Problem z zasilaczem i HPS 600W na 400v

Wyszukiwarka Forumowa:

Amanitowy Król

New member
Buchów
9
Witam wszystkich Serdecznie :weed-2:

Mam taki problem może ktoś podpowie co jest nie tak. Posiadam Zasilacz cyfrowy VariDrive regulacja 4-stopniowa 600W oraz
Lampa / żarówka HPS Sunmaster DUAL 600W/400V wszystko nowe zakupione jakieś 5 dni temu na Growshop dopiero miałem dziś czas to odpalić i mam taki problem ze HPS startuje normalnie rozpala się ale chodzi raz 10 raz 15 minut i gaśnie zasilacz ustawiony na 600W oczywiście. Siedzę nad tym szukam w necie i już mi się pomysły kończą przewody sprawdzone oprawka też i co włacze to świeci parę minut i się wyłącza.

Ciekawostka ja przestawię na zasilaczu na 400W to HPS świeci i się nic nie dzieje.

Ktoś coś jakieś pomysły co może być nie tak ? i jak to zrobić aby latało na 600W 😄

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Buchów
1,869
Zasilacz też na 400V? Jak tak to bym robił reklamacje, a jak nie to trzeba żarówkę na 230V mi się wydaje.
Coś mi ta żarówka nie pasi, powinna być na 230V jak i zasilacz.
Edit: Już wiem, zasilacz powinien być przystosowany pod żarówki 400V, a ten nie jest. Zmień żarówkę na 600W ale 230V i powinno być ok. Jeśli nie to zasilacz ***nięty.

Ostatnia edycja:

L.a.m.a.

LUBIĘ PLACKI
Buchów
642
Odznaki
3
Zasilacz do hps czy elektroniczny czy zwykły zawsze jest na 230V a na wyjściu ma 400V dla żarówki. Dlatego właśnie jest potrzebny zasilacz bo żarówka jest na 400 a nie 230 jak w gniazdku. Oczywiście ma tam jakiś kondensator, soft start żeby to działało dobrze. Nie widziałem żarówki hps na 230V, może te małe poniżej 100W ale wątpię.
Jak na moje to zasilacz ***niety
Jak długie masz kable? Oryginalne z zestawu czy swoje dałeś?

Tu już ktoś dyskutował o napięciach w hps

Jedyne co znalazłem to np taki LUMATEK ma w ofercie zasilacz 230/400V ale to na wejściu czyli możesz podłączyć do gniazdka albo pod siłę ale na wyjściu ma to samo co wszystkie...

Ostatnia edycja:

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Buchów
1,869
To super. Jak się skończyło? Co było przyczyną?

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

Góra Dół