nasiona marihuany

Problem żarówki lub zasilacza

Wyszukiwarka Forumowa:

xSavageDeath

Member
Rejestracja
Lut 20, 2021
Postów
12
Buchów
0
Witam mam zasilacz [h=1]GIB Class 1 400 watt[/h]
i żarówke philips 70 watt

żarówka zapala się na 15 sekund gaśnie na 30 sekund i tak na okrągło zapala gaśnie
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Do zasilacza 400W potrzebujesz żarówki 400W.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Do zasilacza 400W potrzebujesz żarówki 400W.

[B napisał:
xSavageDeath[/B];1872785]Witam mam zasilacz [h=1]GIB Class 1 400 watt[/h]
i żarówke philips 70 watt

żarówka zapala się na 15 sekund gaśnie na 30 sekund i tak na okrągło zapala gaśnie

1. LAMPA _ wyładowcze źródło jest lampą i lampa pozostanie AMEN. ;)
2. dziwne, że w ogóle się zapala... chyba ??

taki?



https://www.forum.haszysz.com/showt...ektrycznego-lub-odwrotnie-czy-to-nieszkodliwe

lighting forum napisał:
Zamieszczone przez Forum lighting
================================================== ====
W innym wątku tego forum użytkownik markola napisał/a:
Lampa 70W z dławikiem od 100W będzie przeciążona. Świecona "na dłuższą metę" ulegnie szybszej awarii z powodu przeciążenia termicznego. Będzie to najprawdopodobniej pęknięcie rurki ceramicznej i rozszczelnienie jarznika. Jeśli nawet wytrzyma, to dość szybko zacznie gasnąć i zapalać cyklicznie bo na lampie będzie tak duże napięcie, że dławik nie będzie w stanie stabilizować wyładowania. Lampa będzie gasnąć i zapalać ponownie po lekkim ostygnięciu itd.

Lampa 100W z dławikiem 70W bedzie z kolei niedociążona. Będzie z pewnością świeciła ale z powodu mniejszego prądu będzie niedociążona termicznie i jej strumień świetlny będzie mniejszy od znamionowego
================================================== ====.


Rozumiem, że do lampy sodowej nie można dawać zbyt dużego prądu, bo lampa poprostu nie wytrzyma.

Rozumiem także, że zastosowanie dławika do mniejszej mocy (ograniczającego prąd do mniejszej wartości) spowoduje, że lampa będzie działać, tylko, że będzie świecić ciemniej (nie będzie w pełni wykorzystana moc). Czy w tym przypadku mogą wystąpić niepożądane efekty, jak migotanie, zmiana barwy, itd.

Statecznik do lampy rtęciowej i statecznik do lampy sodowej pod względem budowy i działania są identyczne, różnią się tylko średnicą rdzenia, ilością zwojów, indukcyjnocią itd., co ma wpływ na to, do jakiej wartości statecznik ogranicza prąd lampy. Wiem, że są lampy sodowe przystosowane do opraw rtęciowych, ale interesuje mnie próba użycia tego dławika do zwykłej lampy sodowej.

Posiadam statecznik do lamp rtęciowych o mocy 125W. Gyby dokupić zapłonnik do lamp sodowych, to mógłbym skonstruować układ zasilający do lamp sodowych nietypowej mocy, bo gdyby obliczyć moc ugładu, pewno otrzymałbym moc nieistniejącej lampy. Jaką moc istniejącej lampy można zasilić takim układem, żeby lampa była najwyżej niedociążona (najwyżej będzie świecić ciemniej, niż podaje producent lampy)?


Zajrzałem na stronę www.polamp.pl (polski producent lamp):
W miejsce lampy rtęciowej 125W można włączyć lampę sodową o mocy 110W przystosowaną do opraw rtęciowych.
Parametry lampy (spisane z powyższej strony):
- Moc: 110W
- Prąd lampy: 1,20A
- Napięcie na lampie: 100+/-15V
- Strumień świetlny: 8000lm
Podobne parametry posiada standardowa lampa sodowa o mocy 100W tego samego producenta
- Moc: 100W
- Prąd lampy: 1,20A
- Napięcie na lampie: 100+/-15V
- Strumień świetlny: 9600lm (wersja przezroczysta)


Myślę, że do układu zasilającego zbudowanego z dławika do lamp rtęciowych 125W najlepiej podłączyć lampę sodową 100W (najważniejszym parametrem pracy układu zasilającego jest prąd lampy, ale chyba jakaś niewielka tolerancja jest dopuszczalna).


Domniemane korzyści z tego wyczynu:
- Większy strumień świetlny
- Większy wybór wśród odmian sodówek
- W moim przypadku - brak konieczności kupowania dławika
- Brak konieczności szukania zamiennika (nie mogłem znaleźć zamiennika sodowego za lampę rtęciową 125W)

Co myślicie o tym układzie?
Przyjmujemy założenia:
- nie wchodzą w grę sodówki-zamienniki rtęciówek
- z ewentualnym zmniejszeniem strumienia świetlnego można się pogodzić
- skuteczność świetlna układu i rzeczywisty pobór mocy nie mają pierwszorzędnego znaczenia
- dokupujemy tylko zapłonnik (ewentualnie oprawkę, przewody itp.)
- dostępna jest standardowa lampa o mocy 70W, 100W, 150W, 250W, 400W
- można pogodzić się z utratą gwarancji na sprzęt (lampa, zapłonn

==

Zamieszczone przez markola Site Admin
================================================== ====
andrzejlisek napisał/a:
Wiem, że do statecznika do lamp sodowych określonej mocy można podłączyć tylko i wyłącznie lampę sodową o tej samej mocy, na przykład do statecznika do lamp o mocy 400W można podłączyć lampę sodową (lub metalohalogenkową) tylko o mocy 400W, żadnej innej.

Jednak gdzieś obiło mi się o uszy, że prądy lamp sodowych 70W i 100W są zbliżone, co umożliwia podłączenie lamp 70W do dławika 100W i odwrotnie (wiadomo, że jeszcze musi być zapłonnik). Czy to prawda?
================================================== ====

Prądy pracy wysokoprężnych lamp sodowych 70W i 100W wynoszą odpowiednio 0,98A i 1,20A. Nie są więc wcale takie zblizone. Co chwila ktoś ma pomysły żeby podłączać jakieś wyładowcze źtódło światła z osprzętem od innej lampy i pyta czy tak można.

Spotykałem się nawet z tak kuriozalnymi pomysłami, że wykwalifikowany energetyk wkręcał do oprawy sodowej 400W lampę sodową 250W i twierdził że w ten sposób oszczędza energię, stwierdzając równocześnie, że producent lampy której użył w ten sposób jest zły, a lampa była słabej jekości bo szybko się popsuła.
Jak się miała nie popsuć jeśli użył lampy o prądzie 3,00A z dławikiem 4,60A. Po prostu przeciążył lampę, to i musiała szybciej zakończyć żywot.

Odpowiadając na pytanie: można wszystko bo "żyjemy w wolnym kraju" ale ja bym proponował żeby robić tylko to co ma jakiś sens.

Lampa 70W z dławikiem od 100W będzie przeciążona. Świecona "na dłuższą metę" ulegnie szybszej awarii z powodu przeciążenia termicznego. Będzie to najprawdopodobniej pęknięcie rurki ceramicznej i rozszczelnienie jarznika. Jeśli nawet wytrzyma, to dość szybko zacznie gasnąć i zapalać cyklicznie bo na lampie będzie tak duże napięcie, że dławik nie będzie w stanie stabilizować wyładowania. Lampa będzie gasnąć i zapalać ponownie po lekkim ostygnięciu itd.

Lampa 100W z dławikiem 70W bedzie z kolei niedociążona. Będzie z pewnością świeciła ale z powodu mniejszego prądu będzie niedociążona termicznie i jej strumień świetlny będzie mniejszy od znamionowego.

A w obu przypadkach będzie to użycie lampy niezgodne z przeznaczeniem i producent nie weźmie żadnej odpowiedzialności ze awarię lampy lub za to że będzie ona miała parametry znacznie odbiegające od znamionowych.

No chyba że Koledze andrzejlisek chodzi po prostu o eksperyment, to niech tam sobie łączy co chce i z czym chce. 70W ze 100W będzie świecić. :wink:
_________________
Pozdrowienia
Administrator forum dyskusyjnego
Wydawca wortalu
LIGHTING.PL
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Watów nie watt.

Misiu czemu Tobie nie da się postawić bucha ? Masz jakieś specjalne chody ;)?

Nudno coś dziś na forum.

#LUC
L.U.C - PLANET L.U.C - O WITU


https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,hps-statecznik.html

to jest fajne: 02.08.2008 10:29

ziooom napisał:
Zaplonnik nabylem po taniosci w hurtowni z art. elektro. za 21zl

Testowalem zarowki sodowe mocy 100w i 150w.

Do 100w idealnie nadaja sie stateczniki od swietlowek 2x36-40w polaczone rownolegle. Po kilkunastu godzinach pracy na lampie jest 100-105v czyli idealnie, stateczniki robia sie gorace ale wytrzymuja i to juz dlugo (w sumie stateczniki do lamp sodowych takie jakie powinny byc tez mocno sie grzeja)

Do 150w uzylem statecznika od lampy rteciowej 125w + od swietlowki 20w i po kilkunastu godzinach swiecenia jest 106-110v. Zarowki HPS moga pracowac przy napieciach 100Âą15v wiec jest dobrze (info z polamp.pl).

Przy tej mocy dobrym rozwiazaniem moze byc uzycie 3 statecznikow po -36-40w lub 2 58-65w male dla pewnosci rade sprawdzic napiecie na lampie miernikiem po klku godzinach swiecenia.

Dla pewnosci przed oboma ukladami podlaczlem bezpiecznik.

#LUC
L.U.C & RAH - nibyminipocieszne psychomaterionety


to się jeszcze daje kupić ;)

https://www.nowazarowka.pl/philips-sox-psg-55w-by22d-t50-master-8711500599643

Philips_SOX_PSG_55W_BY22d_T50__MASTER.jpg


ta jest fajna : tylko ta cena + zasilanie jeszcze ;(

https://www.nowazarowka.pl/philips-...-najlepsze-renderowanie-kolorow-8727900862133


1 304,83 zł z VAT

Trzonek PGZX18
Kolor światła 3000K - Ciepła Biel
Kod koloru 930 - Ciepła Biel
Oddawanie barw (Ra) 90-99
Strumień świetlny (Lumen) 31300

Philips_CDM-TMW_Elite_315W_930_PGZX18__MASTERcolour.jpg
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

tak dokładnie ten

Wbudowany zapłonnik impulsowy ?

ps: 70 W HPS jest mniej sprawny od ledowych zamienników żarówek do żyrandola.
Ostatnia fajna uprawa na takim czymś.. Praktiker ?

Chwilke.

no i sie do tych ładnych z przed wieków nie dokopałem: ale mam taką : https://www.forum.haszysz.com/showt...-HPS-70W-23W-scrog-Hash-Monster-Fem-x1/page10


Amerykański nick to i Watty po amerykańskiemu ;)
...ale słusznie Watów się pisze po naszemu :)

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?64209-Błędy-ortograficzne/page8

deszczu strugi napisał:
Kongres Kultury Polskiej trwa...

tymczasem znudzonych i zagubionych zachęcamy do zmiany tematu. Oto jedna z propozycji letniego seminarium:

Katarktyczna funkcja cycków

Lista zgłoszonych prelegentów będzie dostępna przy Sekretariacie. Warunkiem uczestnictwa jest przeprowadzenie badań terenowych, dokonanie analizy introspektywnej zjawiska oraz czytelne wyrażenie się na Forum na temat przedmiotowego zagadnienia.

Cześć pracy!

Przedmiot liryczny
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
W ramach ciekawostki. Przetwornicę HID samochodową kręciłem z 35W na 90W i palnik 35W działał stabilnie. MH 70W uruchamiałem na przetwornicy 150W, ale nie pamiętam, czy po rozświetleniu nie gasła. Musiałbym eksperyment powtórzyć. Lampy wyładowcze można przeciążyć w pewnych granicach. Bardziej zabójcze dla palników, lamp wyładowczych, lamp plazmowych, lamp łukowych(jakieś nazwy pominąłem sub?) są zasilania mniejszymi prądami np. lampę 250W zasilając 150W przetwornicą, bo taka lampa nie osiągnie odpowiedniej temperatury punktu pracy. Rozjedzie jej się także widmo oraz temperatura barwowa. Ten sam niekorzystny efekt niedowatowania(jest takie słowo w słowniku j.polskiego?) tyczy się żarówek halogenkowych (halogenów), gdyż nie dojdzie do efektu halogenowego i odparowany wolfram nie będzie chciał powrócić do żarnika.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Będzie się zapalać i gasnąć, albo szlag ją trafi... , jak już sub23 słusznie zaznaczył na czerwono, dławik nie ogarnie.

Co do lamp wyładowczych to nie działa tak jak w LED czy "tradycyjnym" wolframowym oświetleniu, że zasilacz możesz mieć 400W, żarówke/lampke 70W i pozostaje Ci zapas mocy na zasilaczu, nie ta technologia...
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
...a potrzebujesz 70 czy 400W lampe do boxa, bo różnica jest spora :scratch:
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Tylko po co? Dwutlenek węgla i wyciskanie max z powierzchni? Co to za źródło te 12000 lumenów?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
20k lumenów do boxa 0.16m2 ?!
I jako druga lampa ?!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół