nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
że połowy migają sobie na zmianę w rtym 50 Hz
Bardzo możliwe. Ale tak serio, nie dziwi Ciebie, jak coś bez chłodzenia osiąga tak wysokie sprawności i żyje?


20211013_202001.jpg

Artystą też nie jestem ?
Ale dlaczego? ładne muchomorki.

@Żul
Obraziłeś się na mnie, czy skrzynkę masz pełną?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
Tam jest jakaś super petarda do wykładzin i za chu nie mogłem odkleić by poprawić No ale cóż następny będzie gładziutki :p

Czemu nie na butapren ?

Może coś w ten deseń? Profil Alu Ukształtny pocięty i poskręcany jak na obrazie poniżej, będzie w środku miejsce na kable i dodając na każdym piętrze oprawkę można to bez rozwalania żarówy zrobić.

Nie opłaca się ;) Chodzi o to aby wybebeszyć gołe filmamenty spiąć je w moduł liniowy aby je używać bez oprawy _ w małej uprawie wertykalnej.

Deklaracja na tanim filmamencie kanluxa 10 W _ 1520 lm => 152 lm/W z zasilaniem : ~ 2,32 umol/J
jeżeli dodam do tego odbłyśnik tracę na kierunkowaniu światła minimum 15% światła i mam => 1,97 max : realnie może ?? : 1,87.
Nie celowe jeśli tani jak barszcz LSC ma po takim modzie jak Twój powyżej 2,12 : [ bez głębokiego moda po oskalpowaniu ]

Jeżeli zrobiłbym z tego : matrycę : świecąca w dwu kierunkach : praktycznie nie traciłbym światła ze źródła : => powyżej w temacie jest link do starej uprawy na świetlówkach : mikro : ten sam styl na połowie mocy : ze zbliżonymi efektami : przy cenie źródeł => 12 PLN za 10 W : max 4 => by miec cos o potencjale plonowania z 1,7 g/W nawet ?? => 48 PLN => źródła : może z 50 PLN na resztę materiałów do moda : box 20x40X70 cm.

niech będzie => 110 PLN za oświetlenie : w porywach : [ zawyżam ] potencjał => 68 g przy 40 W na lampie [ vertykalna uprawa lepszy g/w niż w stand. _ dobór wysokoplennej odmiany : skilsy : etc ] : Taki pomysł "tanie" DIY umożliwiające przekroczenie możliwości dawniej używanych w takim stylu uprawy. Tamte świetlówki wyciągały może 1 umol/J ?? Chyba nawet nie => tu jest dostępne 2,32 : z mniejszymi stratami. Stąd pomysł aby zastąpić 72 W _ 30 W na modzie : Potem nieco wyżej i 40 W _ realny strumień po powierzchni łana 50% up _ minimum ??

Luźna idea ;D

Artystą też nie jestem ?

Ja także nie ;) Nawet majsterkowiczem nie jestem za bardzo _ gdzieś te okolice


z dużym dodatkiem duck tape

a teraz muzyczka.

Bułat Okudżawa - Czarny Kot

Fugazi - Blueprint

Bardzo możliwe. Ale tak serio, nie dziwi Ciebie, jak coś bez chłodzenia osiąga tak wysokie sprawności i żyje?

Nie _ czemu ?? niska moc na moduł _ niski prąd na bardzo wielu diodach na szklanym podkładzie i duża powierzchnia luminoforu oddającego ciepło + wypełnienie gazem o wysokim przewodnictwie cieplnym. Zimne to one nie są : gdyby je kapkę bardziej schłodzić ;) tak o połowę ;]

Zdziwienie sobie na razie pozostawiam gdzieś na boku _ zastanawiam się jak najprościej i najtaniej to przebudować na lampę do wertykalnej : i chyba idzie to zrobić o wiele prościej i mniej boleśnie niż sobie ubzdurałem w pierwszym szkicu. To, że nie zaizolowane druty pod wysokim napięciem będą na wierzchu jakoś mnie nie boli ;D.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 82640

Guest
Nie opłaca się ;) Chodzi o to aby wybebeszyć gołe filmamenty spiąć je w moduł liniowy i używać bez oprawy _ w małej uprawie wertykalnej.
W takim razie czekamy na Twoją propozycję te bobki z tej mikro vertkalnej są mega ? chętnie bym coś takiego ogarnął.


Czemu nie na butapren
Nie wiem nie wpadłem na to. Jestem inżynierem amatorem ?? najlepsze pomysły przychodzą po skończonej pracy?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
W takim razie czekamy na Twoją propozycję te bobki z tej mikro vertkalnej są mega ? chętnie bym coś takiego ogarnął.

szkic _ sensu nie ma _ za szerokie to i imo. trza piać raczej po dziw między rozpórkami które mogą być bardzo małe.
wystarczy jedna po środku. Moc całości 40 W 2 wentyle komp powietrze do środka + 2 wyciągające + filtr : zdejmowana boczna ściana _ na rzepy ?? + docisk powinno być szczelne. Gładki mylar na 2 ściany i rozpraszający na dwie z tyłu. Sterczące nie izolowane druty z wysokim napięciem w środku gratis ;P

KANLUX_IDEA-FIX_02.jpg
KANLUX_IDEA-FIXb29b5d7090a470f4.jpg
KANLUX_IDEA-FIX_023.jpg


;) chcesz rozrysowaną wymiarówkę : z otworami na :
materiał => płyta HDF 4 mm [ tanie tną od ręki ] + kilka nieheblowanych kantówek : + może jakieś kilka kawałków 16 mm OSB.
Nie powinno wyjść drogo. Filtr węglowy DIY integralna cześć boksa. Pułapki na światło karton klejony na PVC.
Potrzebna będzie wkrętarka i garść wkrętów + może odrobina duck tape miejscami.
W sumie można i całość z kartonu na PVC skleić. A zamiast mylaru grubszą folia .al na budex za 3 zeta tubka.
Kwestia budżetu : potrzeba 4 wentyli z zasilacza kompa + z zasilaczy : 2 na połowę gwizdka 2 na max "opory na węglu"

Nie wiem nie wpadłem na to.

W dawnych czasach nie było => taśmy dwustronnej po prostu ;)
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
wypełnienie gazem o wysokim przewodnictwie cieplnym
Więc tutaj tkwi cała magia.
Zdziwienie sobie na razie pozostawiam gdzieś na boku _ zastanawiam się jak najprościej i najtaniej to przebudować na lampę do wertykalnej
Po wyjęciu z bańki stracisz gaz o wysokim przewodnictwie cieplnym. Gra nie warta świeczki.
1. Naświetlacze V-TAC/Anslut/etc. + wentylatorki do chlodzenia
2. Krążki V-TAC/LSC na blachę alu/stal/żeliwo
3. Świetlówki ledowe(jeszcze nikt tego nie chciał przetestować), bez konieczności modyfikacji w zasadzie
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Po wyjęciu z bańki stracisz gaz o wysokim przewodnictwie cieplnym. Gra nie warta świeczki.

Zyskam przepływ gazu wymuszony : zapewne wyjdzie na jedno. Ludzie je tak modyfikują w innych celach. Nie we wszystkich to także chyba jest. Mam dane _ zaraz :

Wygląda na to, że temperatury pomp w tych produktach są bardzo wysokie. Nawet przy 80% dodatku helu do bańki _ : _ koło 100 stopni na chipach może być jak się to wyciągnie _ Przydałby się przepływ powietrza wokoło wymuszony : czego nie ma w wypadku bańki : Niby na oko bez szkła powinny się grzać słabiej ale _ gaz wokoło będzie miał : 16% przewodnictwa cieplnego Helu _ nie używają zapewne czystego a jakiś procent : jaki i jaka jest realna przewodność cieplna mieszanki w kanluxach 10W ?? _ może jest to 25% mieszanki + przepływ wymuszony : da się wiatraka : a nad "lampą będzie wyciąg powietrza z boksa : powinno być w miarę ;). Nie powinno się nic ujarac ani być gorzej niż w zamkniętej bańce : Której szkło ma powyżej 60 stopni w żyrandolu imo. Może i dobrze przewodzi ciepło ale oddaje je bańce o niewielkich rozmiarach _ temp gazu jest wysoka : Przy przepływie w otwartej "oprawie" n ie powinno być z tym gorzej :)

Skoro .... ludzie robią z tego zegarki _ to także da się .... z tego zrobić custom lampkę małej mocy do mikro wertyków : szerokich na ~ 20 cm długich na ~ 40 i wysokich na ~ 70 : z założeniem do +- 60 g plonu.

f93r7mxjk2ui00b-large-e1533074420429.jpg
led_filament_clock_feature.jpg


1. Naświetlacze V-TAC/Anslut/etc. + wentylatorki do chlodzenia

Było Na forum jest jeden V tac 50 z dodanym wentylem. Popularność zerowa _ mimo tego, że wychodzi "raczej" lepiej od wysoko duszonych clu048 których na forum jest sporo.

2. Krążki V-TAC/LSC na blachę alu/stal/żeliwo
.al stal jest zbyt gówniana imo ;)
3. Świetlówki ledowe(jeszcze nikt tego nie chciał przetestować), bez konieczności modyfikacji w zasadzie
Kanluxy szklane przezroczyste kilka stron temu _ nie drogie 145 lm/W _ w zasadzie kierunkowe. V Tac o deklaracji 160 lm/W są kosmicznie drogie. Podobnie tak zwane markowe o bardzo wysokich sprawnościach _ absu****nie _ choc na forum dawno temu szacowano układy z dwu rodzajów takich o niewysokim kącie rozsyłu światła _ wychodziło podobnie do panelu 600 W bez dopisku pro. [ lumatek 600 w stary _ teraz zrobili nowsze wersje wszystkich o większym udziale 660 nm i wyższych deklarowanych sprawnościach a 2,3 jest już raczej low end na rynku ] Ze dwa lata będzie ?? do wykopania.

+ oprawy natynkowe V-TAC 30W 160/lm/W _ w granicach sprawności tanich paneli led Marsa : Wychodziło taniej z lepszą dystrybucją światła bliżej roślin mniejsze straty. Przy kombinowaniu światła na wczesny weg. Czy do produkcji dużej ilości sadzonek na out chyba nic lepszego od nich nie ma. Wychodzi o wiele taniej niż podobnej klasy zamienniki świetlówek T8. Po modzie trwale _ wychodziło więcej powierzchni wymiany ciepła niż w panelach MH serii TS przy podobnej sprawności.

Nie wysoko sprawne zamienniki T8 idzie dostac tanio _ 100 lm/W żaden wyczyn przy cenie 12 pln nawet ?? do klonów czy sadzonek na chwile ujdzie ale na grow raczej za słabe _ troche [ inna sprawa, że i na "prawdziwych" T8 z magnetykami sie dało ]

Z łatwo dostępnych nie za drogich źródeł w pl. chyba nic więcej na gotowo wartego uwagi na chwilę obecną nie ma _ wszystkie lampki klasy starej A++ są ok. Nie zawsze ceny ich zachęcają [ np: Osram 19 W _ 2,1 nieźle _ tyle, że koszt ;( podobnie Kanlux A++ IQled _ była jeszcze jedna której cena i nazwa mi umkła podobna deklaracja do 6,5 W V tac evolution ]

A teraz coś co nie jest dla "każdego".
Filmamenty są niewątpliwie ciekawe _ te wysokiej klasy _ kanluxy np. Były na forum ale w głębokich oprawach marnujących światło _ jako doświetlanie Vert. są oki nawet bez moda _ Tanie na tyle, że warto by chwycić kilka na warsztat i zobaczyć ile da się z tego wydusić. Za jakiś czas będą jeszcze sprawniejsze i tańsze. Koszt w zasadzie żaden porównując to z "komercyjnymi" źródłami przy naprawdę fajnych sprawnościach.

tu były foty z uprawy pod _ tyle, że w odbłyśnikach rujnujących ich potencjał : @Polimad:
Przy okazji są foty naświetlacza V Tac pod innym brandem.


fota 2 odmienne temp widmowe Kanlux 10 W _ oprawa marnuje pewnie z 50% ?? światła. Gdyby dać je "bokiem" w mini wingach z kartonu oklejonego folia .al było by lepiej. Ale dalej tak ich nie warto używac gdy są dostepne kierunkowe źródła o dobrych parametrach.

IMG_20201221_073858_copy_2080x1170.jpg


ciekawy temat w warsztacie : zdjęcia bebechów 3 luksomierzy ..
i jeszcze takie foty : hmmm... brand słaby : koty i quantum weather butterfly.

7-1591338886973.jpeg
RT1-1589766582284.jpeg
e1-1589337230308.jpeg
f081289c65ad5efaa69c6af65c58d75d.jpeg
21-1587897470521.jpeg

1-1591076152564.jpeg
1-1604385736292.jpeg
01-1590118265437.jpeg
fe4f9b3c51e983410a453efe165b7f9a.jpeg
il_fullxfull-1679999259_8kmd-jpg-1553079293217.jpeg
miał

Chyba trudno wymyślić/wykopać coś nowego :.. [ trzeba poczekać co się nowego i taniego pokaże ]

Na chwilę obecna to jest najbardziej ekonomiczne : i do bezpośredniego spożycia i moda : Tańsza wersja V tac evolution 15 W nieco mniej sprawna o nieco większej mocy [ pisaleś, że sie kapke bardziej nagrzewają w porównaniu z wersja 15 W _ w modzie to bez różnicy _ w wersji spożycia bezpośredniego już lekko to zmieni coś _ chyba zadziwająco bardziej sie nagrzewało mimo niewielkiej różnicy mocy ?? kilka stron temu.... ]


IMG_20210811_112141.jpg
IMG_20210811_112159.jpg
IMG_20210811_114920.jpg
3002813_8712879147152-111_02.png
3002813_8712879147152-111_01.png


Może... Jakiś projekt referencyjny z instrukcja i rozrysowanymi schematami do modyfikacji V tac Evo i LSC _ z regulacja mocy skokowa ?? do warsztatu. @Gość. jesteś najlepszym kandydatem do zrobienia sensownego opisu dla każdego jak to zrobic. ze szkicami z 2 sytuacji ;)

Czy mowa tu o dwuwodorku tlenu?

Stary hyperreal ciekawe czy jeszcze wisi ten tekst.
Hell
soshestvie-khrista-vo-ad-1550-1560-ieronim-boskh.jpg
123456789.png
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827

Observer

Well-known member
Rejestracja
Sie 4, 2021
Postów
73
Buchów
66
Użyszkodnik @Observer [ nick dobry np: dla Policjanta _ lub trolla ?? _ choć tu to wygląda raczej na miłośnika gier wszelakich ] : wywołał : ścianę spamu który jest zbędny : bo i tak tego nikt nie zrobi.. rotfl.. dzięki za _ znalezienie mi zajęcia na.. cały dzionek.
- Zrobi a nawet zrobił... częściowo ale już zrobione. Uwierz mi Twoje poświęcenie dla sprawy jest docenione. :) Obecnie prace trwają, ale ze względu że ogródek jest w trakcie życia, część zmian nastąpi dopiero po. Obecnie trwa kompletowanie materiałów i opracowywanie rozwiązań czysto technicznych.
@Observer :=> niecałe 800 PLN : idzie się chyba w tym budżecie zmieścić za coś co daje max światła jaki warto dać ma m2 z dodatkowym suplem UVA : Wada _ raczej dużo mocy na powierzchnie przy odpaleniu wszystkiego na raz.
Z tego co widzę w ogródku ta duża moc ma zajefajną moc, co widać po tym jak roślinki bujnie się rozwijają.

- Opóźnienie w odpowiedzi powstałe ze względu na fakt że dorwało mnie choróbsko i nie miałem sił na nic....
 

farotimi

New member
Rejestracja
Paź 8, 2021
Postów
3
Buchów
9
Nie wiem czy dobrze ogarnalem wczytywanie obrazkow ale łapcie kilka fotek odemnie :D

Tak wygladaja philipsy bez promocji w regularnej cenie(chyba 12zl/szt)
IMG_20211014_233115.jpg


Tak wygladaja philipsy w promocjach w eurortv itp. gdzie mozna wylapac 3szt za 25zl. Widac nawet napis "entry bulb v 1.0 czyli jakies wersje demo ktore pozniej przeszly quality control i puscili je jako promo :D





Jako ciekawostke wrzucam zarowke philipsa ktora kiedys znalazlem i rozebralem jak mialem korbe na szukanie ciekawych zarowek w domu i w sklepach ^_^





Tutaj pila 15w(pila = philips? fabryka chyba kupiona wlasnie przez philipsa)






Tutaj jakis lumenix z allegro, chyba po 4zl/szt








IMG_20211014_233302.jpg



Cos fotek nie wczytuje, na podgladzie posta jest okej ale moze trzeba poczekac na moderacje ^-^
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
Ja nie wierzę kto to pisze...

Oj tam. Trzeba iść na jakieś kompromisy. Bez nich koncepcja pada. ;)

Mam dawcę. 4000K 11W zaraz foty. Wpadł mi w ręce _ miał być wciskany w odbłyśnik wing DIY aby sprawdzić czy w takiej konfiguracji ma to jakikolwiek sens. Ale nie został _ teraz spodka się z młotkiem i dremlem.

Zorbie prowizorycznego moda _ jeśli będzie hulało _ może machnę z 3-4 sztuk jakiegoś sensownego typu moda.[ poszukam także takich w promocji _ pewnie jakieś 4000K sie trafią mniej chętnie je kupują ]. Koncepcje tego jak to ma wyglądać zmieniłem _ możliwa jest bardzo lekka i prosta konstrukcja ramy. Łatwo druty izolować koszulkami termokurczliwymi _ rama listwy + plastik. Da się to chyba zrobić tak aby w razie "w" nie kopało.

Dawca => [ w w sobotę powalczę : mam nadzieje, że nie spierdzielę nic przy rozbebeszaniu. ]

osram_do_modyfikacji.jpg


dałem sporo mniej. Trzeba było brać 5 sztuk ;)


20 zeta ?? Ta sama ?? w mojej filamenty sa chyba kapkę szersze niż tu na poglądowej focie.

lampka_filament.jpg


to jest ciekawe : dosyć tanie o ładnej deklaracji na pudełku.

deklaracja.jpg


70 pln za 60 W przy deklarowanych => 152 lm/W

Kanluxy były minimum po 12 zeta _ 6 sztuk => 72 PLN nie jest to więc interes _ kanlux może mieć ?? to co w paperach ...

Za 100 PLN jest 6 pak 13W =>
Zestaw 6x Żarówka LED E27 13W=120W Filament 1894lm
Jeśli ma to coś wspólnego z prawdą : to mam za 100 PLN =>
145 lm/W i 78 W mocy : chyba nie warto ??

Trzeba się porozglądać za tanim źródłem _ bebechów do lampki o ile... test wykaże że to ma sens :) jakiś tam. Najbardziej podobają mi się te osramy z szerokimi filamentami _ ale koszty są raczej bolesne ;(

Ale gruba zda się tak samo jak al. Minus to ciężar.

materiałprzewodność cieplna W/(m·K)
stal58
miedź370–400
złoto317
stopy aluminium200
mosiądz110

~29% _ nawet jak będzie grubsze będzie cieplej na diodach. Mam dawać 8 mm grubości profili _ będzie Ciężkie jak diabli.


wychodzi drogo + masa. A i tak jak na .al nie będzie choćby nie wiem co.

4 mm


100 pln za 1 m => aluminiak 80x80x2 =>


2 mm nie 4 => 66 pln za 1 m : warto ??

Te ceny są za _ nowe złom taniej _ ale gdy się weźmie 8 mm profil całość będzie miała masę nie do przyjęcia + gorzej odprowadzi ciepło jak by nie kombinować.

Nie jest mniej sprawna. O tyle o ile wynika ze wzrostu mocy, czyli prawie nic.
;) Tu podchodzę podobnie jak do chłodzenia [ z wyłączeniem filmamentów _ hermetycznego akwarium ze szkła boral wypełnionego Helem + wiatrak w środku ;] raczej nie zrobię ] Przy modzie bez żadnego znaczenia.
prawie 12% więcej mocy przy tych samych rozmiarach więc i powierzchni wymiany ciepła.

- Zrobi a nawet zrobił... częściowo ale już zrobione. Uwierz mi Twoje poświęcenie dla sprawy jest docenione. :)

Nie poświęcam się dla żadnej sprawy. Za stary jestem na to. Hobby takie ;).

Dziwi mnie odrobinę to, że nikt nie używał tych świetlówek jeszcze. Jest coś co ma "częściowo" w zasadzie identyczną emisje jak komercyjny panelik _ znośną sprawność. Można bardzo tanio sprawdzić na własnej skórze czy w ogóle gra jest warta przysłowiowej świeczki. Wydanie max 100 PLN na dwie świetlówki z zasilaniem nie jest chyba szczególnie bolesne w celach czysto doświadczalnych.

Jeśli jest warta _ nie będzie chyba wielkim problemem zbudowanie podobnego ustrojstwa na diodach ze sprawnością kapkę lepszą. [ miałem sprawdzać szacunki i diody ale chyba teraz odpuszczę na jakiś czas ..]

Obecnie trwa kompletowanie materiałów i opracowywanie rozwiązań czysto technicznych.

Czytam => schemat okablowania i rozmieszczenia pstryczków.

Z tego co widzę w ogródku ta duża moc ma zajefajną moc, co widać po tym jak roślinki bujnie się rozwijają.

Obrazki ??
 
Ostatnia edycja:

Observer

Well-known member
Rejestracja
Sie 4, 2021
Postów
73
Buchów
66
Czytam => schemat okablowania i rozmieszczenia pstryczków.
Dokładnie, w moim ogródku stoi rama w której jest podwieszona obecna konstrukcja lampy. Dopinam projekt automatyki podnoszenia i opuszczania całej lampy co znacząco ułatwia obsługę ogródka. Pstryczki, czasomierze, inne bajery - ogólnie przerost formy nad treścią - ale lubię tak :) :) :)
Obrazki ??
... z tym mam problem. Problem natury poczucia bezpieczeństwa.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A bo ja wiem ??

Taki dzionek po prostu [ zielony ]
lsc_duck_tape.jpg



Cranes - Beautiful sadness


Nie wiem czy dobrze ogarnalem wczytywanie obrazkow ale łapcie kilka fotek odemnie :D
Tak wygladaja philipsy bez promocji w regularnej cenie(chyba 12zl/szt)

Standardowe w chwili obecnej. Ten przezroczysty silikon na nich to skąd ??
IMG_20211014_233115.jpg


Tak wygladaja philipsy w promocjach w eurortv itp. gdzie mozna wylapac 3szt za 25zl. Widac nawet napis "entry bulb v 1.0 czyli jakies wersje demo ktore pozniej przeszly quality control i puscili je jako promo :D

I ten typ mi się podoba "śliczna" czysta płytka nic tylko je rozbebeszać ;) Nie wiem czy Rumcajz nie leci na tych albo podobnych. Biedronkowe promo także są podobne _ zaraz pokopie i porównam obrazki. Przy cenie około 8 zeta za sztuke można by sie pobawić w 100W na puszczonych na pół gwizdka ;). Sprawność wyjdzie w granicach niektórych tanich prostych paneli na smd 2835


Jako ciekawostke wrzucam zarowke philipsa ktora kiedys znalazlem i rozebralem jak mialem korbe na szukanie ciekawych zarowek w domu i w sklepach ^_^



W starych 9 W 806 lm także była prostokątna płytka. Jak wykopie takiego dam fote.

Tutaj pila 15w(pila = philips? fabryka chyba kupiona wlasnie przez philipsa)

Także ładna płytka _ modyfikowalny typ łatwo. Niby przy dostępności LSC nie warto ale.. jeśli by się dało karton po kilka pln kupić można składać z tego ciekawe QB po puszczaniu ich na połowę mocy. Gradka dla majsterkowiczów.



Często są zupełnie identyczne _ różnica pudełko i napisy : Płytki zapewne te same używaja na nieco odmiennych ustawieniach _ przynajmniej te bez bebechów na.

philips 8W i pila 8 W

philips_8W_806_lm.jpg
philips_8W_806_lm_03.jpg
pila_8W_806_lm_01.jpg
pila_8W_806_lm_03.jpg


wyniki pomiarów:

pila_8_W.jpg
philips_8W_wr.jpg

Pila 8 W kontra Philips 8W
różnica w wartości lm z lampek =>1,623%
różnica mocy => 1,23%

Wyszły w zasadzie identycznie _ róznice w granicach błedów pomiaru [ lepiej nie wnikać jakiej klasy sprzętem to było zrobione ;) ]
jaskinia/pieczara strona 20 => https://forum.haszysz.com/threads/pomiary-żarówkoledów-i-nie-tylko.126211/page-20

Tutaj jakis lumenix z allegro, chyba po 4zl/szt

Diody duszone na max ;(

IMG_20211014_233302.jpg


fartomi napisał:
Cos fotek nie wczytuje, na podgladzie posta jest okej ale moze trzeba poczekac na moderacje ^-^

nawias [ ] klik prawy górny.

BTW. Pudełka po nich masz ?? tak aby można było namierzyć te same typy ;) Po sklepach.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół