nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Kolejna lampka z kolekcji, można je kupić niedrogo w marketach budowlanych np.
Modyfikowalna _ nie warta uwagi za bardzo.


GTV 15 W 1320 lm 4000K 80 CRI
GTV_15_w_4000K_80_cri.jpg


Pracuje bardzo stabilnie i nie pokazuje na mierniku nic w okolicy 15 W _ dziwne _ sprawność taka sobie przez niski odczyt mocy.
Dziwne, że aż tyle różnicy na - ?? Nie możliwe aby aż tak przekłamywał tym razem na minu : po pudełkowych danych wyszło by jej 88 lm/W przed modyfikacja i przy założeniach jakie są : 98 lm/w po zdjęciu kopułki. : wartość strumienia po zdjęciu => 1470 lm : wyszło : 1401 - tyle, że z mocą pomiarową :12,4 W ;? i w związku z tym.... 113 lm/W ?? Druga lampka która mi tak mocno poniżej specyfikacji mocy wyszła. Nowy miernik nie wiem kiedy _ nie mogę się zebrać i zdecydować.


GTV_15_w_80_cri.jpg


Chyba przy okazji zakupie kilka mocnych dziwów : z ciekawości.
 
Ostatnia edycja:

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
HPS ? Przy takich proporcjach ? 2 lampy : kapkę trudno coś z typoszeregu wybrać. ;) Może 250 w centrum z wingiem + doświetlenie boków lepszymi żyrandolami ? Bat Winga robisz sam ? Na magnetyku ? czy masz jakiś elektroniczny z odzysku ?
Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji, luźne przemyślenia, ale widziałem na tym brytyjskim forum konopnym że ludzie sadzą w takich namiotach z hps 250 na środku i bez żadnych żyrandoli i mają sowite plony więc myślałem zrobić tak samo, ale jak mówię jeszcze muszę się zastanowić. Odpie****a mi trochę i mam już kupiony 3 namiot mimo że sam tego wszystkiego nie wypale, sprzedawać też nie zamierzam :D Co do wingów to już patrzyłem na ebay/gumtree lata ich od cholery i można dostać bardzo tanio więc sam bym nie robił - szkoda czasu ;)
To nie jest mój standardowy Avatar. Po prostu zauważyłem, że ktoś miał na avatarku brzydkie cycki.. A nigdy nie widziałem ładnych stóp..... więc... Tamten po tylu latach się kapkę wypalił.
Pamiętam, wcześniej miałeś coś innego - jakiś joker czy coś? przepalona głowa nie jest w stanie sobie przypomnieć ;) Oczywiście to też nie jest mój standardowy avatar, nick itd ;) ale jestem pie****nięty więc kosmita pasuje ;D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji, luźne przemyślenia, ale widziałem na tym brytyjskim forum konopnym że ludzie sadzą w takich namiotach z hps 250 na środku i bez żadnych żyrandoli i mają sowite plony więc myślałem zrobić tak samo, ale jak mówię jeszcze muszę się zastanowić.

Ano. HPS się jak najbardziej nadaje do uprawy. To, że teraz są sprawniejsze źródła to inna sprawa. Philips 13 W jest sprawniejszy na wartość strumienia - od 250 W HPS. około 1,8 czy 1,9 nawet _ tyle maja dwu-trzonkowe lampy 1000 W HPS. _ nietrwały _ ale może być blisko roślin przez co się mało światła traci _ tani _ etc : idealne pierwsze świecidło do małego boksa. Niektóre przekraczaja 2,0 _ a najlepsze podchodzą sprawnością pod _ dobre panele do rolin. Trwałości tylko nie mają takiej + koszty tych najlepszych niekoniecznie zachęcają do zabawy : łatwa dostępność sensownych pasków bridelux np. na 2835 : nawet II generacja : niżej puszczone więcej sztuk i się 2,3 wydusi z nich.

Ba: A.... To, że można np. mieć fioła na punkcie równomierności oświetlenia i innym +++ tego nie zmienia. np. świr na punkcie kombinowania na siłę i przekór. Właśnie mam jakiś zamiennik swietlówki ledowy do rozbebeszenia :lol:

Pod LED jakość produktu może być lepsza _ może nie pod 2700K ale zimniejszymi _ 3500 K np: Są dane, wskazujące na wzrost ilości THC przy zwiększonym udziale niebieskich fotonów. HPS jest w nie bardzo ubogi. Stara obserwacja z zupełnie innych czasów _ teraz potwierdzona chromatografem. Nawet efekty zdublowania chromosomów są podane na tacy. Dużo się pozmieniało w ciągu tych 30 ? lat...

Widziałeś świecidło Total kozaka ? Dobre paski na LM301B samsunga : profile AL takie jakie miał za free.. i świeci _ wygląda jak drabina ;D a jest klasy komercyjnych. Ma także HPS. Jak to powiadają w tamtym wątku 700 pęknie.

lata ich od cholery i można dostać bardzo tanio więc sam bym nie robił - szkoda czasu ;)

A satysfakcja ze zrobienia lepszego ? ;D Na forum jet tutorial kleszcza z dawnego overgrow. Chcesz projekt jakiegoś wyłudzanego wymagającego umiejętności pracy z blacha ? metaloplastyka ;P

Pamiętam, wcześniej miałeś coś innego - jakiś joker czy coś?

Miałem go praktycznie od początku obecności na forum. Znak rozpoznawczy. Zamiłowanie do czarnych charakterów z poprzestawianymi klepkami.

2.43 i 27.54

Oczywiście to też nie jest mój standardowy avatar, nick itd ;) ale jestem pie****nięty więc kosmita pasuje ;D

To witaj w klubie ja także jestem :D
Jest na tym forum ktokolwiek normalny ??
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Kolejna lampka.
Megacell _ egzotyka Rocket Poland : mada in china _ raczej jakaś staroć zalegająca w sklepie od ??
Mam chyba talent do znajdowania takich dziwów. Następne "friki"pewnie będą z sieci : jakieś bez-firmówki ? Przesyłka drogo wychodzi nie opłaca się brać po 1 ;(. Ale ciekaw jestem jak wypadną takie po 4_6 zeta o deklaracji np: ~15 W 1521 lm.

Ta wyszła słabo _ moc poniżej pudełkowej _ sprawność taka, że do zastępowania świetlówek to i owszem ale to juz po samym pudełku widać. Rozkład wartości nieco dziwny ?? pewnie lekuchno? źle wycentrowana + to co sterczy z niej ? Mało istotne. 840 lm mi nie wychodzi. Sama deklarowana sprawność gra mniej więcej przy założonych stratach na "kopułce"_ nieco bardziej przezroczysta można by jej dodać wartości z ??.

Dla porównania wrzucę raz jeszcze V_tac 15 W _ różnica jest .... bardzo duża. Ceny także. Ta sama CCT I CRI
O dziwo chińska KDE np: wyszła prawie w granicy strumienia na pudełku ?? A na rokująca nie wyglądała : podobnie 3d led wydawał się nie rokujący a.. ?? niewybitny ale bliski deklaracji.

MEGACELL 10W 3000K 80 CRI 840 lm
megacell_10_w_3000K_80_CRI.jpg


kontra V_tac 6,9 W Evolution. Mniejsza moc więcej światła i to znacznie : Ja chce aby były po 5 zeta ;P

V_tac_grafika_6_5_w.jpg


oraz V_tac 15 W Evolution.

V_tac_15W_3000K_80_CRI.jpg


1,37 kontra 2,23 :

fotki tego nieszczęścia :

megacell_10_w_ssterczy.jpg


megacell_023.jpg


megacell_000123.jpg


Grzeje kolejną : tym razem 5 W _ taka zakupiona w celach porównawczych :
A potem możne coś dla jaj : nie wiem czy dziś mi ie będzie chciało.

Pozdrowienia dla tych których ten tasiemiec wypełniony offem jeszcze nie znudził [ chyba i gość ma dosyć bo jako dziś nie widać ]
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
[ chyba i gość ma dosyć bo jako dziś nie widać ]
Nie miałem dzisiaj wiele czasu. Tak się zastanawiam, co ty później z tymi wszystkimi lampkami zrobisz? Światełko do nieba z Owsiakiem? :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
co ty później z tymi wszystkimi lampkami zrobisz?
Padła w wątku propozycja abym zrobił open bulb. Tyle, że ja zamierzam je porozbierać na kawałki _ więc zrobię pewnie open elektro złom ??
No co .. zawsze psułem zabawki.. Kilka dam komuś w prezencie _ w żyrandole śmiecia nie wkręcam.

Szukasz sensu ? w tym ? ja wiem zabawa ?


#APerfectCircle #Judith #Remastered
A Perfect Circle - Judith (Official Music Video)

 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Szukać sensu? Po co? To ładnie pokaże ewolucję żyrandolowych lamp led. Myślę, że niebawem dzięki zwiększeniu sprawności zwiększy się o wiele trwałość takich urządzeń. Na chwilę obecną zdecydowana większość jest elektrośmieciem po opuszczeniu linii produkcyjnej.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Na chwilę obecną zdecydowana większość jest elektrośmieciem po opuszczeniu linii produkcyjnej.
Coś w tym jest. świetna metoda marnowania potencjału dosyć dobrych diod.
Badziew ale użyteczny na swój sposób. W wypadku 0,25 m2 na 3 uprawy nie ma co wnikać. Na swój sposób nawet Philips jest lepszy od sodówki.
1 g/W czy nawet 1,3 do 1,4 przy af _ przy kosztach inwestycji żadnych. Takie 3d led w promocji za 4 PLN _ na tym się da wykręcić 1g/w ;P. Na świetlówkach philips tornado 23W ni cholery. Rekordy na specjalnie dobranych klonach na IC nie podeszły chyba do tej granicy. [ ktoś uparcie walczył _ wyniki zadziwiające jak na źródło]

Genesis ? ;)

Phil Collins - Another Day In Paradise (oficjalny teledysk)


A teraz test na pamięć : z którego filmu to jest _ nie wolno używać googla.

Wicked Game


A to w trakcie wygrzewania... jeszcze z 20 minut.

Faith No More - Epic (Official Music Video)

Can you feel it, see it, hear it today? If you can't, then it doesn't matter anyway You will never understand it cuz it happens too fast And it feels so good, it's like walking on glass It's so cool, it's so hip, it's alright It's so groovy, it's outta sight You can touch it, smell it, taste it so sweet But it makes no difference cuz it knocks you off your feet You want it all but you can't have it It's cryin', bleedin', lying on the floor So you lay down on it and you do it some more You've got to share it, so you dare it Then you bare it and you tear it You want it all but you can't have it It's in your face but you can't grab it It's alive, afraid, a lie, a sin It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win It's dark, it's moist, it's a bitter pain It's sad it happened and it's a shame You want it all but you can't have it It's in your face but you can't grab it What is it? It's it What is it?...

dobra jeszcze SATAN:SATAN:ATAN i sie nagrzeje...

BEHEMOTH - "At The Left Hand Ov God"

idziemy kijem mieszać piach.

Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus. Poza tym uważam za swój obowiązek uprzedzić, że kot to zwierzę starożytne i nietykalne.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A teraz : Kolejna lampka tym razem GU10. Moc pokazało mi zdrowo poniżej specyfikacji: Miernik mam jaki mam. Jaki ma bład przy niskich mocach ??
Wyszło nawet nieźle : o dziwo. [ musze trochę poprawić położenie punktów pomiarowych, kapke za bardzo nie trafiam w te same miejsca ?? Taśma. ]

LED SYTEMS 5W 3000K 80+ CRI 450 lm
led-systems-5-W.jpg


otwieracze-do-piwa.jpg


Z pozdrowieniami dla @dzefrej59


Nie na temat, otwierałeś kiedyś piwo suwmiarką? Słyszałem, że będę się za to smażyć w piekle :D

kupiłem prawie identyczny sprzęt do kapsli ? chyba ? lepiej tak niż zębami. Choć jak zawsze we wszystkim opinie będą zapewne podzielone.
to był bardzo ciekawy czas ... ciekawe czasy _ obys żył w ciekawych czasach...

normal_20200906_221320.jpg


A teraz zupełna zmiana klimatu:
Kylie Minogue - Can't Get You Out Of My Head

kołysanka
Ministry - (Every Day Is) Halloween Acoustic
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A teraz coś co mi się pod nogę nawinęło na ulicy.
Latareczka _ regulacja mocy 3 nastawy pomiar na max.
73 lm ? _ pomiaru mocy ni ma i nie będzie. CCT nieznana 2 rodzaje diod ciepłe i zimne.

latareczka.jpg


Znowu nudą wieje.
Nieco oprzytomniałem : nieco : tak powoli się dochodzi do względnego stanu : poczytajmy:

Grzeje się jakiś cud techniki. W trakcie tym razem bez muzyczki.

Popatrzę sobie na te data sheets co były : co oni tam ciekawego piszą. Pod tymi o wysokim CRI opis warunków testu nie podoba mi się.
Popatrzmy na inne : _:

Dane podane są tak: w tabeli: 3 Product Selection GuideThe following product configurations are available:Table 1:Selection Guide, Pulsed Measurement Data (Tj = Tc = 25°C)

Cree daje tolerancje 5% Oni :

Notes for Table 1:
1. Nominal CCT as defined by ANSI C78.377-2011. Products with a CCT of 5000K-6500K are hot targeted to Tc = 85°C.
2. CRI values are minimums for all products. Minimum R9 value for 80 CRI products is 0, the minimum R9 values for 90 CRI products is 50. Bridgelux maintains a ± 3 tolerance on R9 values.
3. Drive current is referred to as nominal drive current.
4. Products tested under pulsed condition (10ms pulse width) at nominal test current where Tj (junction temperature) = Tc (case temperature) = 25°C. 5. Typical performance values are provided as a reference only and are not a guarantee of performance.
6. Bridgelux maintains a ±7% tolerance on flux measurements.
7. Minimum flux values at the nominal test current are guaranteed by 100% test.

±7% _ nie mało.
Pewnie należy zakładać, że jest to raczej na - ? Czy do szacowania warto brać wartość minimum ??

kolejne:

1. Bridgelux does not recommend driving high power LEDs at low currents. Doing so may produce unpredictable results. Pulse width modulation (PWM) is recommended for dimming effects.
2. Products tested under pulsed condition (10ms pulse width) at nominal test current where Tj (junction temperature) = Tc (case temperature) = 25°C.

Dlaczego nie rekomendują puszczania ich nisko na ?? Co to znaczy nieprzewidywalne efekty ??
Do jakiej wartości _ prądu warto w ich wypadku zejść _ ?? dane ??

kolejne: PWM kontra DC

PWM.jpg


Comparison of presented methods One of the important features during comparing the different electrical devices is energy-saving. Comparing LED driving devices we should compare the amount of energy used for obtaining the same luminance. Placing on the same diagram the curves of relations between luminous flux and constant current IRDC(in constant-current method) and averaging current IRPWM(in PWM method), we can see the differences (fig. 4). We can notice, that the same value of luminous flux ΦR* can be obtained at the lower value of constant-current IRDC*then averaging pulse current IRPWM*. It is especially visible at the values of luminous flux Φ* from the range 0,2ΦN≤Φ*≤0,8ΦN.

Dobra zakładam, że lepiej jest jednak mieć DC niż PWM.


teraz nie zalecają puszczania ich nisko _ czyli co ??
Ten wykres jest testem PWM impuls 10 ms _ dla ?? prądu max użytego ??
W tabeli są pogrubione : i to jest nominal : testu a reszta nie na grubo nie jest wartością gwarantowaną?


flux_023.jpg


Powiedzmy : wybieram diodę: z tej tabeli:
Table 2:Selection Guide, Stabilized DC Performance (Tc = 85°C)
trójka 3 _> 3. Drive current is referred to as nominal drive current.

ta => BXRE-35E6500-C-8x nominal : 1200 : flux między : 10203 a 9183 lm : deklaracja : w 85 stopniach : 171 lm/W
Fajnie piszą pod tabela jeszcze ;) : Typical stabilized DC performance values are provided as reference only and are not a guarantee of performance. ;P

1. Deklarują mi 171 lm/W na 1,2 A
2. Ale nie jest to gwarantowane.

Teraz : liczę sobie : 171*0,93=160 lm/W : Ładnie to wygląda : _: zakładam, że mi sprawność wzrośnie na niższym prądzie _ i chciałbym to puścić na 600 mA _ i teraz co ?? Twierdzą, że mi ten zbiór małych pomp royal blue połączonych w matryce i przykrytych luminoforem zachowa się zupełnie nieobliczalnie i żadne interpolacje po ich krzywych uzyskanych zresztą _ przy PWM _ czyli raczej ?? mniej ?? korzystnych nieco niż przy DC nie sa nic warte bo bóg jeden wie co będzie ??. Czy wszystkie do tej pory wykonane szacunki dla diod : były w związku z tym błędne ??. zazwyczaj były robione na zasadzie dane podane : i na ich podstawie wyliczanka strumienia _ czyli odrobinę na takiej samej zasadzie jak dobieranie zasilacza _ specyfikacja wejście wyjście _ a co w środku ?? pewnie krasnoludki tam siedzą.

Ta.. Tak to jest jak człowiek potrafi zrobić excela -> który policzy cokolwiek po jakiejkolwiek charakterystyce : a na fizyce ciała stałego się nie zna.
Wiem, że zejście poniżej pewnej wartości gęstości prądu na str: chipa nie ma sensu : bo wtedy już sprawność nie rośnie : a wręcz przeciwnie _ jaka ona tu jest ?

Aż popatrzę w data sheet cree.

o także 7%

Cree maintains a tolerance of ±7% on flux and power measurements, ±0.005 on chromaticity (CCx, CCy) measurements and a tolerance of ±2 on CRI measurements. See the Measurements section (page 20).
• Cree XLamp CXB3590 LED order codes specify only a minimum flux bin and not a maximum.
Cree may ship reels in flux bins higher than the minimum specified by the order code without advance notice.
Shipments will always adhere to the chromaticity bin restrictions specified by the order code.* For 80 CRI minimum LEDs, CRI R9 minimum is 0 with a ±2 tolerance. For 90 CRI minimum LEDs, CRI R9 typical is 60.
** Flux values @ 25 °C are calculated and for reference only.

SPD => The following graph is the result of a series of pulsed measurements at 2400 mA for the 36‑V CXB3590 and 1200 mA for the 72‑V CXB3590 and TJ = 85 °C.

wykresy które sie obrysowywuje u nich : The following graph is the result of a series of steady‑state measurements. => Czyli czytać to DC ? Nie PWM ?

Dalej:
The relative luminous flux values provided below are the ratio of:

• Measurements of CXB3590 at steady‑state operation at the given conditions, divided by
• Flux measured during binning, which is a pulsed measurement at 2400 mA at TJ = 85 °C for the 36‑V CXB3590.

Using the 36‑V CXB3590 LED as an example, at steady‑state operation of Tc = 25 °C, IF = 2800 mA, the relative luminous flux ratio is 120% in the chart below.
A CXB3590 LED that measures 11,000 lm during binning will deliver 13,200 lm (11,000 * 1.2) at steady‑state operation of Tc = 25 °C, IF = 2800 mA.

A na końcu:

Measurements The luminous flux, radiant power, chromaticity, forward voltage and CRI measurements in this document are binning specifications only and solely represent product measurements as of the date of shipment. These measurements will change over time based on a number of factors that are not within Cree’s control and are not intended or provided as operational specifications for the products. Calculated values are provided for informational purposes only and are not intended or provided as specifications.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
latareczka.jpg



Na mini jack do telefonu? Ma to baterię?
Czcionka na forum się zmniejszyła, czy mi oczy siadają?
Nie to ty zmniejszyłeś czcionkę, bo nie chcesz, żebym czytał. I jeszcze koloruje tekst na granatowo, a ja mam granatowe tło forum. No dobra, nie czytam.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Na mini jack do telefonu? Ma to baterię?

ta. I działa o dziwo. lekko rozdeptane.

Akumulator. EDIT: rozbieralne ale śrubka poniżej rozmiaru narzędzi. Zaraz zobaczę czy czymś odkręcę.

Czcionka na forum się zmniejszyła, czy mi oczy siadają?
Nie to ty zmniejszyłeś czcionkę, bo nie chcesz, żebym czytał. I jeszcze koloruje tekst na granatowo, a ja mam granatowe tło forum. No dobra, nie czytam.

Tak mi więcej tekstu wchodzi na stronę. ;)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Nie odkręciłem _ poszukam później nożyka do papieru i połamie może to wejdzie ?

następna :
Tym razem jest to G light. Nie pamiętam nawet gdzie mi wpadł w ręce. Słaby bardzo.
Kolejna z serii nie warto kupować. Moc poniżej deklaracji.
Musze chyba zmienić liczbę cyfr znaczących bo excel wyświetla 89 przy realnym 88,53 : ale... to nie istotne jest za bardzo:

Glight 10W 3000K 80 CRI 800 lm
G_light_10_w.jpg


glight_023.jpg


glight.jpg
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

@Gość.

Paski z nieco olewackim podejściem do chłodzenia : ja wolałbym dać choć kilka po 5 ?? profili U lub L w poprzek : nawet przy niskim prądzie. Te co Kupiłeś nadawały by się na taka konstrukcje. Co podobnego widziałem w postaci gotowego Kita. W sumie i tak lepsze chłodzenie od paneli w tylu Spider Farmer.

87b03eecd6e29b2eb0b250a32286d6334b80c063.jpeg



Temat z overgrow : Wspominany jest ten prototyp chilled 3,19 umol/J _ to czego nikt o nim nie pisze to rozmiar _ widać to po rozkładach w teście _ jest nie duży _ stosunkowo mały rozmiar przy mocy _ i sprawności : Gdyby był inaczej zbudowany to imo wypadłby w teście wyżej _ pewnie 2,9 użytecznych na takich diodach przy rozsądnych rozmiarach panelu i mniejszej odległości od roślin dało by się mieć.


Tu żyrandole połączone z kilkoma świetlówkami: daleko od roślin i raczej niezbyt wysokiej sprawności ?? nie dużo mocy na powierzchnie.

1f25ac991d5bad0f5e48a2fc2d86ffeeedf8c1ba.jpeg


Z żyrandolami jest ten myk, że mają zasilacze o współczynniku mocy 0,5_0,6 - w warunkach domowych gdy się za moc bierną nie płaci problemu nie ma.

Ale jeśli by za to płacić to _ chyba jedynie lampki powyżej 24 W? wchodzą w grę. Wtedy przepisy unijne wymuszają.

Diall 28 W ma np: według miernika wsp: mocy 0,9 _ lepiej rokuje jako _ źródło MCPCB do jakiegoś większego panelu w wypadkach gdy dostawca rozlicza za bierną. Sprawność podchodzi prawie pod marsy serii TS _ nałożony na radiator : i umieszczony blisko roślin ? Chyba dało by ie z niego złożyć sensowne źródło światła _ zbliżone osiągami do Marów TS przynajmniej, przy niższej temp pracy tych diod. Nie wiem czy warto nie mnie oceniać. Ciekawe jak wyjdzie porównanie pomiaru po nałożeniu tego na radiator ;)
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Paski z nieco olewackim podejściem do chłodzenia : ja wolałbym dać choć kilka po 5 ?? profili U lub L w poprzek : nawet przy niskim prądzie.
Nie chcesz zrozumieć, że w takim przypadku chłodzenie jest zbędne. U mnie paski są podwieszone trytkami na profilach, pcham w nie 1A i od góry oscyluje wentylator. Paski są ledwo ciepłe. Równie dobrze mogłyby być w takim przypadku podwieszone do drewnianego kija od miotły ;)
Daj no linka do tej lampy ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół