nasiona marihuany

Prawdopodobnie dopadła zgnilizna korzenia Pomocy

Wyszukiwarka Forumowa:

Danczan69

Respekt czuje przed naturą
Rejestracja
Wrz 14, 2021
Postów
532
Buchów
1,726
Witam
Proszę o pomoc mianowicie prawdopodobnie jak w tytule dopadła moje rośliny zgnilizna korzenia jestem laikiem jeśli chodzi o Hydro jest to moj pierwszy raz. Planty maja 31dni wega i 6 dzien flow uprawiane sa w DWC nutriculture stan wody w wiaderkach utrzymuje na poziomie około 8l. Nawozy canna aqua ph około 5.5 ec 1.6-1.8
Temp w boxie 22 noc/27 max w dzień wilgotność około 70-nawet 75.% na trzech roślinach przy głównej łodydze zauważyłem ogniska pleśnie prawdopodobnie wina nawilzacza bo dmuchał w dwie roślinki leżał na keramzycie jakis kawałek listka inta plesn prawdopodobnie z tamtąd. Zaatakowała kawałek łodygi ale zrobiłem oprysk z miedzianu mam nadzieję ze pomoże. Moje pytanie czy ta plesn mogła również zaatakować korzeń? Takie zjawisko zauważyłem na 2 plantach. Po roślinach od góry nie widać jakiś oznak miałem tylko wrażenie ze troszkę się zatrzymały ale liście sa w dobrej kondycji. Dodatkowo kupiłem taki środek jak na załączonym zdjęciu.
Na drugim zdjęciu widzimy ten korzeń jeden z tych dwóch roślinek jest to korzeń mocniej zainfekowany myślę a i na tej roślinie na korzeniu widziałem biały nalot jak by plesn tak jak pisałem Wcześniej mogło to sie zacząć od tej pleśnie która spowodował nawilzacz?
 

Danczan69

Respekt czuje przed naturą
Rejestracja
Wrz 14, 2021
Postów
532
Buchów
1,726
FOTKI DODAJEMY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO GALERII FORUMOWEJ!!! LINK JAK OBSŁUGIWAĆ GALERIĘ --->

Ps dodam ze ten korzeń jest juz po zabiegu oczyszczania czyli pousuwałem trochę tych na dgnitych korzeni oczywiście umyłem wiadro i zrobiłem nowa pożywkę
Jakieś dobre rady?
Trzymać je czy poprpstu usunąć z boxa
 

Danczan69

Respekt czuje przed naturą
Rejestracja
Wrz 14, 2021
Postów
532
Buchów
1,726
Widzę że na tym forum ciężko o uzyskanie jakichkolwiek informacji i pomocy
 
U

Usunięty 79633

Guest
Dział hydro na forum trochę martwy jest może @CUBE coś pomoże, bo chyba specem mi się zdaje w tej dziedzinie.
 

Sonny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2021
Postów
113
Buchów
481
A jaką masz temperaturę pożywki? Sprawdź czy przy zamkniętej pokrywie, nie jest przyblokowany wężyk od napowietrzenia.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Korzeniem nie wygladaja na zdrowe ale nie ma tez tragedi, ostatnio miałem gorsze i roslina chorowała.
Po Twoich nie widać jakis problemów bo korzenie sa duzo mniejsze w porównaniu do innej rosliny.
DWC to najtrudniejszy system hydro bo pozywka musi miec temp. w pewnych granicach.
Zimna woda to dobra woda w tych wiadrach.
Ja dodaje wode utlenioną do zbiornika by zabijac patogeny, około łyzka stołowa na 40L co jakis czas, tzn jak mi sie przypomni hehe
Moja rade to zamiana systemu na NFT lub willma i nie bedzie takich problemów
lub obnizenie temp wody np przez dodawanie lodu lub zamrozonych butelek z woda
sprawdzaj temp powzywki bo to podstawa w tych wiadrach i reaguj a rosliny zostaw i obserwuj moze nic im nie bedzie
pozdro
 

Danczan69

Respekt czuje przed naturą
Rejestracja
Wrz 14, 2021
Postów
532
Buchów
1,726
@CUBE kolega mnie na to namówił tzn na dwc i teraz ku**a nie ma czasu żeby pomóc bo w innym mieście mieszka no ale cóż wydałem na ten szajs 1.8k no to teraz musze sobie jakoś radzić jedną z tym najgorszym korzeniem zdechła normalnie zwiędła z dnia na dzień temp pożywki to około 22-23 stopnie wiec chyba nie jest jakas bardzo duża ponoć wody utlenionej nie powinno się stosować z cannazymem a mam pełny zestaw od canny do hydro(canna aqua)
 

Danczan69

Respekt czuje przed naturą
Rejestracja
Wrz 14, 2021
Postów
532
Buchów
1,726
@CUBE nie wyglądają na zdrowe w tych 2 roślinach czy masz na myśli wszystkie na tych zdjęciach co dodałem mówiłe o tym plancie który uwazam za zdrowy?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Jak dla mnie to rosliny masz zdrowe, te dwie może jakies słabe były, straty musza byc...
Teraz uwazaj na temp ,pozywki nie pamietam ale cos około 18C jest idelanie.
Moze potrzebujesz czasu by opanować dwc, ja sie na nich nie znam ale na YT jest koles co uprawia w nich moze poszukaj i cos podpatrz
Ja polecam systemy hydro gdzie woda płynie bo wtedy odchodzi problem z temp wody
pozdro
 

ocean green

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2021
Postów
84
Buchów
135
Stary jak świat sposób na zgniliznę korzenia to chiller :) Sorry, jakoś mi umknęło Twoje pytanie, odpowiedziałbym wcześniej. Raduje serce, że więcej ludzi do DWC wchodzi. Wspólnie się uda.

Na zagranicznych forach jest przepis na 'herbatke', która ma wyeliminować problem, kiedy już wystąpił. Jak jest kłopot z angielskim, czy nie wiesz gdzie szukac (hasło DWC root rot tea) daj znaka na priv, wrzuce Ci linki (tu chyba można wrzucać linki do artykułów, ale nie do innych forum?).
A prewencja to chiller niestety, więc czeka Cię wydatek rzędu c.a 1.8k PLN. Tańszych nie znalazłem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół