nasiona marihuany

Problem z wysokoscia planta na Flo :D

Wyszukiwarka Forumowa:

Jak uważasz sciąć czy trenować lub inna opcja


  • Łącznie głosujących
    3
B

bodekl

Guest
Mój malutki problemik polega na za wysokiej roslince co do wielkosci box-a
Odmiana planta to WWxBB i jest już w 18 dzien flo pod 250W HPS. Box ma wysokosc 196cm, a plant ma już prawie 140cm, wiec pozostaje 56 cm wolnej przestrzeni. Odejme jeszcze odleglosc hps od planta to zostaje bardzo mało miejsca. A do konca Flo to jeszcze sporo czasu zostalo.
Co mam zobic z tym fantem: sciac na pól i dac jedna z połówek sie ukorzenic, czy zacząc super treningi na giętkosc.
Oto co zaczołem już robic: bo roslinka sie przysmarzała przy szczycie.
http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc013095tr.jpg
http://img113.imageshack.us/my.php?image=dsc013077fh.jpg
Przypuszczam ze to co robie obecnie nie wystarczy.
Sorki za jakosc fot. w koncu to tylko SE K750i (640x480)
PoRadźcie co potraficie :DDD
pEaCe .V,, :queen:
 
H

haszyszekk

Guest
Daj rośline z boku lampy tak zeby nie sza w żarówke tylko obok niej.
Ja tak mam u siebie i musze powiedzieć że opłaciło mi sie :) chciałem przyciąć ja czy naginac, ale to bezsensy bo przy jednym i drugim straciłbym góre szczytu...
Nawet może tyć tak górna część nie naświetlona za dobrze, ale niehc będzie. pzdr
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Ja bym naginał suke ile się da. Podlej tak dzień lub dwa później i nagnij rośline ile możesz.
 

emo

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
80
Buchów
0
to samo mam tez nie bede mial prawdopodobnie miejsca i mi juz jedna idzie kolo lampy :D ale planuje 3 raz podniejsc gdzes tak do 2,3 metra ? im wieksze tym chyba lepsze :D
Pozdrawiam
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
Hmmmm. roślinki ci se pną w góre i nic na boki! Dawałeś jakies naowzy laob przycinałes albo trenowałes w jakis sposób?? Ja sie z gadzam z bogusik2 ! Zrób tak jak on mówi a będzie dobrze :)
 
B

bodekl

Guest
Nic ją nie trenowałem bo to moja pierwsza uprawa i nie chcialem cos poknocic, zreszta bałem się że z moimi lewymi rekoma połamie wszystkie krzaczki. Z poczatku nie za bardzo wiedzialem co to jest FIM, SOG, Scrop.
Dawałem różne nawozy, a zaczynałem od humivit bio,i florovit. Teraz daję jej atami: bcuzz bloei stimulator i soil boster.
Bede zaczynal super trenign na giętkosc.
 

can_can

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2006
Postów
53
Buchów
0
Aha! N oto życze powodzenia! Mysle ze dasz rade! Alew trning sie powinno stosować od poczatku hodowli! Ale myśle ze teraz też będzie! :) PeAcE
Życze wysokich plonów! :p
 

KUBELEKDESKA

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2006
Postów
66
Buchów
0
Na twoim miejscu zrobiłbym tak jak bogusik2 ci pisze chodz nie twierdze ze naginanie rosliny jest w tym wypadku nie do stosowania ale jednak postawił bym na ustawieniiu lampy a nie naginaniu............tak wogole to jak bys zastosował FIM to bys napewno niemiał takiego problemu ale coz tak czasem bywa na nastepny raz bedziesz wiedział juz ze trzeba przycinac roslinke!!
 
B

bodekl

Guest
Oj bedę pamiętał o fim-owaniu. Tyle stresu się przez to nabawiłem.
Na poczatku stosowalem trening na super giętkość, jednak stwierdziłem że topy nie rozwiją się prawidłowo gdyż roslina była pochylona a topy wyciągały się ku górze do światła a nie rozwijały się dookoła roślinki.
Teraz roślinka jest ułożona z boku lampy, tak że czubek ma lekko niedoświetlony, za to reszta cześci roslinki ma dużo więcej swiatła. Nie zapominam również o obracaniu jej co jakis czas. Wygląda to mniej więcej tak
http://img425.imageshack.us/my.php?image=sta654807hp.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół