nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Wiatrak się przydaje, to fakt.
Czekam na cyferki ;)
;) I są cyferki. Miarodajne tak samo _ jak zwykle.

lewa lx prawa umol na powierzchni 0,16 m2
ANSLUT_100w_4000k_70CRI.jpg


Brak prób wyznaczenia sprawności. Skoki odczytu pod tym ustrojstwem są gigantyczne ~40% wpisano wartość średnią między min i max.
Na oko nie miga wcale _ jutro sprawdzę miernik z najbardziej stabilną lampką czy coś w nim się nie siekło ??.

Grzeje się bardzo mocno obudowa parzy _ bez solidnego wysokoobrotowego wiatraka nad odsuniętego z 4 cm _ w wypadku użycia jako lampy do grow tego nie widzę, trwałość diod będzie jak w żyrandolu.

Na oko nadaje się jako oświetlenie asymilacyjne na 0,25-0,3 m2 ale odległość od szczytów zapewniająca jakaś sensowna równomierność to zapewne ~35 cm ??. Tak pi razy oko razy kaloryfer. Nie wiem czy szkoda mi wydanej kasy ;) _ cel poznawczy nie zakończony jeszcze _ jeszcze jest w jednym kawałku :lol:. Możliwe jest jeszcze jedno zastosowanie.... się zobaczy czy spotka się z młotkiem i przecinakiem czy może jednak nie ?? ;).

Za te pieniądze można mieć : ~7 sztuk : V tak 15 W evolution : imo lepiej się na tym wyjdzie ;]
 
Ostatnia edycja:

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Siema pomiarowe świry!

Nabyłem za 700gramów taniej gorzały takie triko jakiś czas temu... Subi mówił, że dla samego zasilacza warto w tej walucie i jej ilości przeliczając na pln'y.

Miałem mu wysłać foto bebechów dzień po rozmowie ale klasycznie zmuliłem pysk i tak se to leżało zapomniane... (sory @sub23 )
Mam to od znajomka - pijanego mistrza lewizny, absu****na moczymorda - co to jedyną walute jaką uznaje to właśnie wódżitsu, farcik mieć takiego znajomka z branży świecideł. Przyjdzie czas, że go zwolnią z tej roboty za spożywanie syropów.... Z wkładką... Zasadniczo syropów bez syropu, sama wkładka haha, blef na wysokim poziomie... Nie rozpracował go jeszcze żaden przełożony.
Taaaa... Też urzekła mnie ta historia ale wracając..

Wstawię se więc to w waszym popapranym wątku pomiarowym, świecidłowe świry...
Może mi powiecie coś o tym wynalazku? Tzn czy nada się jakkolwiek do growingu, byle sensownie.. Nie wiem.. Do klon boxu, do niczego czy może po prostu się nada na tyle co by przetestować to na całe grow - weg i flowering..?

Nie znam się na tych sprzętach, jestem z ery hapeesa. Tak czy siak diody mi wyglądają na przyjazne i całkiem schludne, no ale to może być zmyła dla takich laików jakich reprezentuje w ledowym półświatku.

Zanim wyprułem flaki tego filipsa to odpaliłem go na jakieś 3 może 4h w garażu. Wnioski - nie należy do tych ciepłych co można by na nie walić jajo sadzone czy trzepnąć jajecznice, nie jest tez z tych wyjątkowo chłodnych. Znośny jest w tej oprawie, śmiało można by godzinami trzymać rękę jakoś z 15cm pod diodami.

Panie Gościu, Pana wiedza i w tej dziedzinie jest dla mnie imponująca. Uprzejmie zachęcam włączyć się do debaty o tym ledowym czymś razem z Subem.
Lubię obserwować Wasze spekulacje, zwłaszcza jak macie odmienne zdanie o czymś. Serio dużo nauk z tego plynie dla LedLamusa jakim jestem..

Koniec bajery, leco fotyyyyy...
20210509_1901182.jpg

20210509_190524.jpg

IMG_20210609_003152.jpg

IMG_20210609_003205.jpg

IMG_20210609_003217.jpg

IMG_20210609_003346.jpg

IMG_20210609_003440.jpg


:tiphat:
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Apropos- jak temperaturowo zachowuje się v-tac Evolution 50w przy długiej pracy?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Wstawię se więc to w waszym popapranym wątku pomiarowym, świecidłowe świry...
Może mi powiecie coś o tym wynalazku? Tzn czy nada się jakkolwiek do growingu, byle sensownie.. Nie wiem.. Do klon boxu, do niczego czy może po prostu się nada na tyle co by przetestować to na całe grow - weg i flowering..?

Z tego co pamiętam to nie miał wybitnej sprawności ale i jakiś ostatni nie był.

drogi jak diabli :

  • Początkowa moc układu 80 W [80 W]
  • Początkowy strumień świetlny 8000 Lm
  • Początkowa tempera-tura barwowa [4000 K]
Nadaje się do uprawy _ ale szału nie ma _ poziom wykonania i trwałość zapewne kilka razy lepsza od tego ansluta, on ma zapewne w sobie jakiś kiepskawy zasilacz skoro tak odczyty latają. Tak zwany profesjonalny naświetlacz wysokiej klasy _ tyle, że sprawność jest nie wybitna według deklaracji. Jakieś 1,4 umol/J _ nie jest to dużo.

Ta optyka na nim _ jak to śle światło ? Może być niesymetryczny.
Jednak symetryczny jest do terenu. Na focie zresztą jest zaznaczone : niebieskie kwadraciki. Ślepym.

  • BVP120 LED80/NW SBVP120 - moduł LED 8000 lm - symetryczny CoreLine Tempo to pierwszy produkt w rodzinie CoreLine przeznaczony do oświetlania terenu.
  • Przewidziano go jako alternatywę dla konwencjonalnych instalacji, w stosunku do których oferuje niższe zużycie prądu i mniejszą kapitałochłonność.
Po prostu zamiennik lampy MH. Karta produktu z 2015 r staroć.

zasilacz ma raczej niezły : Swobodnie można na nim coś na paskach III generacji machnąć.

chwila specyfikacja :

Tego typu diody nie znam, nie wiem co to. Ale także da się zapewne z tego coś zrobić : puścić na połowę i jakaś niewielka lampka do sadzonek jest do złożenia z. Pytanie ile to pracowało _ jak długo to może jedynie zasilacz warto wykorzystać.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Apropos- jak temperaturowo zachowuje się v-tac Evolution 50w przy długiej pracy?
Jest OK, trzyma stałą temperaturę przez cały czas pracy. Obudowa jest ciepła, ale można dotknąć bez poparzenia się ;) Gdzieś o 4-5 stopni temperaturę w boksie mi podnosi, gdy działa.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Apropos- jak temperaturowo zachowuje się v-tac Evolution 50w przy długiej pracy?
Mocno ciepły, ale wentylator z PC zasilony ok 5V wystarcza do schłodzenia i poprawienia parametrów pracy i żywotności diod. Z żyrandoledami tak się łatwo chłodzenia nie zrobi. Ten Anslut też można by tak łatwo wychłodzić.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
A gdyby tak chłodzić cieczą? Zrobić wężownicę z rurki miedzianej albo inoxowej karbowanej, między żebrami, elastycznym wężykiem doprowadzić i odprowadzić wodę ze zbiornika buforowego poza boksem, doprowadzać pompką zanurzeniową do oczek wodnych. Korzystają z tego rozwiązania bimbrownicy, tam potrzeba odprowadzić kilka kilowatów energii i to działa przy obiegu zamkniętym, tyle że bufor musi mieć ze 150- 200 l, przy procesie który trwa ok 10 godzin jednorazowo.
PS lampa jest hermetyczna, więc ryzyko zwarcia mniejsze, dodatkowo można zdublować chłodzenie wiatrakiem. Myślę cały czas ciepło o zamkniętym boxie z CO2, z minimalną wentylacją na filtr, byle tylko wytworzyć podciśnienie. Gdyby tak ciepło rozprowadzać i odprowadzać hydraulicznie ?
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Myślę cały czas ciepło o zamkniętym boxie z CO2, z minimalną wentylacją na filtr, byle tylko wytworzyć podciśnienie.
Tutaj podrzuciłem pomysł chłodzenia i osuszania powietrza przy CO2. Gdyby jako boksa użyć drugiej lodówki niesprawnej (mającej szczelne drzwi) to wystarczył by w niej dodatkowy otwór z węglem na zewnątrz, przez który uchodziło by ciśnienie. Wentylator wyciągowy wtedy zbędny.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
A gdyby tak chłodzić cieczą?
;) Styk rurek z obudową _ pasta termo ?. Opomiaruje tę obudowę zaraz. Musi miec dobry kontakt inaczej kiepsko będzie hulało ??

Jest gotowe rozwiązanie z glikolem od Rosjan stare jak świat. Żadnego wielkiego bufora nie trzeba. Zbiorniczek wyrównawczy _ samochodowy.... Nagrzewnica ze szrota _ samochodzik ;). Do dostania za grosze.

Przy suplementacji CO2 ma to ręce i nogi _ 4 naświetlacze 1m2 .. hmmm.... Przegięcie kapkę choć ma to sprawność zbliżoną do marsów ts. Osuszacz poza pomieszczeniem na obiegu zamkniętym powietrza + podpięta na Lini_osuszania sterowana klima [ także szrot ?? ;) _ pełno samochodów idzie na złom : pompa/kompresor do klimy jest do uruchomienia na prostym tanim silniku ... jakis niewielki dawca + sterowanie]. Kto szuka tanich komponentów na projekt koncepcyjny ??

PICT2563.JPG
PICT2568.JPG


Patrząc na tę obudowę pomyślałem o prze-frezowaniu powierzchni obudowy i dodaniu 4 solidnych używek radiatorów z procka + wentyle. Choć wtedy to bym pewnie to rozbebeszał. Mieszane uczucia _ jako naświetlacz na budynek w każdym razie jest niezłe, spora moc i ładnie świeci przy rozsądnych kosztach ;). Wnerwia ta niestabilna praca, jako sam dawca diod nieco drogie imo. wolałbym piłować 15 W V tac evolution podobne koszty raczej lepsza sprawność zasilacze o kiepskim współczynniku mocy ale lampki nie "migają" + dużo lepsza dystrybucja światła mała odległość od roślin.

Edit : Samochodowe klimy są bardzo cenne ;( Trza by chyba mieć jakiegoś dawce lub znajomków w warsztacie. Nie musi być wszystko z "jednej parafii" raczej ??

Nagrzewnica 50 zeta _ luzik.


Profile al 1x1 cm ładnie wchodzą _ tak gęsto nie ma sensu co 2. ? Złączenie wężykami nałożonymi na gorąco szczelne to nie problem ;). Te profile są tanie _ styk z ?? Klej termo ?? Po środku nie jest gładko niestety ;(

anslut_100_W.jpg
anslut_100_W_02.jpg


diody są w prostokącie 15x12 cm mniej więcej.
Rozmiar ustrojstwa:

anslut_100_W_04.jpg
anslut_100_W_03.jpg


tak po obrazkach V_tac 100 W evolution jest kapkę inny. Może to fota 50 W mimo opisu ??

V_tac_100W.jpg
V_tac_100W_02.jpg
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Diod tyle samo. Zobacz z wiatrakiem z PC. Wystarczy by to schłodzić. Nie musi być z daleka, tylko przyłożony do żeberek centralnie w miejscu płytki z diodami.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Nagrzewnica ze szrota _ samochodzik ;). Do dostania za grosze.

Przy suplementacji CO2 ma to ręce i nogi _ 4 naświetlacze 1m2 .. hmmm.... Przegięcie kapkę choć ma to sprawność zbliżoną do marsów ts. Osuszacz poza pomieszczeniem na obiegu zamkniętym powietrza + podpięta na Lini_osuszania sterowana klima [ także szrot ?? ;) _ pełno samochodów idzie na złom : pompa/kompresor do klimy jest do uruchomienia na prostym tanim silniku ... jakis niewielki dawca + sterowanie]. Kto szuka tanich komponentów na projekt koncepcyjny ?

Edit : Samochodowe klimy są bardzo cenne ;( Trza by chyba mieć jakiegoś dawce lub znajomków w warsztacie. Nie musi być wszystko z "jednej parafii" raczej
Rozmawiasz z chorobliwym zbieraczem, mam wiadro radiatorów od procesorów, kart graficznych i członek wie czego, bo się na tym nie znam, mam wymiennik ciepła od nagrzewnicy trabanta, jakby stworzony do tej roboty ?
U mnie 0,17 m², więc 50w V-tac Evolution +2 może 3 (może więcej?) żarówki ledowe 15w Toshiba powinno dać radę
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Może to fota 50 W mimo opisu ??
Na to wygląda. V-TAC 100W ma chyba trochę inne proporcje. Anslut, V-TAC i jak się nazywała ta u Polimada? Szkoda, że nie ma Anslut 50W.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

;) Styk rurek z obudową _ pasta termo ?. Opomiaruje tę obudowę zaraz. Musi miec dobry kontakt inaczej kiepsko będzie kiepsko hulało
PS a gdyby tak się nie pieścić w tańcu, podlutować ołowiem z cyną, czy lut zwilża aluminium?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

PS a gdyby tak się nie pieścić w tańcu, podlutować ołowiem z cyną, czy lut zwilża aluminium?

Al. się nie zazwyczaj ?? lutuje choć ->


Nigdy nie próbowałem :


_ obudowę trzeba by wypiaskować ;P najpierw. Korci mnie _ lutlampę trze przy okazji kupić ;)

#Madness #NightBoatToCairo
Madness - Night Boat to Cairo


Alice Merton - No Roots (LIVE)

on topik ;)

Na twardo:

Wygląda, że z odpowiednim topnikiem idzie i na miękko po wypiaskowaniu tej obudowy dolutować do niej profile kwadraciaki ;)
Nie konstrukcyjne to nie ma co się bawić za bardzo.
Nie potrafię lutować _ pora się nauczyć. :lol:

Once Human "Dark Matter" Official Music Video

Once Human - Eye of Chaos

lutowanie na aspirynke ??


kolejne:


Wszystko fajnie _ mam grzać palnikiem obudowę : wypiaskowaną : z diodami pod spodem ?? ;) Chyba jednak tego nie widzę.

btw: mam nową fajną lampkę dobrze rokuje. Diall 19W 2700K A+ 2450 lm bardzo ciężka na 100% nadaje sie do oskórowania. Może jutro ja opomiaruje.

link od: @Polimad


9,42 zł _ deklaracja 140 lm/W : 1 060 lm : Coś jakby 6,5W V tac evolution słabsze parametry podane ale i cena korzystniejsza.

Żarówka LED Classic A60 7,5W 140 lm/W A++ E27 ciepła biel EMOS ZQ5150P​


zarowka-led-classic-a60-75w-140-lm-w-a-e27-ciepla-biel-emos-zq5150p.jpg
zarowka-led-classic-a60-75w-140-lm-w-a-e27-ciepla-biel-emos-zq5150p.jpg
zarowka-led-classic-a60-75w-140-lm-w-a-e27-ciepla-biel-emos-zq5150p.jpg


z drugiej strony różnica ceny nie jest zbyt duża:


6,5 W _ 11,62 zł Żarówka LED EVOLUTION 6.5W E27 A60 3000K 1055lm 160LM/W A++ 2806 V-TAC


był test:
pol_pl_Zarowka-LED-EVOLUTION-6-5W-E27-A60-3000K-1055lm-160LM-W-A-2806-V-TAC-88685_2.jpg
V_tac_grafika_6_5_w.jpg
 
Ostatnia edycja:

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).



Al. się nie zazwyczaj ?? lutuje choć ->


Nigdy nie próbowałem :


_ obudowę trzeba by wypiaskować ;P najpierw. Korci mnie _ lutlampę trze przy okazji kupić

Wygląda, że z odpowiednim topnikiem idzie i na miękko po wypiaskowaniu tej obudowy dolutować do niej profile kwadraciaki ;)
Nie konstrukcyjne to nie ma co się bawić za bardzo.
Nie potrafię lutować _ pora się nauczyć. :lol:


lutowanie na aspirynke ??

Wszystko fajnie _ mam grzać palnikiem obudowę : wypiaskowaną : z diodami pod spodem ?? ;) Chyba jednak tego nie widzę.
W twardym lutowaniu daję radę, tyle że lut ma wyższą temp topnienia niż aluminium, nawet chamska czterdziestka piątka ?
Myślałem o miękkim, wtedy te +-250*C nie powinno popsuć diodek. Zeskrobać farbę i podlać towarem, przecież to nie musi być mocne połączenie, tylko wypełnienie przenoszące temp, tak mi się naiwnie wydaje
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół