nasiona marihuany

Problem z regulacją ph w coco

Wyszukiwarka Forumowa:
P

porast

Guest
Cześć! Jestem nowy, lecz forum śledziłem dość długo, mam pewien problem.
Roślinki mają już 3 tygodnie a wyglądają jakby miały 5 dni, jest to moja pierwsza uprawa w coco, wymieszałem 80% coco, 20% perlitu i 1 łyżka dolomitu na litr coco. Podlewałem co dziennie wodą o ph 5.5, tak, żeby trochę z dołu wyleciało, do wody szedł przez pierwszy tydzien astvit na ukorzenienie, a później biohumus. Już w 2 tygodniu roślinki, a raczej wciąż dwulistne siewki zaczeły być żółte od środka, wiec stwierdziłem, że zmierzę ph ziemi.
Woda na wylocie miała około 7.8ph, i tu rodzi się pytanie, jakim cudem?
***nąłem flusha z 20 litrów woda o ph 4, udało mi sie zjechac na wylocie do 6.1, miernik doglebowy pokazywał 6, ale po 12 godzinach było już 7.4 na podstawce.
Siewki trochę ruszyły po flushu, żółta barwa zniknęła, ale problem wolnego wzrostu i wysokiego ph pozostał..
 

AmitoWisi

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
109
Buchów
0
cześć

co to za kokos? Jak mierzysz pH wody która lejesz ?

poczytaj dział indor/kokos - polecam ten wątek:

https://www.forum.haszysz.com/showt...odlewanie-kokosu-(DTW)-jak-to-poprawnie-robić

tam masz dokładnie wytłumaczone wlewy/przelewy.

Ja jadę na atami, podobnie mieszam z perlitem lecz dolomitu nie dodaję. Raz w tygodniu leci mała dawka CalMag. Przelewu wogóle nie sprawdzałem przy pierwszej uprawie, obecnie nawet nie chce mi się podlewać codziennie - olewam a i tak ładnie idzie ... ;)

Wrzuć foty jak to wygląda obecnie.

pzdr i z far
 
P

porast

Guest
Cześć, ziemia to plagron cocos premium, temat czytałem już wcześniej, ale nie znalazłem odpowiedzi czemu wylew ma większe ph. Pomiaru dokonuje, najpierw odstana woda, do tego nawóz, a na końcu ph minus plagrona i miernikiem elektrycznym sprawdzam. Wydaje mi się, że zdupcyłem sprawę z dolomitem, ale żeby aż tak?

---------- Post Zaktualizowany 23:58 ---------- Data pierwszego postu 23:53 ----------

Istnieje szansa, że panel led się trafił lipny-mars hydro 480w na weg, 18/6 foto, postanowiłem zbić ph na tyle ile się da i dać mu szanę do wtorku, jak nie pójdzie to wpadnie hps 400w, zdjęcia umieszcze już w jednym poście, jak z hpsem a jak z ledem, bo samemu mnie to ciekawi.. Myślicie, że jak w obecnej sytuacji przeciągne weg do 50 dni to nie bd lipy?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Cześć! Jestem nowy, lecz forum śledziłem dość długo, mam pewien problem.
Roślinki mają już 3 tygodnie a wyglądają jakby miały 5 dni, jest to moja pierwsza uprawa w coco, wymieszałem 80% coco, 20% perlitu i 1 łyżka dolomitu na litr coco. Podlewałem co dziennie wodą o ph 5.5, tak, żeby trochę z dołu wyleciało, do wody szedł przez pierwszy tydzien astvit na ukorzenienie, a później biohumus. Już w 2 tygodniu roślinki, a raczej wciąż dwulistne siewki zaczeły być żółte od środka, wiec stwierdziłem, że zmierzę ph ziemi.
Woda na wylocie miała około 7.8ph, i tu rodzi się pytanie, jakim cudem?
***nąłem flusha z 20 litrów woda o ph 4, udało mi sie zjechac na wylocie do 6.1, miernik doglebowy pokazywał 6, ale po 12 godzinach było już 7.4 na podstawce.
Siewki trochę ruszyły po flushu, żółta barwa zniknęła, ale problem wolnego wzrostu i wysokiego ph pozostał..
W kokosie jak PH rośnie tzn że EC maleje. Astvit działa bardzo powoli, a EC Biohumusa jest bliskie zeru, to bardziej użyźniacz gleby niż nawóz. Stawiam że twoje rośliny otrzymują za mało składników pokarmowych stąd taki problem. Napisz jeszcze czym stablilizujesz PH, bo np po soku z cytryny dużo szybciej PH wraca w górę niż po occie jabłkowym z którego ja korzystam. Z kolei kwasek cytrynowy delikatnie przekłamuje EC roztworu, a po occie jabłkowym tego efektu nie ma.

Edit:
Już doczytałem, że PH-.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Na poczatku nie poldewaj tez tak intesywnie kokosa . Muisz dac troche czasu az rozbuduje sie system korzeniowy . A jak maja non stop bardzo mokro to korzenie nie musza sie wysilac alby szukac wody i ogranicza to wzrost. Dolomit niepotrzebnie dales do mieszanki. Znasz ec tego wyplywu ? Wsatw jakas fote bedzie lepiej zdiagnozowac.
 
Ostatnia edycja:
P

porast

Guest
Wstawię fotki jutro, bo nie mam dziś jak. Ec metru nie posiadam. A lać im teraz wode o jakim ph? 5.5 czy np 4.8 żeby zanizyc ph medium?
 

AmitoWisi

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
109
Buchów
0
Cześć, ziemia to plagron cocos premium

Też zakupiłem ten brykiet ale zrobili mnie w ciula albo taka lipa... Poprzerastane włóknami gorzej niż po dwóch uprawach to co miałem, nie mogłem po zalaniu wodą tego porozrywać - dodatkowo w gratisie wyjąłem z środka kiepa szluga i płytkę aluminiową całkiem pokażną !! wypieprzyłem do kosza i kupiłem substrat atami (sprawdzony)

pzdr
 
P

porast

Guest
To musieli poleciec, u mnie kosteczka doslownie eksplodowała jak wsadziłem do wody xd mógłby mi ktos doradzić jakiego ph użyć do pedlewania teraz, żeby to trochę zbić? Mam głupi pomysł, podsypania korą trochę, ale poczekam na wasze wypowiedzi zanim to zrobię.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Wstaw foty to ktoś Ci pewnie podpowie. Rację może mieć kolega dnx, bo rośliny w kokosie w początkowej fazie wegetacji można łatwo przelać. Niby te 20% perlitu powinno temu zapobiec, ale kto wie. A piszesz że podlewasz od początku codziennie. Przemyśl sprawę zakupu EC-metru, nawet jakiegoś taniego. W kokosie niemal must-have.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół