• Uwaga! Uprawa konopi w Polsce i w większości krajów jest nielegalna lub wymaga specjalnych zezwoleń. Przed wykorzystaniem informacji zawartych na tym forum lub w innych naszych serwisach upewnij się jakie przepisy regulują uprawę w Twoim kraju.
  • Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

MarryJanek

Well-known member
Buchów
93
ps: nierówno jak cholera jest ;D. Czemu nie zostawiłeś jak było _ powierzchnia była bardzo ładnie wymalowana.

Na farbie której użyłem choć niby zmywalna po kontakcie z kropelkami wody robiły się parchy. Poza tym płyta meblowa ciężka do ręcznego spolerowania i każde lekkie ryśnięcie robiło ślad .

Pogarsza oddawanie ciepła Przy jakimś niezerowym przepływie powietrza coś to także oddaje. Z mylarem słabiej

Ciężko stwierdzić bo panel był teraz odpalony 8h na full aktywne panelu było wyłączone, dodałem tylko w boksie mały mieszający skierowany w dół a panel już tak się nie grzeje, nie jest gorący i komfortowo można chwycić. W razie co to odkleić tą folię z lampy będzie łatwo bo tam użyłem słabej dwustronnej w przeciwieństwie do folli na ścianach box. Tam jest jakaś super petarda do wykładzin i za chu nie mogłem odkleić by poprawić No ale cóż następny będzie gładziutki :p
ps2 : szkicuje pomysł na przebudowę filamentów na lampę do uprawy wertykalnej.

Może coś w ten deseń? Profil Alu Ukształtny pocięty i poskręcany jak na obrazie poniżej, będzie w środku miejsce na kable i dodając na każdym piętrze oprawkę można to bez rozwalania żarówy zrobić.

Artystą też nie jestem 🤣

Gość.

Well-known member
Buchów
1,203
że połowy migają sobie na zmianę w rtym 50 Hz
Bardzo możliwe. Ale tak serio, nie dziwi Ciebie, jak coś bez chłodzenia osiąga tak wysokie sprawności i żyje?

20211013_202001.jpg

Artystą też nie jestem 🤣
Ale dlaczego? ładne muchomorki.

@Żul
Obraziłeś się na mnie, czy skrzynkę masz pełną?

sub23

nudziarus offtopicus
Buchów
2,465
Tam jest jakaś super petarda do wykładzin i za chu nie mogłem odkleić by poprawić No ale cóż następny będzie gładziutki :p

Czemu nie na butapren ?

Może coś w ten deseń? Profil Alu Ukształtny pocięty i poskręcany jak na obrazie poniżej, będzie w środku miejsce na kable i dodając na każdym piętrze oprawkę można to bez rozwalania żarówy zrobić.

Nie opłaca się ;) Chodzi o to aby wybebeszyć gołe filmamenty spiąć je w moduł liniowy aby je używać bez oprawy _ w małej uprawie wertykalnej.

Deklaracja na tanim filmamencie kanluxa 10 W _ 1520 lm => 152 lm/W z zasilaniem : ~ 2,32 umol/J
jeżeli dodam do tego odbłyśnik tracę na kierunkowaniu światła minimum 15% światła i mam => 1,97 max : realnie może ?? : 1,87.
Nie celowe jeśli tani jak barszcz LSC ma po takim modzie jak Twój powyżej 2,12 : [ bez głębokiego moda po oskalpowaniu ]

Jeżeli zrobiłbym z tego : matrycę : świecąca w dwu kierunkach : praktycznie nie traciłbym światła ze źródła : => powyżej w temacie jest link do starej uprawy na świetlówkach : mikro : ten sam styl na połowie mocy : ze zbliżonymi efektami : przy cenie źródeł => 12 PLN za 10 W : max 4 => by miec cos o potencjale plonowania z 1,7 g/W nawet ?? => 48 PLN => źródła : może z 50 PLN na resztę materiałów do moda : box 20x40X70 cm.

niech będzie => 110 PLN za oświetlenie : w porywach : [ zawyżam ] potencjał => 68 g przy 40 W na lampie [ vertykalna uprawa lepszy g/w niż w stand. _ dobór wysokoplennej odmiany : skilsy : etc ] : Taki pomysł "tanie" DIY umożliwiające przekroczenie możliwości dawniej używanych w takim stylu uprawy. Tamte świetlówki wyciągały może 1 umol/J ?? Chyba nawet nie => tu jest dostępne 2,32 : z mniejszymi stratami. Stąd pomysł aby zastąpić 72 W _ 30 W na modzie : Potem nieco wyżej i 40 W _ realny strumień po powierzchni łana 50% up _ minimum ??

Luźna idea ;D

Artystą też nie jestem 🤣

Ja także nie ;) Nawet majsterkowiczem nie jestem za bardzo _ gdzieś te okolice

z dużym dodatkiem duck tape

a teraz muzyczka.

Bułat Okudżawa - Czarny Kot

Fugazi - Blueprint

Bardzo możliwe. Ale tak serio, nie dziwi Ciebie, jak coś bez chłodzenia osiąga tak wysokie sprawności i żyje?

Nie _ czemu ?? niska moc na moduł _ niski prąd na bardzo wielu diodach na szklanym podkładzie i duża powierzchnia luminoforu oddającego ciepło + wypełnienie gazem o wysokim przewodnictwie cieplnym. Zimne to one nie są : gdyby je kapkę bardziej schłodzić ;) tak o połowę ;]

Zdziwienie sobie na razie pozostawiam gdzieś na boku _ zastanawiam się jak najprościej i najtaniej to przebudować na lampę do wertykalnej : i chyba idzie to zrobić o wiele prościej i mniej boleśnie niż sobie ubzdurałem w pierwszym szkicu. To, że nie zaizolowane druty pod wysokim napięciem będą na wierzchu jakoś mnie nie boli ;D.

Ostatnia edycja:

MarryJanek

Well-known member
Buchów
93
Nie opłaca się ;) Chodzi o to aby wybebeszyć gołe filmamenty spiąć je w moduł liniowy i używać bez oprawy _ w małej uprawie wertykalnej.
W takim razie czekamy na Twoją propozycję te bobki z tej mikro vertkalnej są mega 😍 chętnie bym coś takiego ogarnął.

Czemu nie na butapren
Nie wiem nie wpadłem na to. Jestem inżynierem amatorem 🤣🤣 najlepsze pomysły przychodzą po skończonej pracy🤣

sub23

nudziarus offtopicus
Buchów
2,465
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
W takim razie czekamy na Twoją propozycję te bobki z tej mikro vertkalnej są mega 😍 chętnie bym coś takiego ogarnął.

szkic _ sensu nie ma _ za szerokie to i imo. trza piać raczej po dziw między rozpórkami które mogą być bardzo małe.
wystarczy jedna po środku. Moc całości 40 W 2 wentyle komp powietrze do środka + 2 wyciągające + filtr : zdejmowana boczna ściana _ na rzepy ?? + docisk powinno być szczelne. Gładki mylar na 2 ściany i rozpraszający na dwie z tyłu. Sterczące nie izolowane druty z wysokim napięciem w środku gratis ;P

KANLUX_IDEA-FIX_02.jpg
KANLUX_IDEA-FIXb29b5d7090a470f4.jpg
KANLUX_IDEA-FIX_023.jpg

;) chcesz rozrysowaną wymiarówkę : z otworami na :
materiał => płyta HDF 4 mm [ tanie tną od ręki ] + kilka nieheblowanych kantówek : + może jakieś kilka kawałków 16 mm OSB.
Nie powinno wyjść drogo. Filtr węglowy DIY integralna cześć boksa. Pułapki na światło karton klejony na PVC.
Potrzebna będzie wkrętarka i garść wkrętów + może odrobina duck tape miejscami.
W sumie można i całość z kartonu na PVC skleić. A zamiast mylaru grubszą folia .al na budex za 3 zeta tubka.
Kwestia budżetu : potrzeba 4 wentyli z zasilacza kompa + z zasilaczy : 2 na połowę gwizdka 2 na max "opory na węglu"

Nie wiem nie wpadłem na to.

W dawnych czasach nie było => taśmy dwustronnej po prostu ;)

Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Buchów
1,203
wypełnienie gazem o wysokim przewodnictwie cieplnym
Więc tutaj tkwi cała magia.
Zdziwienie sobie na razie pozostawiam gdzieś na boku _ zastanawiam się jak najprościej i najtaniej to przebudować na lampę do wertykalnej
Po wyjęciu z bańki stracisz gaz o wysokim przewodnictwie cieplnym. Gra nie warta świeczki.
1. Naświetlacze V-TAC/Anslut/etc. + wentylatorki do chlodzenia
2. Krążki V-TAC/LSC na blachę alu/stal/żeliwo
3. Świetlówki ledowe(jeszcze nikt tego nie chciał przetestować), bez konieczności modyfikacji w zasadzie

sub23

nudziarus offtopicus
Buchów
2,465
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Po wyjęciu z bańki stracisz gaz o wysokim przewodnictwie cieplnym. Gra nie warta świeczki.

Zyskam przepływ gazu wymuszony : zapewne wyjdzie na jedno. Ludzie je tak modyfikują w innych celach. Nie we wszystkich to także chyba jest. Mam dane _ zaraz :

Wygląda na to, że temperatury pomp w tych produktach są bardzo wysokie. Nawet przy 80% dodatku helu do bańki _ : _ koło 100 stopni na chipach może być jak się to wyciągnie _ Przydałby się przepływ powietrza wokoło wymuszony : czego nie ma w wypadku bańki : Niby na oko bez szkła powinny się grzać słabiej ale _ gaz wokoło będzie miał : 16% przewodnictwa cieplnego Helu _ nie używają zapewne czystego a jakiś procent : jaki i jaka jest realna przewodność cieplna mieszanki w kanluxach 10W ?? _ może jest to 25% mieszanki + przepływ wymuszony : da się wiatraka : a nad "lampą będzie wyciąg powietrza z boksa : powinno być w miarę ;). Nie powinno się nic ujarac ani być gorzej niż w zamkniętej bańce : Której szkło ma powyżej 60 stopni w żyrandolu imo. Może i dobrze przewodzi ciepło ale oddaje je bańce o niewielkich rozmiarach _ temp gazu jest wysoka : Przy przepływie w otwartej "oprawie" n ie powinno być z tym gorzej :)

Skoro .... ludzie robią z tego zegarki _ to także da się .... z tego zrobić custom lampkę małej mocy do mikro wertyków : szerokich na ~ 20 cm długich na ~ 40 i wysokich na ~ 70 : z założeniem do +- 60 g plonu.

f93r7mxjk2ui00b-large-e1533074420429.jpg
led_filament_clock_feature.jpg

1. Naświetlacze V-TAC/Anslut/etc. + wentylatorki do chlodzenia

Było Na forum jest jeden V tac 50 z dodanym wentylem. Popularność zerowa _ mimo tego, że wychodzi "raczej" lepiej od wysoko duszonych clu048 których na forum jest sporo.

2. Krążki V-TAC/LSC na blachę alu/stal/żeliwo
.al stal jest zbyt gówniana imo ;)
3. Świetlówki ledowe(jeszcze nikt tego nie chciał przetestować), bez konieczności modyfikacji w zasadzie
Kanluxy szklane przezroczyste kilka stron temu _ nie drogie 145 lm/W _ w zasadzie kierunkowe. V Tac o deklaracji 160 lm/W są kosmicznie drogie. Podobnie tak zwane markowe o bardzo wysokich sprawnościach _ absurdalnie _ choc na forum dawno temu szacowano układy z dwu rodzajów takich o niewysokim kącie rozsyłu światła _ wychodziło podobnie do panelu 600 W bez dopisku pro. [ lumatek 600 w stary _ teraz zrobili nowsze wersje wszystkich o większym udziale 660 nm i wyższych deklarowanych sprawnościach a 2,3 jest już raczej low end na rynku ] Ze dwa lata będzie ?? do wykopania.

+ oprawy natynkowe V-TAC 30W 160/lm/W _ w granicach sprawności tanich paneli led Marsa : Wychodziło taniej z lepszą dystrybucją światła bliżej roślin mniejsze straty. Przy kombinowaniu światła na wczesny weg. Czy do produkcji dużej ilości sadzonek na out chyba nic lepszego od nich nie ma. Wychodzi o wiele taniej niż podobnej klasy zamienniki świetlówek T8. Po modzie trwale _ wychodziło więcej powierzchni wymiany ciepła niż w panelach MH serii TS przy podobnej sprawności.

Nie wysoko sprawne zamienniki T8 idzie dostac tanio _ 100 lm/W żaden wyczyn przy cenie 12 pln nawet ?? do klonów czy sadzonek na chwile ujdzie ale na grow raczej za słabe _ troche [ inna sprawa, że i na "prawdziwych" T8 z magnetykami sie dało ]

Z łatwo dostępnych nie za drogich źródeł w pl. chyba nic więcej na gotowo wartego uwagi na chwilę obecną nie ma _ wszystkie lampki klasy starej A++ są ok. Nie zawsze ceny ich zachęcają [ np: Osram 19 W _ 2,1 nieźle _ tyle, że koszt ;( podobnie Kanlux A++ IQled _ była jeszcze jedna której cena i nazwa mi umkła podobna deklaracja do 6,5 W V tac evolution ]

A teraz coś co nie jest dla "każdego".
Filmamenty są niewątpliwie ciekawe _ te wysokiej klasy _ kanluxy np. Były na forum ale w głębokich oprawach marnujących światło _ jako doświetlanie Vert. są oki nawet bez moda _ Tanie na tyle, że warto by chwycić kilka na warsztat i zobaczyć ile da się z tego wydusić. Za jakiś czas będą jeszcze sprawniejsze i tańsze. Koszt w zasadzie żaden porównując to z "komercyjnymi" źródłami przy naprawdę fajnych sprawnościach.

tu były foty z uprawy pod _ tyle, że w odbłyśnikach rujnujących ich potencjał : @Polimad:
Przy okazji są foty naświetlacza V Tac pod innym brandem.

fota 2 odmienne temp widmowe Kanlux 10 W _ oprawa marnuje pewnie z 50% ?? światła. Gdyby dać je "bokiem" w mini wingach z kartonu oklejonego folia .al było by lepiej. Ale dalej tak ich nie warto używac gdy są dostepne kierunkowe źródła o dobrych parametrach.

IMG_20201221_073858_copy_2080x1170.jpg

ciekawy temat w warsztacie : zdjęcia bebechów 3 luksomierzy ..
i jeszcze takie foty : hmmm... brand słaby : koty i quantum weather butterfly.

7-1591338886973.jpeg
RT1-1589766582284.jpeg
e1-1589337230308.jpeg
f081289c65ad5efaa69c6af65c58d75d.jpeg
21-1587897470521.jpeg

1-1591076152564.jpeg
1-1604385736292.jpeg
01-1590118265437.jpeg
fe4f9b3c51e983410a453efe165b7f9a.jpeg
il_fullxfull-1679999259_8kmd-jpg-1553079293217.jpeg
miał

Chyba trudno wymyślić/wykopać coś nowego :.. [ trzeba poczekać co się nowego i taniego pokaże ]

Na chwilę obecna to jest najbardziej ekonomiczne : i do bezpośredniego spożycia i moda : Tańsza wersja V tac evolution 15 W nieco mniej sprawna o nieco większej mocy [ pisaleś, że sie kapke bardziej nagrzewają w porównaniu z wersja 15 W _ w modzie to bez różnicy _ w wersji spożycia bezpośredniego już lekko to zmieni coś _ chyba zadziwająco bardziej sie nagrzewało mimo niewielkiej różnicy mocy ?? kilka stron temu.... ]

IMG_20210811_112141.jpg
IMG_20210811_112159.jpg
IMG_20210811_114920.jpg
3002813_8712879147152-111_02.png
3002813_8712879147152-111_01.png

Może... Jakiś projekt referencyjny z instrukcja i rozrysowanymi schematami do modyfikacji V tac Evo i LSC _ z regulacja mocy skokowa ?? do warsztatu. @Gość. jesteś najlepszym kandydatem do zrobienia sensownego opisu dla każdego jak to zrobic. ze szkicami z 2 sytuacji ;)

Czy mowa tu o dwuwodorku tlenu?

Stary hyperreal ciekawe czy jeszcze wisi ten tekst.
Hell
soshestvie-khrista-vo-ad-1550-1560-ieronim-boskh.jpg
123456789.png

Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Buchów
1,203

Observer

Active member
Buchów
28
Użyszkodnik @Observer [ nick dobry np: dla Policjanta _ lub trolla ?? _ choć tu to wygląda raczej na miłośnika gier wszelakich ] : wywołał : ścianę spamu który jest zbędny : bo i tak tego nikt nie zrobi.. rotfl.. dzięki za _ znalezienie mi zajęcia na.. cały dzionek.
- Zrobi a nawet zrobił... częściowo ale już zrobione. Uwierz mi Twoje poświęcenie dla sprawy jest docenione. :) Obecnie prace trwają, ale ze względu że ogródek jest w trakcie życia, część zmian nastąpi dopiero po. Obecnie trwa kompletowanie materiałów i opracowywanie rozwiązań czysto technicznych.
@Observer :=> niecałe 800 PLN : idzie się chyba w tym budżecie zmieścić za coś co daje max światła jaki warto dać ma m2 z dodatkowym suplem UVA : Wada _ raczej dużo mocy na powierzchnie przy odpaleniu wszystkiego na raz.
Z tego co widzę w ogródku ta duża moc ma zajefajną moc, co widać po tym jak roślinki bujnie się rozwijają.

- Opóźnienie w odpowiedzi powstałe ze względu na fakt że dorwało mnie choróbsko i nie miałem sił na nic....

farotimi

New member
Buchów
5
Nie wiem czy dobrze ogarnalem wczytywanie obrazkow ale łapcie kilka fotek odemnie :D

Tak wygladaja philipsy bez promocji w regularnej cenie(chyba 12zl/szt)
IMG_20211014_233115.jpg

Tak wygladaja philipsy w promocjach w eurortv itp. gdzie mozna wylapac 3szt za 25zl. Widac nawet napis "entry bulb v 1.0 czyli jakies wersje demo ktore pozniej przeszly quality control i puscili je jako promo :D

Jako ciekawostke wrzucam zarowke philipsa ktora kiedys znalazlem i rozebralem jak mialem korbe na szukanie ciekawych zarowek w domu i w sklepach ^_^

Tutaj pila 15w(pila = philips? fabryka chyba kupiona wlasnie przez philipsa)

Tutaj jakis lumenix z allegro, chyba po 4zl/szt

IMG_20211014_233302.jpg

Cos fotek nie wczytuje, na podgladzie posta jest okej ale moze trzeba poczekac na moderacje ^-^

sub23

nudziarus offtopicus
Buchów
2,465
Ja nie wierzę kto to pisze...

Oj tam. Trzeba iść na jakieś kompromisy. Bez nich koncepcja pada. ;)

Mam dawcę. 4000K 11W zaraz foty. Wpadł mi w ręce _ miał być wciskany w odbłyśnik wing DIY aby sprawdzić czy w takiej konfiguracji ma to jakikolwiek sens. Ale nie został _ teraz spodka się z młotkiem i dremlem.

Zorbie prowizorycznego moda _ jeśli będzie hulało _ może machnę z 3-4 sztuk jakiegoś sensownego typu moda.[ poszukam także takich w promocji _ pewnie jakieś 4000K sie trafią mniej chętnie je kupują ]. Koncepcje tego jak to ma wyglądać zmieniłem _ możliwa jest bardzo lekka i prosta konstrukcja ramy. Łatwo druty izolować koszulkami termokurczliwymi _ rama listwy + plastik. Da się to chyba zrobić tak aby w razie "w" nie kopało.

Dawca => [ w w sobotę powalczę : mam nadzieje, że nie spierdzielę nic przy rozbebeszaniu. ]

osram_do_modyfikacji.jpg

dałem sporo mniej. Trzeba było brać 5 sztuk ;)

20 zeta ?? Ta sama ?? w mojej filamenty sa chyba kapkę szersze niż tu na poglądowej focie.

lampka_filament.jpg

to jest ciekawe : dosyć tanie o ładnej deklaracji na pudełku.

deklaracja.jpg

70 pln za 60 W przy deklarowanych => 152 lm/W

Kanluxy były minimum po 12 zeta _ 6 sztuk => 72 PLN nie jest to więc interes _ kanlux może mieć ?? to co w paperach ...

Za 100 PLN jest 6 pak 13W =>
Zestaw 6x Żarówka LED E27 13W=120W Filament 1894lm
Jeśli ma to coś wspólnego z prawdą : to mam za 100 PLN =>
145 lm/W i 78 W mocy : chyba nie warto ??

Trzeba się porozglądać za tanim źródłem _ bebechów do lampki o ile... test wykaże że to ma sens :) jakiś tam. Najbardziej podobają mi się te osramy z szerokimi filamentami _ ale koszty są raczej bolesne ;(

Ale gruba zda się tak samo jak al. Minus to ciężar.

materiałprzewodność cieplna W/(m·K)
stal58
miedź370–400
złoto317
stopy aluminium200
mosiądz110

~29% _ nawet jak będzie grubsze będzie cieplej na diodach. Mam dawać 8 mm grubości profili _ będzie Ciężkie jak diabli.

wychodzi drogo + masa. A i tak jak na .al nie będzie choćby nie wiem co.

4 mm

100 pln za 1 m => aluminiak 80x80x2 =>

2 mm nie 4 => 66 pln za 1 m : warto ??

Te ceny są za _ nowe złom taniej _ ale gdy się weźmie 8 mm profil całość będzie miała masę nie do przyjęcia + gorzej odprowadzi ciepło jak by nie kombinować.

Nie jest mniej sprawna. O tyle o ile wynika ze wzrostu mocy, czyli prawie nic.
;) Tu podchodzę podobnie jak do chłodzenia [ z wyłączeniem filmamentów _ hermetycznego akwarium ze szkła boral wypełnionego Helem + wiatrak w środku ;] raczej nie zrobię ] Przy modzie bez żadnego znaczenia.
prawie 12% więcej mocy przy tych samych rozmiarach więc i powierzchni wymiany ciepła.

- Zrobi a nawet zrobił... częściowo ale już zrobione. Uwierz mi Twoje poświęcenie dla sprawy jest docenione. :)

Nie poświęcam się dla żadnej sprawy. Za stary jestem na to. Hobby takie ;).

Dziwi mnie odrobinę to, że nikt nie używał tych świetlówek jeszcze. Jest coś co ma "częściowo" w zasadzie identyczną emisje jak komercyjny panelik _ znośną sprawność. Można bardzo tanio sprawdzić na własnej skórze czy w ogóle gra jest warta przysłowiowej świeczki. Wydanie max 100 PLN na dwie świetlówki z zasilaniem nie jest chyba szczególnie bolesne w celach czysto doświadczalnych.

Jeśli jest warta _ nie będzie chyba wielkim problemem zbudowanie podobnego ustrojstwa na diodach ze sprawnością kapkę lepszą. [ miałem sprawdzać szacunki i diody ale chyba teraz odpuszczę na jakiś czas ..]

Obecnie trwa kompletowanie materiałów i opracowywanie rozwiązań czysto technicznych.

Czytam => schemat okablowania i rozmieszczenia pstryczków.

Z tego co widzę w ogródku ta duża moc ma zajefajną moc, co widać po tym jak roślinki bujnie się rozwijają.

Obrazki ??

Ostatnia edycja:

Observer

Active member
Buchów
28
Czytam => schemat okablowania i rozmieszczenia pstryczków.
Dokładnie, w moim ogródku stoi rama w której jest podwieszona obecna konstrukcja lampy. Dopinam projekt automatyki podnoszenia i opuszczania całej lampy co znacząco ułatwia obsługę ogródka. Pstryczki, czasomierze, inne bajery - ogólnie przerost formy nad treścią - ale lubię tak :) :) :)
Obrazki ??
... z tym mam problem. Problem natury poczucia bezpieczeństwa.

sub23

nudziarus offtopicus
Buchów
2,465

A bo ja wiem ??

Taki dzionek po prostu [ zielony ]
lsc_duck_tape.jpg

Cranes - Beautiful sadness

Nie wiem czy dobrze ogarnalem wczytywanie obrazkow ale łapcie kilka fotek odemnie :D
Tak wygladaja philipsy bez promocji w regularnej cenie(chyba 12zl/szt)

Standardowe w chwili obecnej. Ten przezroczysty silikon na nich to skąd ??
IMG_20211014_233115.jpg

Tak wygladaja philipsy w promocjach w eurortv itp. gdzie mozna wylapac 3szt za 25zl. Widac nawet napis "entry bulb v 1.0 czyli jakies wersje demo ktore pozniej przeszly quality control i puscili je jako promo :D

I ten typ mi się podoba "śliczna" czysta płytka nic tylko je rozbebeszać ;) Nie wiem czy Rumcajz nie leci na tych albo podobnych. Biedronkowe promo także są podobne _ zaraz pokopie i porównam obrazki. Przy cenie około 8 zeta za sztuke można by sie pobawić w 100W na puszczonych na pół gwizdka ;). Sprawność wyjdzie w granicach niektórych tanich prostych paneli na smd 2835

Jako ciekawostke wrzucam zarowke philipsa ktora kiedys znalazlem i rozebralem jak mialem korbe na szukanie ciekawych zarowek w domu i w sklepach ^_^

W starych 9 W 806 lm także była prostokątna płytka. Jak wykopie takiego dam fote.

Tutaj pila 15w(pila = philips? fabryka chyba kupiona wlasnie przez philipsa)

Także ładna płytka _ modyfikowalny typ łatwo. Niby przy dostępności LSC nie warto ale.. jeśli by się dało karton po kilka pln kupić można składać z tego ciekawe QB po puszczaniu ich na połowę mocy. Gradka dla majsterkowiczów.

Często są zupełnie identyczne _ różnica pudełko i napisy : Płytki zapewne te same używaja na nieco odmiennych ustawieniach _ przynajmniej te bez bebechów na.

philips 8W i pila 8 W

philips_8W_806_lm.jpg
philips_8W_806_lm_03.jpg
pila_8W_806_lm_01.jpg
pila_8W_806_lm_03.jpg

wyniki pomiarów:

pila_8_W.jpg
philips_8W_wr.jpg

Pila 8 W kontra Philips 8W
różnica w wartości lm z lampek =>1,623%
różnica mocy => 1,23%

Wyszły w zasadzie identycznie _ róznice w granicach błedów pomiaru [ lepiej nie wnikać jakiej klasy sprzętem to było zrobione ;) ]
jaskinia/pieczara strona 20 => https://forum.haszysz.com/threads/pomiary-żarówkoledów-i-nie-tylko.126211/page-20

Tutaj jakis lumenix z allegro, chyba po 4zl/szt

Diody duszone na max ;(

IMG_20211014_233302.jpg

fartomi napisał:
Cos fotek nie wczytuje, na podgladzie posta jest okej ale moze trzeba poczekac na moderacje ^-^

nawias [ ] klik prawy górny.

BTW. Pudełka po nich masz ?? tak aby można było namierzyć te same typy ;) Po sklepach.

Ostatnia edycja:

Góra Dół