nasiona marihuany

Projekt do oceny. Wymiary: 2,00 x 1,00 x 0,37 [m] Prośba o porady.

Wyszukiwarka Forumowa:

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
Witam obywatele. Poniżej szkice projektu growboxa. Wymiary są sztywne, nie do zmiany. Pomieszczenie chłodne, w dzień tu coś działa ogrzewanie, w nocy temp spada do zewnętrznej Proszę o porady i ocenę. Kwestie mnie trapiące zaznaczyłem na szkicach :)

---------- Post Zaktualizowany 17:15 ---------- Data pierwszego postu 17:13 ----------

4.jpg


5.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 80839

Guest
Fajnie rozrysowany projekt, podoba mi się :good: Jeśli box jest prostokątny, ma powierzchnię 0,37 m2 i będzie stał w chłodnym pomieszczeniu to myślę, że dwa HPSy byłby optymalne (np. 2x150w) albo jakiś jeden 250w. Z tym, że widzę masz tam wentylatorki komputerowe w projekcie, więc chyba nie do końca może to jest najlepszy pomysł. Zasilacz/e wystawione poza boxa dadzą trochę ciepła, zależy od zasilaczy. Magnetyki się bardziej nagrzewają od cyfrowych. Na taki metraż możesz wsadzić dwa rzędy tulipanów po 3 sztuki.
Ogólnie wszystko zależy od budżetu, który możesz wydać na oświetlenie. Możesz tam też wsadzić żarówkoledy (wersja budżetowa projektu). Nic nie wspomniałeś jakie masz doświadczenie w uprawie indoor ani jaki masz swój pomysł na oświetlenie. Jeśli nie masz dużej praktyki to na pewno nie kupowałbym na początek żadnego "firmowego" panelu LED a tym bardziej tych Marsów co mają obudowy z blach do pieczenia ciast.
 

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
Czyli 2 poziomy wysokie na 1m, podstawa 1m x 0,37m, będą ok?

Dodam jeszcze, że wnętrze myślę folią aluminiową wykleić, powinna odbijać fajnie światło.

---------- Post Zaktualizowany 19:10 ---------- Data pierwszego postu 19:08 ----------

A i moje doświadczenie: brak :)

Kwestia kosztów - obecnie muszę jechać w wariant eko.

Mam znajomego handlującego oświetleniem, musiałbym tylko wiedzieć ile sztuk i jakiego typu i mocy lampy potrzebuje.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
1m wysokości to dział mikro. Jak zapragniesz sative to będziesz musiał się trochę pomęczyć by je zmieścić. Sam mam 90 cm i zawsze się boję czy pomieszczę.


Folia aluminiowa słaba jest, lepiej pomaluj na biało.
 
U

Usunięty 80839

Guest
Widzę niedokładnie spojrzałem, że to projekt szafy na dwa poziomy :) Zawsze byłem słaby z czytania rysunku technicznego :)
 

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
Dwa poziomy dałem, żeby wykorzystać maksymalnie gabaryt.

A kwestia izolacji termicznej? W projekcie styropian jest na zewnątrz "pudła" (żeby nie zmiejszać objętości użytkowej), będzie ok?

Folia aluminiowa ma przewagę w szybkości i pracochłonności montażu :) Nie chce się usrać robotą, tylko w miarę sprawnie to zbić :)
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Raz przeciągniesz doniczką po foli i będziesz miał dziurę. Po pierwszym grow czeka cię kolejne naklejanie foli. Chyba lepiej zrobić raz a dobrze
 

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
edit: w zamian za porady mogę to narysować ładnie w programie i piękne schematy dla potomnych zostawić :)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
Zamiast styropianu zastosuj wełnę lepsiejsza i wgl same + czemu chcesz dwa poziomy? Zamiast jednego
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Zamiast styropianu zastosuj wełnę lepsiejsza i wgl same + czemu chcesz dwa poziomy? Zamiast jednego

Trzseba pamietać tylko, że wełna pochłania wilgoć a styropian nie, ja bym nie chciał gąbki pochłaniającej i trzymającej wilgoć.

Pomyślał bym nad półką po środku którą możesz wyjmować wedle uznania, tak byś miał opcje:
- 1x2m wys np. na sativki
- 2x1m na niższe kszaki, wiosenną rozsade...
 

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
czego dwa poziomy? bo mi się wydaje, ze sumarycznie 2 niższe poziomy dadzą finalnie więcej tulipanów, niż jeden

źle myślę?

a nie uchoduje satywy w metrowym przedziale? wolę satywe personalnie :)
 

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
Pomyślał bym nad półką po środku którą możesz wyjmować wedle uznania

dobry pomysł. tak zrobię

---------- Post Zaktualizowany 22:46 ---------- Data pierwszego postu 22:45 ----------

Z drugiej strony syropian badzo fajnie się pali :) Coś za coś.

wedle projektu, styropian poszedł by na zewnątrz pudła z płyty mdf

wewnątrz pudła myślę wykleić folią alu albo pomalować na biało, jak gdzieś powyżej radził kolega
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,597
Buchów
6,971
Odznaki
11
[MENTION=97254]Dzi@d_borowy[/MENTION] Tak welna pochlania wilgoc, ale dobrze pochlania tez drgania i dzwieki i to chyba bylby jedyny sposob zastosowania w jakikolwiek sposob jakiegos docieplenia wlasnie w celu redukcji jakis szumow i wyciszenia.
Bo w sumie to docieplenie praktycznie nic nie daje skoro tam caly czas zachodzi wymiana powietrza.

Gabki pochlaniajacej wilgoc nie zrobisz jezeli bedziesz pamietal o izolacji, a wilgoc przeciez cala idzie w kanal. Najwyzej przy wlocie przetrzesz grzybka co jakis czas jak zimne wpada a w srodku masz cieplo :D a nawet jak wywala powietrze tylko na zewnatrz to luz men :D welna to nie jakis pochlaniacz wilgoci hehe.

[MENTION=35424]zjarany emeryt[/MENTION] dobrze powiedzial maluj na bialo i tyle tylko podobno ma byc mat, ja odpalilem teraz boxa caly na bialo i tak jakos razniej, a i panny nie nierzekaja, a jak nie to bierz folie czarno biala i tyle i tez fajnie bejdzie odbijac. zaczniesz srebrem oklejac to szybko do budowlanego po puszke farby i walek polecisz hehe zobaczysz pozdro

Z drugiej strony syropian badzo fajnie się pali :) Coś za coś.
kolejna cenna uwaga, wiadomo w miare mozliwosci pomieszczenia uprawowe tylko z materialow o jak najwyzszej klasie niepalnosci! Hehe takie moje zdanie ale ja tam sie nie znam wszystkiego dobrego!
 

Inseminator

Member
Rejestracja
Lut 3, 2021
Postów
9
Buchów
0
Bo w sumie to docieplenie praktycznie nic nie daje skoro tam caly czas zachodzi wymiana powietrza.
!

można przecież ustawić na przełączniku czasowym [dobowym] czas działania wiatraczków na godziny naświetlania

dodatkowo w nocy ustawić z pół godzinki wentylowania

AKUSTYKA - mało istotna, choć wiadomo, że decybele na poziomie kosiarki spalinowej nie wchodzą w gre :)

---------- Post Zaktualizowany 03:39 ---------- Data pierwszego postu 03:35 ----------

@malowanie na biało - przekonaliście mnie, będzie malowane.

@styropian - już jest zakupiony i nie zmieniam tego punktu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół