nasiona marihuany

Problem z kupnem odpowiedniej ziemi

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mariusz

Guest
Bylem w sklepie ogrodniczym i nie moge dostac ziemi z ph 6-7 tylko sa ziemie do kwiatow co maja ph 5,8-6,5 co zrobic mam jak nigdzie nie moge dostac takiej ziemi. Moze dosypanie dolomitu bedzie dobrym rozwiazaniem czekam na wasza pomoc z gory dzieuje
POZDRO
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
A jaka ziemie wogoel kupic? Peace... w jakiej ziemi ty uprawiasz? Bo ja caly czas dostaje jakies chu**we ziemie z robaczkami albo ziarnami trawy. Nie moge dostac dobrej ziemi... moze znasz jakies sklep internetowy z tym?
 
G

Green

Guest
ostatnio mialem ziemie z firmy Hol Las ziema do kwiatow ozdobnych i byla bardzo dobra miala bardzo duzo w sobie materii organicznej
uzywalem tez substral osmocote 3 w 1 z jakims smiesznym wodnikiem w srodku i tez byla bardzo dobra
internetowych sklepow nie znam z tego wzgledu ze mam ziemie w ogrodniczych
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Slyszalem o Substral Osmocote, ze jest dobra.

Widzisz... tez mam ziemie w ogrodniczych ale strasznie slaba. W tej mojej miescinie maja tylko ziemie po 2zl. Najlepsza ziemia jaka znalazlem to ziemia do palm.jukow i kaktusow bo miala pH 6,5. Chodzilem po kazdej kwiaciarni. Nawet sklep o wdziecznej nazwie "Centrum Ogrodnicze" nie posiadal zadnej dobrej ziemi. A niestety w moim miescie nei ma zadnych marketow budowlanych.
 
M

Mariusz

Guest
niestety ja jutro jade na zakupy i odwiedze pare marketow budowalnych oby cos mieli bo najlepsza ziemia musi miec ph 6-7 ibym taka znalazl a jeszcze mam jedno pytanie czy ph ma takie duze znaczenie na wzrost rosliny :roll:
 
G

Green

Guest
ph ma decdujace znaczenie poniewaz dzieki odpowiedniemu ph galeby roslina moze pobierac substancje odzywcze gdy spada lub nieodpowienio rosnie ph wtedy nastepuje zatrzymanie procese pobierania makro jak i mikroelemantow

dlatego gdy widzimy ze roslina zaczyna chorowac a objawy wskazuja na brak jakiegos pierwiastka nalezy w pierwszej kolejnosci sprawdzic ph gleby a dopiero potem jezeli bedzie to konieczne dodac odpowiedni nawoz
 
M

Mariusz

Guest
no to jeszcze musze zakupic ph metr zeby mierzyc ph gleby no i kupic jutro jaks sensowna ziemie ale znajac nasze polskie sklepy nie beda mieli zbyt durzego wyboru;/
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Mariusz napisał:
no to jeszcze musze zakupic ph metr

Nie musisz ale moze sie okazac wielce pomocny.


Mariusz napisał:
znajac nasze polskie sklepy nie beda mieli zbyt durzego wyboru

Jak masz w miescie jakies markety budowlane to znajdziesz dobra ziemie. Ja szukalem tylko w malutkich osiedlowych sklepikach.
 
G

Green

Guest
szukaj w kastoramei czy bricomarshe jezeli masz mozliwosc lub tez w jakims wiekrzym centrum ogrodniczy ale to zalezy od miasta w jakim mieszkasz
 
M

Mariusz

Guest
dzieki chlopaki za wasza pomoc mam teraz nowe nasionka z lepszego zrodla tak mi sie wydaje i mam nadzieje ze cos z tego wyrosnie. I dlatego chce kupic dobra ziemie zeby czegos nie zepsuc z pierwszej mozjej chodwli duzo doswiadczen nie mialem jak roslinka wybila sie przezz ziemie zaraz zwiedla wiec po uprawie. Teraz licze na to ze roslinki beda rosly jeszcze raz dziekuje za pomoc :lol:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół