nasiona marihuany

Poprawka do haszopedii w kwestii produkcji CO2 domową metodą.

Wyszukiwarka Forumowa:

Janek Tofty

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2012
Postów
97
Buchów
1
Witam.

Trochę się boję że ktoś będzie na mnie bardzo zły za założenie tego tematu, ale czytałem sobie wiki i zauważyłem ten temat: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Własna_produkcja_CO2 , nie chciał bym uchodzić za super znawcę, ale wg mnie dla potrzeb forumowiczów cały ten schemat budowy można mocno uprościć co może przekonać niektórych do tej metody wspierania w rozwoju swoich pomidorów. Generalnie to mój plan zakłada: zmianę butelek, wy***anie części wężyków i dyfuzora, reszta bez zmian. Niby to niewiele, ale eliminuje większość wad które są podane w tym artykule. W górnej butelce trzeba zrobić otwór żeby zasysał powietrze i pozwalał na kapanie kwasu ( bez otworu by przestał kapać z powodu podciśnienia ). Zestaw do kroplówki przymocować szczelnie do górnej i dolnej butelki ( górnej żeby nie kapał kwas obok, a dolnej żeby nie uciekało CO2 gdzieś bokiem ) w dolnej butelce też 2 dziury: jedna na wejście wężyka z kwasem, druga na wyjście wężyka z CO2 ( nie jestem pewny czy bez tego by się obeszło - zostawiając dolna butlę otwartą ( bez zakrętek ) i pozwalając CO2 "wylewać" się z butelki, jeśli dało by radę to dolna butelkę można by z powodzeniem zastąpić otwartym słojem, jednak nie mam pewności więc polecam zrobić tak jak na rysunku ).Dyfuzor na końcu wężyka z CO2 trzeba wywalić ( w akwariach stosuję się go żeby rozbijał CO2 na "mgiełkę" co zwiększa rozpuszczalność w wodzie ).

tak wygląda to na obrazku:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/66629/normal_CO2.png

Zestaw ten różni się od zestawu przedstawionego w wiki tym że ciśnienie panujące w układzie jest takie samo jak to atmosferyczne w miejscu w którym żyjesz a co za tym idzie wyregulowanie regulatora kapania nie trwa wieki ( do pomidorów nie trzeba dyfuzora ceramicznego/kostki lipowej a co się z tym wiąże nie trzeba dużego ciśnienia w układzie ).

Niby to niewiele, ale myślę że warto było napisać te kilka słów, mam nadzieję że nikt mnie nie zruga za ten temat, jak ktoś może to proponował bym zmienić ten artykuł w haszopedii - jest dobry, ale do zastosowań akwarystycznych.
 
S

sru

Guest
przeniosłem temat - wiki ma taką cechę że możesz tam sam wprowadzać zmiany po zalogowaniu - więc do dzieła ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół