nasiona marihuany

Projekt szklarnia/foliak pierwszy raz out

Wyszukiwarka Forumowa:

Ikireru

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
43
Buchów
12
Witam. Jako , że zbliża się wiosna małymi krokami czas na planowanie i początkowe działania. Może zacznę od tego , że mam za sobą zaledwie 4 projekty lecz indoor. W tym roku przeprowadzam się na działkę w górach i będę startował z szklarnia. Sąsiadów w okolicy nie mam więc problemu też nie ma. Mam już zakupiona szklarnie 18m2 w której chce postawić cztery fotki i 5-10 automatów. W zamyśle chce porobić po prostu dołki w ziemi i wsypać w nie uniwersalna ziemię oczywiście przemieszana z perlitem, karmezytem ,dolomitem ,kokosem i mikroryzą . Oczywiście panienki najpierw będą startowały w boxie aż bd gotowe do przesadzenia. Wszytko co do tych czas robiłem robiłem w pełni bio. Mikroryza , bio nawozy od biobizza ,bio ziemia itd lecz w boxach. Będzie to mój pierwszy większy out.

Następujące pytanie. Czy ten sposób naworzenia będzie odpowiedni w szklarni ? Chodzi mi głównie o pH którego w bio uprawie nie muszę regulować jedynie reguluje papu które dostają a resztę robi ziemia. Zda to egzamin w szklarni ?

W zamyśle chciałbym zrobić dwa rzuty automatów (zapewne jakaś szybka odmiana dwumiesięczna ) a w tym czasie akurat dojdą sezonowki od kwiecien/maj do września/października zależy jaka bd pogoda i jak beda dawały sobie radę.

Ok. Nakreśliłem wam mniej więcej projekt który chce wykonać. Chciałbym usłyszeć od was jakieś rady i skazowki jeśli jest to możliwe.
Wiem jest tego sporo na forum , przeczytałem większość tematów ale nie ma to jak bezpośrednia pomoc ;)
 

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Jako młody grower mogę ci polecić nie trzymanie długo automatów w boxie, tydzień i out, bo jak za długo potrzymasz to potem się mogą nie przyjąć na nowym spocie i będą mikrusy jak moje w tamtym roku. Jak robisz bio uprawę to ja bym dodał do tej ziemi jeszcze obornika granulowanego na przykład bydlęcego teraz już w marcu po jednej garści na automata dobrze przekopując ziemie, aby ładnie się przyjął do czasu przesadzania, to mały koszt a dużo daje. I to co mi jeszcze przychodzi do głowy to, to często początkujący kiełkują i wystawiają na out za wcześnie czyli przed 15maja swoje planty, przez co często przymrozki zatrzymują wzrost roślin. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy ?
 

Tryndamere

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
102
Buchów
115
@Ikireru Jak nie masz tragicznej gliniastej twardej ziemi na ogrodzie, to nie wymieniaj na sklepową jeśli masz dać perlit kokos i keramzyt. Wzbogać podłoże obornikiem bydlęcym i kurzym. Ja dorzucam zawsze też popiół drzewny. I nie rób dołków tylko przekop to wszystko jeśli masz zamiar cały zapełnić. Im głębiej przeorasz tym lepiej dla krzaków. Jeżeli nie robisz to na jeden sezon tylko na lata to zrób to raz a porządnie. Dużo perlitu, zamaist kokosu można dać torf, tańszy a też robi świetną robotę. Mikoryza dla sadzonek, w ziemi sama się wytworzy. Te szybkie dwumiesięczne automaty dochodzą i tak dłużej. Lepiej skupić się na odmianach XXL o długim czasie dojrzewania i w połowie kwietnia wsadzić do szklarni dwu tygodniowe planty, mróz w szklarni ci nie grozi a przed majem możesz tam mieć już po 30stopni +. Mamy już prawie połowe marca, nie dużo masz czasu. Lepiej zacznij działać od dziś :teasing-with-poking
 

Ikireru

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
43
Buchów
12
@Ikireru Jak nie masz tragicznej gliniastej twardej ziemi na ogrodzie, to nie wymieniaj na sklepową jeśli masz dać perlit kokos i keramzyt. Wzbogać podłoże obornikiem bydlęcym i kurzym. Ja dorzucam zawsze też popiół drzewny. I nie rób dołków tylko przekop to wszystko jeśli masz zamiar cały zapełnić. Im głębiej przeorasz tym lepiej dla krzaków. Jeżeli nie robisz to na jeden sezon tylko na lata to zrób to raz a porządnie. Dużo perlitu, zamaist kokosu można dać torf, tańszy a też robi świetną robotę. Mikoryza dla sadzonek, w ziemi sama się wytworzy. Te szybkie dwumiesięczne automaty dochodzą i tak dłużej. Lepiej skupić się na odmianach XXL o długim czasie dojrzewania i w połowie kwietnia wsadzić do szklarni dwu tygodniowe planty, mróz w szklarni ci nie grozi a przed majem możesz tam mieć już po 30stopni +. Mamy już prawie połowe marca, nie dużo masz czasu. Lepiej zacznij działać od dziś :teasing-with-poking
Właśnie w tym problem, że bd mógł dopiero wystartować za miesiąc czyli gdzieś pod koniec kwietnia. Co do ziemi to nie mam jak na razie możliwości jej przeorać i przygotować przed aby przeleżała. Ale dziękuję bardzo za radę skorzystam z niej na pewno. Ziemię w tym miejscu mam bardzo dobrej klasy ( choć nie potrafię określić jakiej) a więc przeoram ja z perlitem torfem i postaram się zdobyć obornik z czym mogę mieć największy problem. A więc dopiero pestki wystartują pod koniec kwietnia w tym czasie ziemia przeorana odlezy z 2 tyg zanim wpadną do niej już jako takie planciki. A więc w połowie maja , oczywiście wcześniej będą w boxie. Ma to ręce i nogi ? A co do automatów i tak nie omieszkam je tam zainstalować z racji że foliak ma powierzchnię 18m2 .
 

Tryndamere

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
102
Buchów
115
Obronik musisz kupić w granulacie bo świeży od chłopa może być za późno, chociaż ja dawałem gnój z kurnika na 2tyg przed wsadzeniem na głębokość gdzieś 40-50cm i nic nie popaliło ale różnie to może być. Najlepiej wymieszać jeśli granulat to kurzy i bydlęcy. Ewentualnie masz ponad miesiąc to chodzić po lesie i zbierać dzików saren i innych kunalisów odchody :) Nie zapomnij o popiole drzewnym. Wstaw fotkę jak już się tam zainstalujesz :)
 

Ikireru

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
43
Buchów
12
Oczywiście że obornik zakupie w granulacie. Świeży to najlepiej sezon wcześniej zainstalować , a ryzykować nie mam zamiaru. Choć na następny sezon zapewne zrobię podłoże fest, które bd mogło spokojnie przezimować i się przegryźć. Co do fotki to jak najbardziej jakaś wrzucę, choć podejrzewam że za miesiąc nie wcześniej. A jeśli chodzi o popiół drzewny to akurat mi go nie brakuje ponieważ palę tylko i wyłącznie własnym drewnem od wielu lat. Jedyne czego chciałbym się dowiedzieć to mniej więcej proporcje popiołu , granulatu, perlitu, i torfu na powierzchnię 1m2 i głębokość tak 40-50 cm. Ułatwi mi to życie no i obliczenie zakupów .
 

Ikireru

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
43
Buchów
12
Jako młody grower mogę ci polecić nie trzymanie długo automatów w boxie, tydzień i out, bo jak za długo potrzymasz to potem się mogą nie przyjąć na nowym spocie i będą mikrusy jak moje w tamtym roku. Jak robisz bio uprawę to ja bym dodał do tej ziemi jeszcze obornika granulowanego na przykład bydlęcego teraz już w marcu po jednej garści na automata dobrze przekopując ziemie, aby ładnie się przyjął do czasu przesadzania, to mały koszt a dużo daje. I to co mi jeszcze przychodzi do głowy to, to często początkujący kiełkują i wystawiają na out za wcześnie czyli przed 15maja swoje planty, przez co często przymrozki zatrzymują wzrost roślin. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy ?
Co do czasu wsadzenia jestem świadomy tego błędu wielu ludzi . Tym bardziej, że w tym roku ciepło (wiosna) ma nadejść dopiero początkiem maja. Noce zimę itd , niby szklarnia ale jednak lepiej nie ryzykować. Kiedyś wyczytałem że najbezpieczniej właśnie po 15 mają na out co kolwiwek wsadzać. Pozdrawiam
 

Tryndamere

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
102
Buchów
115
Moim zdaniem jeżeli robisz to już na lata a tylko będziesz w przyszłości dodawać oborniki to leciałbym
perlit 15%, Torf 30-35%, popiół daje dwie pełne garści na dołek 50L, obornik to już masz dawkowanie na opakowaniu. Podpatrz po kalifornijskich uprawach jak oni sadzą w takich ***uckich workach po 1000L.
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
To ja się może podłączę do pytania, bo jestem w troszkę w podobnej sytuacji. Stawiam w połowie kwietnia szklarnię (z foli), i zastanawiam się kiedy Waszym zdaniem zacząć kiełkować na to sezon, półautomat i automat? Sezon ostatni tydzień kwietnia, a pół automat i automat w pierwszej połowie maja? Jestem ciekaw o ile wcześniej można wysiewać mając foliaka, bo nie ukrywam, że chciałem posadzić ze 2-3 szybkie automaty jakoś prędzej :)
 

Tryndamere

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
102
Buchów
115
Pogodynką nie jestem, specyfiki terenu też nie znam, ale przy gruncie od kwietnia na + nawet jak otoczenia temp będzie ponizej zera. Ja kiełkuje co roku 4.20 i za kazdym razem mam problem bo dogrzewa +35st od poczatku maja. Ale to tez kwestia przewiewu jaki macie w foliaku. Zawsze sie staram by tego 17maja miec juz okreslone automaty ktore bez ryzyka mrozow mogą leciec w teren czyli mają po 18-23dni. Tak wiec smialo w polowie kwietnia mozna juz grządki w szklarni obsiewać
 

Ikireru

Active member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
43
Buchów
12
Witam ponownie , jakiś czas minął odkąd tu byłem , ale dzięki waszym porada dałem sobie radę świetnie . Ogólnie przed wsadzeniem ziemię przekopałem jakieś 2 tyg wcześniej. Dodałem do niej obornika kurzego jak i bydlęcego , torfu i dolomitu i popiołu drzewnego. Obornik jeden jak i drugi rozpuscilem w wodzie i dodałem do gleby. Sądzę że się wystarczająco przegryzła patrząc na pomidorki. 7x speed auto , niby to są dwumiesięczne ale jak wiadomo w indo, w foliaku są już 2 miesiące ładnie puchną są na prawdę zdrowe i wielkie muszę przyznać. Robiłem je kilka razy w indo i nieumywaja się do tych w foliaku. Do tego 1x amnesia sezonowka, jest naprawdę naprawdę ogromna ma też lekko ponad 2 miesiące i nadal rośnie. Również nie posiada żadnych niedoborów . Podlewane są czysta deszczówka , czasami dostają boosta z bio nawozów i o dziwo nie odczuwają żadnych nadwyżek odżywek ani niedoboru. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół