nasiona marihuany

Problem! - Perflowery?!?!?

Wyszukiwarka Forumowa:
Q

Q Kozak

Guest
Elo, mam problem. Otóż:
Mam roslinki, ktore rosnely pierwsze 4 tyg swojego zycia pod swietlowkami na fotoperiodzie 24/0. Potem zrobilem im konkretniejszego boxa i wrzucilem pod hpsa 100W. :thumright:
Fotoperiod przeszedl na 14/10, czyli jeszcze nie 12/12 do kwitnienia. no i tak sa pod tym hpsem juz 2 tyg.
I tu sie zaczal moj dramat: pojawily sie kwiatki na roslinkach(przynajmniej dobrze ze zenskie :geek: )
Czy to sa perflowery(nie wiem nawet co to jest :rendeer: ) czy moze wywolalem tym fotoperiodem 14/10 kwitnienie? Moim zdaniem to jeszcze za wczesnie! Jesli juz zaczely kwitnac konkretnie, to zbior z tego bedzie ch***wy.
Zaczalem dopiero teraz jedna z roslin trenowac lst, no bo wczesniej nie chcialem zaczac trenowac meskiego krzaczka(mialem z nasion).
Prosze o pomoc, coz mam zrobic?
Jutro postaram sie wrzucic zdjecia.
Z gory dzieki. :flower:
 
G

Green

Guest
minimalny fotoperiod zeby rosliny pozostaly w wegu to 18/6 ponizej tego rosliny moga zaczac kwitnac nie musi byc spelniony foto 12/12 ten fotoperiod jest uzywany dlatego ze jest najwydajniejszy a nie ze tylko na nim planty zakwitna dlatego przy twoim foto 14/10 nie ma sie co dziwic ze zaczynaja Ci kwitnac, dlaczego wogole zastosowales taki foto ??? niewidze tutaj sensu twojego postepowania
Mozesz spowrotem przelaczyc na veg spowoduje to lekki stres u rosliny ale po 2 tygodnich powinna juz isc dalej w vegu
pozdr.

btw: odnosnie foto 14/10 to ludzie z thc lab w ostanich 3-4 tygodniach kwitnienia sami przelanczaja foto z 12/12 na 14/10 i jak twierdza powoduje on znaczny wzrost plonow wyznacznikiem do tego typu posuniecia jest pokazanie si epierwszych brazowych wloskow co w praktyce oznacza ze roslinie dokonca zostalo jakiei 3-4 tygodnie oczywiscie tylko wtedy kiedy mamy do czynienia z hybryda indyca sativa ktore kwitna 6-8 tyg u czystych sativ moze byc calkiem inaczej
 
G

Green

Guest
A czy roslina dalaby rade rozrosnac sie jeszcze przed zbiorami przy stosowaniu lst?
Czy dalbym rade osiagnac wiekszy zbior, bez przestawiania fotoperiodu?

napewno roslina po przestawieni na flo rosnie jeszcze o jakies 2/3 swojej dotychczasowej wielkosci
 
P

pxr

Guest
Sa to kwiaty ;] Od momentu ich pojawienia liczy sie czas kwitnienia

elo
 
G

Green

Guest
Sa to kwiaty ;

moglbym sie klocic poniewaz jak sama nazwa wskazuje preflower czyli przedkwiat a nie kwiaty, pokazanie sie ich wcale nie musi skutkowac tym ze roslina zaczela kwitnac pokazuaj sie one juz wczasie vegu srednio po okolo 3-4 tygodniach ukazujac nam tym samym plec rosliny, oczywiscie nie zawsze tak jest czesto zalezy to od odmiany oraz (tak mi sie tylko wydaje) fotoperiodu w czasie vegu
 
P

pxr

Guest
Fakt, nie sprecyzowalem, ale mnie poprawiles wiec jest git ;) Chodz ja osobiscie od ich pojawienia licze flo :bigsmurf:

ema
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół