nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
@Gość. to przy okazji, te paski 59cm wg pdfa przy 0,7A biorą 13,4W, więc nie wystarczyłby mi na 10 pasków zasilacz 150W?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie o to chodzi. Napisałeś, że chcesz zrobić kupę na paskach :D
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
@Gość. wiem, co napisałeś wcześniej, ale tamto wyliczałeś na paski 119 cm. Wtedy podałeś, że 26W z hakiem biorą, więc wyliczenie się zgadzało. Krótsze biorą dwa razy mniej prądu wg producenta, więc dlaczego nadal miałbym dawać zasilacz 150W na każde pięć pasków skoro wychodzi, że w 150 zmieści się 10 sztuk.
Chodzi o kwestie bezpieczeństwa czy producent źle podaje pobór prądu?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Pobór prądu jest ten sam. Zmienia się napięcie. O połowę krótsze paski biorą o połowę niższe napięcie, ale tych pasków będzie dwa razy więcej, więc napięcie pozostanie to samo i zasilacze także. Miały być dwa zasilacze na 10 długich pasków(jeden na pięć), będą dwa zasilacze na 20 krótkich (jeden na 10).
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
OK, czyli się zgadza. Z poprzednich postów tego nie wyłapałem, bo zostawiłeś w nich "jeden na pięć", więc brzmiało to dla mnie, jakby się nic nie zmieniło. Dzięki raz jeszcze!
To jutro robię zamówienie. A jeszcze PayPal dał mi 40zł zniżki na zakupy xD
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
A jeszcze PayPal dał mi 40zł zniżki na zakupy xD

To prawie tak jakbyś dostał unijne dofinansowanie do upraw.
Zaraz rozkład : ... miałem wczoraj :
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
No co ? Przecie mamy w UE dotowane rolnictwo.

Zanim zrobię obrazka: muzyczka :
A potem jeszcze "radiator" dla => @Okayer

The Young Gods - Live At "Moods" (Zürich, december 18th, 2006)


obrazek: Dokończenie wpisu :
ChilLED Growcraft ULTRA Prototype 1

Rozkład na 1,5 x 0,9 m _ panel o wybitnej sprawności ale o dziwacznych kształtach _ stosunkowo małym rozmiarze jak na wypluwany strumień _ i w związku z tym ten strumień nie rozkłada sie zbyt równo w żadnym ze sprawdzanych pomieszczeń.
Nie wiem co z tego wynika ;) Ale jest kolejny kolorowy obrazek : łatwiejszy chyba do interpretacji od gołych cyferek na cococannabis.

chilled-prototype.jpg

o w napisie współczynnik zmienności zjadło mi ś które mi na klawiaturce się zacina.

przepisane z tego:

ChilLED-Growcraft-ULTRA-5x3-PAR-Test-Data.jpg


Jest i rozkład z 60 cm nieco równiej. Wrzucony wcześniej : w posta.

pierwszy temat na forum o tym produkcie : => https://forum.haszysz.com/threads/prototyp-chilled-x3-330w.126051/
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
@Gość. akcja jest cykliczna, z tego co widziałem i wysyłają informacje na maila wybranej grupie osób. Promo kończy się 3 maja, więc jeśli masz stosownego maila od nich, to czasu nie ma dużo. I tak, będę brał na Digikij, wygląda na solidny sklep :)
@sub23 dobre z tą dotacją xD
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

@sub23 dobre z tą dotacją xD

No co ? Przecie mamy dotowane rolnictwo. Gdyby nie to pewnie by 90% małych gospodarstw poszło z torbami. ;)

btw:
Kozackie świecidło _ dobre paski na LM301 Samsunga + takie profile al jakie było za free :

@Total Kozak był wątku w momencie gdy nieco "genderem" i wypominaniem braku jajec pojechano dla "jaj" i zgrywy : nieheblowana kantówka i izolowanie :


IMG_20210412_165731.jpg


Proste i robi robotę. I co że nie jest : śliczne ?? i nie ma jakiegoś firmowego logo ?? Ma działać i robić "robotę" nie wyglądać ;)

temat kozaka : w warsztacie :

https://forum.haszysz.com/threads/kozackie-świecidło-na-pierwsze-dni-życia.126495/

Paski cięte na 50%
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie wiem, dlaczego nikt nie zauważył przy paskach Bridgelux, że sprawność przy prądzie 0,7A dla 3500K jest 186lm/W, ale dla 3000K też jest 186lm/W, a dla 4000K już 200lm/W, czyli mieszając 50/50 3kK i 4kK mamy sprawność 193lm/W. Czyli jeśli dla 3500K wyszło 2,35umol/J to dla opcji mieszanej będzie ok 2,45umol/J pi razy drzwi. @sub23 może policzyć dokładniej. Przy tak dużym zagęszczeniu tych pasków to raczej nie problem, by pomieszać.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Już Hasziszin ?? albo Ty ?? chyba o tym wspomniał/nałeś ??.
Nie wiadomo na ile jest to ; prawdziwe i warte uwagi. ?? Można jak ktoś lubi ;)
Żaden problem. A jak wyjdzie trzeba by przeliczyć : a potem opomiarować ;)

Przelicz te lum dla każdej z konfiguracji na wartości strumienia : może wyjść na to samo ;P Przez różnice : sprawności SPD. ?? się zobaczy ale później. I tak błędy odbiegania SPD od realnych i te 3% na wszystko w prawo i lewo ...
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
A jeszcze tak użyć dwa razy więcej pasków(paski i tak tańsze od zasilania w opcji podstawowej) pod tymi samymi zasilaczami i mamy 2,55umol/J co przy 5-10cm nad, na przestrzeni 120cm na 120cm i większej da straty bliskie 0, użyteczne 2,5umol/J i żadnych strat powodowanych w prześwietlonych powyżej 800umol/m2 centrach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół