nasiona marihuany

Pomoc w doborze zestawu na outdoor. Canna/biobizz/Advanced Hydroponics

Wyszukiwarka Forumowa:

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Witam. Proszę o poradę dot. zestawu nawozów na out. W planach 3 rośliny sezonowe i ok. 10-15 automatów. Sezony lecą w Compo Sana Uniwersalne super lekkie, auto też, z tym że część auto leci na w/w ziemi z odzysku z zeszłego roku wzbogaconej granulowanym kurzakiem i spulchnionej styropianem. Rozważam przekopkę z dolomitem.

Budżet na nawozy ok. 300 PLN.

Pierwszy typ:

[FONT=&quot]Advanced Hydroponics Starter Kit[/FONT]

[FONT=&quot]1 x Advanced Hydroponics [/FONT][FONT=&quot]GROW[/FONT][FONT=&quot] 500 ml[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1 x Advanced Hydroponics [/FONT][FONT=&quot]BLOOM[/FONT][FONT=&quot] 500 ml[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1 x Advanced Hydroponics [/FONT][FONT=&quot]MICRO[/FONT][FONT=&quot] 500 ml[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1 x Natural Power [/FONT][FONT=&quot]Final Solution[/FONT][FONT=&quot] 250 ml,[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1 x Natural Power [/FONT][FONT=&quot]Bio Roots Stimulator[/FONT][FONT=&quot] 250 ml,[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1 x Natural Power [/FONT][FONT=&quot]Enzymes Plus[/FONT][FONT=&quot] 250 ml,[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1 x Natural Power [/FONT][FONT=&quot]Growth/Bloom Excellarator[/FONT][FONT=&quot] 250 ml[/FONT][FONT=&quot]

Drugi:

Biobizz Starter Pack

.BIO-GROW 1L
.BIO-BLOOM 1L
.ROOT-JUICE 250ml
.TOP-MAX 500ml
.BIO-HEAVEN 250ml

do tego zestawu myślałem o jakimś Bat Guano

Trzeci:

Zestaw Canny

Canna-terra Vega 1l
Canna-terra Flores 1l
Canna rhizotonic 0.25l
Canna-cannazym 0.5l
CANNA BOOST, 0.25L
1 x PK 13/14, 0.25L

Podpowiecie coś? Jestem otwarty na propozycje![/FONT]
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Zestaw drugi lub trzeci ten pierwszy to na indoor do hydro.
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Wg sprzedawcy zestaw jest hydro/kokos/ziemia, podpowie ktos cos jeszcze?
 

FrancoLoja

Master at work
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2010
Postów
1,359
Buchów
1,124
Odznaki
4
Weź Biobizz, dokupisz sobie tylko jakąś melaske,dolomit i coś na robaki i powinno wystarczyć
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Ja bym nier brał nic z tego, lanie płynnych nawozów na out to marnotrawstwo pieniędzy. Lepiej kup jakieś proszki, granulaty czy tabletki, a jakimś płynem ewentualnie wspomagaj rośliny. Nie ma co opierać się na płynach w przypadku outa.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
O! ciekawy temat przypadkiem trafiłem. To odświeżę trochę :D

Ja bym nier brał nic z tego, lanie płynnych nawozów na out to marnotrawstwo pieniędzy. Lepiej kup jakieś proszki, granulaty czy tabletki, a jakimś płynem ewentualnie wspomagaj rośliny. Nie ma co opierać się na płynach w przypadku outa.

Dlaczego Śmieszku uważasz, że płynne nawozy + out to marnowanie kasy? Ja myślę, że przy regularnym podlewaniu sprawdza się to bardzo dobrze.
Ty jesteś teambiotabs to zapytam :D może masz jakąś wiarygodną opinię, swoją lub zasłyszaną na temat guerilla tabs? Zastanawiam się jak to działa na warunkach outowych.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
O! ciekawy temat przypadkiem trafiłem. To odświeżę trochę :D



Dlaczego Śmieszku uważasz, że płynne nawozy + out to marnowanie kasy? Ja myślę, że przy regularnym podlewaniu sprawdza się to bardzo dobrze.
Ty jesteś teambiotabs to zapytam :D może masz jakąś wiarygodną opinię, swoją lub zasłyszaną na temat guerilla tabs? Zastanawiam się jak to działa na warunkach outowych.

Hymm, źle się trochę wyraziłem bo bardziej chodziło mi o drogie markowe nawozy w płynie, ale mniejsza już o to. Pomijając efekty to trzeba trochę tego wlać w takiego krzaka, więc koszty są spore. Granulat, jeśli autor wątku wymienił mineralne, to pozostańmy przy mineralnych - ilość azofoski albo polifoski wystarczająca na okres wzrostu/kwitnienia będzie kosztowała kilka zł. Z outem wiadomo jak to bywa, tu coś spleśnieje tu ktoś za***ie.
Po prostu jestem zdania że grube inwestycje na outdoor są zbyt ryzykowne. Bo nie zaprzeczam że takie nawozy nie zadziałają i przyniosą dobry efekt- pewnie tak będzie.

Po za tym, przynajmniej w moim przypadku tak było że nie zawsze była możliwość wbicia na spota z wodą i podlania, więc opierając się na płynach łatwiej o niedobory w takim przypadku. Nie każdy też ma możliwość żeby dymać z wodą albo wziąć jej wystarczającą ilość.


Co do guerilla tabsów, jak uprawiałem outdoor to jeszcze nie uprawiałem na biotabsach, z nikim tez o nich nie gadałem więc nie pomogę... Jak znajdę spota/spoty jakieś to może coś w tym roku posadzę to mogę przetestować dla Ciebie :D
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,335
Buchów
3,311
Odznaki
10
@deer

Odnosząc się do wypowiedzi Śmieszka - ma sporo racji.
Celując w out i opierając się na własnych doświadczeniach wybrałbym bardziej budżetową opcję - tzn. tańsze i granulowane nawozy,
no chyba że budżet Cię nie ogranicza i będziesz na spocie wystarczająco często żeby podawać płynne nawozy.

Z doświadczenia polecam:

Mineralnie:
- Azotfoskę - granulat do wymieszania z podłożem, ewentualnie zawsze można podsypać w razie niedoborów,
dobra alternatywa dla kurzaka który potrafi kumulować amoniak i psuć pH gleby ;/
-Substral Burza Kwiatów (Osmocote lub zwykły) - podsypać planty jak już zaczną kwitnąć lub wymieszać z małą częścią gleby na dnie dołka,
tak żeby korzenie dosięgnęły go dopiero jak już sie rozrosną.

Organicznie:
-Nawóz uniwersalny lub do ziół/warzyw od Compo (na bazie melasy - dobra i tańsza alternatywa dla BioGrow od BioBizz'a)
-Bat Guano do wymieszania z glebą i ewentualnego podsypania w czasnie flo
-BioBloom i TopMax od BioBizz'a świetnie dają radę w połączeniu z Compo
-Hesi Boost, który paradoksalnie jest organiczny i można użyć jako boostera zamiast TopMax'a

Dodatkowo polecam hydrożel do magazynowania wody, perlit do delikatnego spulchnienia gleby zamiast steropianu i oczywiście dolomit ;)
 
Ostatnia edycja:

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Pozwolę sobie odpowiedzieć w wątku bo jest z zeszłego roku.

Kupiłem wkońcu:

guerilla tabs + guerilla juice
bio bizz starter
mikoryze
bat guano
palm ashes

i bylem zadowolony.

na ten rok napewno kupuje ten sam zestaw mam jeszcze resztki biobizza z zeszlego roku mysle czy nie dokupic bio pk od biotabs albo zaszaleć z całym zestawem a do ziemii dorzuce hydrożel bo zastałem rośliny kilka razy z poskładanymi liśćmi i to podejrzewam odbiło się na plonie, ale i tak było nieźle
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,878
Odznaki
4
deer powiedz coś więcej - jak dawkowałeś guerilla tabs, czy to były sezonówki czy półauto, ile litrów ziemi, jak dawkowałeś bat guano?

Pozdro
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
wszystko sadzone w donicach, poszło po 1 guerilla tabsie na autosa (5l) i po 3 na sezony (25-30l), producent zaleca 4 na rośline ale pierwsza kwestia nie było mnie na stać w zeszłym roku a druga ziemia byla dosc dobra, podlewane troche tym trypackiem z biobizza.

bat guano i palm ashes podsypałem raz pod krzaka (pod sezony) jak zaindukowaly po 150g i potem podlewałem wodą, oczywiscie nie podsypałem tak na chama tylko wymieszałem z górną warstwą ziemii.

tutaj ci wrzucam zdj tego co tam przewijają producenci o tych produktach





sypkie


 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,335
Buchów
3,311
Odznaki
10
Panowie - a czy używał ktoś z was Astvitu?
Polski, organiczny nawóz, dostępny w formie płynu i granulatu za śmieszne pieniądze.
Zapewne w sporej części składa się z humusu, ale zawiera podobno azobakter,
który jest rzekomo bardzo pomocny dla plantów ;)
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Panowie - a czy używał ktoś z was Astvitu?
Polski, organiczny nawóz, dostępny w formie płynu i granulatu za śmieszne pieniądze.
Zapewne w sporej części składa się z humusu, ale zawiera podobno azobakter,
który jest rzekomo bardzo pomocny dla plantów ;)

gdzieś na forum jest wątek który obrazuje że astvit to zwykły kurzak - poszukaj a znajdziesz.

jest w dobrej cenie i dobrze dziala ale to nie żadne panaceum dla plantów
ja bardziej sie zastanawiam jaka jest róznica między biopon mikoryza a taka z growshopu... bo cena napewno maksymalnie inna a działanie?
 
E

Elprofesor

Guest
Też się zastanawiam nad mikoryzą jaka różnica . Bo ceny w growshopie kosmos :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół