nasiona marihuany

Problem z odbłysnikiem i temp. w boxie!

Wyszukiwarka Forumowa:

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
Witam! Mam mały problem z swoim odbłysnikiem i z temp. w boxie przez niego! Wieć moze zacznę tak :
Mam odłysnik tzw "Skrzydło Nieroperza" i do tego HPS 400wat
Mam tez 1 wiatrak biurkowy umieszczony tak aby dmuchał na tą lampe!
Box ma wymiar 1m dł, 1m szer. i 1.4m wysokości
I w boxie mam temp. ok 35oC Naszczęscie niemam tam jeszcze roślinek :( :/
Jeśli ktoś wie to niech mi powie jak obniżyć temp w boxie!! Myślałem nad 1 wiatrakiem łazienkowym o mocy 120m3H który by wdmuchiwał zimne powietrze do środka poniewaz box jest w piwnicy i tam jest ok 15 - 20oC,ale niewiem czy zda on swoją role w tym ponieważ ,niechce wyrzucac pieniędzy w błoto! Za jakiekolwiek rady będe bardzo wdzięczny
Będe bardzo wdzięczny! Pozdrawiam PeAcE :bball:
 
R

rasta

Guest
can_can napisał:
Mam tez 1 wiatrak biurkowy umieszczony tak aby dmuchał na tą lampe!
tylko po co temperatury w szafie to nie obniży. jeduny sposób to wentylacja ale o tym to sobie poczytaj.

widzę że nie czytaleś regulaminu, więc się pofatyguj.
 
L

lukabrasi

Guest
Bogusik2 gdzieś pisał, że jeżeli masz dobrą dostępność co2 (np zrób bimbrownik) to temp może sięgać nawet 38C i nie zaszkodzi to plantom :joker:
 
S

SOLARR

Guest
CZeść.
Ja bym odizolował lampę od boxa szybą .
Lampa by grzała pomieszczenie (w tym wypadku piwnicę)
a swieciła by na planty.
jest sporo rozwiązań.Wystarczy poszperać w sieci .
pozdro
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
Siemka Solar! Odizolowac czyli jak?? wyciąc dziure w boxie na góże i tam włozyc lampe czy jak?? Bo nie rozumiem twojego rozwiazania??
 
R

rasta

Guest
can_can napisał:
wyciąc dziure w boxie na góże i tam włozyc lampe czy jak??
dobrze kumasz... robisz dziurę w suficie box-a zaslaniasz szybą i na wierzch lampa. cieplo z lampy pozostaje poza szafką.
ale do tego musialbyś przerobić letko odblyśnik żeby światlo nie uciekalo na boki.
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
No może to jest dobre rozwiązanie ale ma 1 minus! niebęde miał mozliwosć wogule obnizenia lampy nad roslinki a powinno byc przy hps 400wat ok 40cm! I roślinki jak głupie będe mi śa pnąc do góry a nie na boki bo box ma 1.4m :pale: Macie jakis inne pomyśły??

Jeszcze jedno boxa mam z płyt gipsowych i nieiwem czym obić ściany żeby dobrze odbijało światło?? Co wy na koce ratunkowe są tanie i podobno dobrze odbijają światło ale tą srebrną stroną?? Pomózcie :pl:
 
S

SOLARR

Guest
can_can napisał:
No może to jest dobre rozwiązanie ale ma 1 minus! niebęde miał mozliwosć wogóle obnizenia lampy nad roslinki a powinno byc przy hps 400wat ok 40cm! I roślinki jak głupie będe mi śa pnąc do góry a nie na boki bo box ma 1.4m :pale: Macie jakis inne pomyśły??

Jeszcze jedno boxa mam z płyt gipsowych i nieiwem czym obić ściany żeby dobrze odbijało światło?? Co wy na koce ratunkowe są tanie i podobno dobrze odbijają światło ale tą srebrną stroną?? Pomózcie :pl:

Bedziesz regulował doniczkami wysokość.
Koce są dobre(mam takie w boxie),ale jak masz płyty gipsowo kartonowe to pomaluj
farbą do sufitów-zobaczysz jak bedzie pięknie rozpraszac światło.
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
Solarr to dobra mysl :D Ale ja będe stosował SOG czyli bardziej by mi sie opłacało zmienjszyć boxa z 1.4m na 0.9m :d Ale coś sie pomyśli! PoZdrawiam Problem zażegany! |Jak dokończe boxa zbiore akse i wszystko to ***ne jakies foty na forum! Pozdrawiam dzieki wielkie chłopaki! :D PeAcE

[ Dodano: 2006-06-11, 23:10 ]
I jak byscie jeszcze mogli to polećcie mi jakie mam posadzić odmiany na SOG-a w tym boxie?? Myślałem nad 4 grapefruity i 4 northern Lights?? I zrobic z tego 25 klonów w doniczkach 3 l 20cm na 20cm zapełniły by całe dno! chodzi mi o odmiane prawie bez zapachowa zeby jej sąsiedzi w piwnicy nie wuczyli :D :> Dobry wybór?? Nasionka z www.cannabis.fr.pl
 
R

rasta

Guest
can_can napisał:
jak byscie jeszcze mogli to polećcie mi jakie mam posadzić odmiany na SOG-a w tym boxie??
są odmiany preferowane do sog-a ale z każdą powinno wyjść. a tak na marginesie sog-a najlepiej zrobić z klonów .
can_can napisał:
w doniczkach 3 l 20cm na 20cm
20x20 to jest pojemnosć 5 L. 3 l są dobre do sog-a ale bez fazy weg. w innym przypadku zależy od dł. fazy weg. .
can_can napisał:
Ale ja będe stosował SOG czyli bardziej by mi sie opłacało zmienjszyć boxa z 1.4m na 0.9m
zmniejszenie box-a nigdy się nie oplaca. czyba, że chcesz uprawiać 1, 2, 3 plantyt lub masz lempę o malej mocy.
can_can napisał:
Dobry wybór?? Nasionka z www.cannabis.fr.pl
jak na razie najlepszy. z tego co się orientuję przynajmniej.
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
Rasta dziekie wielki! Zdecydowałem sie ze nie będe zmiejszał ani nic tylko kupie 5 c99 i zorbie z tego 25 klonów w donickzach 4 l! Kupiłem jeszcze naowyz na ww.hemp.pl za 140zł i mysle ze coś dadza! Dokupie jeszcze wentylatory itp! Będe robił fotorelacje to będ wrzucał jakeis ciekawefo foty na forum! Pozdrawiam Peace
Życzcie mi szczęścia :D
 
R

rasta

Guest
can_can napisał:
powinno byc przy hps 400wat ok 40cm
troszkę za maloooooooo. optymalna wysokość 400 w hps = 60 cm od szczytów. allllllleeeee........ zawsze można kombinować i odleglość zmniejszyć. oczywiście w miarę wydajności wentylacji i rozsądku. gdy odleglość jest za mala a tym samym natęzenie swiatla za duże, to szkodzi.........
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
rasta napisał:
a tak na marginesie sog-a najlepiej zrobić z klonów .
P.S. - Wiem ze sie najlepiej robi z klonów! Az taki ciemny to ja nie jestem! Pozdro
 
R

rasta

Guest
can_can napisał:
Rasta dziekie wielki! Zdecydowałem sie ze nie będe zmiejszał ani nic tylko kupie 5 c99 i zorbie z tego 25 klonów w donickzach 4 l! Kupiłem jeszcze naowyz na ww.hemp.pl za 140zł i mysle ze coś dadza! Dokupie jeszcze wentylatory itp! Będe robił fotorelacje to będ wrzucał jakeis ciekawefo foty na forum! Pozdrawiam Peace
Życzcie mi szczęścia :D
oooo to się przygotowaleś. i o to chodzi.
życzę powodzenia w uprawie.

a co do fotek to jasne, że wrzucaj. już jestem ciekaw jak ci wyjdzie.

no i życzę powodzenia.
pozdr.
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
HeHe! dzięki! Posadze tak ok 1 lipca! Jeszcze msuze pare zmian zrobić! Pozdro :D Bądz cierpliwy :D HeHe 3m dym
PeAcE :queen:
P.S. Będe to pierwsza uprawa indoor więc nie oczekuj Bóg wie czego :p Hehe Narka

[ Dodano: 2006-06-14, 16:57 ]
Ej i jeszcze jedno! Mam jeszcze nawóz z No Mercy - to jest GA - Special Sprey - for extra flowering! Dobry jest ten nawóz i stosować go?? Bo słyszałem ze czasami występują efekty uboczne! Pozdrawiam Odpisz
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół