nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
I cztery diody :(

Nie policzyłem ;] _ Nie wiem czy wcześniej w wersji 4000K było tyle samo czy mniej ?? zimniejsze mają nieco lepsze spr. fotometryczne zazwyczaj.
Zobaczy się jak wyjdzie na tle innych 4000K. [ dużo ich chyba nie było ?? ze dwie ?? 3 ??]
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie wiem czy wcześniej w wersji 4000K było tyle samo czy mniej ??
Dałeś wyżej zdjęcia, więc policzyłem. Aha, załapałem. Mogły się tak różnić nawet wcześniej. Zobaczymy co pokażą pomiary.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Dałeś wyżej zdjęcia, więc policzyłem.
Mi się nie chciało.
Aha, załapałem. Mogły się tak różnić nawet wcześniej. Zobaczymy co pokarzą pomiary.
Nic do łapania. Nie wiem czy tak było. Może tak ?? Ale chyba jednak nie ?? Musieli by robić kilka serii mcpcb pod temp. widmowe. Może bardziej kosztowne niż... nie robienie nic ?? Ikea mcpcb z pustymi miejscami i wlutowanym rezystorkiem _ w innych puste miejsca.. raczej oszczędzają i na tym.

O wiele bardziej prawdopodobne jest to co zwykle. Czyli Twoje _ zniknęły diody.... i skoro to dalej ma się mieścić w starej klasie A+

#bardziej przezroczysty klosz. ??
#minimalnie lepsze diody. ?? to mniej.
#redukcja kosztów

Szkoda, że wtedy nie kupiłem od razu i wersji 4000K _ nie pamiętam czy były. Kilka ładnych miesięcy. 2700K miała być źródłem odniesienia _ ruskie pomiary... razem ze starym osramem 20 W _ tyle, że odmienne rozpraszacze ?? to wszystko skopały + pewnie zmienność samych lampek niezerowa.. Nieważne czemu ale jako odniesienie się nie sprawdziły [ 50 stron temu ?? ]

btw: mamy nowy dział dedykowany : dla oświetlenia kombinowanego : [ z założenia wszytko co jest nie przeznaczone dla roślin _ przeróbki _ wszelakie dziwne wynalazki _ można zakładać wątki o poszczególnych typach _ od testów do rozbierania _ skórowania : i innych dowolnych ]

@Gość.

 
Ostatnia edycja:

Observer

Well-known member
Rejestracja
Sie 4, 2021
Postów
73
Buchów
66
No to się zawijam :suicide:
Na jakim etapie budowy jesteś?
Hej :)
Na szczęście jeszcze nie zamówiłem zasilaczy. Kompletuje profile - dokładnie eksperymentuje z różnymi w kwestii zmieszczenia krążków i możliwości doprowadzenia przewodów do nich.
Myślę że pod koniec listopada będę dopiero zamawiał same zasilacze.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
To trzeba bedzie inne raczej. Muszę wykonać kilka pomiarów. Przypomnij sie na weekend na PW
 

Observer

Well-known member
Rejestracja
Sie 4, 2021
Postów
73
Buchów
66
@Gość. ok. będę miał czas by ostatecznie ustalić ilość krążków jaka będzie do zasilenia. :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

nowe lampki IKEA

9,5 W 1521 lm 160 lm/W 2700K i CRI >90

Symulacja na sucho : aż niewiarygodnie parametry :



Nie tania : ale 2,55 umol/J _ według deklaracji na pudełku ;]
Jutro dam zdjęcia [ a może i dzisiaj ? ] Jeden rodzaj diod nie ciągnie CRI raczej dodatkiem czerwieni [ sprawdzę _ musieli by jeden chip inny dać do środka ]. Po puszczeniu na połówkę [ czysta w pełni modyfikowalna płytka ] jesteśmy w granicach sprawności bardzo drogich paneli na lm301H.


współpracuje ze ściemniaczem => gotowa regulacja mocy. ;D

Klasa efektywności energetycznejC
Zużycie energii przez źródło światła w trybie włączonym10 kWh/1000 godz.
Szacowana żywotność lampy25000 godz.
Szacowany kąt światła1521 lumeny
Moc znamionowa9.5 W

LSC 17 W _ tania alternatywa dla MH serii TS _ modyfikowalna _ możliwa do puszczenia na pół mocy i wyciągnięcia sprawności bardzo ładnych.
=======================================================================================
A teraz Ikea solhetta : byc może lampka pozwalająca na budowę po modyfikacji paneli nie odbiegających prawie od Lumateka 600 pro . ;] Nie tanio _ ale przy powierzchniach rzędu 0,36 m2 powinno się opłacać w miarę... : do tego regulacja mocy jest gotowa : po 2 płytki równolegle na jeden zasilacz + dimer : z aledrogo i mamy cos co przypomina panel który 2 lata temu był "wybitny". Poskładanie z tego regulowanego panelu to banał.
=======================================================================================
EDIT Dziegieć : potencjalny => pot TU SPD może być inne wtedy te przewidywania są zawyżone :

=======================================================================================

zdjęcia:

SOLHETTA-Zarowka-LED-E27-1521-lumenow.jpg


I tradycyjnie muzyczka.

IC3PEAK - Красота и сила
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie tania : ale 2,55 umol/J _ według deklaracji na pudełku ;]
No, ciekawie się robi. Niech no tylko zrobią promocję :D
jesteśmy w granicach sprawności bardzo drogich paneli na lm301H.
2,9-3,1 w zależności od binu, ponad 200lm/W. Chyba nazbyt optymistycznie Cię dzisiaj wzięło ;)
do tego regulacja mocy jest gotowa
Tyrystorowy regulator obrotów za 10zł ;)
po 2 płytki równolegle na jeden zasilacz
Za drogo wyjdzie. Nie ma co. 9,5W to będzie dwa razy więcej krążków niż przy LSC, więc już zyskamy na rozkładzie.

Widzę mocno mleczny klosz, nie jak w V-TAC. No i wiadomo, będę chciał to porównać do V-TAC 9,5W. Liczymy emitery...
V-TAC 9,5W 48 diod 16zł
Solhetta 9,5W 50 diod :headbanger: 20zł
Myślę, że za tą opcję ściemniania te 20zł to dobra cena, a nawet bardzo dobra.
@sub23 Masz ją???
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
2,9-3,1 w zależności od binu, ponad 200lm/W. Chyba nazbyt optymistycznie Cię dzisiaj wzięło ;)

EDIT : wykazano ===> nadmiar optymizmu : inne SPD aż tak różowo nie jest [ bdb ale nie tak cudownie jak się wydawało]

;) Lumatek 600 W Pro =>

LED Lumatek ZEUS 600W PRO 150x150cm

  • LUMATEK ZEUS 600W LED firmy Lumatek Dzięki postępowi w technologii i wydajności opraw, wysokiej jakości oświetlenie ogrodnicze LED jest obecnie wiarygodną opcją oferującą znaczny zwrot z inwestycji.

Specyfikacja techniczna:

  • Skuteczność: 2,7 µmol / J
  • PPF: 1620 µmol / s
:) _ tam optymistycznie ..... powyżej 3 ma chilled napakowany diodami 660 nm

Za drogo : ?? ja wiem

==> 120 W na 0,36 m2 wystarczy : 24 lampki => 480 PLN + pewnie alu i reszta z 200 : _ panel o sprawności potencjalnie 2,6 nawet : ciepły bardzo 2700K [ niekoniecznie wada ale także i nie zaleta ] 680 PLN i masz _ ściemnialny panel o sprawności ... super .... dystrybucja światła super... Schłodzone więc i trwałe jak diabli.

==>

Grow The Jungle The Jackson 150W Lampa LED Grow

koszt: 899,00 zł / szt.

Deklaracja sprawności =>

1,94 micromol/joule => panel
2,02 micromol/joule => diody bez zasilania

Liczone ewidentnie 400-750 nm między 400-700 ma 1,85. Brak regulacji.

Teraz nie puszczany niżej tych z IKEA jedynie skórujemy : 16 lampek + oprawki => nie tak trwało ale sprawniej o.... ;) Spektrum prawie takie samo w zasadzie. 320 PLN źródła _ ściemniany :lol: za 10 zeta.

Pierwsza wersja także wychodzi taniej _ ma mniej mocy i daje więcej światła _ przy rozsądnym rozłożeniu źródeł o idealnej równomierności. Zrobisz to taniej na paskach LM301B/H od "niemca ?? ;) No tak tam masz do wyboru CCT wiele..


Solhetta 9,5W 50 diod :headbanger: 20zł
Myślę, że za tą opcję ściemniania te 20zł to dobra cena, a nawet bardzo dobra.
@sub23 Masz ją???
Przecie dałem zdjęcia. Mam także 2x5,9 W o deklaracji 136lm/W. Wiesz, że kupuje wszystkie lampki które mi się podobają. Mam kilka kartonów już _ większość tego to "elektrozłom" :)

Where Is Everybody?
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
120 W na 0,36 m2 wystarczy : 24 lampki => 480 PLN + pewnie alu i reszta z 200 : _ panel o sprawności potencjalnie 2,6 nawet : ciepły bardzo 2700K [ niekoniecznie wada ale także i nie zaleta ] 680 PLN i masz _ ściemnialny panel o sprawności ...
Już nie ma co szaleć. 14 sztuk za 280zł i blacha alu ze złomu + drobiazgi = 350zł wysokosprawny panel ściemnialny. Brak konkurencji na tą chwilę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół