nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

W środowisku gowerów, hehe, oba zwroty są tożsame. Nie wiem jak tam u paprykarzy.


hodowla/uprawa :

tumblr_nspg1osAVN1tn0m8vo1_r1_500.gif


To środowisko jest ciekawe. Grupa docelowa dla : całkiem sporej grupy : biznesmenów.

@sub23
Po co do V-TACów te śmigła. Wystarczy kawałek blachy, choćby oszlifowana z lakieru maska z Poloneza.

Irracjonalizm. Znasz mnie na tyle aby wiedzieć, że podchodzę do temperatury pracy led w sposób specyficzny i oczekuje niezniszczalności po.
Myślałem, że one wystarcza na 15 W Evolution ale niestety mają wadę która trzeba by kasować przy pomocy "ciężkiego" sprzetu. Bez moda na 9,5 są oki.

Kawał blachy al. 3mm + kilka wolnoobrotowych wentyli nad + dziury aby powietrze przechodziło w "namiocie" bez większych zawirowań. Wiem ujdzie w tłoku.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
PCB tych V-TAC i tak jest krzywe, więc bez dużej ilości pasty termo nie podchodź, a to będzie wąskie gardło. Składasz coś, czy jak zwykle teoretyzujesz?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
PCB tych V-TAC i tak jest krzywe, więc bez dużej ilości pasty termo nie podchodź, a to będzie wąskie gardło. Składasz coś, czy jak zwykle teoretyzujesz?
Oj nie poskładałem nawet modów do pomiarów. Nie kupiłem drukarki ani pasków rotfl. Po prostu sobie gadam dnia 26.07.2021 ;) Teoretyzuje _ z braniem się za cokolwiek mam problem. Dziwie się, że zrobiłem tę serię pomiarów razem z korelacjami i sprawdzaniem w prawo i w lewo. [ a i tak => o wiele bardziej dziwie sie, że mi tak małe różnice między pomiarami w odmiennych odległościach wyszły. To wyłaziło w granicach różnic miedzy powtórzeniami pomiarów ... w tej samej odl. wygląda to za dobrze :lol: ]
Jesteś zainteresowany składem profli al. ? nitownica i kilkoma innmi przydasiami ? Z całej zabawy jedyna "przydatna" inaczej praktyczna rzecz to oświetlenie pewnego miejsca na zewnątrz : na tyle dobre, że można tam robić operacje w środku nocy ;)

Krzywe : ?? : deska + papier ścierny _ czy szkoda zachodu ? bo czas pracy nad byłby absu****ny ? Rezystancja termiczna na styku _ wysoka bo wykonane byle jak ;( ....

15 W V_tac Evolution ma około 6 cm2 na każdy wat mocy : wkładka al jak papier : przykryta plastikiem : chłodzenie pasywne.

płyta al. 90x90 cm => 8100 cm2 : minus 1/3 na dziury : powiedzmy 5400 cm2 : założona moc 390 W : 13,84 cm2 _ z założeniem wymuszonego obiegu kilkoma wolnoobrotowymi wiatrakami o dużej średnicy. gołe amelinium bez plastiku _ 2x więcej powierzchni wymiany ciepła + wymuszony obieg. Gość teraz jestem bardziej racjonalny ? ;)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
Raczej młotek i kowadło.
Grubość al. ?? ile trzeba by zjechać ?? są foty _ ale nie chce mi się po nich na oko dumać. 1 mm to chwila roboty 3 grubości papieru na "desce" _ płyty traserskiej do docierania głowic nie mam ;(. Coś jak dawna zabawa z modelami z vacu formy.


bawiłeś się takimi ??

mustang2.jpg
dewoitine2.jpg


ja miałem Bell P-39 Airacobra z vacu : ładnie zrobiona _ nie prze-zemnie. Mi to szło średnio. Nie jest łatwo dobrze opracować w taki sposób elementy.

ło jezu jest to to ;)

Airacobra P-39Q
(vacu copy of the Heller kit)
Miniplast | Nr. | 1:72

325820-13641-96-pristine.jpg


MCPCB w starym osramie jest zupełnie znośnie jeśli chodzi o krzywiznę tak jak i w jednym takim noname. Tyle, że one były przeznaczone do nakładania na : tu jest to monolit odprowadzający ciepło tylko bokami :... cholerne chińskie brakoroby.

BTW: na Twojej Focie nie wygląda to na oko szczególnie źle. raczej na ewentualna potrzebę lekkiego dopracowania : z tej perspektywy banana nie widać.

P5090066.jpg


Fajna maszyna : silnik niecodziennie umieszczony. Allison

Allison_V-1710.jpg
800px-Bell_P-39_Airacobra_in_flight_firing_all_weapons_at_night.jpg


9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
nie dołożę drugiego panelu, bo mam po 30cm od namiotu do lampy z obu stron.

Możesz dołożyć takie świetlówki oparte o diody. Sprawności są od dobrych do całkiem przyzwoitych. Czerwone po bokach ma mały sens, bo będzie docierało tylko do części roślin.
Bardzo wydajna lampa v-tac 120cm 160lm/w 24W 3840lm. Niestety cena wysoka
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
Możesz dołożyć takie świetlówki oparte o diody. Sprawności są od dobrych do całkiem przyzwoitych. Czerwone po bokach ma mały sens, bo będzie docierało tylko do części roślin.
Dla tego chciałem 2-4 żarówy, podczepić pod qb, na patyku manipulować w którą stronę będą świecić.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie zauważyłem
Bo edytowałem.
Są też tańsze, mniej sprawne
Obudowa trochę giętka i może nie przeżyć wycieczki z kurierem.
Całkiem tanie 66zł za 4 lampy
Nie linkujemy allegro itp...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061

Promocja. Plastikowe nie wybitne. Łatwe do moda. Tych w łapach nie miałem ale podobne nieco noname są rozbieranie w minutę sztuka. Zasilanie z wtykami zostawić jak jest. drewniana ramka i pewnie nieco ponad 100 lm/w byłoby.
Parametry kapkę kiepskie i nie wiem jak szerokie mcpcb w środku tych konkretnych jest. Za podobną kasę idzie kupić w marketach zbliżone na sztuki. Promocje.

Jedna na testa..... I jak rokuje to,... Może ? Do klonów oki. Do grow raczej średnie lepsze od klasycznych T8.

Te są fajne ale absu****nie drogie.


550 PLN za 120w przy sprawności 2.3_2.4 po modzie. Jak doliczyć dodatkowe al. Więcej..... Zasilacz deklarowany WSP. Mocy 0.9 :)
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Mistrzu mam takie coś, zatem ile takich pasków musiałbym mieć na Box-a 120x120 i na jakim napięciu i natężeniu puszczone aby miało to sens pod CO2 i obieg zamknięty?
Daj no linka tutaj do tych pasków.
Ja brałem te:
Ciekawe jak by się to miało do aktualnego 2x 600w na magnetycznym zasilaczu :) Znacząca różnica wydajności by była, czy raczej nieuzasadniona fanaberia?
Wyższa sprawność, lepsza kierunkowość, lepszy/równomierniejszy rozkład. Takie V-TAC to bardzo tania opcja, lecz wymagająca trochę pracy. Idzie nawet regulację mocy wykonać.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Chińskie są 16S8P
Niemieckie 14S7P
Sprawności przy tych samych prądach raczej podobne. Ja zasilam 0,7A i nie potrzebuję radiatora. Niemieckie z racji małej powierzchni raczej trzeba dodatkowo chłodzić.
Brałem 3500K bez udziwnień.
Zamawiając taką ilość V-TAC powinni dać spory upust.
V-TAC są na diodach Samsung.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie wiem jak to policzyłeś, że V-TAC wyszło w kosztach podobnie. Wychodzi o wiele taniej. Nie trzeba dodatkowych zasilaczy. Fakt, że moc lampy na V-TAC musiała by być większa(@sub23 by to dokładnie wyliczył), więc koszty prądu były by większe.
Przy V-TAC musiałbym dołożyć świetlówek = większy pobór prądu.
Po co świetlówki?
(sprawność tych pasków z Alibaby co wysłałeś mówisz, że jest podobna tak co tych z led-tech.de?)
Przy tym samym prądzie, bo poszczególna dioda dostanie trochę mniejszy prąd, o 1/8 mniejszy, a pewnie są trochę mniej sprawne od niemieckich serii ONE.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Byłbym bardzo i to bardzo wdzięczny za pomoc :)

Jaką ?? ;)

Linki do pasków + realnie osiągane sprawności.


mniej więcej : https://www.samsung.com/led/support/tools/led-component-calculator/

średni bin 301B samsunga 3500K 301H niesortowane lepsze nie będą wiele.

Screenshot-2021-07-30-at-20-45-50-LED-Component-Calculator-SAMSUNG-LED-Samsung-LED-Global-Website.png


wynikowo 188,8 lm/w z zasilaniem prąd 0,065 A minimalny w zasadzie.

a to daje : 2,65 umol/J _ na modzie V_tac 2,3 się wyciąga przy kosztach niezbyt wygórowanych. Może i nie wybitne ale łatwo dostępne i raczej nie droga opcja. 15% więcej mocy przy takich szacunkach pi razy kaloryfer razy akwarium. Nakład pracy duży i zawsze pozostaje to lekka prowizora DIY. Ale się da. Czy warto nie mnie oceniać.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół