nasiona marihuany

Pomoc w zmontowaniu panelu na ~1,5m2 powierzchni

Wyszukiwarka Forumowa:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Wystarczy zrobić wzorzec mierząc przedmiot o wiadomej temperaturze i ustawić dla niej współczynnik. Będę miał, to się pobawię i coś skrobnę ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Wystarczy zrobić wzorzec mierząc przedmiot o wiadomej temperaturze i ustawić dla niej współczynnik. Będę miał, to się pobawię i coś skrobnę ;)
;) Czym zmierzysz znaną temperaturę ?
Przedmiot musi mieć dokładnie tą sama charakterystykę co ten mierzony ;) Inaczej współczynnik jest o kant dupska ;D : Gładkie al ? z plastikiem na żyrandolach może być problem ?

Termopara: ?? wzorcowa ....


ten się chyba nie nada ? :

PLN 11 041,00 (bez VAT)

ps: Skrobnij w warsztacie => https://forum.haszysz.com/forums/aparatura-i-urządz.13/ Chyba dobry dział do tego ;D


ciekawe napisał:

3. Confused by Bright Shiny Objects?​

Infrared thermometers have good accuracy when measuring most objects, but shiny, reflective surfaces can be a challenge. You should be especially wary when measuring the temperature of shiny metal objects, but even reflections off of glossy paint can affect accuracy. Putting a piece of non-reflective tape (such as electrical tape) over the shiny surface or applying some flat paint gives you a target from which you can get a better measurement.


infrared_thermometer_emissivity_workaround_250.jpg


Taking measurements on non-reflective tape or flat paint helps avoid errors caused by shiny surfaces.
The reason for this is that not all materials emit the same amount of infrared energy when they are at the same temperature. In general, most materials emit more infrared energy than shiny metals do - they have higher "emissivity." (Emissivity is expressed as a number between 0 and 1, with 0 being non-emissive and 1 being perfectly emissive). Reflective surfaces are less emissive than dull surfaces. Weathered or oxidized metals are more emissive than polished, shiny metals.

If you need to take temperature readings on low emissivity objects regularly, consider an IR thermometer that enables you to compensate for variations in emissivity. For example, the Fluke 561 Infrared Thermometer enables you to set emissivity to "High" (for measuring most surfaces, such as wood, paint, rubber, plaster, or concrete), "Medium" (for oxidized metals or granite, for example), or "Low" (for shiny metals).


drogi: ;(

31Nt3bhEOTL.jpg



najlepszy budżetowy ? Ile jest prawdy w takich artach zalatujących być może sponsorowaną reklama mniej lub bardziej ? Nie ma zmiany emisyjności ...

3. Etekcity 1022D Dual Laser Digital Infrared Thermometer[/URL]: Best Value for Money​

41jICXbktML.jpg


ps: jak modzi zobaczą to stado linków : to mnie zbanują za nie :lol:
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
;) Czym zmierzysz znaną temperaturę ?
Temperaturę w pokoju mierzę trzema termometrami.
Przedmiot musi mieć dokładnie tą sama charakterystykę co ten mierzony ;) Inaczej współczynnik jest o kant dupska ;D
Mierzę ten sam przedmiot w pokoju, w lodówce np, a potem tam gdzie trzeba. Jak będą za duże zakłamania, to też myślałem jak w tym artykule.
Nakleić na powierzchnię mierzoną coś czarnego matowego, lub użyć takiej farby. To może być najlepsza i najdokładniejsza metoda pomiaru na metalach i gładkich/błyszczących powierzchniach.

Wrócimy do tematu tematu? :D
Myślę, że te paski można puścić nawet na 0,7A bez radiatora. Natomiast profile w poprzek powinny nawet lepiej się sprawdzić przy odprowadzaniu ciepła. Taka drabinka, jak wymiennik ciepła za lodówką.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Wrócimy do tematu tematu? :D

A odeszliśmy od niego ? :D

Myślę, że te paski można puścić nawet na 0,7A bez radiatora.

Zapewne. W ledowych zamiennikach świetlówek nie dość, że nie ma radiatora to jeszcze jest to zamknięte w plastiku. Tyle, że szkoda trochę trwałości i sprawności. [ jestem ekstremistą ;P _ który by pakował kilogramy profili na to...] Jest masę paneli typu cegła o niewielkich powierzchniach i mocy około 100 W. Tu mocy na jednostkę powierzchni było by mniej.

Natomiast profile w poprzek powinny nawet lepiej się sprawdzić przy odprowadzaniu ciepła. Taka drabinka, jak wymiennik ciepła za lodówką.

mars_hydro_sp_3000.jpg


california.jpg


california_light_greenhouse.jpg


Moce kapkę inne : teowniki 30x30x2 mm _ nawet jeśli by się nie stykały z 4 cm odstępu między _ Samo MCPCB jest raczej wytrzymale
_ nie cięte a pełna długość _ element konstrukcyjny : jest to jakaś opcja. Może wysokie ? 50 mm profile L były by tańsze a dały by mniej więcej to samo.

Pomiędzy MCPCB podciąć je tak aby powietrze lepiej opływało. Koszty up: ale ile chłodniejsze trzeba by sprawdzić ;). Pomiar _ sprzęt _ w drodze ;D
 
Ostatnia edycja:

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
Opcja z Kingbrite'ami mi się podoba. Konkretnie ta

W zamian tego lepiej same płytki, czyli 20sztuk(na radiatorze są dwie) 3500K bez dodatku red:
20 PiecesPLN 1,443.43
Ship to Poland
To Be Negotiated
Ta wysyłka w jakiej cenie może oscylować?
Ship to Poland by Express UPS Exped…
PLN 1,325.26
Mniej więcej w tej samej?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
20 sztuk samych płytek to 75$ za Fedex. doliczyć trzeba 15$ ekstra do płatności payu/przelewy24, chyba, że lubisz ryzykować i padasz dane z karty. No i trzeba się liczyć z cłem, to ruletka. Koszt przesyłki z radiatorami trzeba zapytać. Ogólnie niestety im więcej, tym większy koszt wysyłki. Pewnie doliczają sobie koszty pakowania.
Paski bez epistar led mają długość 510mm. Z red 550mm.
Ja wyliczyłem sobie panel z siedmioma rzędami, czyli 14 pasków zasilonych max 0,7A. Na 800umol wystarczy, nawet z małą suplementacją CO2(użytkownik93 mimo, że nie przekroczył 800umoli, to zauważył szaleńczy przyrost kwiatków po dołożeniu CO2). Wtedy nie trzeba dodatkowego radiatora. Pewnie przy 1A bez radiatora nie nagrzeją się więcej niż zasilone 1,5A z radiatorem.
BTW przy zasilaniu CO2, czyli obiegu zamkniętym i tak będzie wyższa temperatura w namiocie, więc warunki dla diod nieco gorsze.
Rozwiązaniem są wentylatory od góry dmuchające na paski i na rośliny. Bo w zasadzie przy takim zagęszczeniu pasków to chyba najlepsza opcja, z uwagi na miejsce. Wentylatory między lampą a roślinami, zabrały by trochę przestrzeni, lub przysłoniły rośliny.

Edyta.
Jeśli będziesz robił lampę typowo na flo, to lepsze wydają się paski 3000K niż 3500K, Jak myślisz @sub23 . W poprzednich samsungach sugerowaliśmy 3500K, bo tamte były najwydajniejsze i jedyne z serii ONE.

Edyta2.
Przyszedł pirometr. Do mierzenia temperatury metali to się kompletnie nie nadaje. A tą emisyjność można sobie wsadzić. Zimny kawałek aluminiowego profila(12-13stopni) położony na stole w pokoju o temp 21 i pirometr pokazuje temperaturę 21. Tak jak by tego proila nie było, albo mierzyło temperaturę powietrza.

@Username93 Mógłbyś sprawdzić jakie jest napięcie na pinach jednego paska kiedy panel pracuje z pełną mocą i jakie jest, kiedy pracuje na połowie mocy?
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Mniej więcej w tej samej?
Niestety nie. 10 radiatorów z 20ma stripami:
  • 10 Pieces$490.00
  • Ship to Poland by Express UPS Expedi…
    $348.89
A wyżej napisałem, że koszt wysyłki 20 samych stripów to 75$. Błąd. Przy 22 sztukach Vicky wyceniła na 55$, więc więcej być nie powinno.
 

Dr Weed

MUAYTHAI OR DIE
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
83
Buchów
75
Panowie , tak czytam wasz
Jest możliwość rozbudowy/przebudowy.
Tak czytam wasz temat i myślę i myśle..
zrobie mały offtop...

@Gość. Jakbym mogł go rozbudować/[przebudować pod mój metraż -> 2m2 ? Sprzedać te zasilacze -> kupić nowe na 0,7 , dokupić z 2 bar'y więcej i spiąć to/ kupić dodatkowe 4 bary od Kingbrite i zrobić z trzech , dwa puszczone niżej ? Oczywiście u mnie wchodzi w grę dozowanie dodatkowego CO2 i bawienie się w bicie rekordów z tej powierzchni.. ;D

@sub23 Ile diod potrzebował bym na moją powierzchnię by mieć ok. 1100 umol/m2s ? (więcej?? CO2)

Jestem otwarty na wszelakie opcje !

Chętnie poczytam wasze pomysły na tej dopiero zaczynającej mi się kwarantannie .. fuk covid , pozdro #
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
@Username93 Jakie masz tam obecnie zasilacze w jednym panelu?
Można przyjąć, że średnio 800umola na ten moment masz na metrze, a jeden panel ma 4 sztangi po dwa paski, czyli 8. Dorzucając do czterech 1 sztangę będzie 1000umola, dorzucając dwie 1200umola, tak optymistycznie licząc, 1100 na pewno. Nie licząc strat, co w przypadku tak dużego metrażu według mnie nie będzie 10% strat z niewielkiej odległości nad szczytami.
Czyli do jednego panela dwa dodatkowe radiatory.
Skoro już masz ramę to najprościej dorzucić https://www.alibaba.com/product-det...offerlist.normal_offer.d_title.3bb954c4XN6ESO
Oprócz większej ilości światła, zyskasz na równomierności.
Czy puszczać niżej? Nie wiem czy jest sens, skoro są radiatory i na pełnej mocy nie grzeje się to mocno.
Masz butlę 8l? Na ile taka starcza? Koszt wymiany raczej niewielki.
Myśle, jak ogarnąć chłodzenie przy zamkniętym obiegu w namiocie z CO2. Można wykorzystać wentylator wyciągający i wylecieć rurą



zrobić jakieś serpentynki i powrót do namiotu. Ciekawe, czy to by się sprawdziło.

Edit Koszt 4rech radiatorów z wysyłką to 340$. Do tego zasilacz ok. 300zł. To taniej wyjdzie kupić kolejny jeden panel-345$ z przesyłką. Przerzucić po dwa paski na obecne ramy i zasilacz.
@Kabaniec Może to też dobra opcja dla Ciebie. Dwa takie panele i z CO2 oblecisz. Nic nie trzeba dokupować i składać.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
@Username93 Jakie masz tam obecnie zasilacze w jednym panelu?
Można przyjąć, że średnio 800umola na ten moment masz na metrze.

Imo. średniej 800 raczej nie ma w chwili obecnej. Pomysł z 2 dodatkowymi barami na panel imo. jest ok. Więcej raczej nie ma sensu dawać.
Plon raczej i tak nie wzrośnie "proporcjonalnie" do wpakowanej mocy.

Czyli do jednego panela dwa dodatkowe radiatory.
Skoro już masz ramę to najprościej dorzucić https://www.alibaba.com/product-det...offerlist.normal_offer.d_title.3bb954c4XN6ESO
Oprócz większej ilości światła, zyskasz na równomierności.

one sa chyba zbyt długie _ tamte miały 89 cm ?

Hf5d8ca7a95c3404492977189ef697cc3e.jpg


To taniej wyjdzie kupić kolejny jeden panel-345$ z przesyłką. Przerzucić po dwa paski na obecne ramy i zasilacz.
@Kabaniec Może to też dobra opcja dla Ciebie. Dwa takie panele i z CO2 oblecisz. Nic nie trzeba dokupować i składać.
Najmniej kombinowania ;)
Fajny jest ten typ paneli _ ramki na które można montować więcej mniej barów _ niezbyt drogie. Na tyle tanie, że można z 2 zrobić jeden sprawniejszy bez dolegliwości bólowych w portfelu :). Zostaje miejsce miedzy barami w które można dorzucić cokolwiek co się chce. ...

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
one sa chyba zbyt długie _ tamte miały 89 cm ?
Które tamte? Bo ja już mówiąc szczerze się w tym wszystkim pogubiłem. Kabaniec zapewne też :]
Skoro za długie, to pozostaje dokupić kolejny panel na organy do przeszczepu.

Zostaje miejcie miedzy barami w które można dorzucić cokolwiek co się chce.
Masz na myśli jakieś paski 660nm co by wyrzucić sprawność up? Masz coś na uwadze?
 

Dr Weed

MUAYTHAI OR DIE
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
83
Buchów
75
Taki mam zasilacz Link
image.gif

Tak, butla 8,wystarczyła mi na miesiąc. Znalazłem zasilacz na sprzedaż na pewnym portalu:
image;s=1000x700


Mogę do niego podpiąć takie dwa bar'y? (bez dodatku 660 CREE- są o prawie 20$ tańsze) Cena jednego to 35$.
H9e5f42ed277a485d803c6d7e77dc0a84y.jpg


@sub23 Tak, te co podał @Gość. są troszkę dłuższe niż te które ja mam.
 

Dr Weed

MUAYTHAI OR DIE
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
83
Buchów
75



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół