nasiona marihuany

Ponowne użycie ziemi

Wyszukiwarka Forumowa:

Zdzichu420

Member
Rejestracja
Sie 9, 2018
Postów
6
Buchów
0
Siemanko, jakiś czaś temu kupiłem 60l canna coco proffesional plus i zostało może z 10 a na razie nie chce kupować nowej i tu rodzi się pytanie. Mam w doniczkach 30l i zamierzam po zbiorach usunąć korzenie, potem ponownie użyć. Myślicie że bez żadnych problemów mogę ją znowu wrzucić do doniczek?
 
A

amator19

Guest
Gdzieś wczoraj czytałem podobny temat. Ziomeczek z forum pytał o bio bizza chyba ziemię a kolo mu odpowiedział coś w deseń (pewnie że możesz ja jak robiłem tak na komposcie (chyba komposcie, nie pamietam) to nawet za drugim razem lepiej urosly). Można tylko musisz się liczyć z tym że pewnie już nie ma w iej tych wartości odżywczych które miała na początku (oczywiście tylko w tej której uzywales), no chyba ze ja przenawoziles to pewnie cos tam zostalo... Bynajmniej tak się mnie to widzi jak jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Coco można recyklingowac dowoli, wystarczy pozbyć się korzeni, i przepłukać je porządnie wodą RO czy inną o niskim EC. Jak masz to możesz użyć wody z dodatkiem enzymów, tak żeby rozpuściły jakieś resztki organiczne. Jeśli chodzi o ziemię to można użyć ponownie jeśli używaliśmy nawozów organicznych, warto tylko dodać jakiegoś wormhumusu, kompostu czy czegoś takiego żeby materii organicznej do niej dodać. Ziemia po nawozach mineralnych będzie zasolona i wyjałowiona więc nie ma sensu próbować...
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Coco można recyklingowac dowoli, wystarczy pozbyć się korzeni, i przepłukać je porządnie wodą RO czy inną o niskim EC. Jak masz to możesz użyć wody z dodatkiem enzymów, tak żeby rozpuściły jakieś resztki organiczne. Jeśli chodzi o ziemię to można użyć ponownie jeśli używaliśmy nawozów organicznych, warto tylko dodać jakiegoś wormhumusu, kompostu czy czegoś takiego żeby materii organicznej do niej dodać. Ziemia po nawozach mineralnych będzie zasolona i wyjałowiona więc nie ma sensu próbować...

Hej, odkopuję temat bo właśnie mam sytuację, w której chcę ponownie użyć ziemi. Ostatni projekt skończył się pod koniec grudnia, ziemia była umiarkowanie nawożona organicznymi nawozami (ziemia od ogrodnika). Posiadam guano 3-5-4, które mogę dorzucić. Przy poprzedniej uprawie nieco eksperymentowałem, jedna doniczka zawiera grzybnię, druga nie. Obie są zmieszane z perlitem. Czy użycie którejkolwiek ma jeszcze sens jeśli od początku wspomogę ją guano czy też Biobizz ze starter packa? Mam jeszcze trochę "czystej" ziemi w worku, ale może braknąć na dwie roślinki... Dzięki za jakąkolwiek informację!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Kompostu dodaj, dolomitu guano i powinno być ok.
 

Tetrahydroca

Member
Rejestracja
Mar 6, 2021
Postów
5
Buchów
1
Kompostu dodaj, dolomitu guano i powinno być ok.
Odkopię post.
Śmieszku ty masz duża wiedze. Chce użyć ponownie coco z poprzedniej uprawy. Obsypałem wszystko w jeden pojemnik, ale rośliny były pokaźnych rozmiarów i zostało pełno korzeni mimo wszystko , takich bardziej cienkich jak włoski , bardzo delikatne w dotyku i myśle, ze nie będzie to przeszkadzać. Musze włosek po włosku wyjąc każdy z tego coco, czy to nie przeszkadza? Druga sprawa: w kranie mam wodę EC~0.1. Czy taką wodę można uważać za wystarczająco jałową aby przepłukać to coco? Czy muszę kupować wodę typowo RO i nią to zrobić? Dzieki za odp. :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
0.1 ec za***ista woda. Przepłukaj te coco dobrze, a potem zalej enzymami, np. cannazymem i zbuforuj na nowo cal magiem albo buffer agent z canny.
 

Tetrahydroca

Member
Rejestracja
Mar 6, 2021
Postów
5
Buchów
1
0.1 ec za***ista woda. Przepłukaj te coco dobrze, a potem zalej enzymami, np. cannazymem i zbuforuj na nowo cal magiem albo buffer agent z canny.
Jakie proporcje tego cal maga i bufora ? Bo rozumiem, że trzeba wymieszać z wodą pierw. Polecasz jakieś konkretne uzdatniacze kokosa? Kiedyś oglądałem gościa z Cali jak sadził w coco i miał bardzo fajne, sproszkowane nawozy do uzdatniania coco. Do samego flo nie używał już nic więcej, bo ta mieszanka miała już wszystko. Nie pamietam nazwy firmy...
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Siema!
U siebie, ziemię z donic, po usunięciu z grubsza korzeni, wrzuciłem do dużej wanny, zalalem roztworem cannazym oraz humusa papki. Teraz sobie to garuje. Za jakiś czas powtórzę zabieg i ziemia będzie gotowa do ponownego użycia. Oczywiście dodam guano nietoperza. Nie uważam by był to problem, że używałem mineralnych nawozów. Braki w glebie będę uzupelnial właśnie nawozami. Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół