nasiona marihuany

Pokaż co dziś szamiesz – czyli przekąski, obiadki, śmieciowe żarcie i inne gastrofazowe wybryki

Wyszukiwarka Forumowa:

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,799
Buchów
3,721
Odznaki
6
Widzę, kolega ..dobrze tam rozeznany w keto świecie 😎 ja, dopiero raczkuję.

I taki o to przepis z czeluści interenu na chlebek:

2 x serek wiejski
4 całe jaja
150 gram słonecznika
80 gram sezamu
90 gram mąki migdałowej
1 łyżeczka soli
pół łyżeczki proszku do pieczenia.
Wszystkie składniki wymieszać i wylać do keksówki.
Piekarnik 180 stopni z termoobiegiem. Czas pieczenia 50 minut.


IMG_20240306_102239.jpg


IMG_20240306_103013.jpg


IMG_20240306_115804.jpg


IMG_20240306_151225.jpg



Wyszło nawet, nawet... popełniłem tylko błąd, że nie wyjąłem od razu z blachy chlebka i "zaparował" będzie w środku lekko mokry🤷

Makro, jedna kromka

45g - 125kal - B6.9g/T9.6g/W2.6g
 
Ostatnia edycja:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
292
Nic ci nie zaparowało, to jest największy mankament wszystkich keto wypieków, że są wilgotne w środku. O ile w przypadku ciast, babeczek, ciasteczek itd to nie przeszkadza, a wręcz sprawia, że wg mnie keto wypieki na słodko są lepsze niż tradycyjne, to w przypadku wypieków na słono już nie jest to pożądane. Jest to spowodowane tym, że w cieście nie ma ani skrobi ani glutenu. Możesz to sprawdzić sam na przykładzie chleba keto balviten (w Lidlu ostatnio można dostać), mimo że jest to wyrób przemysłowy to i tak jest wilgotny w środku. Więc nie jest to kwestia tego, że coś zrobiłeś źle, po prostu - it is what it is. Dlatego te przepisy które wstawiłem w poprzednim poście to jest game changer. Nie wiem jak ta babka wpadła na pomysł tej mieszanki, ale powinna dostać Nobla z medycyny. Chleb wychodzi suchy w środku i smakuje prawie jak pszenne. Tak czy inaczej chlebek który ukręciłeś jest na pewno smaczny, sam przerobiłem dziesiątki podobnych przepisów, ale mi to zawsze bardziej przypomina ciastko niż tradycyjny chleb. Ogólnie żeby podbić walory smakowe polecam każda kromkę ztostować przed spożyciem, mi to zawsze podbijało walory organoleptyczne. Na koniec dnia i tak najważniejsze jest że siedzisz w ketozie i ***iesz węgloze 💪
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół