nasiona marihuany

Problem z bielejącymi liscmi

Wyszukiwarka Forumowa:

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
mam ganje ktura ma 15 dni i bieleją jej po bokach liscie czy moze to byc od spryskiwania wodą minerlana nie gazowana a moze brak jej jakis zwiazkof chemicznych prosze o pomoc jesli brak jakis zwiazkof chemicznych to dajcie znac jakich i gdzie to mozna zakupic dzieki
 
R

rasta

Guest
to napewno nie od spryskiwania wodą.
ciezko powiedziec co jest przyczyna. opisz swoja uprawę dokladnie jaka ziemia , czy nawoziles i czym, oswietlenie tmp. itp. wrzuc fotki. wtedy bedzie mozna cos poradzic.
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
mam boxa 60cm na 40 na 40 oswietlnie 2 swietlowki za malo jak narazie ale zwieksze je do 6 w najblizszyb czasie mam fotki ale są niewyraźne nic nie widac jakies cos zamazane tylko nie mam wentylacji w boxie czy to moze byc przyczyna ? lub moze zbyt niskie naswietlanie ? nie mam pojecia alebo mzoe za czesto ją spryskuje 5 razy dzinniel.
 
R

rasta

Guest
jaka jest tmp??
jaką ziemię użyleś??
jakie świtlówki??<waty, lumeny>
jaka odleglość od szczytów??
jak często podlewasz??
jakie doniczki??
depres15 napisał:
nie mam wentylacji w boxie czy to moze byc przyczyna ?
to może być przyczyną ale nie koniecznie.
tak apropo wentylacji to zrób ją. wentylacja jest b.ważna
 

depres15

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2006
Postów
155
Buchów
0
no wiec jestem amatoremw hodowli ganji raz tylko hodowalem przemyslowke i to tak o naparapecie temp. taka jak w domu jakies 22 stopnie ziema ph 5,5-6 swietlowki nie mam pojecia wzialem jakies dwie z piwnicy na szybko boxa wykleilem folia aluminiowa odleglosc od szczytow jakies 50 cm bo ona jest mlodziutka moze nafet nie ma 15 cm ta konopia podlewam co jakies 5 dni jak ma sucho ale za to pozadnie a doniczki ok 6 cm srednicy zwykle plastikowe i mysle ze 3eba by ją bylo juz przesadzic tylko niewiem czy od razuw jakas dupniejsza donice czy mniejsza ? pzdr
 
R

rasta

Guest
przesadz roslinke do minimum 5 litrowej doniczki do dobrej ziemi i częściej podlewaj. ziemia musi byc caly czas wilgotna. oświetlenie masz za slabe i trzymasz za daleko dobra odleglość to 5-10 cm. wiecej świetlówek. np 23w 6000 lum zrob wentylacje itd.

największy bląd początkującego rozpoczęcie uprawy nie mając box-a.
zanim zaczniesz zadawac pytania poczytaj trochę tego co juz zostalo napisane na forum o uprawie. a przedewszystkim zrób box-a i odpowiednie warunki dla roślinki bo nic ci z niej nie wyjdzie.
 
G

Green

Guest
ziemia musi byc caly czas wilgotna

tak mow to wszystkim mlodym growerom do zobaczysz jak zaraz przeleja rosline
konopia to nie jest roslina bagienna i wcale nie lubie jak ma caly czas mokro w "butach"
lepiej ja przesuszyc nizeli przelac wiec nie sugeruj im zeby ziemia byla caly czas mokra poniwaz tak byc nie musi.

kolega robi dobrze ze podlewa wtedy gdy jest sucho do tego duza iloscia wody to jest najleprzy sposob

pozdr.
 
R

rasta

Guest
peace napisał:
konopia to nie jest roslina bagienna
masz racje. ziemia ma być tylko wilgotna ale dla początkującego wilgotna to jest pojęcie względne. o tym wcześniej nie pomyślalem.
mimo to jesli wszystkie warunki dla roslinki są spelnione to owszem można żadko podlewac(przesuszać). ale w tym przypadku przypuszczam że w box-ie jest za gorąco i jeszcze sucho. to może być przyczyną tego co sie dzieje.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół