nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Wentylację w uprawie konopi indoor [w domu]

Wyszukiwarka Forumowa:

mateja2510

Member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
14
Buchów
0
dANGER temp to miedzy 21 a 26 stopni :D 26-31/32 z CO2 wyczytalem to na "naszym" forum - rowniez polecam :D i nic nie "powinno byc" zalezy w jakim miejscu stoi box. inne warunki masz w pokoju, na strychu, w piwnicy, takze spokojnie :p jezeli pomieszczenie w ktorym stoi box jest naslonecznione badz nie ma z niego ujscia cieplego powietrza to sa wyniki w postaci wysokiej temp jezeli box stoi w chlodnym miejscu i do tego przewiewnym to odczyty sa inne, mam racje czy nie ?

za wysoko swiatlo :/ i ta 100w pewnie bez cooltube'a ? szybka galwaniczna pochlania duzo ciepla
jezeli masz taka mozliwosc pociagij boxa w gore to da wiecej pow do ogrzania przez co obinzy temp
rowniez wazna sprawa jest wilgotnosc - im wyzsza tym temperatura wew grow-boxa jest nizsza ! jaka masz ?

---------- Aktualizacja posta 20:07 ---------- Czas poprzedniego posta 19:58 ----------

FlowerOfScotland pozdrawiam jestem obok :D testowalem obie opcje i wieksze zbicie temperatury w boxie jak u mnie daje wyciaganie niz wtlaczanie powietrza z zewnatrz - ciagnalem powietrze prosto z dworu do chlodzenia lampy a jak wiadomo z tym to roznie - raz mamy 12 stopni a raz 24 :/ no chyba ze mamy zapewniona stala temp to inna sprawa takze u mnie bardziej sprawdzila sie metoda wyciagania na zew - poza okno - niz wciagania

---------- Aktualizacja posta 20:14 ---------- Czas poprzedniego posta 20:07 ----------

mateja2510 jeszce jedno pamietaj ze cieple pow jest lekkie i zawsze idze do gory wiec jezeli niemasz jakichkolwiek mozliwosci na powiekszenie boxa badz extra wentylatory itp to wywierc otwory do gory aby goraczka mogla uchodzic. powinno to troszke pomoc


W pokoju mam ciepło bo mieszkam na poddaszu na ostatnim 6 piętrze. A co jeżeli ściągnął bym całkowicie górę? W sensie hps przymocował tak by nie potrzebował górnej czesci i wtedy całe ciepło wytworzone przez lampę uciekało by aż pod sufit? co myślicie o tym pomyśle. Jeżeli chodzi o cooltuba to rzeczywiście nie mam. Hps posiada tylko sporą osłonę bez rury.
 
G

Gość

Guest
Mega problemz temp. !

Mam Box 50 szer 35 głb i 90 wys
Wentylacja jest duza tak sądze bo 2 na dole wiatraki 80mm wtłaczające jeden mieszający i 2 na gorze 120mm wyciągajace oświetlenie to 4 kompakty zamontowane w odbłyśniku w kształcie trapezu z blachy ocynkoiwanej wyłożonej okleiną odbłyskowa. Ponitowane i uszczelnione sylikonem mam jeszcze male prowadnice do szyby ale jeszcze jej nie montowalem wczoraj byla proba boxa i temp po wlaczeniu w nocy, rano sprawdzilem byla 35 *C kuzwa teraz nie wiem czy to wynik tego ze box jest w szafie czy moze ogolnie ze temp w domu to ok 27 *C jeszcze puki nie zamontuje szyby to sprawdze jak bedzie sie to miało poza szafa i dobrym uszczelnieniu boxa żeby nie pobierał "lewego" powietrza. Jeśli macie jakies pomysły to z góry dzieki za inf ;)
 
D

delete

Guest
kuzwa teraz nie wiem czy to wynik tego ze box jest w szafie czy moze ogolnie ze temp w domu to ok 27 *C

Nie dość że masz 27 stopni w pokoju to jeszcze boxa zamknąłeś w szafie?
I Ty się dziwisz, że w boxie jest 35?
Tam musi być dopływ świeżego powietrza a nie obieg cały czas tego samego, nagrzanego

I druga sprawa - box jest szczelny? bo jeżeli tak to proponowałbym Ci przełożyć po jednym wiatraku, tak żeby było wtłaczające 1x80mm + 1x120mm oraz wyciągające tak samo.
 
G

Gość

Guest
No własnie chodzi o to że box musi być schowany, i wiem ze ten obieg nie jest prawidłowy ale w sumie przemyslalem to co mówisz o 1 wiatraku bo box faktycznie jest szczelny i moze masz racja spróbuje dzis przez noc co z tego wyjdzie do rana Dzieki za pomoc :):bounce:
 

[4fun]

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
141
Buchów
0
jak możesz zrobić z tyłu szafy dziurę to wyprowadzaj nią ciepłe powietrze z boxa do pokoju, powinno trochę pomóc bo objętość pokoju jest znacznie większa od objętości szafy
 

dobrywujek

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2012
Postów
28
Buchów
0
nie mogę zbić temperatury

Witam

Mam może banalne pytanie ale wole je zadać i się upewnić niż popełnić nie daj boże błąd ... a wiec skręciłem boxa jakis czas temu ... podstawa 30x30 wys 74 ... na początku myśląc że to maleństwo na wyrost zamówiłem trzy wiatraki 12cm do komputera i z zakupionych zasilaczy sklecilem w tym boxie wentylacje ... Tuż nad donicą wtłaczający i na samej górze wyciągający trzeci przy świetlówkach mieszający ... niestety przy tych temperaturach w moim cudownym mieszkaniu okazało się to w trakcie dnia w teście mini piekarnikiem ... ok 34-36 stopni a w najwieksze upały po 40 przy zapalonych 3 swietlowkach 23 W ... a więc wnerwiony kierunek Castorama i zakupiłem takie wentylatory do łazienki w miarę w okazyjnej cenie (18pln) które chyba dokładnie przemieszczają 93m3/h ... Zamontowałem te dwa wentylatory wlot, wylot i zostawilem wiatraczek komputerowy mieszajacy przy świetlówkach ... myślałem że będzie to lodówka w tym momencie a tu jest niby że optymalnie ... boję się co będzie po upałach a mam jeszcze problem że box stoi tuż przy kaloryferze więc nie wiem jak to będzie z temperaturami w zimie ... ktoś miał może doświadczenia z takimi wachaniami temperatur i zoptymalizowaniem tego ???

Z góry dzięki za pomoc.
 

topek1988

Member
Rejestracja
Sie 26, 2010
Postów
13
Buchów
0
Pytanko o wentylacje

Witam! Mam Boxa 80x80x180 pytanko mam do was jakich wentylacji najlepiej użyć?? Zrobionego mam boxa z plyty osb na gorze i na dole zrobilem otwory do wentylacji. Jakich wentylatorów najlepiej użyć?? czy wystarczą wentylatory łazienkowe 100m3 Jeden na gorze jeden na dole? Lampa w srodku to HPS 250W. Prosze o w miare szybko odpowiedz poniewaz dzis bede kupowac. Oraz naprawde zetelna. Bardzo dziekuje.
 
D

delete

Guest
siema czy taki wentylator:

"WENTYLATOR KANAŁOWY 150mm zewnetrzno-zewnetrzny
"

230 V 50 Hz
14W


uda mi się regulować tym regulatorem:

"
REGULATOR OBROTÓW WENTYLATORA DO 150W"

REGULATOR CS-1 TO ELEKTRONICZNY REGULATOR PRZEZNACZONY DO STEROWANIA WYDAJNOŚCIĄ SILNIKÓW JEDNOFAZOWYCH (230 V)
POPRZEZ ZMIANĘ PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ WENTYLATORÓW,
KTÓRYCH SILNIKI MAJĄ MOC OD 0 DO 150 W.
WYPOSAŻONY JEST W JEDNO POKRĘTŁO SPEŁNIAJĄCE ROLĘ WYŁĄCZNIKA I REGULATORA

DANE TECHNICZNE:
· Napięcie pracy: 230 V / 50 Hz
· Moc obciążenia: 0-150 W
· Rodzaj regulatora: tranzystorowy
· Rodzaj pracy: ciągła
· Wymiary: 86 x 86 x 35 mm
· Montaż podtynkowy



"w cudzysłowu tytuły z alegro"
 

Capitan Morgan

Well-known member
Rejestracja
Cze 20, 2012
Postów
61
Buchów
0
jezeli umiesz czytac ze zrozumieniem sam odpowiesz sobie na to ptyanie :lol3:s
 
D

delete

Guest
to miło, że starasz się być pomocny ale niestety nie wiem jaki typ silnika znajduje się w wentylatorze więc jeśli chcesz pomagać w taki sposób - daruj sobie...


No kurde ludzie napiszcie bo muszę wentylacje sklecić bo smród niemiłosierny!
 
Ostatnia edycja:

Capitan Morgan

Well-known member
Rejestracja
Cze 20, 2012
Postów
61
Buchów
0
oczywiscie ze jest JEDNOFAZOWY
chyba umiesz rozroznic wtyczke jedno od trojfazowej o_O ?
 
D

delete

Guest
nie jestem elektrykiem ale wiem jak wkurzają proste pytania np, jak rozwiązuje się dominanta sześć cztery......


w każdym razie thx za pomoc

znalazłem w OBI tańszy ściemniacz do światła i tam jest od 20W do 300W
jeśli wentylator ma 14W to zadziała?
 

nnloginn

New member
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
2
Buchów
0
jaki wentylator???

witam, posiadam boxa sz.140 cm gl.65 cm i wys.100cm, hps 250 W, scianki wylozone mylarem. Jakie wentylatorki w takim wypadku zastosowac i czy dobrym pomyslem beda dwa lazienkowe ( wtlaczajacy i wyciagajacy ) o śr. 14 cm? Czy jest cos o czym moze warto jeszcze pomyslec np. jakis mieszajacy na polowie wysokosci ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół