nasiona marihuany

Prawo w Hiszpanii?

Wyszukiwarka Forumowa:

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
4.gif

Nigdzie nie mogę znaleźć w jakim stopniu marihuana jest legalna w Hiszpanii? Doczytałem się na jednym z zagranicznych forów, że można mieć jedną roślinę na własny użytek, ale handel jest zakazany. Na powyższej mapce, Hiszpania jest stawiana na równym polu z Holandią, z tym że o legalizacji w Hiszpanii nigdy w TV nie słyszałem. Wiecie coś więcej na ten temat?

PS. Co w końcu z tymi Czechami? Też TV nic nie było o niedawnej legalizacji w Czechach.

Szkoda że tam mało osób cokolwiek wie w tych tematach, a o dziwo o konkretne informacje w necie niezwykle trudno.
 
R

Rider

Guest
w hiszpanii ogolnie z tego co wiem to ludzie na lighcie podchodza do trawy, duzo ludzi ma uprawy na balkonach itp.
Z zakupem jakiejs grudy tez niema wiekszego problemu, legala to tam niema na bank ale napewno jest duzo lightowiej niz w pl.
W czechach tez niema zadnego legalize...
 

bezyoyo91

Member
Rejestracja
Maj 2, 2008
Postów
11
Buchów
0
w Czechach nie mam legalnej, ale za posiadanie poniżej 4G jest nie karalne.co do uprawy nie wiem chyba tylko można na własny użytek,ale nie jestem tego pewien.
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Urban, dzięki za konkrety. Czyli powyższa mapka jest nieco błędna. Nie mniej jednak zawsze myślałem żeby wyprowadzić się do Hiszpanii, Chorwacji lub USA. Teraz Hiszpania ma u mnie dodatkowy +.
Jeśli w Czechach można uprawiać na własnym użytek, to ośmielił bym się to nazwać legalizacją, ale jeśli to rzeczywiści była by prawda, to było by o tym głośno.
 
Ostatnia edycja:

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
mam znajoma rodowita hiszpankę, mieszka w Polsce ale często zagląda do rodzinnej malagi i mówi że tam dużo osób uprawia i pali mj;]

Nice. Ciepły klimat, długie lata, łagodne zimy, ale trochę za sucho czyli prawie idealnie. Ciekaw jestem jakie są kary za uprawy, szczególnie te nieco większe niż pojedyncza roślina.
 

Myś8

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2008
Postów
93
Buchów
0
Nie wiem jake sa tam kary za uprawe ale musisz mieć tego dużo żeby kto kolwiek sie ty zainteresował.
Z posiadaniem niewielkiej ilości i paleniem w pubach czy barach nie ma problemu:) z pozyskaniem tez nie.
Raz na pewnej dyskotece przytrafiło mi sie ze koles chciał mi sprzedac kostke haszu bardzo przyjemny kraj:)
 
Ostatnia edycja:
R

Rider

Guest
ogolnie co do czech to powiem tyle, ze mam znajomego ktory mieszka nie daleko granicy - i po tym temacie redaktora SS o legalize wybral sie do czech i popytal ludzi i mowil ze patrzyli sie na niego jak na ***nietego.
Niewiem jak jest z malymi ilosciami o ktorych pisal ktos wyzej, ale pamietam ze mowil ze normalnie to prawo wcale takie lagodne nie jest.
Ale jesli chodzi o mentalnosc, to light wiekszy niz w pl napewno - i tu jest duzy plus.

Wiem ze w caffe jakiejs jak przyniesiesz swoj towar to mozesz se zabakac i nikt ci nie zwroci uwagi hehe, nie pamietam dokladnie ocb - paczi chcial tam jechac, jak wroci z wakacji moze napisze jakies konkrety...
 

mako

Well-known member
Rejestracja
Lip 2, 2008
Postów
78
Buchów
0
Prawo w Hiszpanii Mowi: Spozywanie narkotykow w miejscach niepublicznych nie jest karalne, jak i dzielenie sie nimi niepodlega karze.
Jak to dziala w rzeczywistosci?
Nigdy posiadanie nawet malych ilosci substancji bylo legalne, uprawa dla wlasnych potrzeb, z punktu widzenia prawa tez tak do konca nie jest legalne.
Aktualnie jestesmy w trakcie walki o stworzenie pierwszych klubow palaczy, a w przyszlosci chcemy stworzyc pierwsza legalna plantacje kolektywna indoor.
Rzecz polega na stworzeniu stowazyszenia(zarejestrowanego w urzedzie miasta), ktore bedzie zrzeszalo ludzi powyzej 21 roku zycia. Wg. prawa hiszp. nie jest przestepstwem zebrac sie u kogos w domu i jarac lolki, czyli na tej samej zasadzie
wynajmuje sie lokal i robi sie klub palacza.
Aby niebylo problemow z prawem, nasze stowazyszenie zaczelo dzialalnosc od stworzenia dobrze przygotowanego gabinetu adwokackiego. Mamy tam wszyscy nasze dane, jak i badania lekarskie poswiadczajace ze jestesmy konsumentami cannabisu (badania moczu 2-3 razy w roku). Dzieki temu posiadanie srednich ilosci mj na ulicy jest wytlumaczalne konsumpcja. Uprawa, jak duza to tez mozna wytlumaczyc jako kolektywna.
Wczesniej bylo wiele prob zrobienia czegos podobnego. Dlaczego nie wyszlo?
Moze dla tego, ze zamiast stwozyc najpierw prezna grupe ludzi, zaczelo sie od maxiuprawy outdoorowej. Fakt, ze po rozprawie wszyscy wyszli bez szwanku, ale rosliny poszly sie suszyc do depozytu.
A Hiszpania jako kraj do zycia, jest znakomita, ale do zarabiania pieniedzy to kicha.
Dla milosnikow uprawy jest rajem ze wzgledu na klimat (2 zbiory w roku), a kwestia tolerancji i rozsadku pozwoli na dlugotrwale bezproblemowe uprawianie.
Wniosek.
Hiszpania, jesli chodzi o cannabis(haszysz) ma najdluzsza historie.
Odkad zkolonizowali Afryke i sily zbrojne (legiones) byly obecne w Saharze zachodniej,Ceucie i Melilla, to haszysz tonami wchodzil na terytorium Hiszpanii.
Jeszcze do nie tak dawna po paradzie wojskowej w Madrycie, na rynku pojawial sie zanakomity haszysz z Chauen, przywieziony w lufach 85.
Tak,ze nikogo niedziwi mloda dziewczyna toczaca lola w parku siedzac se na srodku scieszki. Trzeba zobaczyc zeby uwierzyc.
Akto pali? Wszystkie grupy spoleczne. Od robotnika budowlanego gzie 70% baka, do katedratykow uczelni, lekarzy, politykow. A ta ostatnia opinia jest moja gdyz aktualnie moj staff jaraja ludzie tego pokroju.
Co do mandatow. Za posiadanie 301€ ktore jest kwestionowane podczas rozprawy(dla tego trzeba sie organizowac w grupe).
Ja od 11 lat mam growroom i specjalnie sie niekamufluje. Jedyne na co sie narazam to na konfiskate urzadzen a pozniej rozprawa. Nigdy takie sprawy konczyly sie pozbawieniem wolnosci oskarzonego (resocjalizacja).
Wiekszosc kar pozbawienia wolnosci za uprawe bylo zwiazane z przedluzka sprzedazy i przestepstwa przeciwko zdrowiu publicznemu. Na uwiezienie wplywa tez recydywa.
 

RapowePestki

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
648
Buchów
4
ja słyszałem że można miec krzak 1 i tylko na własny użytek nic więcej mi nie wiadomo ale lepsze takie cos nisz nic
 

CrazyEight

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2017
Postów
91
Buchów
0
Odswiezam temat , ktos wie jak wyglada sytuacja na obecna chwile?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół