przy spodzie wkręciłem butelkę0,5l poziomo z obciętą szyjką,
W butelce powiercone otwory z jednego boku (ok 10x fi 4) i tym bokiem do dołu a w środku ten woreczek przykrywa wszystkie otwory.
Trochę prowizoryczne ale mam nadzieję że da rady ;)
Rano sprawdzę odczyt w suszarni, jeśli zadziała to może się komuś z podobnym problemem przyda...

---------- Post added 31-07-2012 at 05:07 ---------- Previous post was 27-07-2012 at 20:18 ----------

Niestety filtr niewiele pomaga -'ale pogoda się zmienia i wilgotność spada sama z siebie (wczoraj już 68%).
Czytałem że dobrze jest jak wilgotność codziennie spada o ok 5% - więc przez przypadek na razie chyba jest git ;)
Zobaczymy co dalej... Łodygi jeszcze nie trzaskają a schnie już 5 dni.
 

rolnik94

New member
Rejestracja
Gru 17, 2012
Postów
2
Buchów
0
Pleśń

Witam zakładam nowy temat gdyz nie mogłem znaleść dzialu związanego z moim pytaniem, a mianowicie wyszla mi pleśń na moich zbiorach i tu pojawia się pytanie czy da się to uratować czy wszystko już stracone .?
 

SombrerrO

New member
Rejestracja
Lut 15, 2013
Postów
1
Buchów
0
Witam! chciałem zapytać:
1. Czy curing poprawia "moc" że lepiej klepie czy tylko smak i zapach?
2. Czy podczas curingu jak w słoiku będzie dużo wolnego miejsca wpłynie to jakoś pozytywnie/negatywnie na sorcik?
Z góry dziękuję :)
 

r2d2860

Member
Rejestracja
Maj 10, 2013
Postów
5
Buchów
0
Witam 2 dni temu sciolem 5 panienek i powiesilem do góry nogami w ciemnym namiocie z wentylacja co mam dalej robic gdyz to mój pierwszy raz
 

clockens

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2013
Postów
50
Buchów
0
Witam!

Ściąłem 2 panienki, po 3 dniach jak wisiały do góry nogami poprzycinałem i wsadziłem do słoika, na dno wysypałem ryż, wrzuciłem na ryż 2 torepki herbaty i na tym położyłem sort. Wsadziłem je troche za wcześnie może to wpłynoć na późniejszą jakość? Ryż trzeba wymianiać? Herbate wywalić? Po 3 dniach w słoiku zapach praktycznie w cale nie jest wyczówalny, po ścięciu waliło pokrzywą. Ile tak orientacyjnie trzymać ryż w słoiku? Proszę o porady i pouczenie ;D

Pozdrawiam!
 

Cyce

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2013
Postów
108
Buchów
0
Wywal ten ryz chinoli z nich nie zrobisz :bounce:

No i jesli za wczesnie wrzuciles do sloika to najlepiej jak bys je wylozyl jeszcze na jakis dzionek albo odkrecaj dosyc czesto sloik.
 

clockens

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2013
Postów
50
Buchów
0
Dodałem ryż bo z tego co wiem bardzo dobrze wchłania wilgoć :d,
 

fajertajger

Member
Rejestracja
Wrz 15, 2013
Postów
22
Buchów
0
Powinny minimum tydzień poleżeć, po 2 dniach to mają za dużo wody w sobie. Po co tak wcześnie do słoika? Chlorofil musi się rozłożyć czy co tam się z nim dzieje bo on wpływa na smak dymu. Mogą gnić jak nie będą dobrze wentylowane. Możesz dorzucić skórkę od pomarańczy czy cytryny. Te owoce są pryskane różnymi pestycydami i nie powinno wtedy gnić a nabierze też fajnego cytrusowego zapachu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół