nasiona marihuany

Problemy z uprawą growkitów

Wyszukiwarka Forumowa:

Adamok

Member
Rejestracja
Lut 1, 2022
Postów
6
Buchów
1
Witam serdecznie.

Nazywam się Adam i od jakiegoś czasu wkręciłem się w grzybki do celów badawczych.
Potrzebuje pomocy w zakresie kolejnego wykorzystywania podłoża gdyż po pierwszym zbiorze drugi pleśnieje.
Co robię nie tak? czy można to podłoże uratować sterylizując je i zaszczepiając grzybnią wykorzystać dalej?
Czy po zbiorze należy wysuszyć podłoże a potem zalać wodą ?
Jak zrobić nowe podłoże?

Dzięki i liczę na garść odpowiedzi lub linków.
Pozdrawiam Adam
 

grzybobranie

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2020
Postów
82
Buchów
121
Zrob zdj tego zakazenia, ale raczej napewno idzie do kosza.... Zrobiles jakies odciski z tego pierwszego rzutu? Co do podlorza jestes w dobrym dziale i wszystko tu jest wystarczy poczytac....
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Czy tam jest czarna woda?!
Czekaj, czy to czarna taśma xD Po***ane efekty wychodzą na tym zdjęciu :D
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
379
Buchów
628
Postaram Ci się cos tam odpowiedzieć

1. Dodane zdjecia Nie są dobrej jakosci zeby cos ocenić. Niby jest trochę inny odcień na ciastku ale zrob dokładne zdjęcie, z bliska, miejsca gdzie uważasz że jest zakazone. Fotke zrob w dziennym swietle, przy oknie. Pamiętaj ze ciastko może zmienić kolor na niebieskawy po zerwaniu grzybow. Po zapachu na pewno poznasz czy cos się dzieje złego czy nie. moze jak zrywasz grzybki to wydaje Ci się ze plesnieje ale wszystko jest ok. Jesli jednak jest zakazony to niestety ale do kosza z tym. Nie uratujesz tego, nie zreanimujesz zeby skorzystać od nowa. Do kosza... poprostu.

2. Z growkitami to jest loteria. Moze dac pare rzutów i każdy za***isty, a mogą być dwa średnie, czasami jeden - roznie bywa. Nigdy nie zgadniesz.

3. Co robisz zle? Raczej nic, growkit musial zostać zakarzony juz podczas produkcji. No chyba ze trzymasz go w jakiś ekstremalnie po***anych warunkach, ale to i tak zresztą... jak masz przerosniete ciacho to ciężko je tez zakazić. Moim zdaniem wina producenta. Moze reklamacja?

4. Po zbiorze, czyścisz dokladnie ciastko jak najlepiej, z każdego mikrogrzybka, zalewasz ciastko woda i max 24h, najlepiej czymś przygiesc ciastko zeby było pod woda, CZYSTYM kubkiem, nie musisz wkładać tego do lodówki jak większość pisze.

5. Jak zrobic podłoże? Wszystko jest tutaj na forum.
 

Adamok

Member
Rejestracja
Lut 1, 2022
Postów
6
Buchów
1
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.
Fotka poniższa chyba nie pozostawia złudzeń.
To jest drugi rzut.

 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Ojeju, zapleśniało strasznie, wywal to szybko... Growkit mógł być skażony, ale równie dobrze mogłeś mieć za wilgotno i przy robieniu przy growkicie mogły wpaść zarodniki.
 

Adamok

Member
Rejestracja
Lut 1, 2022
Postów
6
Buchów
1
Witam
Idą do mnie strzykawki z zarodnikami.
Poradźcie z czego najłatwiej zrobić podłoże żeby zaszczepić te zarodniki.
Poczytałem forum ale żargon który tu panuje dla nowicjusza jest nie do końca zrozumiały. :)
Czy możecie mi napisać w wielkim skrócie jak ze strzykawek zrobić dobre grzybobranie? :)
Dzięki.

Pozdrawiam Adam
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
379
Buchów
628
Żul dobrze mówi i sam powiem to samo. Czytać, czytać! Ja tak robiłem i przy której fotorelacji przekminilem ze to ciagle jest jeden i ten sam proces który się powtarza, tzn różnie ludzie robią ale suma sumarum to jedno i to samo.

Tutaj masz link do mojej fotorelacji(w której musze upa zrobic ale w h*j nie mam czasu), w której staram się to najprościej jak się da wytlumaczyc :


Zaczynaj od ciastek brf(brown rice flour, czyli mąka z brązowego ryżu)
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Warto się rozejrzeć po forum, Rolnik , Waran, WD i paru innych robi piękne relacje. Polecam.

Od siebie dodam, kup se Adaś szybkowar.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Może być tefal, ja mam tefal i jest w pytkę.

Możesz w nim sterylizować i gotować np. żeberka po cygańsku
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
Jakbyś kumplu faktycznie czytał to byś wiedział, że szybkowar to podstawa jeśli chce się szczepić substraty. W dziale grzybowym na prawde są wszystkie niezbędne informacje o uprawie Cubensisów....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół