nasiona marihuany

Poczatkujacy ogrodnik - siejka

Wyszukiwarka Forumowa:
P

PsYcHo NH

Guest
Wiec tak, jestem nowy, pale od dawna ale nigdy nie rozkminilem sie zeby to uprawiac. Dopiero kolega mnie na to nakrecil, przeczytalem to forum noi sie wkrecilem no ale do rzeczy.

Mam zamiar narazie sobie wyhodowac siejke, mam ziarenka ale potrzebuje paru dobrych rad i informacji:

1. Czy wogule sieja mi urosnie tak jak normalne jaranie ? Taki krzaczek, takie topy sie porobia itd.?
2. Mysle zeby box byl z kartonu, obrobie go folia aluminiowa, mysle zeby kupic ze 2 te energooszczedne, jaka moc ? (nie mam pieniedzy na nic innego)
3. Mysle o nawozie Biohomus czy jakos tak, moze byc ?
4. Czy jak nie zaloze zadnego wiatraka, ale zrobie tak ze powietrze sie bedzie swobodnie dostawalo, to bedzie ok ? Czy lepiej rozkminic ten wiatrak i zamknac sadzonke w boxie ?
5. Mysle o hodowli w piwnicy (bo nie mam innej rozkminy bo starzy sa kumaci), czy sieja pachnie intensywnie ?
6. Czy kolor światła wpłynie na rosłine ? Lepiej bedzie jak zostawie takie orginalne białe swiatlo czy lepiej jak pomaluje na jakis kolor?
Narazie wymyslilem tyle, jak mi cos przyjdzie do glowy to jeszcze zapytam. Z gory dzieki za zainteresowanie. POZDRO PALACZE :)

PS. dzisiaj na fizyce mialem o odbijaniu swiatla, jak myslicie ? czy jakby boxa wylozyc lustrami zamiast np. folia aluminiowa, to by bylo jeszcze lepiej ? :)
 
W

Wt99

Guest
nie nie nieeeee to nie jest tak wszystko musi byc bardzo dokładnie przygotowane
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
elo lustor odpada ziom bo ono nierozszczepia swiatla tylko je odbija wiec lepsza juz jest folia aluminiowa a najlepiej zakup koc ratunkowy :thumleft:
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
1) cannabis, to cannabis

2) karton, tylko do testów, z ilosc swiatła, : plicz wymiary w mertach (np. 0,3x0,3=0,09 m^2) i pomnuz to x60.000 -> tyle lumenów powiniennes miec. , w takim przykładowym boxie 5400, i "zarówki" energooszczedne o takiej "mocy" lumebów musisz wstalic

zawsze patrz na ilosc lumenów, , taki odpowiednik 100/120 watówki, energooszczedny 20-23 W powinien dawac 1100-1500 lumenów, wiec bedziesz potrzebowac na taki 30x30 cm. min. 4x 20W


3) tak

4) praktycznie oboojętne

5) niewiem, ale imho piwnica = 2lata w zawieszeniu na 3 lata

a wiez mi ze mozna zbudowac małego boxa (ww. 30x30 na 1 roslinke) tak aby nikt sie nie skumał i trzymac go w wiekszej szafie

6) co ty niby chcesz malowac ?? swietlówki ??????????????????????
 
S

sdfsdf

Guest
1) nie gwarantuje ze tak bedzie dlatego nie odpowiem na to pytanie :)
2) z tego co wyczytalem juz na forum to lepiej pomalowac karton biala farba bo wtedy bedzie swiatlo rozpraszane a nie odbijane. zalezy jaka wielkosc boxu.
3)nawoz jest dobry :) duzo osob z tego korzysta bo widzialem na forum :)
4)wiatrak powinien byc ale ja sam nie mam tego w moim boxie ale bede kombinowal z dostawa powietrza :) jescze niewiem jak ale moze zamontuje jednak ten wiatrak :)
5) niewiem niestety jak sieja pachnie podczas hodowli :/ ale wydaje mi sie ze slabiej niz normalna bo tez jest slabsza jak sie ja pali :/
6)nie maluj na zadek kolor!! jesli skorzystasz z tych zarowek energooszczednych to nie maluj!! swiatlo moze byc biale. jesli chodzilo ci o to by miec swiatlo niebieskie albo czerwone to jesli uwaznie uwazales na tej fizyce :D to dowiedziales sie ze swiatlo biale sklada sie z kilku kolorow :) i to wlasnie chodzi o natezenie tych kolorow :) niebieski wplywa na poczatkowy rozwoj a czerwony na kobncowy gdy roslina juz zakwitnie :) dlatego sa stosowane rozne typy lamp:) np HPS ktora ma inne swiatlo.
PS. lusta i folia odbijaja swiatlo a box pomalowany na bialo rozprasza bys mogl uzyskac kolory z wyzej wymienionego punkto 6 :) mam nadzieje ze napisalem zrozumiale :)
pozdro! :geek:
 
P

PsYcHo NH

Guest
czyli jeslibym wsadzil jedna roslinke do boxa powiedzmy ~30/30, wsadzil tam jedna energooszczedna np. 30W, jeden wiatraczek i powinno byc ok?
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
H

haszyszekk

Guest
Box na jedną roślinke to dosyć ryzykowne posunięcie... jak będzie samiec to tylko czas zmarnujesz i kaske. Lepiej poczekaj roczek, nazbieraj kasiorki i jak będziesz miał 600 to sie weź za uprawe pożądnie! Zwróci ci sie i będziesz miał palonko...
Tylko jak już będziesz "inwestował" to kup pożądne nasionka a nie samosieje ;/
Jak chcesz koniecznie szybko i jak najmniejszym kosztem to zrób outdoor.
Niedługo idzie sezon a palonko będzie tak czy inaczej... pzdr
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
bogusik2 napisał:
Box na jedną roślinke to dosyć ryzykowne posunięcie... jak będzie samiec to tylko czas zmarnujesz i kaske.


dlatego własnie wynaleziono nasiona feminizowane :):):)
 
H

haszyszekk

Guest
Ale w temacie siejki feminized odpada ;) Z reszta nasiona fem. są drogie i nie każdemu sie chce je nabywać... pzdr
 
P

PsYcHo NH

Guest
znalazlem 2 energooszczedne maja po 1250lm nadaja sie ? czy te 2 wystarcza na jedna lub 2 roslinki ? nie bedzie wiatraczka bo nie moge znalezc nic sie nie stanie ?
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
ile razy mam ci pisac, ze potrzebujesz 5400 lumenów ??????????????????????????????????????????????????????????????? masz 2x 1250 = 2500, brakuje ci jeszcze 3000. napisz coś dopiero gdy zdobedziesz brakujące źrudła światłą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
H

haszyszekk

Guest
lol nie denerwuj sie tak... kolo chce wiedzxieć czy mozna chodowac na tym co ma... Jak na poczatek myśle że to w zuełności wystarczy... ale jak będziesz zaczynał to albo dokup te 3000 lum. albo bądź pewien że je zdobędziesz do 3 tygodni po wykiełkowaniu... Jak dodasz je 3 tygodnie po rozpoczeciu to nie powinno sie stać nic złego ;P bądź dobrej myśli pzdr
 
R

Ryzio_RTK

Guest
ja tam już któryś raz choduje sobie baczke bez żadnych większych kombinacji ot po prostu w doniczce na parapecie i rośnie... może plony nie są jakieś rewelacyjne ale są... =D jak widać tak też można :D
 

Tralaliński

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
802
Buchów
0
hoduje...

[ Komentarz dodany przez: urban: 2006-04-02, 21:12 ]
uprawia...;]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół