nasiona marihuany

Pomoc w zmontowaniu panelu na ~1,5m2 powierzchni

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
W zamian tego lepiej same płytki, czyli 20sztuk(na radiatorze są dwie) 3500K bez dodatku red:
  • 20 PiecesPLN 1,443.43
  • Ship to Poland
    To Be Negotiated

L510XW55X1.6mm _ 55 mm szerokości _ radiatory do tego : koszt ? Pewnie więcej niż 400 PLN się i tak nie oszczędzi. Tak patrząc na ceny profili al.

Płytki fajne _ od boksa 60x60 do boksa 120x120 _ dosyć uniwersalne _ mają węższe ?

kolejne cyferki 45 cm. dalej to samo : pomiar w otwartym boksie ? [ grr juz były _ wrócić do poprzednich]

powierzchniowy_0012.jpg
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Zobacz jaka moc idzie w każdy pasek w gotowej lampie i jaka jest imitacja radiatora do tego. Z doniesień użytkownika wynika, że lampa nie grzeje się mocno. Czyli puszczając te paski niżej można zrezygnować z radiatora. Wystarczą tylko profile, by połapać płytki ze sobą(częściowo rozproszą ciepło).
@Username93 czy byłbyś w stanie w przybliżeniu podać temperaturę radiatorów przy maksymalnej mocy lampy?

mają węższe ?
Nie za dużo pedantyzmu? :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Zobacz jaka moc idzie w każdy pasek w gotowej lampie i jaka jest imitacja radiatora do tego. Z doniesień użytkownika wynika, że lampa nie grzeje się mocno. Czyli puszczając te paski niżej można zrezygnować z radiatora. Wystarczą tylko profile, by połapać płytki ze sobą(częściowo rozproszą ciepło).

Może choć dwa profile 30x30 złożone razem ? ;] _ i tak trzeba je jakoś zamocować ;) Każdy stopień w dół jest coś wart.

@Username93 czy byłbyś w stanie w przybliżeniu podać temperaturę radiatorów przy maksymalnej mocy lampy?

Chyba podawał mniej więcej w jednym z wątków "warsztat' ? Nie grzeje się to mocno : diody nie są na nich gęsto.

Nie za dużo pedantyzmu? :D

;D Czepiasz się _ ja chce mieć te ledy w formie 30~45 sztuk na 0,5 m na pasku wąskim na 10 mm ;)
 

Dr Weed

MUAYTHAI OR DIE
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
83
Buchów
75
@Gość. Ciężko mi powiedzieć jaka to temp była, niska, na pewno ponizej 30C, cos ~25C... Następnym razem kupie watomierz jak i termometr laserowy to sprawdzę...

Wydaje mi się że taniej wyjdzie przesyłka takich 6 quantum board'ow niż 8 czy 12 takich barów..
 
Ostatnia edycja:

Dr Weed

MUAYTHAI OR DIE
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
83
Buchów
75
Za dwie paki na alledrogo widziałem :

"Pirometr Benetech GM 900"​

Wydaje mi się że nada się ;p

Ja u siebie nad paskami led miałem zamontowany wentylator, duzy (40cm) i on tez robił robote jeśli chodzi o chłodzenie tych "biednych" radiatorów. Tak jak wspominałem wyżej, temperatura ich była letnia, więc nie moge ich chyba biednymi nazywać skoro robią robotę ;p
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
Za dwie paki na alledrogo widziałem :

"Pirometr Benetech GM 900"​

Wydaje mi się że nada się ;p

Ja u siebie nad paskami led miałem zamontowany wentylator, duzy (40cm) i on tez robił robote jeśli chodzi o chłodzenie tych "biednych" radiatorów. Tak jak wspominałem wyżej, temperatura ich była letnia, więc nie moge ich chyba biednymi nazywać skoro robią robotę ;p

Można powiedzieć, że miałeś do pewnego stopnia chłodzenie aktywne na nich ;)
[ przypomniał mi się panel CR ]


100_2848.JPG


800px-100_2846.JPG


38 W ;)

100_2837.JPG


Kawał radiatora ;)

Dygresja: a teraz inny spad dziwny rozkład pomiarowy: migrow : otwarty boks ?
Ma dobry sensor ale to na czym odczytuje wartości to jakiś dziw : to fabryczne jest ? musze popatrzeć u producenta.

35-cm.jpg



Taki pirometr?


pirometr-benetech-gm-900-50-do-950c.jpg



jest tańszy: może by stykał?

emisyjność na stałe ;( _ szajse ?

PARAMETRY TECHNICZNE:

  • Zakres pomiaru: -50 do 550 °C,
  • Dokładność pomiaru:0 do 550°C ±1,5°C / -50 do 0 ± 3°C
  • Rozdzielczość: 0,1°C (°F),
  • Powtarzalność: 1% ± 1°C,
  • Czas odpowiedzi: 500 msec. (95% odpowiedzi),
  • Emisyjność: 0,95 (ustawione fabrycznie),
  • Stosunek odległości pomiaru: 12:1,
  • Zasilanie: 9V bateria alkaiczna (w zestawie),
  • Czas pracy: bez wskaźnika laserowego do 12h,
  • Waga: 200 g,
  • Standardy: CE, FCC.


pirometr-benetech-gm-550-od-50-do-550c.jpg

Może by i sobie kupić ? Zastanowię się.. ;P
btw_ ma ktoś może porównanie tego sprzętu z jakimiś "drogimi" ? ile % błędu ? na prawdę nie według deklaracji ?

luksomierz z apką: niby nie drogo _ ale bez porównania z prawdziwym ... ;(


luksomierz-benetech-gm-1030-bluetooth-i-aplikacja-na-sys-android.jpg
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Im wyższa temperatura, tym pirometr droższy. Czy to ma przełożenie na dokładność pomiarów?
Czytam i jednak ważna jest emisyjność, zwłaszcza przy metalach.
Możliwość przestawienia emisyjności i pomiar do 150 stopni by stykał. Po co więcej do lampek ?
Pojęcia nie mam jakie to ma przełożenie _ ale nie zdziwiłbym się jeśli łatwiej jest osiągnąć wysoką precyzje w węższym zakresie ?
I jak się zmienia dokładność ustrojstwa ? największe błędy przy niskich ?
Zna się ktoś ta tym ustrojstwie ?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Wujek google: https://mera-sp.pl/blog/rozwiazania/pirometry-poradnik-uzytkowania

W przypadku materiałów o wysokiej gładkości powierzchni (polerowane, lakierowane, powierzchnie metaliczne) należy stosować pirometry o nastawianym współczynniku emisyjności.​

Czyli ten mi starczy: https://benetech-poland.pl/pirometr...0c-z-regulacja-emisyjnosci-5903738810185.html
niecałe 80 zeta. Mi chyba także by stykał. Ostatnio w tej cenie kupiłem tani klucz dynamometryczny ;P

pirometr-benetech-gm-321-50-do-400c-z-regulacja-emisyjnosci.jpg


Wujek wujkiem.
Ktoś kto w tym siedzi i wie jak wygląda realnie różnica miedzy sprzętem za 80 zeta i 500 zeta ;)
Jakieś porównania z labu?

ciekawe:


wyniki napisał:
4. Podsumowanie i wnioski

Przeprowadzone badania eksperymentalne pozwalają wnio-skować, że badany termometr bezkontaktowy (pirometr), mimo wbudowanej funkcjonalności umożliwiającej ustawia-nie emisyjności badanych materiałów, podczas pomiarów temperatury obiektów o bardzo niskiej emisyjności (i jej zaprogramowaniu w termometrze) nie wskazuje poprawnych wartości. Nie można na tej podstawie stwierdzić, że wszyst-kie urządzenia tego typu mierzą niepoprawnie. Dopuszcza się bowiem rozrzut wyników pomiaru w przedziale o promie-niu równym niepewności pomiaru wokół wartości średniej (z założonym prawdopodobieństwem). Dlatego należy przyjąć, że ten konkretny model cechuje się niepoprawnością odczy-tów w rozpatrywanym zakresie. Ma to miejsce dla obiektów o małej emisyjności. Testowany przyrząd należy do grupy urządzeń tanich i jest powszechnie dostępny w sprzedaży. Należy przyjąć, że przed wykonaniem pomiarów urządzeniem tego typu, wyposażonym w możliwość nastawiania emisyj-ności, konieczne jest wykonanie kalibracji. Następnie trzeba ocenić krytycznie, czy otrzymane wyniki mieszczą się w gra-nicach niepewności przyrządu, podanych przez producenta.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
niecałe 80 zeta. Mi chyba także by stykał.
89 z przesyłką, ale nie potrafię dodać do koszyka. Spróbujesz, czy uda się Tobie? Jak nie to zamawiam na alledrogo. Ze smartem na jedno mi wyjdzie. Za 89,60zł jest z darmową dostawą.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
89 z przesyłką, ale nie potrafię dodać do koszyka. Spróbujesz, czy uda się Tobie? Jak nie to zamawiam na alledrogo. Ze smartem na jedno mi wyjdzie. Za 89,60zł jest z darmową dostawą.
Ale ja się muszę dobrze zastanowić czy mi to w ogóle do szczęścia jest potrzebne.
najpierw się zebrać trzeba i zamówić kilka innych zabawek ;P

Grymowicz_Wplyw_2_2016-2.jpg


mi to wygląda na mało... precyzyjne urządzenie ;P

wartosci-wspolczynnikow-emisyjnosci-tab1.jpg


Zmieniali emisyjność a i tak dobrze odczytywał.. dla.. ;P Ciekawe czy i ten nie jest taki... Przy małej emisyjności będzie gówno wart ?


jeszcze te wyniki badań :

3. Wyniki badań

Podczas eksperymentu przeprowadzono pomiary temperatury różnych powierzchni badanych obiektów – elementów wykona-nych z wybranych materiałów. Przeprowadzono badania dla szeregu nastaw emisyjności w termometrze bezdotykowym – 0,1; 0,3; 0,6; 0,9; 0,95; 1,0. Ponadto przeprowadzono pomiary temperatury powierzchni za pomocą termometru z termoparą typu K (dokładność 2%, rozdzielczość 0,1 °C) w temperaturze pokojowej (20 °C), przyjmując wynik uzyskany w tej temperaturze jako wartość odniesienia.
Na podstawie dostępnych danych [6–9] przyjęto typowe wartości emisyjności dla bada-nych obiektów. Po wykonaniu pomiarów przeprowadzono analizę otrzyma-nych rezultatów. W tabeli 1 zestawiono wyniki badań. Zauwa-żono, że generalnie najbardziej zbliżone wyniki w odniesieniu do pomiaru temperatury powierzchni za pomocą termopary otrzymano dla ustawienia emisyjności o wartości zbliżonej do 1, zarówno dla materiałów o bardzo małej, jak i o dużej emisyjności. Wraz ze zmniejszaniem nastaw emisyjności w piro-metrze, otrzymane rezultaty znacząco odbiegały od wyników pomiaru otrzymanych za pomocą termopary. Przy ustawie-niach emisyjności na poziomie 0,1 zauważono bardzo duże odstępstwa. Odczyty temperatury dla ciał o bardzo niskiej emisyjności (określonej na podstawie tabel [6–9]) były na tyle odbiegające od pomiarów temperatury powierzchni termo-parą, że należało je uznać za całkowicie błędne


Termoparę trzeba mieć ;)
ile kosztuje najtańszy z ustawieniem na 0,95 na stałe ? I czy to się odnosi do wszystkich tych tanich chłamów ?
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Jak ustawisz emisyjność, to jest wynik jaki ma być. Nie czytałeś linka, jaki zamieściłem. Siadaj. Pała. :D
Już zamówiłem. Od dawna mi był potrzebny, a nie miałem. Kolejne przydasie.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,076
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Jak ustawisz emisyjność, to jest wynik jaki ma być. Nie czytałeś linka, jaki zamieściłem. Siadaj. Pała. :D
Już zamówiłem. Od dawna mi był potrzebny, a nie miałem. Kolejne przydasie.
;) Znalazłem dane świadczące, że to ustawianie jest w szmelcu o kant dupy ;)


56 zeta ;P

pirometr-benetech-gm-320-od-50-do-400c.jpg


Ja ten tańszy: Ty ten droższy, Juzername _ termoparę [ miał sporą uprawę jest przy kasie ;P ] : bierzemy oskórowanego żyrandol leda : i robimy porównanie :

3 butelki koniaku aby się nam lepiej współpracowało, ja stawiam ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół