nasiona marihuany

Pomoc szałwia wieszcza

  • Autor wątku Usunięty 57104
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 57104

Guest
Witam od około miesiąca jestem w posiadaniu dwóch szczepek salvii minął miesiąc i nabyły niezłych rozmiarów, kilka dni temu postanowiłem je przesadzić do większych donic (wcześniej były w samym substracie torfowym bez ziemi) około 4 dni temu przesadziłem szłwie i widać efekt taki jaki jest na zdjęciach, rozrobiłem ziemie ogrodniczą 2:1 z torfem czyli 4 łopatki ziemi i dwa torfu (torf ph 7.0) oraz wymieszałem to i zasadziłem sadzonki szałwi od nowa w większych donicach i mam pytanie czy dojdą do siebie? czy muszę w jakiś sposób zareagować. A teraz trochę informacji: stoją na parapecie od miesiąca po stronie raczej północ przez ok. 8 godzin światło wali przez szyby, podlewane samą wodą z ogrodu lub wodą odstaną z butelki, nie nawożone możliwe że mają za gorąco i dać je na inny parapet gdzie jest mniej światła? proszę o porady dziękuję, pozdrawiam.






 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 57104

Guest
Witam piszę tu ponownie żeby nie zakładać nowego tematu, potrzebuję pomocy-rady co mam dalej zrobić? posiadam aktualnie 3 roślinki szałwii jedna roślinka wykazuję jakiś niedobór lub chorobę reszta wygląda ok aktualnie nie leje nawozów ponieważ są stosunkowo młode i oto moje pytanie czy w roślince która idzie do góry-wykazuje jakieś niedobory mogę zrobić FIM? chciałem całą górę ściąć ponieważ robią się na dole fajne odrosty a resztę użyję do ekstraktu łącznie z łodygą podejrzewam że chwilowo się zestresuje lecz pójdzie na boki i pytanie czy jest sens czy cierpliwie czekać aż się weźmie? pozdrawiam.

129698c657ee12902.jpg

24faef5fca6277665.jpg

37bd39cf565181ea8.jpg

43ff2133e12347af1.jpg
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,335
Odznaki
13
Ziemia nie przelana? One lubią wilgoc ale zbyt często tak się może dziać, pozatym wyglądają zdrowo , tak śmiało może je ciac , ale tnij czymś sterylnym , zauważyłem miejsca cięcia w tych roślinach się papraja , jeśli nie przelewałeś, i nie dawałeś nawozów to zrób oprysk z czymś co zawiera wapno , jeśli nie pomoże, komplet czyli potas , fosfor, azot , i mineraly
 
U

Usunięty 57104

Guest
Okej dziękuję :) raczej jej nie przelewam leje średnią ilością wody co mniej więcej 3 dni aż ziemia jest sucha z wierzchu nie wiem czy dobrze? a co polecisz jakiś preparat czy sam coś kombinować na necie wg. twoich rad? jutro postaram się zrobić jej fim może wpadnie fotorelacja z ekstraktu pozdro

PS. mogę ciąć nożykiem do tapet wcześniej go dezynfekując i czy to ma być pod kątem czy prosto?
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
Wygląda jakby zmarzła. Dotykała liśćmi szyby?
Na północnym parapecie 8h światła? Chyba pomyłka.
Woda z ogrodu ogrzana przed podlewniem?

Tnij na płasko.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 57104

Guest
Siemka niemożliwe żeby zmarzła stoi w boxie pod światłem gdzie temperatura jest ok 23 stopni, woda stoi w butelce na parapecie żeby odstała z chloru może za zimna woda jej szkodzi? czy to nie ma znaczenia? za niedługo będę się brał za robotę dzięki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 57104

Guest
Witam zaczęły mi czarnieć liście na mojej szałwii podlewam co około 3 dni możliwe że za często? stoją w boxie, mają dość spory przewiew (wentylator działa) a box jest do połowy otwarty, nie stosuje nawozów może już czas zacząć? pozdrawiam.

1cd249b6e927c16ee.jpg

2665dc912010d8880.jpg

36d11983f3593a9c0.jpg

480134024ef5a53ad.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Onufry Zagłoba

Active member
Rejestracja
Wrz 10, 2022
Postów
25
Buchów
3
Pisałeś, że podlewasz wodą kranową z wodociągu. Może problem leży w złym ph lub woda ma zbyt wysokie stężenie chloru. Spróbuj zmienić wodę na lepszej jakości np. kup butelkowaną.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół