nasiona marihuany

Pomoc w doborze cichej wentylacji.

Wyszukiwarka Forumowa:

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Witam dziś juz po raz drugi.

Wk***ia mnie mój obecny wentylator, buczy ***any i wogole jest zbyt głośny.
Mam budżet jakieś 200 euro i chce kupić coś naprawdę cichego, żebym tego nie słyszał.
Mój box to 60x60x160, lampa cob 200w.

Mój typy to:

TD silent 350/125 - tylko mam problem z ceną, najtaniej u mnie znalazłem na ebay za około 150 euro, ale ten sam model potrafi kosztować i 300euro. Moje pytanie czy to inne modele czy o co chodzi. Do niego bym wziął jeszcze transformatorowy regulator.

Wentylator z dwóch komputerowych 140mm.

Trzeci typ to wziąć dwa axial quiet 100mm i dać je obok siebie w małej skrzynce i z dwóch stron wyjście na 125mm.

Ewnetulanie jakieś rady bo już k***icy dostaje z tym buczeniem.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Szukaj TD silent. Nie mam ale byłem wczoraj u koleżki co ma i za***isty sprzęt. Mi nie zależy na ultra cichych ale jemu tak. Parę osób tu też polecało i zachwalało. Podbij do któregoś ze sklepów na forumie i podpytaj o wycenę tego i co tam jeszcze potrzebujesz
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Wodzu, sam wentylator nie gwarantuje ci sukcesu, bo powietrze jakie zapie****a samo z siebie też generuje hałas. Ja mam teraz axial quiet duo 147/198 m3 czy tam podobnie i sam went jest owinięty taką gąbką, sam rozpie****iłem łóżko i ją wyciągłem bo też wymiękałem. Ma grubość ok 5 cm. Wentylatora nie słychać a raczej jego pracy tylko był ten odgłos powietrza. Więc owinołem kanał wentylacyjny tą gąbką i jest w miarę cicho. Radził bym skupić się nad tłumikami i na zasadach wentylacji bo np. jeśli chodzi o komfort w wentylacjach domowych to jest tak że prędkość w rurze nie powinna przekraczać chyba 5m/s i tu ma znaczenie np. średnica kanału itd. druga sprawa to zakręty itd... ogólnie trochę się naczytałem zanim to ogarnołem
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
[MENTION=75024]delavega[/MENTION]

A ma go jeszcze jakoś obudowa ego itd?
[MENTION=87004]emceero[/MENTION]

Halas związany z przepływem powietrza wyeliminowałem rurami sonodec plus mam jeszcze 60cm tłumik.
Problemem jest sam wentylator. Mam pro fan Tt 125 220/250 cmh i na początku był cichy. Obecnie jest oklejonz taka czarna gąbka do wyklejania kanałów wentylacyjnych i owiniety w 3 kawałki wełny mineralnej. Wszystko wpakowane w walizkę podróżną. Na początku spełniało funkcje ale teraz te buczenie silnika jest straszne wk***iajace.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
To chyba coś nie teges z wentem jest albo coś sie poluzowało, albo nie daj Boże masz jakiś hujoowy regulator obrotów, ogólnie dziwna sprawa bo z takim sprzetem to powinno być cichutko
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja bym celowal w wiekszy wentylator promieniowy i regulator obrotow,. Harmanna RM obczaj
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Cenowo sporo mniej niż td silent. Co masz na myśli mówiąc większy? 150mm/160mm plus transformatorowy regulator zrobi robotę? Rury 125mm nie będą hałasować z większym wentem? Nic innego niz 125mm mi nie wejdzie do boxa.
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
w 125mm wolniej będzie pędziło powierze niż w 100mm przy tym samym wencie i będziesz miał ciszej. A że większy to znaczy że w m3 i go skręcasz regulatorem ale też dobrym bo ci bedzie buczeć jak kupisz taki za 50 dyń. Np, jak potrzebujesz 300m3/h to bierzesz 500 i zmniejszasz obroty

E: o ile dobrze pojołem zamysł mistrza [MENTION=85529]Honza[/MENTION]
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
[MENTION=87004]emceero[/MENTION] edytowałem post, chodziło mi o średnicę w mm.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
150mm/160mm plus transformatorowy regulator zrobi robotę? Rury 125mm nie będą hałasować z większym wentem?

Moim zdaniem zrobi robote, ale zagwarantowac nie moge. Osobiscie bralbym td silent, ale twoj budzet na to nie pozwala, stad propozycja tego harmanna. Przy 0,36 i ledzie nie potrzebujesz ch*j wie jakiej wydajnosci, wiec moze 125mm tez zrobi robote... w kazdym razie 100 euro na wentylator, reszta na regulator obrotow, skrzynie, tlumiki, wygluszenia - co tam bedzie potrzebne.
 

Erekcja

Well-known member
Rejestracja
Sie 22, 2017
Postów
89
Buchów
2
mialem ten sam problem regulator obrotów za 50 zl załatwił sprawe
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
[MENTION=85529]Honza[/MENTION]

Na niemieckim e-bay znalazłem td silent 350/125 za 150 Euro, do tego regulator obrotów za 50 euro. Resztę mam, tzn: 2m rury sonodec i tłumik 60cm plus jakies spirorury, welna mineralna. Resztę rzeczy mogę ogarnąć z roboty jak by były potrzebne.
[MENTION=86044]Erekcja[/MENTION]

Mam takowy, wybrałem z trzech różnych od 15 do 40 euro i na początku dawał radę ale przestał. Problem leży w samym wentylatorze, jest ch***wy i tyle. Hałas powietrza załatwiły rury sonodec plus tłumik.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Td silent dobry sprzet, atakuj jak sie miescisz w budzecie
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Złożyłem zamówienie. Td silent 350/125 plus transformatorowy regulator obrotów, 5 biegów.
Jak to nie zda egzaminu to się wk***ię. Od razu po złożeniu i testach zdam relacje czy robi robotę.
 

CrazyEight

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2017
Postów
91
Buchów
0
ten TD silent nie jest az taki cichy jak piszą , mialem bodajze TD500 kanalowy + tlumik , najlepsze na rynku tlumiki to GrowAir
teraz uzywam promieniowy Prima Klima 800m3 z regulacja temp i obrotow skrecony na 20-30% + 2 tlumiki GrowAir , wogole nie slychac wentylacji , jedyne slysze lekkie buczenie wenta , ale tego nie da rady w zaden sposob wyciszyc niestety , jak jest wlaczony na 100% i bez tlumików to tez slychac to buczenie z bliska , tyle ze ped powietrza zaglusza to buczenie i go nie slyszymy
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół