nasiona marihuany

Pokaż co dziś szamiesz – czyli przekąski, obiadki, śmieciowe żarcie i inne gastrofazowe wybryki

Wyszukiwarka Forumowa:

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
To i ja coś dorzucę :)
Kawalki kurczaka zapiekane z ryżem



I dzisiejsze śniadanie, tosty z szynką cebulką i żółtym serem, a na wierzch majonez, kukurydza i ketchup plus jalapeños do przegryzania ;)
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
@Gandi wekuję jalapeños w zalewie po kaszubsku wg tego przepisu. Papryczki jak i grzyby wychodzą eleganckie :D Jalapeños w sezonie kupisz po 7zł/kg na grupach fb z ostrymi paprykami. Mam nadzieję że nikt mnie nie skarci za link :ako:

ZALEWA_LINK
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Pizza day :D

DSC02837.jpg


DSC02838.jpg


DSC02839.jpg


DSC02834.jpg


DSC02835.jpg


DSC02836.jpg


----------------------------------------------
EDIT - DODAJE PRZEPIS

PARAMETRY CIASTA
WAGA PORCJI: 270 g
ILOŚĆ PORCJI: 7
HYDRACJA: 60%
POTRZEBNE SKŁADNIKI
MĄKA: 1139 g
WODA: 683 g
OLIWA Z OLIWEK: 34 g
SÓL: 34 g
DROŻDŻE ŚWIEŻE: 25 g

Zimną wodę wlewam do miski,dodaje sól i rozpuszczam,później daje drożdże i również mieszam aż się rozpuści.Do takiego zaczynu daje połowę z całości przygotowanej mąki i mieszam łyżką drewnianą aż wyjdzie gładka masa.Później dodaje olej i mieszam.Z pozostałej mąki połowę wsypuje do zaczynu i znowu mieszam (jest coraz ciężej to wymieszać łyżką ale jakoś idzie).Jak już będzie wymieszane to wsypuje mąką która została i zagniatam wstępnie ciasto (nie musi być fest wyrobione).Ciasto wkładam do pojemnika na godzinę w temperaturze pokojowej żeby zawiązała się siatka glutenowa (pojemnik musi być zamknięty żeby ciasto nie wyschło).Po godzinie wyrabiam ciasto już na gotowo i dziele na porcje po 270g każda.Każdą z porcji formuje w kulkę i wstawiam do pojemnika wysmarowanego olejem (żeby kulki jak urosną nie przywierału).Zamykam pojemnik i zostawiam kulki na 2h w temperaturze pokojowej.
W piekarniku na odwróconej blasze mam dwie płyty szamotowe,ustawione są bardzo blisko górnej grzałki.Włączam opcję turbogrill+termoobieg i ustawiam grzanie na maxa (u mnie kamienie osiągają jakiej 350 stopni,sprawdzałem kiedyś pirometrem).Jak już się nagrzeją wsuwam na nie placka pizzy posmarowanego tylko sosem pomidorowym i piekę około 60-90 sekund aż brzegi ciasta się podniosą.Tak podpieczonego pl;acka wyjmuje,szybko wkładam skłądniki i spowrotem wsuwam na kamienie do piekarnika i piekę około 2 minut.Składniki można policzyć z linku co wstawiłem niżej tylko trzeba dodać więcej drożdzy jak sie chce zrobić pizzę bez dojżewania ciasta.

KALKULATOR_SKŁADNIKÓW_NA_CIASTO_NA PIZZĘ
 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Fajnie jakbyś udostępnił swój przepis na te pizze bo wyglądają przepysznie

Już piszę przepis na ciasto bo dodatki to każdy we własnym zakresie wg preferencji.Dziś ciasto robione na szybko bo przeważnie daje dużo mniej drożdży i ciasto robię dzień wcześniej.
PARAMETRY CIASTA
WAGA PORCJI: 270 g
ILOŚĆ PORCJI: 7
HYDRACJA: 60%
POTRZEBNE SKŁADNIKI
MĄKA: 1139 g
WODA: 683 g
OLIWA Z OLIWEK: 34 g
SÓL: 34 g
DROŻDŻE ŚWIEŻE: 25 g

Zimną wodę wlewam do miski,dodaje sól i rozpuszczam,później daje drożdże i również mieszam aż się rozpuści.Do takiego zaczynu daje połowę z całości przygotowanej mąki i mieszam łyżką drewnianą aż wyjdzie gładka masa.Później dodaje olej i mieszam.Z pozostałej mąki połowę wsypuje do zaczynu i znowu mieszam (jest coraz ciężej to wymieszać łyżką ale jakoś idzie).Jak już będzie wymieszane to wsypuje mąką która została i zagniatam wstępnie ciasto (nie musi być fest wyrobione).Ciasto wkładam do pojemnika na godzinę w temperaturze pokojowej żeby zawiązała się siatka glutenowa (pojemnik musi być zamknięty żeby ciasto nie wyschło).Po godzinie wyrabiam ciasto już na gotowo i dziele na porcje po 270g każda.Każdą z porcji formuje w kulkę i wstawiam do pojemnika wysmarowanego olejem (żeby kulki jak urosną nie przywierału).Zamykam pojemnik i zostawiam kulki na 2h w temperaturze pokojowej.
W piekarniku na odwróconej blasze mam dwie płyty szamotowe,ustawione są bardzo blisko górnej grzałki.Włączam opcję turbogrill+termoobieg i ustawiam grzanie na maxa (u mnie kamienie osiągają jakiej 350 stopni,sprawdzałem kiedyś pirometrem).Jak już się nagrzeją wsuwam na nie placka pizzy posmarowanego tylko sosem pomidorowym i piekę około 60-90 sekund aż brzegi ciasta się podniosą.Tak podpieczonego pl;acka wyjmuje,szybko wkładam skłądniki i spowrotem wsuwam na kamienie do piekarnika i piekę około 2 minut.Składniki można policzyć z linku co wstawiłem niżej tylko trzeba dodać więcej drożdzy jak sie chce zrobić pizzę bez dojżewania ciasta.

KALKULATOR_SKŁADNIKÓW_NA_CIASTO_NA PIZZĘ
 

Marc

Hate being sober
Rejestracja
Lut 25, 2020
Postów
177
Buchów
174
Już piszę przepis na ciasto bo dodatki to każdy we własnym zakresie wg preferencji.Dziś ciasto robione na szybko bo przeważnie daje dużo mniej drożdży i ciasto robię dzień wcześniej.
PARAMETRY CIASTA
WAGA PORCJI: 270 g
ILOŚĆ PORCJI: 7
HYDRACJA: 60%
POTRZEBNE SKŁADNIKI
MĄKA: 1139 g
WODA: 683 g
OLIWA Z OLIWEK: 34 g
SÓL: 34 g
DROŻDŻE ŚWIEŻE: 25 g

Zimną wodę wlewam do miski,dodaje sól i rozpuszczam,później daje drożdże i również mieszam aż się rozpuści.Do takiego zaczynu daje połowę z całości przygotowanej mąki i mieszam łyżką drewnianą aż wyjdzie gładka masa.Później dodaje olej i mieszam.Z pozostałej mąki połowę wsypuje do zaczynu i znowu mieszam (jest coraz ciężej to wymieszać łyżką ale jakoś idzie).Jak już będzie wymieszane to wsypuje mąką która została i zagniatam wstępnie ciasto (nie musi być fest wyrobione).Ciasto wkładam do pojemnika na godzinę w temperaturze pokojowej żeby zawiązała się siatka glutenowa (pojemnik musi być zamknięty żeby ciasto nie wyschło).Po godzinie wyrabiam ciasto już na gotowo i dziele na porcje po 270g każda.Każdą z porcji formuje w kulkę i wstawiam do pojemnika wysmarowanego olejem (żeby kulki jak urosną nie przywierału).Zamykam pojemnik i zostawiam kulki na 2h w temperaturze pokojowej.
W piekarniku na odwróconej blasze mam dwie płyty szamotowe,ustawione są bardzo blisko górnej grzałki.Włączam opcję turbogrill+termoobieg i ustawiam grzanie na maxa (u mnie kamienie osiągają jakiej 350 stopni,sprawdzałem kiedyś pirometrem).Jak już się nagrzeją wsuwam na nie placka pizzy posmarowanego tylko sosem pomidorowym i piekę około 60-90 sekund aż brzegi ciasta się podniosą.Tak podpieczonego pl;acka wyjmuje,szybko wkładam skłądniki i spowrotem wsuwam na kamienie do piekarnika i piekę około 2 minut.Składniki można policzyć z linku co wstawiłem niżej tylko trzeba dodać więcej drożdzy jak sie chce zrobić pizzę bez dojżewania ciasta.

KALKULATOR_SKŁADNIKÓW_NA_CIASTO_NA PIZZĘ
Jutro postaram się coś upichcić z Twojego przepisu i wstawię tutaj. Tylko jestem ciekaw ile będę musiał trzymać te placki w zwykłym piekarniku. Będę sprawdzał najwyżej wykałaczka czy już doszło. Dzięki mordko ??
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Panowie, ja tylko tak w kwestii przypomnienia, w tematach z serii poka co szamiesz jak i innych z serii "poka" tj. poka co chlejesz, poka co palisz . . . wrzucamy tylko foty bez zbednych komentarzy . . . tak by to były tematy z samymi fotami . . .

Przepisy, komentarze itd sa jak najbardziej mile widziane ale w każdych innych tematach, tak że proszę trzymajmy sie tego . . . dzięki (y)
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Falafelki we wrapach z cebulką, pomidorem i sałatą. Do tego sos z pasty tahini, tzatziki i sos z pasty harissa.:chili:
Tak za***iste to to, że nawet talerza nie brałem tylko kręciłem i od razu jadłem :D
IMG_8542.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół