nasiona marihuany

Prośba o ocenę mojego oświetlenia

Wyszukiwarka Forumowa:

chmurix

Member
Rejestracja
Kwi 13, 2020
Postów
5
Buchów
0
Cześć, mam namiot 30x30x70 (wiem, że dość mały, ale nie zależy mi na przemysłowych plonach ;) )

Mam w nim jedną świetlówkę u samej góry; taką: https://ajzu.pl/pl/pozostale-oswiet...fl-85w-spiro-bloomkwitnienie-2700k-3000k.html

Natomiast na dole namiotu zamontowalem 2x raz takie: https://ajzu.pl/pl/zarowki-led/3742-zarowka-led-grow-5x3w-epistar-e27-swiatlo-bloom-kwitnienie.html

I chciałbym byście mi drodzy poradzili, czy to w miarę optymalne oświetlenie, dla małej, automatycznej rośliny na czas około 3miesięcy?


Głównie mam pytanie o to, czy jest sens te dwa dolne, różowe ledy włączać i jesłi tak to czyt cały czas? Niestety zauwazyłem, że dość skutecznie przypalają liście będąc na jakieś bezpośrednio skierowane. Czy może powininem skierować je na ściane, by światło tylko rozchodziło się po namiocie?
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
teoretycznie te 5000lumena powinno cos w miare urosnąc na takiej powierzchni
poprzegladac mikroboxy z przeprowadzonych relek na indor jest kilka boxow ktorymi mozesz sie zasugerowac
jesli ci przypala liscie to znaczy ze za blisko jest lampa szczytów musisz podnosci lampe
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,608
Buchów
6,988
Odznaki
11
Ja troche off ale czekam az [MENTION=90095]sub23[/MENTION] sie odezwie, lubie czytac chociaz nie wiele rozumiem ale z czasem z czasem hehe :D szanuje i pozdrawiam. a od siebie to ja bym dal od gory swiatlo i tyle, nie ma co sie wyglupiac ale ja tam sie nie znam
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

[MENTION=94491]chmurix[/MENTION]

1. Ta CFL bym wkręcił w szopce.. niżej czym można tanio zastąpić _ przy zdecydowanie lepszych efektach i pomijalnych kosztach.

Jaki jest sens świecic od dołu soczewkowymi źródłami, na gównianych diodach mocy : imo praktycznie żaden _ to musie mieć sporą odległość od roślin. Poza tym jest mało sprawne i diablo drogie. szajse.

Doświetlanie "boczne" ma sens w takim wydaniu: [ chyba jedyna forma uprawy która jeszcze na świetlówkach ma sens : nie na growszopowych oczywiście ]

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?60826-VERTICAL-TC-L-72W-PCBOX-Super-Bud-ChemdogxSSxSJ

Elo
Dzien 83(43 flo)
Temperatura 23-28C
Wilgotnosc 40-60%

z roslinami nie ma zadnych problemow oby dwie sobie zdrowo rosna i tyle


chemdog
cd.jpg

cd2.jpg


super bud
sb%7E0.jpg



Pozdro <coolpalacz>

Elo
Scinka​
3 dni temu sciolem rosliny w wieku 96 dni 66 flo co prawda super buda moglem troszke dluzej potrzymac ale chemdog byl troche szybszy i juz okolo 30% trichomow byla bursztynowa na super budzie moze z 10% nie chcialo mi sie go samego trzymac ale jak sie pozniej okazalo i tak praktycznie caly glowny top super buda byl splesnaily w srodku :pl: mokrego palenia wyszlo 144 gramy chemdoga i 70 gramow super buda po wysuszeniu zstaly 25 giety chemdoga i 16 gietow super buda razem 41 sztuk :pr: chyba nie jest zle


chemdog x sensi star x snack jack
chemdog3.jpg

chemdog5.jpg


najwiekszy top chemdoga
chemdog2.jpg


super bud
superbud~7.jpg

sperbud4.jpg



suszenie
susz.jpg

susz2.jpg


lezakowanie sb lewa cd prawa
susz1623.jpg



Dziekowa Panowie za buszki, wszelaka pomoc i do nastepnego :harvest:



juz poprawione :crazy:


A wracając do tego boksa i oświetlenia z góry:
Dobrej klasy ledowe zamienniki żarowek do żyrandola_ sa o niebo lepsze od takiej growszopowej świetlówki.
Przy tych rozmiarach : 3 lub 4 _ 13W Philips: da max światła jaki jest sens w ogóle w to pakować. 10-12 PLN sztuka _ na 3 uprawy wystarcza:

Tu grow pod takimi :

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147608-2x-Fast-Og-Kush-0-25m2-led-130W-DIY/page9

siema

mini sesja z suszenia :)







cukierasy






pozdrawiam i z fartem :) I zdrowych i spokojnych świąt!

Uzyszkodnik : [MENTION=95961]Rumcajz[/MENTION] _ używał wcześniej growszopowych świetlówek _ pogadaj z nim o różnicach.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Dokładnie chodzi o Philips 13W 1521lumen(ciepła biel 2700K), 12,5W 1521lumen zimne 6500K.
Zestaw I. Dwie 2700K i jedna 6500K da wypadkową 4000K i w zasadzie na 0,9mkw wystarczy lumenów. Koszt 30-40zł
Co bądź, na kwitnienie wielu użytkowników preferuje cieplejszą biel. Na weg zimniejszą.
Zestaw II. (na wypasie) na weg trzy 6500K, na flo trzy 2700K. Koszt 60-80zł
Zobacz co i jak pod takimi Philipsami w konfiguracji na wypasie rośnie aktualnie u [MENTION=95961]Rumcajz[/MENTION]
https://www.forum.haszysz.com/showt...s-led-13W-4-x-Girl-Scout-Cookies-x-Red-Poison
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,187
Buchów
5,080
9c0 87 4u 48

Generalnie cfl to przeszłość. Dostałeś ocenę oraz linki itp. twoje zabawki

Pozdro i połamania

ps: ostatnim zastosowaniem świetlówek jakie zostało jest to : był link i foty: vertyk na "liniowych".

W wypadku takiego stylu uprawy po prostu jest je ciężko czymś zastąpić [no powiedzmy: liniowe modły niskich mocy _ paski _ tyle, że wtedy nie tak jak na obrazkach a nieco inaczej ] _ A jako źródło oświetlenia "od góry" nie warto ich już używać, bo sprawności jakie oferują są słabe. Nawet jeśli jest mowa o T5 liniowych. Tracisz światło na oprawie - a samo źródło także wybitnie sprawne nie jest _ w wypadku growszopowych wielkich kompaktów dodatkowo równomierność oświetlenia powierzchni jest słaba. Zwyczajnie szkoda pradu.


Elo
Dzien13
Temperatura dzien 29-32C noc 22-27
Wilgotnosc 20-50%

wczoraj zamontowalem w boksie docelowe lampy, zmienilem plany i jeszcze przez pare dni rosliny bede trzymal pod 12/1 pozniej 12/12 narazie leja sama wode za 2 dni moze podleje biohumusem, troche nie wygodnie manewrowac w boskie bo lampy i przednia kratka blokuje mi dostep do chemdoga ale jakos daje rade :freak:

zzz.jpg


chemdog
zzz%7E0.jpg


super bud

sss.JPG


Pozdro

Siema
<peace>
Dzien 36
Temperatura w dzien maks 32C noc 29C
Wilgotnosc 40-60%​

oby dwie roslinki rowno 10 dni po przelaczeniu fp z 12/1 na 12/12 pokazaly plec aktualnie od 2 dni kwitna dzis dostaly po 5 ml terra flores, super bud cos slabo rosnie patrzac na chemdoga, wedlug mnie sie slabo nadaje do wertykala , chemgod duzo lepiej wyglada, ale z drugiej strony to dopiero poczatek flo zobaczymy jak bedzie pozniej :spalony:

razem
sb_chemdog_razem.jpg


super bud
superbud~2.jpg

superbud66.jpg


chemdog
chemgod.jpg

chemdog66.jpg


---------- Aktualizacja posta 04-07-2012 00:57 ---------- Czas poprzedniego posta 30-06-2012 00:49 ----------

Siemka, topki sie juz troche zwiazaly wiec od dzis bede liczyl dni flo aktualnie jest to 6 dzien od pokazania perflowerow, ale gdzies na forum przeczytalem ze prawidlowo flo sie powinno liczyc gdy kwiaty sie zaczna powoli wiazac tak wiec dzis jest pierwszy dzien flo <palacz>

chemgod
chemdog%7E0.jpg

pierwsze pietro i drugie
cd12.jpg

trzecie, czwarte
cd34.jpg

i piate
cd5.jpg



super bud
superbud%7E3.jpg

pierwsze pietro i drugie
sb12.jpg

trzecie, czwarte
sb34.jpg


i oby dwie panienki z profilu
razemprofil.jpg



Pozdro Palacze :joker:

A teraz coś z odległej przeszłości _ SOG na liniowych T8 styl DIY _ 20 lat temu. Przy dużej mocy na powierzchnie [ mimo tego, że to zabytkowe zdjęcie to i tak plony które tam osiągnięto są _ poza zakresem możliwości wielkich kompaktów z growszopów _ z wielu powodów ]

sog napisał:

Teraz na liniowych modułach led _ takich jakie wpychają do zamienników świetlówek rurowych można coś podobnego zrobić używając mniej niż połowy mocy.

Jeszcze raz pozdro: Sry za Trolling etc. ITP.

Połamania.
 
Ostatnia edycja:

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
I chciałbym byście mi drodzy poradzili, czy to w miarę optymalne oświetlenie, dla małej, automatycznej rośliny na czas około 3miesięcy?

Ja od siebie dodam, że obecnie startuję w podobnym boxie 30x30x85 cm i będą tam świeciły 3x V-TAC 9,5 W, 1521 lm. Dwie sztuki 3000K, jedna sztuka 4000K. Plant to będzie Jack Herrer Auto, mały automat. Jedyna różnica to uprawa w DWC zamiast gleby.
Oświetlenie mam zamontowane i świeci porównywalnie jasno do mojego DIY panelu led z tej fotorelacji: https://www.forum.haszysz.com/showt...mkw-28W-LED-Zkittlez-OG-auto-od-Barney-s-Farm
Ogólnie koszt tego żyrandola wyniósł mnie 75zł z oprawkami, kablem, wtyczką etc., natomiast koszt panelu LED DIY to około 150-170 zł.
Oczywiście panel ledowy ma znacznie lepszą dystrybucję światła, mniej się grzeje itp, przy praktycznie takiej samej mocy, jednak jest 2x droższy. I pytanie czy dystrybucja światła przy tak małej powierzchni jest jakoś niesamowicie istotna :D
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
DANE TECHNICZNE:


  • Moc maksymalna - 50W
  • Ilość diód- 78 szt
  • Ilość diód w żarówce: 42 czerwone, 18 niebieskie, 6 białe zimne, 6 IR, 6 UV
  • Wymiary: średnica 98 mm, długość 94 mm
  • Zasilanie - 230V
  • Żywotność >30 000 H (3,5 roku świecenia po 24h dziennie!)
  • Temperatura pracy -20* - + 50*
  • Certyfikaty: CE, RoHS, FCC
  • Pobór prądu: ~9,2W
  • Materiał: Aluminium
DANE TECHNICZNE:


  • Moc maksymalna - 40W
  • Ilość diód- 40 szt
  • Ilość diód w żarówce: 22 czerwone, 12 niebieskie, 2 białe zimne, 2 IR, 2 UV
  • Wymiary: średnica 58 mm, długość 95 mm
  • Zasilanie - 230V
  • Żywotność >30 000 H (3,5 roku świecenia po 24h dziennie!)
  • Temperatura pracy -20* - + 50*
  • Pobór prądu: ~8W
  • Certyfikaty: CE, RoHS, FCC
  • Materiał: Aluminium
55zł za lampę o mocy 9,2 wata i 36zł za 8 wat. Łącznie masz 26,4W nie wiadomo jakiej sprawności źródeł za 146zł. Trzy V-TAC 9,5W dałyby za pewne więcej lepszego światła dla konopek przy mocy 28,5W za kwotę 45zł.
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,126
Odznaki
7
To na bank różowe światełko :D
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Tak. Na alllegro za 14,90zł. Niestety chwilowo nie ma ciepłych. Jako ciepłe do wymieszania z tymi V-TAC są jeszcze dobre, chociaż mniej sprawne Philips 13W 1521lm na allegro po 12zł. A jaki dokładnie mix, czyli stosunek zimnych(6400K) V-TAC do ciepłych(2700K) Philips, to pytaj kolegów, co prowadzą fotorelacje pod takimi źródłami.
 
Ostatnia edycja:

chmurix

Member
Rejestracja
Kwi 13, 2020
Postów
5
Buchów
0
A było by dobrym pomysłem np dołożyć jednego takiego Phillips do tych obecnych? Tzn zamieniejąc jedną z tych żarówek ledowych na Phillipsa albo V-Taca (ciepłego)?

To co mam obecnie w namiocie to 4x takie żarówki jak poniżej tylko w konfiguracji 1x 40W, 2x 50W, 1x 100W (moce monimalne, realnie żre mi 45W):

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół