nasiona marihuany

Pomoc w zmontowaniu panelu na ~1,5m2 powierzchni

Wyszukiwarka Forumowa:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
możecie sprawdzić? nie chcę kupić złego (np. na innych doodach)
Tak, ten. Na allegro idzie wyhaczyć taniej. @Kabaniec Jak robisz, że pod napisem "o ten" jest ukryty link?

Niestety dostałem telefon z odprawy celnej, że wysłali mi na maila dokumenty do wypełnienia i muszę do tego załączyć fakturę i dowód wpłaty :/ Ciekawe ile dopłacę.
"Dzień dobry,

Spodziewamy się przybycia Państwa przesyłki, która podlega odprawie celnej oraz naliczeniu należności celno-podatkowych. Aby zapewnić sprawny przebieg odprawy celnej, prosimy o:

· Zweryfikowanie poprawności danych na fakturze tj. dane importera/odbiorcy towaru, wartość towaru, koszt transportu, waluta i warunki dostawy Incoterms.

· Określenie rodzaju odprawy celnej (dopuszczenie do obrotu, cesja przesyłki, tranzyt, odprawa czasowa, uszlachetnianie bierne, uszlachetnianie czynne). W przypadku braku dyspozycji o innej procedurze celnej, towar zostanie odprawiony w procedurze dopuszczenia do obrotu z naliczeniem należności celnych i podatkowych.

· Uzupełnienie poniższych informacji na załączonym oświadczeniu:

o Wartość towaru oraz koszt transportu wraz z poprawną walutą. Jeśli koszt transportu nie jest znany proszę wpisać ‘-‘ (myślnik). W takim przypadku zadeklarujemy koszt transportu zgodnie z informacją w naszym systemie.

o Dokładny opis towaru (tzw. tłumaczenie faktury ) – Podanie szczegółowego opisu pełnej zawartości przesyłki w oparciu o poszczególne pozycje fakturowe w celu ich właściwej taryfikacji. Jaka jest nazwa handlowa towaru, jego zastosowanie, z jakiego materiału jest wykonany, część jakiego urządzenia stanowi.

· Dodatkowo prosimy o przesłanie potwierdzenia zamówienia oraz zapłaty za towar np. w postaci kopii z transakcji internetowej (jeśli towar został zakupiony).

Prosimy o odesłanie kompletu dokumentów/informacji umożliwiających dokonanie zgłoszenia celnego niezwłocznie na adres PL-import@fedex.com z podaniem numeru przesyłki w tytule wiadomości. Proszę mieć na uwadze, że akceptujemy jedynie załączniki w formacie pdf o łącznej wadze do 3MB, w innym przypadku wiadomość wraz z załącznikami nie zostanie dostarczona.

Niedostarczenie wymaganych informacji do 3 dnia roboczego od daty nadejścia przesyłki, będzie skutkowało naliczaniem dodatkowych opłat za magazynowanie zgodnie z cennikiem FedEx Express Poland, natomiast po upływie 5 dni roboczych od powiadomienia rozpoczniemy procedurę zwrotu przesyłki do nadawcy.

Poniżej zamieszczamy ważne informacje związane ze sposobem płatności oraz obowiązującą opłatą za dokonanie płatności za należności celnych:

· W przypadku braku konta w firmie FedEx, należności celno-podatkowe, które nie przekraczają kwoty 2000 PLN pobierane są przez kuriera gotówką przy doręczeniu przesyłki.

· FedEx nalicza opłatę za zabezpieczenie należności celnych, która wynosi 2,5% ceł i podatków, przy minimalnej stawce 68 PLN, w zależności od tego, która kwota jest wyższa. Szczegóły na stronie FedEx - https://www.fedex.com/pl-pl/ancillary-clearance-service.html

Monitoring przesyłki dostępny na stronie https://www.fedex.com/pl-pl/home.html "
 

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
auć, a też zamawiałeś z alibaby od tego samego użytkownika?

Jakiego rzeczywistego poboru mocy mogę się spodziewać dla mojego customa? Czytałem, że ledy realnie maja mniejsza moc niż ta deklarowana. Jak to jest?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Jakiego rzeczywistego poboru mocy mogę się spodziewać dla mojego customa?
4xV-TAC 200W
2XQB maksymalnie 960W, ale skręcasz go na połowę, czyli 480W, nawet 460W.
Jak robisz, że pod napisem "o ten" jest ukryty link?
 

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
możesz rozwinąć myśl ze skręceniem go do połowy? to jest w nawiązaniu do tego co pisaliście wcześniej, że wydłuży żywotność? rozumiem, że nie ma potrzeby ich rozkręcać na fula

co do strona glowna , na gorze w menu postu masz takie jalby dwa pierscionki zahaczone o siebie
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
możesz rozwinąć myśl ze skręceniem go do połowy? to jest w nawiązaniu do tego co pisaliście wcześniej, że wydłuży żywotność? rozumiem, że nie ma potrzeby ich rozkręcać na fula
Dokładnie. Chodzi o to, że robisz z dwóch jeden, a moc ma być taka jak by była jednego. W zasadzie nawet mniejsza, bo poprawi się sprawność. Przy suplementacji możesz moc zwiększyć.
 

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
czyli ustawiam potencjometr z zestawu na odpowiedni zakres?
 

Dr Weed

MUAYTHAI OR DIE
Rejestracja
Mar 10, 2016
Postów
83
Buchów
75
@Gość. Wspomniałeś wcześniej w temacie że sam sobie chcesz taki panel skonstruować na paskach pcba od kingbrite (link)
tak z ciekawości zapytam..
Ile pasków chcesz użyć na powierzchnie jak w temacie i jakie zasilanie pod nie podpiąć ? 10 barów po dwa paski ? 8 barów?
Celujemy w ok~900umol/m2, mieć lepszą sprawność niż renomowane lampy jak Lumatek, Gavita itd.

ps. moze przyda się to potomnym .. ;)
 
Ostatnia edycja:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Tak, ten. Na allegro idzie wyhaczyć taniej. @Kabaniec Jak robisz, że pod napisem "o ten" jest ukryty link?

Niestety dostałem telefon z odprawy celnej, że wysłali mi na maila dokumenty do wypełnienia i muszę do tego załączyć fakturę i dowód wpłaty :/ Ciekawe ile dopłacę.
"Dzień dobry,

Spodziewamy się przybycia Państwa przesyłki, która podlega odprawie celnej oraz naliczeniu należności celno-podatkowych. Aby zapewnić sprawny przebieg odprawy celnej, prosimy o:

· Zweryfikowanie poprawności danych na fakturze tj. dane importera/odbiorcy towaru, wartość towaru, koszt transportu, waluta i warunki dostawy Incoterms.

· Określenie rodzaju odprawy celnej (dopuszczenie do obrotu, cesja przesyłki, tranzyt, odprawa czasowa, uszlachetnianie bierne, uszlachetnianie czynne). W przypadku braku dyspozycji o innej procedurze celnej, towar zostanie odprawiony w procedurze dopuszczenia do obrotu z naliczeniem należności celnych i podatkowych.

· Uzupełnienie poniższych informacji na załączonym oświadczeniu:

o Wartość towaru oraz koszt transportu wraz z poprawną walutą. Jeśli koszt transportu nie jest znany proszę wpisać ‘-‘ (myślnik). W takim przypadku zadeklarujemy koszt transportu zgodnie z informacją w naszym systemie.

o Dokładny opis towaru (tzw. tłumaczenie faktury ) – Podanie szczegółowego opisu pełnej zawartości przesyłki w oparciu o poszczególne pozycje fakturowe w celu ich właściwej taryfikacji. Jaka jest nazwa handlowa towaru, jego zastosowanie, z jakiego materiału jest wykonany, część jakiego urządzenia stanowi.

· Dodatkowo prosimy o przesłanie potwierdzenia zamówienia oraz zapłaty za towar np. w postaci kopii z transakcji internetowej (jeśli towar został zakupiony).

Prosimy o odesłanie kompletu dokumentów/informacji umożliwiających dokonanie zgłoszenia celnego niezwłocznie na adres PL-import@fedex.com z podaniem numeru przesyłki w tytule wiadomości. Proszę mieć na uwadze, że akceptujemy jedynie załączniki w formacie pdf o łącznej wadze do 3MB, w innym przypadku wiadomość wraz z załącznikami nie zostanie dostarczona.

Niedostarczenie wymaganych informacji do 3 dnia roboczego od daty nadejścia przesyłki, będzie skutkowało naliczaniem dodatkowych opłat za magazynowanie zgodnie z cennikiem FedEx Express Poland, natomiast po upływie 5 dni roboczych od powiadomienia rozpoczniemy procedurę zwrotu przesyłki do nadawcy.

Poniżej zamieszczamy ważne informacje związane ze sposobem płatności oraz obowiązującą opłatą za dokonanie płatności za należności celnych:

· W przypadku braku konta w firmie FedEx, należności celno-podatkowe, które nie przekraczają kwoty 2000 PLN pobierane są przez kuriera gotówką przy doręczeniu przesyłki.

· FedEx nalicza opłatę za zabezpieczenie należności celnych, która wynosi 2,5% ceł i podatków, przy minimalnej stawce 68 PLN, w zależności od tego, która kwota jest wyższa. Szczegóły na stronie FedEx - https://www.fedex.com/pl-pl/ancillary-clearance-service.html

Monitoring przesyłki dostępny na stronie https://www.fedex.com/pl-pl/home.html "

No niestety tak jest przy użyciu kuriera typu ups, dpd itd. Najmniejsze prawdopodobieństwo wykycia towarów do odclenia jest wysyłka EMS. Niestety z chin idzie około miesiąca. Ostatnio zamawiałem cxb od jerrego z chin i szło bodajże 24 dni ale przeszło bez przeszkód(zawsze to 130 zł w kieszeni). Paczka po wylądowaniu w Polsce dotarła do mnie w 3 dni(wraz z odcleniem to nawet szybko). Może długo to trwało ale pieniądz nie śmierdzi.

czyli ustawiam potencjometr z zestawu na odpowiedni zakres?
Najlepiej zaopatrzyć się w watomierz ;)

Ja mam zastosowany tani miernik napięcia oraz natężenia bezpośrednio podpięty pod układ zasilania ledami. Potencjometrem na zasilaczu ustawiam natężenie i pozostaje już tylko przemnożyć wartości i mamy moc :) takie przekombinowanie i też zamówione z chin w tym samym dniu co ledy, przyszło w ten sam dzień :) Zasilane jest osobno z zasilacza od chłodzenia panelu. Co ciekawe, zasilacz który mam jest w dokumentacji na zakresie 1,45A do 2,8A, po wykonaniu pomiarów wyszło iż minimalnie pójdzie tam 1,15A a max 3.2A(ale tyle nie ustawię nigdy, nie badałem i nie będę badał jak to będzie szło wraz z temperaturami oraz zabezpieczeniami zasilacza).
photo_2021-03-17_12-29-15.jpg


Pozdro!
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
@Gość. Wspomniałeś wcześniej w temacie że sam sobie chcesz taki panel skonstruować na paskach pcba od kingbrite (link)
tak z ciekawości zapytam..
Ile pasków chcesz użyć na powierzchnie jak w temacie i jakie zasilanie pod nie podpiąć ? 10 barów po dwa paski ? 8 barów?
W planie jest 7 belek, czyli 14 pasków 16S8P(32x4 diody)128 diod/pasek, łącznie 1792 diody. Paski zasilone 0,7A/8P daje 87mA/diodę. Wyjdzie w okolicach 800umol/m/s. Większe podkręcanie sprawności uważam już za nie opłacalne ze względu na koszt w stosunku do uzysków. Natomiast większy strumień czyli do suplementacji CO2 jak sam pisałeś:
Muszę to na spokojnie przemyśleć czy jest sens dokładania 4 barów na rzecz rezultatów robieniu rekordu z m2.. @sub23 wyżej wspomniał że wynik raczej nie będzie wprost proporcjonalny do wlożonej mocy ..
Rozkład pewnie lepszy od Lumatek/Gavita, a sprawność... Muszę się przyjrzeć tym lampom.
Będę jeszcze mierzył parametry elektryczne, jak dojdą paski i dokładnie przeliczę wszystko. Interesuje mnie jaki spadek uzyskam na paskach przy 0,7A.
 

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
spróbuję raz jeszcze :D

z tego co pamiętam to widziałem kiedyś na forum temat lub post jak zamawiac z tego alibaba. Wiecie może o co mi chodzi?

//edit

a nie mogę tego znaleźć :x
 

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
Pani ze sklepu napisała do mnie:

We will declare 178usd on the shipping invoice, then you may only pay a few tax. I suggest you to make payment by 2 times: 178+767 USD. When customs check, you can show they payment proof with 178 usd.

Wczesniej (po pierwzej wiadomości) Pani mi wyceniła dhl'a na 195,8 usd. Nie rozumiem skąd ta rozbieżność?
Z tego co pamiętam na forum widziałem gdzieś post, że przy takim rozbiciu możemy uniknąć cła. Jak to jest?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Bo to są dwie faktury za całość z przesyłką, więc i koszt paneli jest na dwóch fakturach i koszt wysyłki. do przesyłki będzie dołączona tylko jedna faktura, ta mniejsza. Z niej będziesz się rozliczał z UC. Pamiętaj, by zrobić dwa osobne przelewy, bo będziesz musiał okazać dowód wpłaty w razie W.
Które panele zamawiasz?
@Kabaniec "Z tego co pamiętam na forum widziałem gdzieś post, że przy takim rozbiciu możemy uniknąć cła. Jak to jest?" Nie uniknąć, tylko zapłacić mniej, na podstawie mniejszej faktury. Czytałeś o tym w PW ode mnie ;)
Na wiele towarów z Chin cło wynosi 0%.
 
Ostatnia edycja:

Kabaniec

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2010
Postów
119
Buchów
7
@Gość. już wiem! A ja głupi szukałem tego co przeczytałem z Twojej pw na forum, bo byłem przekonany, że w jakimś temacie to było :D


Opcja nr 4
Gotowy panel do 1,2x1,2m 4x4ft (opcja z lm 301H 3000K+ CREE XP-E2 660nm

Jak myślicie, chciałem połączyć boxa na flo z boxem na veg trójnikiem (tak by jeden wentylator wyciągał powietrze z dwóch boxów niezależnie). Jaka wydajnośc wentylatora mi będzie potrzebna? Są różne szkoły, a większośc poradników jest napisanych dla HPSa. Czy jest sens kupować 800m3/h czy to niepotrzebna przepłata i szukać czegoś o wydajności ~500m3/h? :)
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Opcja nr 4
Gotowy panel do 1,2x1,2m 4x4ft (opcja z lm 301H 3000K+ CREE XP-E2 660nm
  • 2 Pieces$774.00
  • Ship to Poland by Alibaba.com Parcel…
    $268.89
  • Lead Time 15 days
  • Shipping time 9-12 days
Total$1,042.89
I suggest you to make payment by 2 times: 178+767 USD.
Razem 945$ czyli 100$ do przodu.
O wentylacji zapytaj w dziale wentylacja ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół