nasiona marihuany

Potrzebuje pilnie pomocy. Pomidory

Wyszukiwarka Forumowa:

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Proszę o pomoc i z góry przepraszam ale nie mam konta na typowo pomidorowym forum.
Problem to ... Czerwone mrówki. Wychodowalem sobie super zdrowe solidne krzaki pomidorów, i wszystko było ok do momentu posadzenia pod folią.
Z dnia na dzień każdy krzak obumiera z powodu zagnieżdżania się czerwonych mrówek pomiędzy korzeniami.

Znacie jakieś sposoby aby wytępić to kur***wo a ocalić krzaki?
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
uuuuu nie jest łatwo sie tego pozbyc, napar z czosnku spróbuj zapodać do ziemi albo chemia
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Próbowałeś środek na mrówki? Ja stosuję w ogrodzie i działa. Tylko moje nie są czerwone.
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Próbowałem środek ten w proszku, tutaj ewidentnie potrzeba czegoś co wsiąknie w glebę wraz z tą co otula korzenie, mrówki wybije a pomidorów nie zaszkodzi.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
Czosnek próbuj
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Próbowałem środek ten w proszku, tutaj ewidentnie potrzeba czegoś co wsiąknie w glebę wraz z tą co otula korzenie, mrówki wybije a pomidorów nie zaszkodzi.
Ale go możesz rozpuścić w wodzie i tym podlać. Z testuj na kilku krzakach jak nie padną daj dla reszty.

Obawiam się że domowymi sposobami tego nie zniszczysz zwłaszcza że rośliny ci marnieją.
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Piszą w internetowych o occie, soku z cytryny i skórce z cytryn i pomarańczy. Pytanie czy ocet nie zniszczy pomidorów ?
Pewnie trzeba będzie rozposxic jakas chemię podlać a później zrobić im flusha ?
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Znalazłem jeden sposób, gość opisuje wiele nieskutecznych sposobów.
Jedyny skuteczny i pożyteczny to mieszanka boraksu wody i cukru.
Podpowie ktoś gdzie dostanę boraks?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Permetryna (np. Afanisep). Tylko nie pryskaj tym roślin, a polewaj wkoło. Zabija wszystkie robactwo. Uwaga bo może zabić kota. Dla psów i ludzi nie jest toksyczne. Kupisz w ogrodniczym/w internetach. Podane psu na sierść zapobiega kleszczom/pchłom, podane na odzież (buty/spodnie) zabezpiecza ludzi przed kleszczami więc polecam na wycieczki na fono natury ;)
 
Ostatnia edycja:

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,324
Buchów
4,333
Odznaki
13
Znalazłem jeden sposób, gość opisuje wiele nieskutecznych sposobów.
Jedyny skuteczny i pożyteczny to mieszanka boraksu wody i cukru.
Podpowie ktoś gdzie dostanę boraks?
A czemu nie chcesz czosnku spróbować, boraks jest używany podczas kucia stali , w sklepach dla knifemakerow dostaniesz bez problemu
 
U

Usunięty 80704

Guest
Musisz zapewnic dobra wentylacje przede wszystkim. Pod folia jest parno i wrogie jednostki to lubią (np. pleś, grzyb, mrówki, różne robaki etc)

Moja radykalna rada - wykop je i wystaw poza folie jesli możesz a przy okazji dokładnie otrzep korzenie z tej wykopanej ziemi (bryła) i przesadź do ziemi lekkiej i poza foliak. Absolutnie podlewać nie możesz.

ps. jest dużo naturalnych preparatów przeciw tym podobnym na a***o + jeśli wykopiesz to dokładnie oczyść bryłę korzeniową z wszystkich mrówek i spryskaj czymś naturalnym przeciwko temu i dopiero wsadź (np. doniczka z lekką ziemią z perlitem)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół