nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Na połowie mocy powinna ładnie rozpraszać ciepło/światło/etc ;) .
Co ma moc do rozkładu światła?
Btw : ten zasilacz co w niej jest poradziłby sobie z dwiema MCPCB spiętymi równolegle ?
Nawet ze siedmioma i więcej ;)
W wypadku żyrandol paneli chyba najfajniej prezentowały by się 6,5 W _ V_tac po oskórowaniu.
Jeśli chciało by się zaspokoić swój pedantyzm odnośnie równomierności rozkładu światła :D
Wkładka z al w nich jest jak gruba ?
Ok. 0,85mm
W sumie to : najlepiej jednak kupić po prostu od razu paski :lol: Najbardziej racjonalne wyjście.
Nie da się temu zaprzeczyć.
Choć piłowanie żyrandol ledów jest jakby ciekawsze.
Czy powinienem udać się z tym do lekarza ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Co ma moc do rozkładu światła?

Zdejmując moc ze źródła zwiększam ilość potrzebnych punktów świetlnych = poprawiam rozkład światła. Puszczone na połowę mocy było by jak "philips" 13 W mniej więcej. _ Większe MCPCB _ więcej punktów na nim _ dystrybucja światła także lepsza.

Ok. 0,85mm

Nie jest źle _ raczej dosyć ciężkie ? Niektóre z nowych mają może 1/3 masy starego ansluta _ nie rozbebeszałem ich jeszcze ale spodziewam się wkładek przypominających raczej folie. oskórowałem jedną staroć i wkładka wygląda zadziwiająco solidnie.

Czy powinienem udać się z tym do lekarza ?

Chyba do tego samego specjalisty co ja ;)

Zebrałem chyba niezła kolekcje źródeł do porównania _ nic tylko kołować miernik i budować stanowisko do pomiarów. [ zapał znaleźć trudno ;P ]
W "planach" mam także porównanie tego samego źródła przed modyfikacją _ po oskórowaniu i po nałożeniu na radiator z wymuszonym chłodzeniem _ niestety mało które się do tego nadają.

Źródła odniesienia:

1: https://lamptest.ru/review/02334-diall-7218684001/ diall 10.5 W
2. https://lamptest.ru/review/02330-diall-7219682701/ diall 14.5 W

Niestety wzrost wartości strumienia po zdjęciu kopułki trzeba będzie założyć. Nie mam pomysłu jak to sprawdzić ?? na oko porównując kopułki ?? ;)

korci mnie jeszcze:

3. https://lamptest.ru/review/01512-osram-led-star-classic-a-150/ _ namierzyłem ten typ w sklepie _ staroć ale nie przeceniony cena nieco bolesna ale chyba kupie.

Mając 3 źródła o mniej więcej znanych parametrach można coś tam interpolować.

Zaraz kolejny złomik w kolekcji : Parametry słabe kolorowe pudełko.

Kobi LED GS 15W 3000K 1200 lm.

kobi_led.jpg


kobi_02.jpg


kobi_03.jpg


Jeszcze 3 których nie mogłem znaleźć w sklepach + V_tac jak się pojawią ?

Edit: kolejny dzień kolejne zabawki.

Na początek kanalux _ sprawność standardowa. Dobre wrażenie wyraźnie cięższa od przeciętnej dla tego typu lampek. Zgrzyt _ ilość emiterów _ puszczone na max. Mocniejszych A++ nie było niestety. Jeżeli są zbudowane podobnie do tej raczej dobrze rokują.

Kanalux IQ-LED A60 10,5W

kanalux_10_5_W_01.jpg


kanalux_10_5_W_02.jpg


kanalux_10_5_W_04.jpg


kanalux_10_5_W_03.jpg


Konkurencjyjna _ Auchan 11 W.
W porównaniu do kanaluxa lekka. W promocji _ oczywiście zapomniałem ile kosztowała. ;) Philipsy 8 W 806 lm były za jakieś grosze.

auchan_10_5_w_01.jpg


auchan_10_5_w_02.jpg


auchan_10_5_w_03.jpg


A teraz ~4 pln wrzucone w kosz: Sterczy z niej "cuś" jak w cudzie techniki z chińskiego marketu _ wykonanym lepiej od tej.
Zadziwiająco lekkie. Nie oczekiwałbym po niej wiecej niż kilku miesięcy pracy.

3d Led 13 W

3D_led_01.jpg


3D_led_02.jpg


3D_led_03.jpg


3D_led_04.jpg
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Zdejmując moc ze źródła zwiększam ilość potrzebnych punktów świetlnych = poprawiam rozkład światła.
No tak. Miałeś to w domyśle, a ja po całym dniu zapiepszu się nie domyśliłem.
Zebrałem chyba niezła kolekcje źródeł do porównania _ nic tylko kołować miernik i budować stanowisko do pomiarów. [ zapał znaleźć trudno ;P ]
No ja czekam na te pomiary. Mogę Tobie jakoś pomóc odnaleźć zapał?
Niestety wzrost wartości strumienia po zdjęciu kopułki trzeba będzie założyć. Nie mam pomysłu jak to sprawdzić ?? na oko porównując kopułki ?? ;)
Coś tam w głowie się poszuka. Lecz nie dziś.
Jeszcze 3 których nie mogłem znaleźć w sklepach + V_tac jak się pojawią ?
V-TAK
Koniecznie 9,5W 6400K bym i ja miał wzorzec do porównań. Ale i wersje ciepłe i 6,5W, 15W.
Na początek kanalux _ sprawność standardowa. Dobre wrażenie wyraźnie cięższa od przeciętnej dla tego typu lampek. Zgrzyt _ ilość emiterów _ puszczone na max. Mocniejszych A++ nie było niestety. Jeżeli są zbudowane podobnie do tej raczej dobrze rokują.
Dobrze? Ja to jestem nimi zawiedziony strasznie. Diody chociaż na krążku aluminiowym, czy taka sama płytka z zapomnianej już epoki, jak ta co wchodzi od dołu? Kanlux ma za to najładniejsze opakowania.
Konkurencjyjna _ Auchan 11 W.
W porównaniu do kanaluxa lekka. W promocji _ oczywiście zapomniałem ile kosztowała. ;) Philipsy 8 W 806 lm były za jakieś grosze.

auchan_10_5_w_01.jpg

Takie płytki mi się podobają. Jakość wykonania płytki na wysokim poziomie, jakość nadruków, osiowość naniesionych elementów, ponumerowane emitery i te wpinki jak w V-TAC- nie ma szans by to wypadło/rozłączyło się, że wytworzą się zimne luty(jak w Kanlux), nawet marne szanse, by zaśniedziało, bo wystarczy huknąć lampą o podłogę, by przywrócić połączenie elektryczne.
A teraz ~4 pln wrzucone w kosz: Sterczy z niej "cuś" jak w cudzie techniki z chińskiego marketu _ wykonanym lepiej od tej.
Zadziwiająco lekkie. Nie oczekiwałbym po niej wiecej niż kilku miesięcy pracy.

3d Led 13 W

3D_led_01.jpg


3D_led_02.jpg
Waga Przy takich lampach ma nikłe znaczenie, kiedy radiatorem jest puszka po napoju oblana plastikiem. Natomiast ten element to kondensator wygładzający tętnienia za mostkiem prostowniczym(po lewej- 4nóżki) i jest on największy jaki widziałem w tego typu lampach, co akurat dobrze o niej świadczy. Nie ma na nim nawet kolorowej koszulki, by nie zakłóciło barwy światła. Miejsce montażu, no cóż, by dać go od dołu, trzeba by kolejne wytłoczenie w płytce i kolejne gniazdo.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

No ja czekam na te pomiary. Mogę Tobie jakoś pomóc odnaleźć zapał?

Raczej nie ma takiej możliwości. Zapał to coś co mi szybko mija. Najczęściej gromadzę materiały a potem zostawiam ... ;) Jest i problem miernika _ nie wiem na ile rozwiązywalny. Wyjdzie w tak zwanym praniu. Jak będzie bardzo źle _ to się pomyśli o ..... chińskiej alternatywie.

V-TAK
Koniecznie 9,5W 6400K bym i ja miał wzorzec do porównań. Ale i wersje ciepłe i 6,5W, 15W.

Jak się pojawią w rozsądnej cenie, to kupie 4 odmienne sztuki.

Dobrze? Ja to jestem nimi zawiedziony strasznie. Diody chociaż na krążku aluminiowym, czy taka sama płytka z zapomnianej już epoki, jak ta co wchodzi od dołu? Kanlux ma za to najładniejsze opakowania.

Płytka jest "czysta" same diody dla mnie to zaleta. To da się prosto rozebrać i mieć klocki. Nie przykręcona na na "zagięte" blaszki zapewne klejona ? Ale w pełni modyfikowalne _ to nałożę na radiator z wentylatorem i zobaczę jaka będzie różnica w odczytach z chłodzeniem. Z wieloma innymi tego nie zrobię, są dokładnie tak zbudowane jak te Twoje Philipsiaki o których mówiłeś, że się z nich nic nie udzierga.

Takie płytki mi się podobają. Jakość wykonania płytki na wysokim poziomie, jakość nadruków, osiowość naniesionych elementów, ponumerowane emitery i te wpinki jak w V-TAC- nie ma szans by to wypadło/rozłączyło się, że wytworzą się zimne luty(jak w Kanlux), nawet marne szanse, by zaśniedziało, bo wystarczy huknąć lampą o podłogę, by przywrócić połączenie elektryczne.

No widzisz _ ty oczekujesz jakości wykonania a ja "jedynie" tego nie było żadnego dodatkowego "śmiecia" na płytce.
Klocków do samodzielnego składania _ gdzie mam jedynie punkty do podpięcia zasilacza i nie muszę kombinować nic w momencie gdy ubzduram sobie aby zmienić zasilanie na inne.

Była tu mowa o mocnych kanluxach A++ _ jeżeli są zbudowane tak jak ten.

1. Blaszka w środku może być na tyle gruba, że się da je oskórować.
2. Modyfikowalne. Bez takiego zgrzytu jak w wypadku osrama 19 W _ którego konstrukcja się zmieniła na.... Ale nie zdziwie się jeśli i tu tak będzie. ;( Potrzebuje 1 sztuke _ stacjonarny przez sieć się w takim wypadku nie opłaci.

Waga Przy takich lampach ma nikłe znaczenie, kiedy radiatorem jest puszka po napoju oblana plastikiem.

W momencie gdy się ten plastik oskubać do zera już ma. Jeśli w środku jest folia zamiast blaszki to się tego już nie da raczej zrobić.
Nie wiem jak ta wygląda w środku ale miałem kiedyś jakieś noname bardzo lekkie. Padały bardzo szybko _ przy rozbiórce wyszło, że nie maja wcale wkładki _ samo mcpcb. Niestety nie mam już ich i nie mogę pokazać, poleciało wszystko w śmieci _ kobieta ;( . Ta mi się kojarzy z tamtymi. Tak z punktu widzenia Trolla ;) co oczekuje po lampkach do żyrandola za 4 zeta _ potencjału pozwalającego zbudować z nich zamiennik Lumateka ;D jest to szajs ;P

Philipsy także tak mają _ oszczędność na Al. ? Pokazywałeś rozbebeszonego raczej folia ? I takiego to wie za bardzo nie oskubie bo..

Natomiast ten element to kondensator wygładzający tętnienia za mostkiem prostowniczym(po lewej- 4nóżki) i jest on największy jaki widziałem w tego typu lampach, co akurat dobrze o niej świadczy. Nie ma na nim nawet kolorowej koszulki, by nie zakłóciło barwy światła. Miejsce montażu, no cóż, by dać go od dołu, trzeba by kolejne wytłoczenie w płytce i kolejne gniazdo.

To chyba charakterystyczna cecha pewnej klasy lampek. KDE 12W ma także podobnie _ kondensator mniejszy ale także od góry. Tu 8,2 uF w KDE 3,9 uF. Skoro mówisz, że nie taka zła jak ja ją widzę.. To pewnie masz racje. Silikon jest i na diodach ;] Na mnie sprawia złe wrażenie od kiepskiej sprawności _ do silikonu na diodach do skojażenia z pewnymi noname co .. wytrzymywały tyle co nic _ zakupione w tm samym miejscu wieki temu.
Tą Kupiłem jako potencjalne porównanie do _ philipsa i osrama tej samej mocy opisowej. Kupie jeszcze przy okazji chińczyka KDE 13_14W ciepłego.

ps: Auchan _ są testy ich zabawek : [ teraz jest promocja na te 11 W i masę innych nawet na 8W philipsiaki 806 lm ]

Inny typ: https://lamptest.ru/review/01101-auchan-868111/ ładnie trzymał parametry:
ten już nie : https://lamptest.ru/review/02492-auchan-462042/
wersja zimna lepiej: https://lamptest.ru/review/02493-auchan-462056/

Mam jeszcze 2 dziwa do obfotografowania Na razie mi się nie chce. jutro. ?
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161

Nie ma jej. Szukałem ;D. Jak będzie na 100% kupuje. Kilka postów up: była o niej mowa.

jest nawet fota wyżebrana u jednego Użyszkodnika forum. Ładny dawca organów.

20210304_133458.jpg


Wyżebrałeś jeszcze jedną.


IMG_20210307_113041.jpg


tak patrze na zdjęcie i ??



stosunek rozmiarów: 1:1.31
A 2835 powinny mieć : 1:1.25 ze strony int
?? Zdjęcie tak przekłamuje ??

teraz z pliku od samsunga: LM281B_Plus_Pro



1:1.15 po wierzchu obudowy.

2835_sized65526a2b9895804.jpg


tu ;) 3,3x2,8 po podobnym obszarze. 1:1.18 Pewnie to 2835 a ja szukam dziury w całym żadne inne być to nie mogą.


================================================================================================

Kolejny niekoniecznie sensowny zakup. Tak jak w 99% przypadków czysta ciekawość.
Auchan 24W 2450 lm _ niezbyt wydajna i raczej nie modyfikowalna.







Za chwile polux 9W 810 lm.
"Nieco" nieostro. Bardzo prosty _ sporo emiterów 16 ? Łatwo modyfikowalny _czyste mcpcb_ tyle, że nie warto ;P
Szkoda, że wszystkie nie są tak robione jak stary Diall 14.5 W _ pasta + wtyk i 2 śrubki zdejmowanie mcpcb paznokciem. Osiągi ma znośne _ drogi i raczej resztki magazynowe ;(. Unia powinna dać nakaz aby wszystkie były tak zbudowane ;D









==============================================================================================
Osram 19 W _ stary model _ .... to samo co diall 14.5W.
zdjęcie tego MCPCB zajmuje 30 sekund ;P
Nie do kupienia w "normalnej" cenie. Nowa wersja to "shit" ;P

 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Kolejna w kolekcji.
Ma ładnych parę lat : i coś co jest nie częste _ radiator _ dużo metalu _ ZNAL





radiator_03.jpg
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

I następna 95 CRI Attralux.
Niestety niemodyfikowalna ;(

95_CRI_02.jpg


95_CRI_03.jpg


95_CRI_04.jpg


95_CRI_01.jpg
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Diall 28 W 4000K _ zakupiony.
Ciężka w porównaniu do Auchan 24W, zdecydowanie lepsza lampka. Na pewno da się ładnie oskórować ze zbędnego plastiku. Brzydko dolutowane kabelki do mcpcb _ cena znośna jak na jakość. Dobry dawca bebechów.

Dial_28W_01.jpg


Dial_28W_02.jpg


Dial_28W_03.jpg
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Kolejny zakup. Źródło wzorcowe:

Osram 20 W A+Antyczny.
Bardzo ciężki _ + MCPCB idealne do DIY. Drogi i chyba trudy do zdobycia : zaraz poszukam.

Osram_20_w_01.jpg


Osram_20_w_03.jpg


Osram_20_w_02.jpg


Osram_20_w_05.jpg


Osram_20_w_04.jpg





01512-osram-led-star-classic-a-150.png


01512-osram-led-star-classic-a-150.jpg


Мощность, Вт20.020.5102.5
Световой поток, лм2452230293.9
Эквивалент лампы накаливания, Вт150170113.3
Цветовая температура, К27002771102.6
Индекс цветопередачи, CRI (Ra)80.082.0

Być może ? to są te:

 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

I następna 95 CRI Attralux.
Niestety niemodyfikowalna ;(

95_CRI_02.jpg


95_CRI_03.jpg


95_CRI_04.jpg


95_CRI_01.jpg

Panie! 112lm/W przy CRI 95? To rewelacyjny wynik jak na żyrandoledy. Ile kosztowała i gdzie? A dla mnie ona jest tak samo modyfikowalna jak reszta ;)
Diall i Auchan mają plusa za jakość wykonania płytki.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Panie! 112lm/W przy CRI 95? To rewelacyjny wynik jak na żyrandoledy.

Na pudełku ;). Wydała mi się interesująca to ja chwyciłem _ nie pamiętam ceny _ chwilkę.



Ile kosztowała i gdzie? A dla mnie ona jest tak samo modyfikowalna jak reszta ;)

Dla mnie NIE !

Diall i Auchan mają plusa za jakość wykonania płytki.

Diall ma dla mnie plusa za ilość emiterów _ puszczony na polówkę ;)
Poza tym da się go nie tylko oskubać ale i potem nałożyć na radiator z wymuszonym obiegiem powietrza : Jutro powinienem mieć miernik.
A do poniedziałku postaram sie zbudować stanowisko : jeszcze 2-3 zakupy tylko w kolejce ;)
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Na pudełku ;). Wydała mi się interesująca to ja chwyciłem _ nie pamiętam ceny _ chwilkę.
Byłem w Kaufie i były te po 20zł oraz 14W 1521lm po 14zł w promce. Niestety wszystkie te lampy 95RA są 2700K. Co mi po CRI 95 światła pomarańczowego? CRI zachodzącego Słońca :D Jeśli ktoś chce oświetlać jaskinie, żeby imitowało światło pochodni, to jak najbardziej. Do uprawy na kwitnienie też się nadadzą. Do oświetlenia mieszkania niezbyt.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół