nasiona marihuany

Początkujący - zapytaj fachowca. INDOOR - uprawa roślin konopi w domu pod lampą/żarówką.

  • Autor wątku Kot z Cheshire
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
D

Dundersztyc

Guest
Kolejne pytanie do tych bardziej doswiadczonych.

Czy na powierzchni 0.25 m2 ( 50cm x 50cm ) wyrosna mi 3 ladne Iced Grapefruit'y? Czy powiniennem ograniczyc plantacje do 2 roslin? Sloneczkiem bedzie 150w HPS.:spalony:

Co do kielkowania, jak wysoko dac lampe po tym jak sionka wykielkuja?


Na taką powierzchnię, żeby wykorzystać ją w 100% wepchniesz 4 rośliny. Jak zrobisz LTS i dobrze zagospodarujesz miejsce to będziesz miał tak jakby SoG. Ja 4 afy (naprawdę dorodne) tak uprawiałem i dobrze zrobiłem bo gdyby było ich mniej to najzwyczajniej zmarnował bym powierzchnię (gdzieś mam zdjęcia, jak bardzo chcesz to odkopie je). Jak masz trochę umiejętności to dasz radę. Weg 2 tygodnie, dobre LST i masz więcej plonu. Jak stwierdzisz, że masz za gęsto to zawsze możesz przerzedzić.

Aha na powierzchnię 50x50 to dobre są doniczki 7L w kwadracie.

Co do kiełkowania to pamiętaj, że małe roślinki nie potrzebują tak mocnego światła jak duże bo i tak nie mają powierzchni żeby je pobrać. Nie usmaż ich. Nie umiem Ci powiedzieć jak wysoko. Zależy od temp. 40-50cm może więcej.
 
Ostatnia edycja:
A

Abishi

Guest
Przepraszam temat był już wiele razy poruszany poczytałem poszukałem też poza tym forum i już postanowiłem kupię tą 150 W napiszę kiedyś ile mi wytrzyma taki wynalazek
Ale za to mam takie pytanko ta moja amnesia z lekka przypomina już węża a do piątku będę ja męczył myślicie dam radę ją odratować
I jeszcze jedno wiem że to dla doświadczonych graczy i z lepszym sprzętem ale bardzo mi zależy żeby spróbować wild thailand na 40cm długości i 40 cm szerokości razem z tą amnesia nie zależy mi żeby było tego dużo ale spróbować 100% sativy jak myślicie ???
 

babcia1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 14, 2010
Postów
681
Buchów
0
jak myślicie ???

Ja myślę że na 125w stateczniku możesz nie zrobić kariery. Lepiej myśl nad zakupem 150 pod 150. Lampa bedzie dociążona tak jak trzeba to bedzie lepiej swiecic, a co za tym idzie taniej. dodatkowo masz ten stat. od lampy rteciowej? to jeszcze potrzebujesz zapłonnik
 
A

Abishi

Guest
Nie wiem czemu ale w tym moim zestawie są nawet 2 zapłoniki pierwszy 400v drugi 250v szczerze ciężko mi stwierdzić co to za statecznik jak wpisywałem w gogle grafika to były podobne podpisane do hps ale wszędzie co czytałem to jedynie 125 do rtęciowy istnieje
 

ganjafarmer19

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2013
Postów
189
Buchów
0
Mam pytanie które zadam na przykładzie.

Mam boks;a 120x120x200 i 15 roślinek w 11L donicach pod lampą 600W. Ziemia Canna TP, nawozy to zestaw od Canna, wszystkie x-metry, woda o odpowiednim pH, i dajmy na to sa to odmiany automatic feminizowane. Dajmy na to że jest to Amnesia Ak Automatic FEM. Fotoperiod to 18/6. Temperatura 28* dzień 21* noc. Wilgotność 60% dzień, 70% noc.

I teraz moje pytanie czy przy tak idealnych warunkach, będzie duża różnica w plonie pomiędzy wyjściami takimi że zrobię LST, a nie robieniem żadnego treingu tlyko pozwolenie roślinkom na swobodny wzrost?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)
 
D

Dundersztyc

Guest
Mam pytanie które zadam na przykładzie.

Mam boks;a 120x120x200 i 15 roślinek w 11L donicach pod lampą 600W. Ziemia Canna TP, nawozy to zestaw od Canna, wszystkie x-metry, woda o odpowiednim pH, i dajmy na to sa to odmiany automatic feminizowane. Dajmy na to że jest to Amnesia Ak Automatic FEM. Fotoperiod to 18/6. Temperatura 28* dzień 21* noc. Wilgotność 60% dzień, 70% noc.

I teraz moje pytanie czy przy tak idealnych warunkach, będzie duża różnica w plonie pomiędzy wyjściami takimi że zrobię LST, a nie robieniem żadnego treingu tlyko pozwolenie roślinkom na swobodny wzrost?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

Niestety nie da się tego jednoznacznie stwierdzić ponieważ, jeżeli zrobisz LST to będzie więcej równych odgałęzień z topami, ale topów wagowo może być mniej niż na jednym głównym szczycie i kilku mniejszych bocznych bez LST bo mogą być mniejsze i mniej napuchnięte. Jednak technika LST z założenia ma powiększyć plon (co też robi) więc sensowne było by jej użycie.

Wg mnie i praktyki z af sensowne jest zrobić LST bo jednak tego jarania na koniec jest więcej. Przykład z jednym głównym topem podałem, aby zobrazować, że ciężko jednoznacznie stwierdzić co będzie lepsze. Uderz jednak w kierunku chociażby lekkiego LST tak aby wykształcić 4 odrosty i szczyt co daje Ci 5 szczytów.

No i najważniejsze, przy takich warunkach nie widzę sensu uprawy roślin automatycznych.

1. Jakoś plonu
2. Ilość plonu
3. Ilość zużytej energii elektrycznej

te 3 pkt. przemawiają na korzyść roślin NIEfotoobojętnych. I pamiętaj, że warunki jakie zapewnisz nie dadzą Ci 100% pewności, że Twoja uprawa przebiegnie bez problemu. Weź pod uwagę jeszcze jakość nasion i co się z tym wiąże jakieś mutacje roślin. Niedobory lub przenawożenia.
 

ganjafarmer19

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2013
Postów
189
Buchów
0
No i najważniejsze, przy takich warunkach nie widzę sensu uprawy roślin automatycznych.

1. Jakoś plonu
2. Ilość plonu
3. Ilość zużytej energii elektrycznej

te 3 pkt. przemawiają na korzyść roślin NIEfotoobojętnych. I pamiętaj, że warunki jakie zapewnisz nie dadzą Ci 100% pewności, że Twoja uprawa przebiegnie bez problemu. Weź pod uwagę jeszcze jakość nasion i co się z tym wiąże jakieś mutacje roślin. Niedobory lub przenawożenia.

Nie dokońca zrozumiałem to ostatnie. To mam uprawiać regularne? Boję się trochę je uprawiać bo dam 25zł za 5 pestek z czego 4 wyrosną mi chłopy...
 
D

Dundersztyc

Guest
Nie dokońca zrozumiałem to ostatnie. To mam uprawiać regularne? Boję się trochę je uprawiać bo dam 25zł za 5 pestek z czego 4 wyrosną mi chłopy...

Nie regularne. Po prostu nie automatyczne. Zwykłe odmiany w wersji feminizowanej. Masz wtedy 100% żeńskich.
 

ganjafarmer19

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2013
Postów
189
Buchów
0
No okey to takich będę szukał dzięki :)
Ogólnie chodzi mi o to że nie chcę stresować roślinek poprzez robienie treningów bo boję się ze coś spierdo*** i będzie mniejszy plon.
 

babcia1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 14, 2010
Postów
681
Buchów
0
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

lst robi sie po to by plon byl wiekszy, natomiast przy wiekszych uprawach ludzie sie nie pieprza z treningiem, przy swietnych warunkach (swiatlo, temp, miejsce w boxie) i dobrych nasionach roslina krzaczy sie jak trzeba i bez treningu wyglada jak po lst
wiec lst robisz sam, lub zrobi sie samo heh
pooglądaj relacje z wiekszych grow to zobaczysz :smokee:
 

abeS

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
125
Buchów
0
Z tego co mi wiadomo szczepionka mikoryzowa wspomaga pobieranie papu dla naszych pociech na tyle wystarczająco, aby zrezygnować z nawożenia mineralnego, czyli np. wspomniana przez Ciebie azofoska. Nadmiar tejże dobroci może spowodować zasolenie, i zwiększyć toksyczność, czyli tym samym więcej nam zaszkodzić niż pomóc.
 

intelcassino

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2008
Postów
77
Buchów
0
abeS
W innym temacie gosc wyslal mi link:

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/m...rta-t5299.html

Cytuje z artykulu powyzej:

Nawozy mineralne zakwaszają glebę i kumulują substancje toksyczne.
Ponadto nie biorą udziału w powstawaniu warstwy próchnicznej ziemi.
Niepatogenne bakterie i grzyby żyją tylko w materii organicznej.
Grzyby natomiast biorące udział w procesie biochemicznym roślin w bardzo dużym stopniu uzależnione są od pożytecznych bakterii które zmniejszają swoją aktywność a nawet obumierają w zbyt kwaśnym środowisku.
Tak więc bez bakterii zdolność biologiczna grzybów maleje do zera.
Z tego wynika, że zaszczepiając grzyby mikoryzowe, w glebie musi znajdować się pewna ilość materii organicznej wraz z bakteriami które to razem tworzą pożyteczną mikroflorę glebową.

Czesc zrobie eko a czesc normalnie. Jaki nawoz organiczny polecacie na flo? (pytam tu bo juz nie bede nowego tematu zakladal ale chodzi o out)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół