nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Wentylację w uprawie konopi indoor [w domu]

Wyszukiwarka Forumowa:

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Dzięki temu, że jest na nie skierowany będą miały grubsze łodygi plus uniknięcie plechy
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Jeśli podłączę dwa takie same wentylatory szeregowo (2x100mm, 107m3/h), 30W) to ile realnie "mocy" mogę zyskać w stosunku do pojedynczego?
 
U

Usunięty 79633

Guest
Zwiększy się ciśnienie i filtr mniej będzie mniej strat generował. Realnie zbliżysz się do 107m3/h podanych przez producenta.
Taki zabieg stosuje się na wentylatorach komputerowych żeby dawały radę przepchnąć powietrze przez filtr. Sam tak miałem zrobione w jednym boxie.

Bo na chwilę obecną masz 107m3/h minus opory na filtrze oraz minus opory na rurach w zależności od ich długości. Pewnie realnie dmucha tam 75m3/h.
 

Oczkos001

Member
Rejestracja
Sie 3, 2022
Postów
6
Buchów
0
Doświadczone osoby będą odpowiadać na pytania początkujących o
Wentylacji jaką trzeba użyć do UPRAWY INDOOR

Zadawajcie tylko mądre pytania i sensownie złożone inaczej otrzymacie
ostrzeżenie. Jak nie wiesz czy pytanie jest mądre pisz w dziale Nie bić początkujący

Pytania zadawać jedynie tylko wtedy gdy nie możecie na nie znaleźć odpowiedzi w wyszukiwarce która jest w lewym górnym rogu
Witam wszystkich?

Jestem zwierzakiem w temacie i chciałem poprosić o dobór wentylacji do mojego growboxa który dopiero jest w fazie kompletowania
( projektowania).
Czytam cały dzień o wentylacji i zacząłem już głupieć. A mianowicie: box będzie royal room c60 (60x60x160) a do tego lampa mars hydro ts 1000. Chce dać mieszający went. pro fan (1 bądź 2 sztuki) do tego went. wtlaczajacy i dobrać do nich filtr węglowy z wentylatorem który będzie miał czujkę temp. poprzez którą wentylator będzie dostosowywał prędkość nawiewu ( jeśli dobrze to rozumie). I tu moje pytanie czy lepiej kupic taki jaki napisałem czy zwykły i dokupić do tego regulator obrotów z czujnikiem. Co wyjdzie lepiej bądź taniej.
Dodam jeszcze że domyślnie planuje w boxie trzymać 2 (jak bozia da ? 3) automaty.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam wszystkie mordeczki na forum.
PS. Wszystkie porady co do jakichkolwiek zmian i krytyka mile widziana.
Sorry za pierwszy post bo chyba dałem nie w tym miejscu co trzeba
 

Dawidzior

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2022
Postów
84
Buchów
59
Siemano. Mam takie pytanie. Jeżeli założyłem do boxa większy wyciąg (190m3/h zamiast 107m3) i temperatura oraz wilgotność powietrza są idealne, to czy mogą być z tego jakieś inne konsekwencje? Chodzi mi tylko i wyłącznie o wenta.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
nie bedzie konsekwencji...
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Witam. Zakupiłem ostatnio nowy wentylator firmy Prima Klima dwubiegowy https://www.amazon.pl/Prima-Klima-Wentylator-2-stopniowy-220-360/dp/B07DN7MGQR
Jednakże jest on troszkę za mocny nawet na pierwszym biegu, to znaczy temperatura jest niemal dokładnie taka sama jak w pomieszczeniu w którym stoi, a zależałoby mi aby jednak te 2-3 stopnie od lampy się grzało, gdyż w pomieszczeniu jest 19-20. Dodatkowo zasysa mi widocznie ścianki nawet gdy dwa otwory na dole odsłonię całkowicie (nota bene roślinki w 3 tygodniu flo i z dwoma dziurami na 12,5cm nie czuć w pokoju zupełnie nic) Czy da się do tego modelu zainstalować jakiś regulator obrotów? Jeśli tak to czy mógłby ktoś polecić coś konkretnego?
 
Rejestracja
Gru 27, 2022
Postów
16
Buchów
1
Siemanko:tiphat:szukałem w wyszukiwarce, ale nic nie mogę odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię, więc pytam tutaj:waving-white-flag:
Jest jakiś SKUTECZNY sposób na połączenie wiatraczka PC Pure Wings 2 120mm z profesjonalnym filtrem węglowym(myslę o kupnie Can Orginal 75-100m3h)?
Planuję zakup namiotu 40x40x 120 lub 140cm wys. lub gotowej szafki o podobnych wymiarach(nie chce mi się składać, bo zawsze jakieś dziury mi się robiły jak sam montowałem, a zależy mi na zniwelowaniu zapachu a do tego niezbędna jest szczelność) i z tego co się orientuje około 85m3h deklarowanego przez producenta tego komputerowego wiatraczka wydajnosci powinno ogarnąć taką objętość namiotu jesli dobrze liczę. Zależy mi żeby went był cichy, myslałem też o Axial Quiet, ale obawiam się, że nie upcham tego w środku na takiej powierzchni. Kasa to kwestia drugorzędna, ale też nie chce przepłacać jak coś da się rozkminić w spoko cenie. Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC:yeahh:
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Siemanko:tiphat:szukałem w wyszukiwarce, ale nic nie mogę odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię, więc pytam tutaj:waving-white-flag:
Jest jakiś SKUTECZNY sposób na połączenie wiatraczka PC Pure Wings 2 120mm z profesjonalnym filtrem węglowym(myslę o kupnie Can Orginal 75-100m3h)?
Planuję zakup namiotu 40x40x 120 lub 140cm wys. lub gotowej szafki o podobnych wymiarach(nie chce mi się składać, bo zawsze jakieś dziury mi się robiły jak sam montowałem, a zależy mi na zniwelowaniu zapachu a do tego niezbędna jest szczelność) i z tego co się orientuje około 85m3h deklarowanego przez producenta tego komputerowego wiatraczka wydajnosci powinno ogarnąć taką objętość namiotu jesli dobrze liczę. Zależy mi żeby went był cichy, myslałem też o Axial Quiet, ale obawiam się, że nie upcham tego w środku na takiej powierzchni. Kasa to kwestia drugorzędna, ale też nie chce przepłacać jak coś da się rozkminić w spoko cenie. Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC:yeahh:
Proponowałbym w***ac chociaż jakiś łazienkowy wentylator... I wyrzuciłbym wszystko za boxa, jeśli martwisz się o miejsce
 
Rejestracja
Gru 27, 2022
Postów
16
Buchów
1
Proponowałbym w***ac chociaż jakiś łazienkowy wentylator... I wyrzuciłbym wszystko za boxa, jeśli martwisz się o miejsce
Brałem to pod uwagę, rozmyślałem na wiele sposobów i wersji mam kilka. Zależy mi na dyskrecji, więc wolałbym mieć osprzęt w środku a z kolei wenty łazienkowe są za głośne. Jedyny, który wchodzi w grę z kanałowych to wspomniany Axial Quiet 75-100mh3, ale wtedy pojawia się problem z miejscem. Wiatrak z PC by za***iście rozwiązywał te problemiki tylko nie mam pomysłu jak go połączyć z przewodem went. i filtrem żeby filtr spełniał swoje funkcje i zapaszki się nie wydostawały poza boxa. Co do zmartwienia o miejsce to jedynie o szerokość, że się nie zmieści, z wysokością luz, bo zamierzam lecieć z automatami które jeszcze mi zostały z poprzednich zakupów, do tego ostre LST i na pewno na wysokość je ogarnę:waving-white-flag:
 

xBartek

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
64
Buchów
78
Odznaki
2
Hej, przeszukałem forum lecz nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi
W boxie na jedną roślinkę posiadam 3 otwory wentylacyjne, czy najlepszym sposobem będzie zamontowanie 2 wytłaczających powietrze i 1 wtłaczający
Czy 1 wytłaczający i 2 wtłaczające?
Jestem prawie pewien że 1 opcja jest lepsza, lecz wolę się upewnić
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Hej, przeszukałem forum lecz nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi
W boxie na jedną roślinkę posiadam 3 otwory wentylacyjne, czy najlepszym sposobem będzie zamontowanie 2 wytłaczających powietrze i 1 wtłaczający
Czy 1 wytłaczający i 2 wtłaczające?
Jestem prawie pewien że 1 opcja jest lepsza, lecz wolę się upewnić
Wystarczy otwór PASYWNY + wyciągające. Jakie wymiary boxa?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Jeden pasywny i jeden wyciągający nawet wystarczy xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół