nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
O innych opcjach, jak DYI, będę myślał dopiero, gdy stwierdzę, że czas mojego Marsa w namiocie się skończył :)
Wiesz _ teraz patrząc na to co jest dostępne to mi się wydaje, że jego czas się raczej skończył.
Popatrz na konstrukcje up: Idą w stronę.... najrozsądniejszą _ choć można by było dać 2 x tyle barów ;) Koniec cegieł i blach do ciasta ?
Jakie jest realnie dowiedzieć się można będzie gdy będą do tego testy : a nie informacje na stronie producenta które zawsze tak jakoś z pewną nieśmiałością się. ;) ps: ten up nie jest na samsungach.

A ja i tak lubię żyrandole. szkoda trochę, że takie co mają te 150 lm/W nie kosztują po 10 PLN za sztukę.

choć z drugiej strony:

LED Lumatek ATTIS 200W 80x80cm

  • Dzięki postępowi w technologii i wydajności opraw, wysokiej jakości oświetlenie ogrodnicze LED jest obecnie wiarygodną opcją oferującą znaczny zwrot z inwestycji.
1 689,00 zł

deklaracja : 2,3 umol/J i jak nie myśleć w takim wypadku o zbudowaniu panelu 200 W z 15 W V_tac _ 420 PLN lampki. + trochę zabawy _ wyjdzie taniej ;) Jak to powiadają co kto lubi i co kto chce.

ps: Masz młotek ?
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,104
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dlatego zaznaczyłem, że w moim namiocie :p Że lampa jest ogólnie przestarzała, to dobrze wiem. Tyle że nie jestem z tych, co wywalają coś, co działa, tylko dlatego, że są nowe, lepsze opcje.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Tyle że nie jestem z tych, co wywalają coś, co działa, tylko dlatego, że są nowe, lepsze opcje.
Ja także nie. I bym Go nie wywalił a zarchiwizował po prostu ;)

Lampa LED Phytolite Clorofilla 80W

  • Najnowsza generacja paneli ledowych od firmy Phytolite!!! Profesjonalne moduły zamontowane na dużej wielkości aluminiowym radiatorze: gwarantowane chłodzenie, nawet w ekstremalnych warunkach.
1 556,84 zł

Jest test dla niej. Ma około 1,6 umol/J : od producenta. Poniżej Philipsa 13 W

Spectrum_report_80-1.jpg


Opcje ;) Philipsy na czas jakiś : przebudowane V_tac na dłużej _ diy _ z pasków _ czy jakiś niezbyt drogi sensowny gotowiec bezposrednio z chin ?? Oj.. nie lubię gotowych co się tylko zawiesza: co to za frajda jak sie nic nie pokombinuje ;(

Swoją szosa to ciekawe ile będą w polskich growszopach kosztowały nowe lampki MH _ są już czy jeszcze ich nie ma ? To nowe up:up: w odróżnieniu od innych które się pojawiły jest dedykowane do boksa. I jest zbudowane prawie tak jak by sobie samemu CIY ze stripów robić. Obawiam się, że rzeczywistosc będzie taka jakas smutna i koszty budowy podobnych większych sztuk, będą realnie niewiele odbiagały od gotowców, przez narzut na komponentach i rożnice ceny przy zakupie niewielkich ilości i zakupów hurtem.

Ledy tanieją raczej ?? i robią te panele mniej wysilone _ więcej niżej puszczonych sztuk _ bo raczej wiele sprawności nie poszły up. Ciekawe czy np: kolejne produkty MH czy innych podobnych _ nie będą miały w sobie więcej 660 nm _ podobnie jak chilled _ zimne diody 5000K lub 6500 K + duży udział wysokosprawnych 660 nm _ aby przebić przy jakiś w miarę akceptowalnych jeszcze kosztach barierę 3,0 umol/J ?

2,7_2,8 _ czekamy na testy _ zara się sprawdzi może już są ;) ?? Zapewne nie ma co liczyć na test ze sprawnością całkowitą _ będą pomiary użytecznych ;)

o jest: https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-guide/mars-hydro-fc-6500-par-test-and-review/
tego 2,8 umol/J

2,38 umol/J użytecznych _ nieco lepiej od lumateka 600 PRO. ?? chyba ?? nie pamiętam. To w boksie 1,5x1,5 w 1,2x1,2 wyjdzie słabiej przy tej samej odległości. Chyba nieco za mało mocy na tę powierzchnie i za mały rozmiar panelu?

Mars-Hydro-FC6500-Offciial-PAR-Test-Data.jpg


Mars-Hydro-FC6500-Raised-PAR-Test-Data.jpg


tego nie przebijają ;)


ChilLED-Growcraft-ULTRA-Official-PAR-Test-Data.jpg


ChilLED-Growcraft-ULTRA-Raised-PAR-Test-Data.jpg


tu był temat o nim: https://forum.haszysz.com/threads/prototyp-chilled-x3-330w.126051/

ma mieć 3,19 umol/J _ sprawności. ;P _ prawie 2,8 przy odległości prawie 50 cm od....

A właśnie : wróćmy do trybu zabawa lampkami. Czyli tego co tygryski lubią najbardziej.
Chyba się kolejny cud techniki dobrze nagrzał.
Bedzie to : Volteno 10 W 800 lm 3000K : trudno takie egzotyczne dziwa znaleźć ale jak sie dobrze szuka to się nawijają pod rękę.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 79633

Guest
Sub, a może chciałbyś rzucić okiem na:

MENGS CL-Q100W​

Jestem ciekaw tej lampki czy ma jakiś sens takie cudo.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Sub, a może chciałbyś rzucić okiem na:

MENGS CL-Q100W​

Jestem ciekaw tej lampki czy ma jakiś sens takie cudo.
Przecie widzisz co to jest: Troll Ci do tego nie potrzebny.

MENGS CL-Q100W LED Light Bulb E40 100 W Industrial Light Warm White 3200 K 13000 lm AC 85-265 V Blades Aluminium + PC Diffuser Replaces Halogen Lamp 800 W LED Lamp [Energy Class A++]​


130 lm z W deklaracja. _ radiator _ niezłe?? warunki pracy . Zapewne trwałość dzięki temu nie najgorsza _ choć chwilkę to jest małe i ma dużą moc. I w związku z tym diody zimne nie są.
Co tam jeszcze A+ czy A++ od A++ oczekiwałbym 140 lm/W w deklaracji przynajmniej.

51DrrKhXgwL._AC_SL1000_.jpg


Koszty _ + należy to traktować podobnie do lampy na COB przez rozmiar źródła. Coś jakby wysoko duszony COB. Ja bym tego nie brał _ wolałbym jeśli już dużo równomiernie rozłożonych źródeł o małej mocy _ oczywiście z dobrymi warunkami pracy ;).
Cena.. chwilkę.

lampka_led_100_w.jpg


Kup teraz: 72,19 zł

Hmmm.... Drogie nie jest : ale ma wady :
4 sztuki : i jakaś większa uprawka w stylu cob: z odległością od roślin około 35 ? cm _ bez szoczewy się jako tako rozejdzie. 90x90 cm.. Można podobno żyjemy w wolnym kraju.

Gdyby założyć, że ma realnie około 130 lm/W po zdjęciu tego dyfuzora to : ~1,8 umol/J pewnie przy tej CCT wyciąga 80 CRI ?? Pomiar jakiś..

ps: Gość _ po dwa mcpcb na jeden zasilacz _ i zamiast 4 8 sztuk.. powinno działać lepiej i podziała _ ale czy ma sens ;) ??

@Beasto jest tania alternatywa : ma więcej niż założona Moc ;) 4 sztuki z modyfikacja ? ;P Oj To chyba nie Ty ;D

Nagrzałem lampkę i jej nie pomierzyłem.. dziś się to zrobi...

ps: Tak mi sie przypomniało : Pij mleko będziesz kaleką.

79633.jpg


Ostatnio mi polecono wodę brzozową jako środek do regeneracji.
Tyle, że ja jestem z czasów gdy wódę brzozową się pijało : znaczy sie ja nie.. ale było to popularne i tanie _ Uzyte niezgodnie ze specyfikacją ale dobrze robi.

pol_pl_Barwa-Woda-BRZOZOWA-zdrowe-i-blyszczace-wlosy-95ml-5902305000141-12099_1.jpg


„Balsam Kanaański”
Denaturat – 100 g
Ciemne piwo – 200 g
Oczyszczona politura – 100g
[ czemu nie należy pić nie oczyszczonej politury znajdziecie w książce]

„Łza komsomołki”
Lawenda – 15 g
Werbena – 15 g
„Woda leśna” – 30 g
Lakier do paznokci – 2g
Eliksir do płukania ust – 150 g
Lemoniada – 150 g

Podoba mi się, że ludzie w moim kraju mają takie puste, wybałuszone oczy. To rodzi we mnie uczucie uzasadnionej dumy. Można sobie wyobrazić, jakie oczy mają t a m. Tam, gdzie wszystko jest na sprzedaż, gdzie wszystko można kupić – głęboko osadzone, skryte, drapieżne, przerażone oczy… Korupcja, dewaluacja, bezrobocie, pauperyzacja… Patrzą spode łba, z nieukojoną troską i bólem – oto jakie mają ludzie oczy w świecie Pieniądza… Za to jakie ma oczy mój naród! Wiecznie wybałuszone, ale nie widać w nich żadnego napięcia. Całkowity brak jakichkolwiek doznań (…).
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A teraz w końcu:

Tandetna lampka _ która mi sie przykleiła w jakims sklepie do dłoni. mam jeszcze jedną jeszcze bardziej egzotyczną _ może jutro jej czas nadejdzie.
volteno_10_w_3000_K.jpg


za chwilkę wyniki _ raport etc. jak zwał tak zwał.

Tak źle to chyba jeszcze nic nie wyszło. Pracuje niestabilnie do tego. Zawiesiło mi sie tak i tak pomierzone 32,5 cm nieco nie w centrum.. mało istotne.

VOLTENO 3000K 80+CRI 800 lm
volteno_10_w_szajse.jpg
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Kolejny dzień i kolejna lampka.
Ciąg dalszy zabawy z której nie wiem co wynika.
Chyba tyle, że... ;P się bawię.

Philips 13 W promocja 3 pak. Stary typ:
moc 13,2 na mierniku i sprawność : 1,74 ?
Sprawdzam moc tego poprzedniego _ przypisaną brałem od Gościa nie z pomiaru bo miernika nie było.
Miernik [ mierniki ] mam jakie mam więc.. .... Miarodajność testów jest jaka jest. I jak mogę pisać, że V_tac.. jest tak dobry skoro _ ... hmm.. wychodzi lepiej i tyle.

philips_promocja.jpg


philips_promocja_x3.jpg


philips_13_w_promocja.jpg


chyba przestaje mnie to nieco bawić. Dziwne... Okazuje się, że widzi się w bardziej różowych okularach wszystko ;P
Ba: mam kolejne 3 zupełnie zbędne lampki _ zapewne za jakiś czas będę przewiązał czerwoną wstążeczką _ i rozdawał komu popadnie ten cały złom ;D
Jak się dogrzeje ten poprzedni poprawka _ testu z mocą odczytaną z tego co mam. [ zawyża ? zaniża ??]

i jest _ niżej nie 1,93 jak poprzednio _ uśrednione z 2 pomiarów: moc 13,1 W _ pora się zebrać i kupić lepszy miernik ??

philips_poprawka_13_w_usrednione.jpg
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
@sub23 zrób open bulb xD

XD _ Byłby to pierwszy open bulb _ myślisz, że powstała by z tego jakaś Nowa Świecka Tradycja ? ;P

Miś - Tradycja


ps: pewnie większość i tak rozbiorę na kawałki z czystej ciekawości. Jak miałem 6 lat były to ruskie budziki.

A to tak jakoś się nawinęło:
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Czemu nie, potrzeba tylko pioniera :D
Ludzie pewnie chcieli by : te nowe marsy np ??
Oj kto taki byłby... ja wiem jak... no... Jak byś takie coś nazwał ;) ??

Prof Doc Dr Mniemanologii Stosowanej JAN TADEUSZ STANISLAWSKI Mówiła Mi Mama
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
TurboK***aLED.
..Sypiasz czasami ?
Rożnie z tym bywa _ a jakaś zapchaj dziurę trzeba mieć ;) Ta jest ok. W programie jest i zabawa piłą : _ która niedługo nastąpi zapewne. Gdyby nie Gosc pewnie bym nigdy sie nie zabrał za _ Ciekawość ponad zdrowy rozsądek _ tak jak już wspominano ;). Nie ma cyferek od kogos to trzeba własne.. naprodukowac _ to, że miarodajnosć jest jakby _ względnej natury to inna inszość. Nie strzelać do pianisty robi co może

ps: Twojego typu nie mam nadal. A szkoda _ bo wygląda na to, że różnice między 13W a 13W są.. jakby sporej natury. Policzyłeś emitery w tych promocyjnych ?
 

Kadaffi

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2019
Postów
222
Buchów
149
Odznaki
1
tez mało snu tu .. mowią ze jest dla słabych ;D
A Emiteerow w 14w o 2szt. wiecej niz w tych ostatnich 13w u CB
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
tez mało snu tu .. mowią ze jest dla słabych ;D
A Emiteerow w 14w o 2szt. wiecej niz w tych ostatnich 13w u CB

Sen _ nocy _ letniej.

kolejny raz diall 14,5W _ tym razem poprawki wprowadzono i jest także przeliczone na pomiar mocy z rosyjskiej strony.
Po wpisaniu 13% zamiast 11 % zgodziło by się z wynikiem od nich do 1 lm ;) : taka sztuczka z zaokrągleniami : Nie znam zmienności lamp między sobą _ swojego błędu_ ich błędu _ więc ;P : Cokolwiek : rozpraszacz dialla jest w każdym razie zdecydowanie bardziej mleczny od rozpraszaczy na przeciętnej obecnie produkowanej lampce.

diall_14_5_w_poprawki_ostatnie.jpg



Grzeje _ Osrama 13 W. _ do ponownego opomiarowania.
Chyba czas zakupić nowy miernik _ oraz _ .... piła + imadło + dremel ;)

Mjuzik:

System Of A Down - Aerials (Official Video)


Timmy Trumpet & Savage - Freaks (Official Video)


'I FINK U FREEKY' by DIE ANTWOORD (Official)


chyba się nagrzała .. ??

jeszcze jedna muzyczka:

Die Antwoord - Fok Julle Naaiers (Extended Mix)


Lorenz_system_r28_s10_b2-6666.png


Jak dotąd była by to najlepsza lampka _ klasy 13 W z pomierzonych. Zaraz foty pudełka _ wyszła bardzo ładnie. Aż dziwne ;P
Poprzednio .. oj namierzę poprzednie pomiary jutro dziś spać.

OSRAM 13 W 2700K 80+CRI 1521 lm
oram_13_w_led.jpg


foty pudełka:

osram_13_w_03.jpg


13_w_osram_023.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół